Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Вовчко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Вовчко М. 
Євреї в етнічній мозаїці українських земель : [монографія] / М. Вовчко, М. Гаухман, С. Гірік, І. Дворкін, О. Колесник; ред.: С. Наумов; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків : ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2015. - 147 c. - (Східноєвроп. нац. студії; вип. 1). - укp.

Досліджено українсько-єврейські відносини у багатоетнічній парадигмі історії України. Проаналізовано навчальні видання з історії України та формування пам'яті про Голокост у вузівській освіті. Вивчено реакцію на антиєврейське насильство початку 1880-х рр. у львівському публічному просторі. Приділено увагу проблемі існування євреїв у неєврейському оточенні м. Харків останньої третини ХІХ - початку ХХ ст. Охарактеризовано єврейський націонал-комунізм і феномен радянської багатопартійності у 1918 - 1928 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР9=Є)0,02 + Т52(45=УКР6А/Я) + Т529 Е

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вовчко М. І. 
Асиміляційні процеси єврейського населення Галичини у другій половині XIX - на початку XX ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / М. І. Вовчко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2016. - 18 c. - укp.

Досліджено дії та декларації євреїв, спрямовані на злиття з іноетнічним оточенням у Галичині в другій половині XIX - на початку XX ст. Галицьких євреїв розглянуто як внутрішньо неоднорідну спільноту, яка в досліджуваний період зазнала впливів модернізації. Процеси асиміляції розглянуто в суспільно-політичній та культурній площинах. Простежено розвиток асиміляційного руху, відзначено його вплив на політичну та суспільну діяльність представників спільноти. Окреслено включеність євреїв у структури професійно-товариського життя. Обгрунтовано важливість цієї сфери для будування єврейсько-християнських корпоративних зв'язків. Вперше показано, як асиміляційні процеси позначилися на повсякденному житті єврейського населення на прикладі релігійних обрядів, елементів зовнішнього вигляду й алгоритмів поведінки. На підставі аналізу даних про зміну віросповідання здійснено спробу показати, чи існувала межа, за якою євреї могли вважати свою асиміляцію завершеною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР9=Є)5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426954 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського