Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Водзінська Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Водзінська Н. С. 
Інактивація стафілококового бактеріофага в присутності синтетичних порфіринів / Н. С. Водзінська, Т. О. Філіпова, Б. М. Галкін, Ю. В. Ішков, Г. М. Кириченко // Мікробіологія і біотехнологія. - 2008. - № 3. - С. 82-88. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Водзінська Н. С. 
Вплив вісмутового та олов'яного комплексів хінолінілпорфірину на активність фагів IBLactococcus lactisD / Н. С. Водзінська, О. В. Кондратюк, Т. О. Філіпова // Мікробіологія і біотехнологія. - 2011. - № 1. - С. 17-25. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*73-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Водзінська Н. С. 
Антифагова активність асиметрично-заміщених піридилпорфіринів / Н. С. Водзінська, Б. М. Галкін, С. В. Водзінський, Т. О. Філіпова // Мікробіологія і біотехнологія. - 2013. - № 3. - С. 94-103. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено антивірусні властивості нових синтетичних асиметрично-заміщених порфіринів з використанням бактеріофагів як модельних вірусів. Вивчено здатність вільної основи 5,10,15-три(N-метил-4-піридил)-20-(н-ноніл)порфірина та її комплексу з цинком інгібувати активність стафілококового фага, фага Т4 та фага Т7. Бактеріофаги інкубували у присутності досліджуваних сполук у темнових умовах та під час опромінення видимим світлом, після чого їх титрували за методом подвійних агарових шарів. Кінцеві концентрації порфіринів складали 0,1; 1 та 10 мкМ. Спектри поглинання порфіринів записували після інкубації з фаговою суспензію за допомогою спектрофотометра "Spekol-10" та оцифровували. Показано, що найчутливішим до дії сполук є стафілококовий бактеріофаг, активність якого пригнічувалася вільною основою порфірину на 68 % за темнових умов, та на 80 % при фотоактивації. Цинковий комплекс порфірину повністю інактивував цей фаг, як у темнових умовах так і при опроміненні. Бактеріофаг Т4 був чутливішим до дії досліджуваних сполук за темнових умов. Так, за темнових умов зниження активності фага у присутності вільної основи порфірину досягало 68 %, а цинкового комплексу - 88 %, в той час за фотоактивації - 24 та 35 %, відповідно. Бактеріофаг Т7 навпаки був чутливішим до дії фотоактивованих порфіринів. Зниження його активності за темнових умов вільною основою порфірину досягало 21 %, а цинковим комплексом - 16 %, тоді як за опромінення - 28 та 53 %, відповідно. Спектроскопічні дослідження показали, що досліджувані порфірини зв'язуються з фагами. Синтетичні асиметрично-заміщені порфірини пригнічують активність досліджуваних бактеріофагів завдяки формуванню комплексів з фаговими частками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Семенець А. С. 
Утворення біоплівки Lactococcus lactis subsp. lactis 502 за присутності екзогенного нізина / А. С. Семенець, Н. Ю. Водзінська, Б. М. Галкін, Т. О. Філіпова // Мікробіологія і біотехнологія. - 2015. - № 3. - С. 67-75. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*87

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського