Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>A=Гайова Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Гайова Л. В. 
Морфологічні дослідження при лікуванні туберкульозу ізоніазидом та піридоксин гідрохлоридом за умов експериментального зараження морських свинок мікобактеріями туберкульозу / Л. В. Гайова, А. І. Барбова, Є. І. Суслов, Ф. П. Тринус, Л. С. Бобкова // Укр. пульмонол. журн. - 2005. - № 1. - С. 49-51. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати морфологічних досліджень туберкульозного запалення та неспецифічних змін в органах морських свинок в експериментальній моделі туберкульозу під час лікування різними співвідношеннями ізоніазиду з піридоксин гідрохлоридом. Оптимальний терапевтичний ефект досягли під час лікування ізоніазидом в дозі 32 мг у разі поєднання з піридоксин гідрохлоридом в дозі 5 мг на 1 кг маси тварини, за якого виявлено відсутність специфічних та неспецифічних проявів запалення в легенях, печінці, нирках, селезінці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гайова Л. В. 
Експериментально-теоретичне дослідження ефективності застосування препаратів вітаміну групи $Ebold { roman B sub 6 } при інтоксикації ізоніазидом : Автореф. дис... д-ра мед. наук / Л. В. Гайова; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. - К., 2007. - 36 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гайова Л. В. 
Токсичний вплив протитуберкульозних засобів на життєво важливі органи та дослідження протектної дії піридоксину в разі інтоксикації протитуберкульозними засобами / Л. В. Гайова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 2. - С. 46-55. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гайова Л. В. 
Вплив доз ізоніазиду та Bsub6/sub на морських свинок в умовах терапії деструктивного туберкульозу легень / Л. В. Гайова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 4. - С. 16-21. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Капустяні овочі. Технологія вирощування і зберігання : колект. монографія / Л. М. Пузік, В. А. Колтунов, О. В. Романов, В. А. Бондаренко, Л. О. Гайова, Є. В. Щербина; Харків. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Харків : Вид-во Іванченка І.С., 2015. - 374 c. - Бібліогр.: с. 357-371 - укp.

Наведено результати комплексного вивчення елементів технології вирощування, формування якості та зберігання капустяних овочів. Встановлено оптимальні схеми розміщення рослин різних видів капустяних овочів, умови та способи їх зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА800199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пузік Л. М. 
Кореляційна залежність біометричних показників капусти цвітної від умов вегетаційного періоду / Л. М. Пузік, Л. О. Гайова // Інженерія природокористування. - 2019. - № 1. - С. 31-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.22-26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Пузік Л. М. 
Кореляційна залежність біометричних показників капусти цвітної від умов вегетаційного періоду / Л. М. Пузік, Л. О. Гайова // Інженерія природокористування. - 2019. - № 1. - С. 31-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.22-26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Пузік Л. М. 
Вплив погодних умов вегетаційного періоду, строків посадки та особливостей сорту на ріст, розвиток рослин часнику озимого / Л. М. Пузік, В. К. Пузік, М. П. Артьомов, Л. О. Гайова, О. І. Філімонова // Інженерія природокористування. - 2020. - № 2. - С. 19-24. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - експериментальне обгрунтування деяких адаптивних елементів технології виробництва часнику озимого, яке передбачає підбір сортів та строків висаджування. Дослідження організовано у зв'язку з тим, що часник дуже поширена в усьому світі овочева культура. Через вживання часнику в організм людини потрапляють природні вітаміни, цукри, органічні кислоти, харчові волокна, що забезпечують повноцінне харчування. Під час досліджень встановлено залежність збереження рослин і строком посадки. Краще за все зберігалися зубки часнику, які були висаджені у I декаду листопада - 86,4 - 93,6 % залежно від сорту. Досліджувані сорти Любаша та Харнас перевищували контрольний сорт на 7,2 і 2 %. Значно менше всходів було одержано у разі висаджування зубків у II декаді листопада (77,7 - 84,1 %), ще менше у III декаду жовтня (77,4 - 85,2). Різниця між варіантами досліду в розмірах кореневої системи до початку зимівлі в поєднанні з різницею у часі появи сходів навесні обумовило неоднакове наростання загальної маси рослин тільки до початку утворення цибулин (II - III декади квітня), коли у часнику посилюється ріст і розвиток підземних цибулин. До середини травня цей показник поступово вирівнюється за всіма варіантами. Найкоротший період від появи сходів до початку утворення підземних цибулин встановлено у сорту Любаша - від 38 до 45 діб, який у порівнянні з контролем був на 2 - 7 діб меншим.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.57-280.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Натрус Л. В. 
Значення регуляторних впливів на ліпідний метаболізм при ускладненому цукровому діабеті 2-го типу / Л. В. Натрус, Л. В. Гайова, М. Ю. Биховець, Ю. С. Осадчук, С. Е. Коновалов // Фізіол. журн. - 2020. - 66, № 1. - С. 25-34. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено екзогенні та ендогенні регуляторні впливи на стан ліпідного метаболізму за допомогою вивчення жирнокислотного складу їжі та експресії регуляторного протеїну L-FABP у 43 осіб без діабету (23 із підвищенням вмісту глюкози та/або холестерину крові, 20 - група контролю) та у 76 пацієнтів з ускладненим цукровим діабетом 2-го типу (ЦД2). Основною відмінністю ліпідного обміну пацієнтів із ЦД2 та осіб без діабету виявлено суттєву різницю перерозподілу вмісту жирних кислот (ЖК) у мембранах еритроцитів у вигляді підвищення в 1,5 разу вмісту насичених і відповідне зниження ненасичених ЖК за рахунок поліненасичених (ПНЖК), а також підвищення вмісту сироваткового протеїну L-FABP у 1,5 разу. Вживання в їжу продуктів-джерел указаних типів ЖК за показником "раціональності споживання продуктів", отриманим на підставі аналізу анкет харчування, не відрізнялося в групах осіб без діабету та з ЦД2. У осіб без діабету, але з підвищеним вмістом глюкози крові та/або холестерину, виявили зменшений індекс маси тіла, незначне підвищення вмісту ПНЖК у мембранах еритроцитів, концентрацію L-FABP в 1,2 разу меншу, ніж у відносно здорових осіб і вдвічі меншу, ніж у пацієнтів із ЦД2. Можна припустити, що за певних умов, саме зменшення експресії L-FABP на тлі підвищення вмісту ПНЖК у клітинах, не погіршує стан метаболічних зсувів, а запобігає розвитку ожиріння та діабету. Відсутність прямої залежності між екзогенним впливом у вигляді вживання продуктів-джерел ЖК і перерозподілом вмісту цих кислот у мембранах еритроцитів, що є ознакою розвитку діабету, але наявністьзв'язку експресії внутрішньоклітинного регуляторного протеїну L-FABP із вмістом ЖК, надає підставу вважати ендогенні клітинні механізми основою глибокого порушення ліпідного гомеостазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гайова Л. О. 
Адаптивні елементи виробництва капусти цвітної у Лівобережному Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / Л. О. Гайова; Національна академія аграрних наук України, Інститут овочівництва і баштанництва. - Харків, 2019. - 23 c. - укp.

Мета - експериментальне обґрунтування адаптивних елементів технології виробництва капусти цвітної, яке передбачає підбір гібридів різних строків достигання, застосування регуляторів росту рослин, вибір способів пакування продукції, що забезпечать одержання високих економічних і біоенергетичних показників. Методи - загальнонаукові, польові, лабораторні, статистичні. Методом багатокритеріальної оптимізації визначено кращі гібриди капусти цвітної за врожайністю і якістю. Розроблено моделі прогнозування врожайності капусти цвітної; вивчено вплив регуляторів росту рослин Гумісол-супер, Вимпел, Мегафол на ріст, розвиток, урожайність і якість продукції ранньостиглих гібридів капусти цвітної. Установлено фізичні і теплофізичні властивості головок різних гібридів капусти цвітної. Проведено порівняльне оцінювання збереженості продукції капусти цвітної залежно від виду пакування, особливостей гібрида та умов вегетаційного періоду. Визначено потенціал гібридів капусти цвітної, параметри їх адаптивності до умов Лівобережного Лісостепу України. Встановлено, що врожайність і маса головок гібридів має сильну пряму залежність від ГТК, суми опадів за вегетаційний період і середньодобової температури повітря (r = 0,93 ± 0,01…0,99 ± 0,01).Визначено кращі гібриди капусти цвітної ранньостиглої (Лівінгстон F1, Кул F1) та пізньостиглої (Скайвокер F1) для вирощування в умовах Лівобережного Лісостепу України.Оцінено ефективність застосування регуляторів росту на рослинах капусти цвітної за функцією бажаності Харрінгтона.З’ясовано, що тривалість вегетаційного періоду гібридів капусти цвітної на 44,0 % залежить від особливостей гібрида, вплив регуляторів росту становить 19,0 %. Визначено, що більший вихід товарної продукції ранньостиглих гібридів забезпечує пакування у стретч-плівку перфоровану – 83,9 – 84,0 % за 60 – 70 діб зберігання; пізньостиглих гібридів – у стретч-плівку– 83,0 – 83,7 % за 100 – 130 діб залежно від гібрида. Ступінь впровадження: 1колективна монографія, 1 патент на корисну модель. Ефективність розроблених елементів технології виробництва капусти цвітної підтверджено результатами впровадження у двох господарствах Харківської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.22-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441781 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського