Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гаєв Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Гаєв Є. О. 
Універсальний математичний пакет MatLab і типові задачі обчислювальної математики : Навч. посіб. / Є. О. Гаєв, Б. М. Нестеренко; Нац. авіац. ун-т. - К., 2004. - 175 c. - Бібліогр.: с. 172-174. - укp.

Розглянуто особливості роботи з універсальним математичним пакетом MatLab, наведено деякі типові задачі математичного моделювання, зокрема, розв'язання систем лінейних алгебричних і трансцендентних рівнянь. Проаналізовано особливості програмування даних задач найпростішими засобами MatLab. Описано методи ітерації розв'язання лінійних і нелінійних рівнянь, хорд розв'язання рівнянь, а також метод Ейлера інтегрування початкової задачі.

Рассмотрены особенности работы с универсальным математическим пакетом MatLab, приведены некоторые типовые задачи математического моделирования, в частности, решения систем линейных алгебраических и трансцендентных уравнений. Проанализированы особенности программирования данных задач простейшими средствами MatLab. Описаны методы итерации решения линейных и нелинейных уравнений, хорд решения уравнений, а также метод Эйлера интегрирования начальной задачи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.121 MatLAB я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гаєв Є. О. 
Моделі легкопроникної шорсткості для задач гідромеханіки і теплофізики : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 01.02.05 / Є. О. Гаєв; НАН України. Ін-т гідромеханіки. - К., 2000. - 41 c. - укp.

Експериментально та теоретично вивчено рух потоку нестислої рідини над різними структурами, проникними для потоку, якими є ліс, бризкальна система охолодження, рослинність у частково зарослому річищі тощо. З використанням термоанемометричних вимірювань отримано профілі осередненої швидкості повітря, інтенсивності турбулентності та тертя всередині лабораторних структур і над ними вздовж потоку. Подібні розподіли виміряно також за натурних умов великомасштабного бризкального охолоджувача (БСО) Ладижинської ДРЕС. Подібність даних розподілів обгрунтовує запропоновану математичну модель легкопроникної шорсткості (ЛПШ). На базі цієї моделі ЛПШ досліджено внутрішні задачі гідромеханіки та теплофізики (одновимірну стабілізовану течію з тепло- та масообміном з ЛПШ біля стінок), а також зовнішні (двовимірний примежевий шар над ЛПШ), ЛПШ жорсткої структури (модель "лісу") та ЛПШ із "крапель" (модель БСО), ЛПШ моно- та полідисперсної структур. Знайдено загальні закономірності течій, сформовані ЛПШ: наявність початкової та основної ділянок, можливість застійної зони, специфічні для кожної з ділянок універсальні координати. Проста модель турбулентності призводить до задовільної згоди теорії з експериментом. Модель шару крапель дозволила розробити метод аеротермічного розрахунку великомасштабних БСО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з47(4УКР)-046

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гаєв Є. О. 
Рух крапель у просторі масообмінного ступеня роторного ректифікаційного апарата. Наближене математичне моделювання / Є. О. Гаєв, О. О. Твердохліб // Хім. пром-сть України. - 2009. - № 6. - С. 25-31. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що у процесі виробництва біодизельного пального головними цілями є підвищення якості основних і побічних продуктів технологічного процесу, покращання екологічних характеристик, зменшення енергетичних затрат і втрат сировини та реагентів. Для досягнення таких цілей, у першу чергу, необхідно забезпечити чистоту та мінімальний вміст домішок (метанола, води) в продуктах технологічного процесу (біодизелі, гліцерині), що досягається вдосконаленням існуючого технологічного обладнання. Для забезпечення вказаних вимог перспективним є використання роторних апаратів, в яких відбувається взаємодія фаз у закрученому потоці. Розглянуто математичну модель руху крапель у просторі масообмінного ступеня роторного ректифікаційного апарата задля вдосконалення його конструкції, підвищення ефективності та інтенсивності масообміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бердник О. М. 
Стабілізований потік в'язкої рідини через трубу прямокутного перерізу з легкопроникною шорсткістю на стінках / О. М. Бердник, Є. О. Гаєв // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2010. - № 2. - С. 83-88. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Сформульовано задачу про ламінарний стабілізований рух в'язкої рідини через нескінченну трубу прямокутного перерізу з легкопроникною шорсткістю на стінках. Розв'язування проведено з використанням математичного пакета MATLAB. Перевірку результатів виконано на граничних випадках, що призводять до вже відомих задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж123.7 + В253.320.22 + В253.320.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гаєв Є. О. 
Сучасне програмування : навч. посіб. з дисциплін "Програмування", "Алгоритмічні мови та програмування". Ч. 2, модулі 3-5. Складні типи даних та алгоритми, інтелектуальні програми / Є. О. Гаєв, В. М. Азарсков; Нац. авіац. ун-т. - Київ : Інтерсервіс, 2016. - 197 c. - Бібліогр.: с. 185-187 - укp.

Викладено сучасне структурне програмування за допомогою програмного і математичного середовище МАТLАВ. Висвітлено діалогові та GUI-програми, нові та складні типи даних (комірки, структури, зображення, звук, хендли тощо) задля реалізації складних алгоритмів і програм (анімації, перепорядкування числових та текстових масивів, рекурсії, фракталів, вейвлет-функції Добєши тощо). Проаналізовано створені програми “експериментально” та теоретично щодо їх поведінки із зростанням складності завдання. Наведено контрольні питання і лабораторні завдання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355606/2 модулі 3-5 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гаєв Є. О. 
MatLab-програма дисперсії світла на призмі та метод навчання на "Власних відкриттях" / Є. О. Гаєв // Інформ. технології в освіті : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 3. - С. 30-45. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

MATLAB-програмування фізичних задач доволі просте. Воно захоплює студентів, надає їм сили подолати певні труднощі та дійти до красивої програми з графічним інтерфейсом. Студенти зосереджуються на фізичному формулюванні задачі, обирають потрібний математичний апарат. Тим самим студенти реалізують метод навчання "Шляхом власних відкриттів", який автор пропагує в останніх роботах. У даному випадку це ілюстровано створенням MATLAB-програми, яка демонструє (імітує) розділення білого світла на "веселку" після його проходження через скляну призму. MATLAB надає інструмент "нескладного програмування", що дозволяє студентові більш ефективно вивчати фізику. Окрім законів шкільної геометричної оптики, потрібно знати лише геометрію, тригонометрію та початки аналітичної геометрії, тему "Пряма на площині". Матеріал статті надасть лекторові з інформатики кілька вправ з алгоритмізації і програмування. Вчителю математики і переконливу ілюстрацію практичного використання її певних розділів (тригонометрія та рівняння прямої). Вчителю фізики і модель та програму для комп'ютерних експериментів з оптики. А учням та студентам, зрештою і доступні їм науково-навчальні вправи, курсову роботу тощо, які демонструють як красоту наук, так і їх взаємний зв'язок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Matlab та комп'ютерні обчислення в освіті, науці та інженерії = Matlab and computer calculations in education, science and engineering : тези загальноукр. конф., 16 - 18 трав. 2019 р., Київ / уклад.: В. Г. Романенко, Т. С. Соломаха, Є. О. Гаєв; Нац. авіац. ун-т, ЦИТМ Експонента, офіц. дистриб'ютор MathWorks на території СНД, GlobalLogic, компанія. - Київ, 2019. - 67 c. - укp. - англ.

Розкрито роль математичного пакету MATLAB в інженерній освіті, у підготовці аналітиків, для підвищення якості інтегрованого навчання математичних дисциплін. Розглянуто питання використання комп'ютерних технологій під час вивчення курсів економічного спрямування, особливості моделювання сигнально-кодових конструкцій та методів обробки сигналів у MATLAB. Висвітлено можливості MATLAB для автоматизованого проектування систем управління, питання моделювання синергетичного управління формаціями складних динамічних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч23 + Ч481.253 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гаєв Є. О. 
Matlab-проект "Аналоговий годинник" / Є. О. Гаєв // Інформ. технології в освіті : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 4. - С. 34-47. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Навчання програмуванню в середній школі або на перших курсах університету може полегшити оздоровлення математичної чи фізичної проблеми. З огляду на це, ми шукаємо такі завдання для програмування, які є для них привабливими, досить легкими, але використовують важливу та здійсненну математику та фізику. Запропоновано проект (кілька уроків і домашніх робіт), як створити програму MATLAB аналогового годинника на екрані комп'ютера, яка переслідує кілька освітніх цілей. Спочатку студенти повинні розділити все завдання на кілька простих, які вони можуть запрограмувати. Для їх вирішення студенти використовують графіки побудови графіків, тригонометрію та аналітичну геометрію, фізичний розгляд і розумовий експеримент, шукають емпіричне рівняння, щоб відповідати даним, доповніть все досить простим програмуванням і насолоджуйтесь нарешті приємним віджетом на екрані комп'ютера. Програми подаються з коментарями. У той час вони слугують вступом до MATLAB. Можна помітити, що навколишнє середовище не приховує сенсу роботи, а сприяє цьому. Саме тому його пропонують широко використовувати в українській освіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 вг:З97 + З973 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73466 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського