Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Герцовська Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Герцовська Н. О. 
Лексико-семантичне поле успіху як складова категоризації і концептуалізації дійсності (на матеріалі англійської та української мов) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / Н. О. Герцовська; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Запропоновано новий підхід до порівняльно-історичного та зіставно-типологічного дослідження лексико-семантичного поля успіху як складової категоризації та концептуалізації дійсності в англійській й українській мовах. Розроблено методику лексичного та семного аналізу одиниць на позначення успіху в даних мовах. Визначено національно-культурну специфіку лексико-семантичного поля успіху у зіставному аспекті. Встановлено місце кожного з елементів лексико-семантичних полів даних мов і типи зв'язків між ними. Зіставлено системно-структурну організацію лексико-семантичного поля успіху в англійській й українській мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-315.5 + Ш143.21-315.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Герцовська Н. О. 
Лексичні засоби вираження любові в англійській мові / Н. О. Герцовська, О. М. Лабош // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2019. - № 3. - С. 81-88. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

В історії будь-якої національної культури питання, що стосуються людських взаємин, таких як любов і дружба, завжди мали і досі мають першочергове значення. Аспекти та особливості таких взаємин, завжди були причиною непорозумінь між людьми. Та феномен кохання все ще не осмислений повністю. Досліджено засоби вербалізації поняття любові та його основні складники. Поняття "любов", вербалізоване засобами сучасної англійської мови, визначається як певна абстрактна одиниця, що відтворює багатовіковий досвід народу у вигляді різноманітних уявлень про це почуття. Любов як складний феномен різних сфер життя людини має високий статус у багатьох дисциплінах різного циклу, тому дослідження цього концепту є актуальним, не лише у лексикології, чи мовознавстві, а і у філософії, етиці, соціології та інших науках. Досліджено різноманітні мовні засоби для зображення любові у англійській мові та визначення основних компонентів цього поняття. Вказано основні складники любові, проведено конкретизацію понятійного компоненту, проаналізовано вираження поняття у психологічних текстах, охарактеризовано дуальність як рису любові. Розглянуто вербалізовані уявлення про внутрішній світ людини, що є носієм певної культури. Поняття "любов" досліджено саме з лінгвістичної точки зору ще і тому, що культура кохання в європейському просторі є передусім культурою вербальною, що є тісно пов'язано з словесним його вираженням. Відмічено, що любов розуміється як один з основних аспектів життя людей і визнається одним із первинних чинників у людських взаєминах, що відображено і в мовній концептуалізації. Таким чином, виявлено багатогранність і багатокомпонентність поняття "любов" в англійській мові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-310

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лінгводидактичні засади навчання іноземних мов у закладах вищої педагогічної та загальної середньої освіти : монографія / В. Г. Редько, Н. В. Теличко, М. М. Сідун, Т. К. Полонська, Н. О. Герцовська; Мукачів. держ. ун-т, Нац. акад. пед. наук України, Ін-т педагогіки. - Мукачево : МДУ, 2018. - 342 c. - Бібліогр.: 91 назв. - укp.

Розглянуто різні аспекти удосконалення змісту професійної підготовки майбутнього вчителя іноземної мови та особливості компетентнісно орієнтованого навчання іншомовного спілкування учнів початкової школи. Обгрунтовано та охарактеризовано актуальні проблеми, зумовлені трансформаційними процесами, що відбуваються у вітчизняній освітній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-911.0 + Ш12-913.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА823371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Учитель: виміри професійного становлення і міжнародної освіти = Teacher: dimensions of professional development and international education : [монографія] / Г. С. Товканець, Н. М. Авшенюк, А. Лещ-Крисяк, Р. Бернатова, Н. О. Герцовська, К. В. Годлевська, М. В. Горват, Л. С. Костіна, О. Крушевська, М. І. Кузьма-Качур, М. В. Лавренова, Н. В. Лалак, Т. І. Молнар, Т. М. Мочан, О. І. Огієнко, Н. О. Постригач, О. С. Товканець, О. О. Теренко; ред.: Г. С. Товканець; Мукачів. держ. ун-т. - Київ : МДУ, 2019. - 340 c. - Бібліогр.: с. 315-338 - укp. - англ.

Представлено результати науково-дослідницької діяльності авторського колективу щодо ролі вчителя у соціумі та педагогічної професії в європейському і міжнародному соціально-економічному просторі. Зосереджено увагу на особливостях підготовки вчителя в умовах європейської інтеграції, пріоритетах особистісно-професійного розвитку педагога. Охарактеризовано особливості професійної підготовки вчителів у країнах Південної Європи у XXI ст. Досліджено практико-орієнтований підхід під час формування педагогічної майстерності майбутніх учителів початкових класів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ч489.514(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838285 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського