Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Гладка Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Строй А. М. 
Біологічно-активний комплекс Пелобішофіт. Властивості та перспективи застосування / А. М. Строй, О. О. Худайкулова, К. В. Хрущова, Н. В. Гладка // Хім. пром-сть України. - 2006. - № 1. - С. 10-17. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено фізико-хімічні властивості Пелобішофіту. Обгрунтовано можливість застосування Пелобішофіту та продуктів на його основі у косметичній та харчовій промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.63-4 + Л686-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гладка Н. І. 
Особливості енергетичного обміну на початкових етапах розвитку бройлерів : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н. І. Гладка; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2007. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-273.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349076 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гладка Н. І. 
Особливості енергетичного обміну у курчат-бройлерів під час технологічного вирощування та застосування гуматів і каротиноїдів : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Н. І. Гладка; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дзюбак Р. М. 
Нові завдання методичних кабінетів / Р. М. Дзюбак, Н. М. Гладка // Пед. вісн.. - 2009. - № 3. - С. 27-28. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено методичні рекомендації для завідувачів районних (міських) методичних кабінетів відповідно до Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр), що визначає діяльність методкабінету як науково-методичної установи. Запропоновано примірний статут, який регламентує режим роботи методкабінету (центру), його керівництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дзюбак Р. М. 
Основні пріоритети діяльності методичних служб області у новому навчальному році / Р. М. Дзюбак, Н. М. Гладка // Пед. вісн.. - 2012. - № 3. - С. 17-19. - укp.

Розглянуто методичні рекомендації щодо основних пріоритетів діяльності методичних служб Черкаської області, складених за наслідками контрольно-методичних тижнів у районах, методичних заходів із завідувачами районними (міськими) методичними кабінетами та за матеріалами Всеукраїнських семінарів для координаторів роботи методичних служб. Виокремлено такі пріоритетні напрями діяльності методичних служб: формування вчителя як особистості, здатної до створення якісно нових показників; активне впровадження сучасних інформаційно-комунікативних технологій; створення моделей інноваційного розвитку загальноосвітніх навчальних закладів; активне створення та використання інформаційних баз даних перспективного педагогічного досвіду; аналіз результативності дослідно-експериментальної роботи, прогнозування очікуваних результатів; системний моніторинг змісту, форм, методів освітньої діяльності учасників навчально-виховного процесу; науково-методичне забезпечення розвитку освітніх установ району; створення оптимальної системи інформаційного забезпечення та інформаційно-аналітичного обслуговування навчально-виховного процесу та управління ним. Окреслено орієнтовну систему роботи методиста з розвитку професійної компетентності, творчої активності педагогічного працівника. Названо негативні чинники, які знижують ефективність методичної роботи в регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.463

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гладка Н. І. 
Вікові особливості дихання та окиснювального фосфорилювання в мітохондріях печінки курчат-бройлерів / Н. І. Гладка, Г. Ф. Жегунов // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 160-164. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що біоенергетичні процеси в мітохондріях печінки курчат змінюються протягом постнатального періоду онтогенезу. Зокрема, рівень дихання і фосфорилювання дуже високий на початку життя курчат, має тенденцію до зниження в період інтенсивного росту і знову підвищується до 56-денного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Якубовська І. О. 
Рівні ліпідів та гомоцистеїну у хворих на хронічну серцеву недостатність / І. О. Якубовська, Г. М. Курилів, Н. О. Гладка, В. Г. Полякова, Л. Б. Стасюк, Л. І. Корольчук, В. П. Лапа, О. І. Гулик // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 3. - С. 95-98. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надано інформацію про сучасний підхід до діагностики синдрому хронічної серцевої недостатності (ХСН), ролі ліпідного спектра та гіпергомоцистеїнемії. Вивчено динаміку рівнів загального холестерину (ЗХС), ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), тригліцеридів (ТГ), гомоцистеїну у хворих на ХСН на тлі базової терапії та у поєднанні з імунофаном. У 38 (84,4 %) хворих, які взяли участь у дослідженні та впродовж не менше двох місяців одержували ліпідознижувальні препарати, не виявлено значних порушень у ліпідограмі. У частини хворих із 15 осіб (33,3 %) навіть на тлі прийому ліпідознижувальної терапії рівні ЗХС і ЛПНЩ залишалися не збалансованими. Виявлено, що доповнення базової терапії імунофаном позитивно впливає на корекцію рівня ліпідів. У групі пацієнтів, які одержували імунофан, спостерігається зменшення рівня ЗХС і ЛПНЩ. Рівні ТГ незначно зростають в обох групах, незалежно від прийому імунофану. У 73,7 % пацієнтів обох груп зростає рівень гомоцистеїну (ГЦ). Після проведеної терапії з використанням імунофану у хворих має місце достовірне зниження ГЦ до 33,9 мкмоль/л. У хворих контрольної групи рівень ГЦ підвищується і становить 66,6 мкмоль/л. Отже, імунофан позитивно впливає на такі ланки патогенезу серцевої недостатності, як гіпергомоцистеїнемія та порушення обміну ліпідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Приходченко В. О. 
Ефективність використання біологічно активної кормової добавки "Гумісол" у раціонах курчат-бройлерів / В. О. Приходченко, Н. І. Гладка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 113-117. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Відображено експериментальні дані про вплив кормової домішки "Гумісол" на активність ферментів енергетичного обміну в різні функціональні періоди. Показано, що використання добавки гумінової природи в дозі 20 мл/кг комбікорму позитивно впливає на динаміку маси курчат-бройлерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-455.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гладка Н. М. 
Синтез комплексно оптимізованих інноваційних транспортних засобів з врахуванням закономірностей їх розвитку : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.01 / Н. М. Гладка; Харків. нац. автомоб.-дорож. ун-т. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено закономірності розвитку транспортних засобів та розроблено на цій основі метод структурно-параметричного оптимізаційного синтезу цих систем. Розв'язано науково-технічну задачу забезпечення високого технічного рівня, ефективності і якості інноваційних транспортних засобів за рахунок використання можливостей їх повної комплексної структурно-параметричної оптимізації. Зазначено, що процесом оптимізації охоплюються всі істотні атрибути транспортних засобів, включаючи сферу застосування, призначення, функції, принципи дії техніки, технології, структури, параметри і стратегії поведінки в процесі виконання основних, допоміжних і управлінських функцій в межах повної множини можливих рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: О. с11

Шифр НБУВ: РА410235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дзюбак Р. М. 
Методичні служби Черкащини: підсумки та орієнтири на майбутнє / Р. М. Дзюбак, Н. М. Гладка // Пед. вісн.. - 2013. - № 3. - С. 10-13. - укp.

Визначено пріоритетні підходи до управління навчальними закладами: впровадження новітніх інформаційно-комунікативних технологій, удосконалення навчально-виховного процесу, організація ефективної методичної роботи з педагогічними працівниками. Розкрито особливості діяльності регіональних освітніх методичних кабінетів та центрів. Сформульовано мету та завдання науково-методичної роботи за умов організації безперервного освітнього процесу. Висвітлено заходи науково-методичної роботи Інституту післядипломної освіти Черкаської області, спрямовані на підвищення рівня інформаційно-комп’ютерної компетентності педагогів. Охарактеризовано діяльність районних методичних кабінетів Черкаської області та їх співпрацю один з одним та з Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти. Відзначено роль інноваційних процесів в освіті та використання ІК у діяльності освітянських науково-методичних установ.

Определены приоритетные подходы к управлению учебными заведениями: внедрение новейших информационно-коммуникационных технологий, совершенствование учебно-воспитательного процесса, организация эффективной методической работы с педагогическими работниками. Раскрыты особенности деятельности региональных образовательных методических кабинетов и центров. Сформулированы цели и задачи научно-методической работы в условиях организации непрерывного образовательного процесса. Освещены мероприятия научно-методической работы Института последипломного образования Черкасской области, направленные на повышение уровня информационно-компьютерной компетентности педагогов. Охарактеризована деятельность районных методических кабинетов Черкасской области и их сотрудничество друг с другом и с Институтом инновационных технологий и содержания образования. Отмечена роль инновационных процессов в образовании и использования ИК в деятельности образовательных научно-методических учреждений.

Determined are the priority approaches to educational institutions: the introduction of new information and communication technologies, to improve the educational process, the efficient methodology to work with educators. Covered are the features of the regional education offices and teaching centers. Formulated are the goals and objectives of methodological work under conditions of continuous educational process. Elucidated are the scientific and technical measures of activity of the Institute of Postgraduate Education of Cherkassy region, aimed at improving information and computer competence of teachers. Characterized is the activity of district of instructional classrooms in Cherkassy region and their cooperation with each other and with the Institute of innovative technologies and educational content. Noted are the role of innovation in education and the use of IR in educational research and teaching institutions.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гладка Н. В. 
Нарцисизм у європейській літературі кінця XIX - початку XX століття : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / Н. В. Гладка; МОНМС України, Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2012. - 20 с. - укp.

Розглянуто проблеми інтерпретації нарцисизму в європейській літературі кінця XIX - початку XX ст. Здійснено спробу узагальнювальної інтерпретації нарцисизму з екстраполяцією на літературознавчу та психологічну проблематику. Акцентовано увагу на тлумаченні образу Нарциса, проявах нарцисичної акцентуації характеру персонажа та нарцисичної самопроекції автора у тексті. Нарцисизм розглянуто також як естетичну, психологічну та філософську категорію, що дало змогу зрозуміти сутність літературної еволюції та специфіку розвитку європейського літературного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)53-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гладка Н. М. 
Правове регулювання вирішення публічно-правових спорів, що випливають із соціальних відносин : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. М. Гладка; Нац. авіац. ун-т. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше досліджено теоретичні та практичні проблеми удосконалення правового регулювання вирішення публічно-правових спорів, що випливають із соціальних відносин. Виділено особливості елементів публічно-правових спорів, які випливають із соціальних відносин, як предмет адміністративного судочинства, що зумовлені предметом спірних правовідносин і колом учасників спору. Позивачем може виступати особа, що забезпечує реалізацію права на соціальне забезпечення, так і особа, яка його отримує, а участь у таких спорах може брати невизначене коло осіб. Предметом спору є рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень стосовно особи, яка отримує соціальне забезпечення, а також дії або бездіяльність такої особи. Встановлено, що публічно-правові спори, які випливають із соціальних відносин, мають особливості судового розгляду щодо: процесуальної форми розгляду справ щодо таких спорів; прав осіб, які беруть участь у справі на оскарження винесеного рішення; кола та складу осіб, які беруть участь у таких справах. Надано класифікацію публічно-правових спорів, що випливають із соціальних відносин, за наступними критеріями: предмет позову; об'єкт позову; суб'єкт права на отримання соціального забезпечення; правовий статус позивача; характер правового акту, що оскаржується; вид соціальних відносин, з яких виникає позов. Удосконалено поняття юрисдикції адміністративних судів, з якого запропоновано виключити окремі категорії спорів, що випливають із соціальних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)073.18:Х876

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Первушина О. А. 
Трансфузія кріоконсервованої еритроцитарної маси собакам при лікуванні бабезіозу / О. А. Первушина, О. М. Денисова, Г. Ф. Жегунов, Н. І. Гладка, В. О. Приходченко, Т. І. Якименко // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 3. - С. 77-83. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати оцінки клініко-біохімічної ефективності трансфузії кріоконсервованої еритроцитарної маси для собак, хворих на гостру форму бабезіозу. Кріоконсервовану еритроцитарну масу одержували швидким зануренням еритроцитів у рідкий азот і наступним відігрівом на водяній бані. Як кріопротектор використовували 17,5 % розчин гідроксиетильованого крохмалю 200. Дослідження проводили на трьох групах тварин - контрольній і двох дослідних (тварини з гострою формою бабезіозу і базовим медикаментозним лікуванням; тварини з гострою формою бабезіозу, базовим медикаментозним лікуванням і трансфузією кріоконсервованої еритроцитарної маси). Встановлено, що застосування трансфузії кріоконсервованої еритроцитарної маси призводить до підвищення рівня гематокриту і гемоглобіну, а також кількості еритроцитів вже через добу. На десяту добу ці показники близькі до контрольних величин і майже вдвічі перевищують гематологічні показники тварин з базовим медикаментозним лікуванням. Біохімічні дослідження сироватки крові собак, хворих на бабезіоз, за першу добу захворювання виявили гіперазотемію, гіперкреатинінемію і збільшення активності індикаторних ензимів печінки. У хворих собак за 10 діб після базового курсу терапії у поєднанні з гемотрансфузією кріоконсервованої еритроцитарної маси відбувається нормалізація активності аланінамінотрасферази, кількості білірубіну та сечовини. Кількість креатиніну та активність аспартатамінотрансферази і лактатдегідрогенази в цій групі дослідних тварин повертаються до фізіологічної норми. Показано, що гемотрансфузія кріоконсервованої еритроцитарної маси високо ефективна у лікуванні собак за гострого перебігу бабезіозу та сприяє нормалізації гематологічних і біохімічних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Денисова О. М. 
Гематологічний профіль собак під час комплексного лікування бабезіозу з використанням трансфузії кріоконсервованих еритроцитів = Blood characteristics in dogs during treatment of babesiosis using transfusion of cryopreserved erythrocytes / О. М. Денисова, Г. Ф. Жегунов, Т. І. Якименко, Н. І. Гладка, В. О. Приходченко, О. М. Бобрицька // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 4. - С. 304-315. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Бабезіоз є одним із розповсюджених у всьому світі протозойних захворювань собак, яке за відсутності необхідної ветеринарної допомоги часто призводить до загибелі тварини. У роботі оцінювали зміни гематологічних показників собак під час комплексного лікування бабезіозу та трансфузії кріоконсервованих еритроцитів. Еритроцити заморожували із застосуванням 20 %-го ДМСО шляхом занурення у рідкий азот. Показано, що трансфузія кріоконсервованих еритроцитів разом із протипаразитарною хіміотерапією сприяє швидкому відновленню гематологічних показників тварин (рівня гемоглобіну, гематокриту та кількості еритроцитів), а також покращує їх самопочуття, сприяє більш швидкому одужанню. Кріоконсервовані з ДМСО еритроцити можуть бути рекомендовані для довготривалого зберігання крові у кріобанках.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського