Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Головенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Пасенюк О. М. 
Адміністративне судочинство України : підручник / О. М. Пасенюк, В. Б. Авер'янова, В. П. Базов, Л. Я. Гончар, О. Д. Головенко; Вищ. адм. суд України. - К. : Юрінком Інтер, 2009. - 672 c. - Бібліогр.: с. 662-670. - укp.

Показано місце адміністративної юстиції (АЮ) у системі судової влади України. Розглянуто загальнотеоретичні питання адміністративного судочинства (АС). Висвітлено особливості становлення та розвитку АЮ, наведено її основні моделі. Проаналізовано зарубіжний досвід запровадження та функціонування АЮ. Увагу приділено учасникам, доказам, судовому розгляду справи в АС, заходам процесуального примусу, що застосовуються в адміністративно-судовому процесі. Описано особливості організації діяльності адміністративних судів. Виявлено роль Європейського суду з прав людини у питаннях АЮ.

Показано место административной юстиции (АЮ) в системе судебной власти Украины. Рассмотрены общетеоретические вопросы административного судопроизводства (АС). Освещены особенности становления и развития АЮ, приведены ее основные модели. Проанализирован зарубежный опыт внедрения и функционирования АЮ. Внимание уделено участникам, доказательствам, судебному рассмотрению дела в АС, мерам процессуального принуждения, которые применяются в административно-судебном процессе (АСП). Описаны особенности организации деятельности в АСП. Выявлена роль Европейского суда по правам человека в вопросах АЮ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС48446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Головенко О. Д. 
Публічні фінанси як об'єкт правової охорони : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Д. Головенко; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи адаптації інститутів фінансової й адміністративної відповідальності до сучасних соціальних та економічних реалій. Надано загальну характеристику органів державної влади, що беруть участь у забезпеченні правової охорони публічних фінансів (ПФ) за умов адміністративної реформи та суттєвої зміни фінансового законодавства. Досліджено суть та інституційні ознаки фінансово-правової відповідальності за порушення у сфері ПФ. Розкрито роль і значення адміністративної відповідальності за правопорушення у даній сфері, визначено її місце по відношенню до фінансової відповідальності. Розкрито роль адміністративного судочинства у забезпеченні правової охорони ПФ. Проаналізовано порушення норм фінансового законодавства загалом і в інституційному контексті з метою дослідження їх як предмета розгляду адміністративних справ, визначено особливості предметного складу фінансових публічно-правових спорів. Вирішено завдання з пошуку оптимальних засобів підвищення ролі й ефективності адміністративного судочинства у сфері забезпечення практики Європейського суду з прав людини для адмінісртативного судочинства України в процесі розв'язання спорів, що виникають у сфері ПФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х819(4УКР)072.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Головенко О. В. 
Роль масляной кислоты в лечении органических и функциональных заболеваний толстой кишки : (обзор лит.) / О. В. Головенко, И. Л. Халиф, А. О. Головенко // Сучас. гастроентерологія. - 2011. - № 4. - С. 124-134. - рус.

Мета огляду - навести сучасні дані про механізми дії і показання до застосування препаратів масляної кислоти, які використовують для лікування хворих з органічними і функціональними захворюваннями товстої кишки. Коротколанцюгові жирні кислоти - оцтова, пропіонова і масляна - є органічними кислотами, які виробляються в просвіті товстої кишки в процесі бактеріальної ферментації харчових вуглеводів, харчових і ендогенних білків (слиз та епітеліальні клітини, що злущуються), які не перетравлюються. Найважливішою з коротколанцюгових жирних кислот є масляна, яка є не лише джерелом енергії для епітеліальних клітин товстої кишки, а й впливає на широкий спектр клітинних функцій, підтримуючи кишковий гомеостаз. За даними численних досліджень, дефіцит цього з'єднання є чинником, що сприяє розвитку виразкового коліту і раку товстої кишки. Масляна кислота чинить антиканцерогенну дію, ініціюючи апоптоз і проліферацію колоноцитів. Крім того, вона посилює вироблення слизу, відновлює рівень антимікробних білків (кателицидину і дефенсинів), а також протективного ферменту трансглутамінази, тим самим сприятливо впливає на бар'єрну функцію товстої кишки. Масляна кислота також послаблює оксидативний стрес, пригнічуючи активність мієлопероксидази, і бере участь у репарації ДНК, підвищуючи активність ферменту глутатіон-S-трансферази. Масляна кислота також чинить і протизапальну дію, пригнічуючи активацію ядерного чинника каппа В, продукцію інтерферону-gamma і прозапальних цитокінів (ІЛ-12, ФНО-alpha). Висновки: результати більшості сучасних досліджень вказують на сприятливу дію масляної кислоти на різні патофізіологічні механізми, що лежать в основі патол

огії товстої кишки. Застосування нових лікарських форм доставки масляної кислоти в товсту кишку дасть змогу широко використовувати цю коротколанцюгову кислоту в терапії і профілактиці злоякісних, запальних і функціональних захворювань товстої кишки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сіромаха С. О. 
Спостереження невідкладного кардіохірургічного втручання у дитини з приводу інфекційного ендокардиту та гострого порушення кровообігу головного мозку / С. О. Сіромаха, Л. М. Прокопович, К. В. Руденко, А. О. Руснак, Я. П. Труба, І. С. Дьордяй, О. С. Головенко, В. А. Жовнір, Т. А. Ялинська, В. П. Захарова, В. В. Лазоришинець, Г. В. Книшов // Клініч. хірургія. - 2014. - № 10. - С. 71-72. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.120.11 + Р733.457.365.11 + Р733.627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Головенко О. С. 
Пластика дефекту міжшлуночкової перегородки з використанням латки з клапаном у пацієнтів за високої легеневої артеріальної гіпертензії та підвищеної резистентності легеневих артерій / О. С. Головенко, Л. М. Прокопович, Л. В. Мошківська, Я. П. Труба, В. В. Лазоришинець // Клініч. хірургія. - 2015. - № 9. - С. 36-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.11 + Р457.345.1-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Мошківська Л. В. 
Легеневі ускладнення у дітей, оперованих з приводу вроджених вад серця в умовах штучного кровообігу / Л. В. Мошківська, Е. А. Настенко, О. С. Головенко, В. В. Лазоришинець // Клініч. хірургія. - 2015. - № 11. - С. 43-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано фактори ризику виникнення легеневих ускладнень у дітей, оперованих з приводу вроджених вад серця за умов штучного кровообігу. Проаналізовані частота легеневих ускладнень та фактори ризику їх виникнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.110.501 + Р733.457.345.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сіромаха С. О. 
Випадок невідкладного лікування тріпотіння передсердь у новонародженого / С. О. Сіромаха, Л. М. Прокопович, В. П. Залевський, О. З. Парацій, О. С. Головенко, Я. П. Труба, В. В. Лазоришинець // Укр. кардіол. журн.. - 2016. - № 6. - С. 112-114. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Рідкісною формою порушень ритму серця, не характерною для новонароджених та осіб молодого віку, є тріпотіння передсердь, яке трапляється в них із частотою менше ніж 1 %. Діагностика та пошук ефективних методів лікування тріпотіння передсердь у новонароджених - це актуальна задача дитячої кардіології. Проаналізовано клінічний випадок новонародженої дитини з тріпотінням передсердь. Описано успішний випадок невідкладного лікування небезпечного для життя порушення ритму серця за допомогою електричної кардіоверсії в новонародженої дитини без серцево-судинної патології. Електрична кардіоверсія у новонароджених із суправентрикулярними тахікардіями, які супроводжуються розладами гемодинаміки, є безпечним та ефективним методом терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Головенко О. С. 
Хірургічне лікування дефекту міжшлуночкової перегородки з високою легеневою артеріальною гіпертензією : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.04 / О. С. Головенко; НАМН України, Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М. Амосова. - Київ, 2016. - 20, [1] c. - укp.

Вперше узагальнено відомі та окреслено нові шляхи підвищення ефективності хірургічного лікування пацієнтів з дефектом міжшлуночкової перегородки (ДМШП) і високою легеневою артеріальною гіпертензією (ЛАГ) та покращення показників виживання і якості життя пацієнтів після радикальної корекції вади шляхом оптимізації діагностики і методів хірургічного лікування. Оцінено результати операцій пластики ДМШП у цієї категорії хворих, визначено показання і протипоказання до хірургічного лікування, зокрема, щодо застосування модифікованого методу пластики ДМШП. Виявлено фактори ризику госпітальної летальності, виникнення резидуальної високої ЛАГ у віддалені строки спостереження, незважаючи на радикальну корекцію вади. Зазначено, що пластика ДМШП у хворих з високою ЛАГ має позитивні безпосередні та віддалені результати і є ефективним хірургічним методом лікування таких хворих. Запропоновано алгоритм вибору методу лікування пацієнтів з ДМШП, що супроводжуються високою ЛАГ та підвищеною резистентністю легеневих артеріальних судин з урахуванням ключових патогенетичних механізмів у кожного пацієнта на підставі даних катетеризації серця. Зазначено, що впровадження модифікованого методу пластики ДМШП знижує госпітальну летальність з 10,8 % до 2,5 %, ефективно запобігає розвитку гострої недостатності правого шлуночка в ранньому післяопераційному періоді. Розраховано математичну модель для пацієнтів з ДМШП та високою ЛАГ на основі діагностичних даних, яка дозволяє прогнозувати подальший перебіг захворювання та оптимізувати післяопераційне лікування пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.501 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Труба Я. П. 
Реконструкція дуги аорти у пацієнтів із транспозицією магістральних артерій: результати одноетапної корекції / Я. П. Труба, М. П. Радченко, І. В. Дзюрий, О. С. Головенко, В. В. Лазоришинець // Клініч. хірургія. - 2020. - 87, № 5/6. - С. 41-45. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати безпосередні й віддалені результати одноетапного хірургічного лікування транспозиції магістральних артерій у поєднанні з обструкцією на рівні дуги аорти. За період із 2010 по 2019 рр. у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України та Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України 52 немовлятам виконано одноетапну корекцію транспозиції магістральних артерій з обструкцією на рівні дуги аорти. У дослідження залучені тільки пацієнти з двошлуночковою фізіологією і подальшою двошлуночковою корекцією. Хлопчиків було 35 (67,3 %), дівчаток - 17 (32,7 %). Середній вік пацієнтів - (0,6 +- 0,3) міс, середня маса тіла - (3,6 +- 0,8) кг. Основним методом діагностики у визначенні вади та оцінки безпосередніх і віддалених результатів було ехокардіографічне обстеження. У 24 (46,2 %) пацієнтів під час реконструкції дуги аорти було проведено селективну антеградну церебральну перфузію. Висновки: одноетапна корекція транспозиції магістральних артерій у поєднанні з гіпоплазією дуги аорти - ефективний і безпечний метод лікування немовлят із добрими безпосередніми й віддаленими результатами. Проведене дослідження надає підставу вважати дану хірургічну стратегію прийнятною альтернативою двохетапному хірургічному лікуванню цієї комплексної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р465.352.110.50

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Труба Я. П. 
Корекція гіпоплазії дуги аорти у немовлят із повною формою атріовентрикулярного септального дефекту / Я. П. Труба, А. А. Довгалюк, І. В. Дзюрий, П. А. Данченко, О. С. Головенко, В. В. Лазоришинець // Клініч. хірургія. - 2020. - 87, № 7/8. - С. 29-32. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати тактику лікування та результати корекції гіпоплазії дуги аорти у немовлят із повною формою атріовентрикулярного септального дефекту. За період з 2011 по 2019 рр. 21 пацієнту виконали корекцію гіпоплазії дуги аорти й атріовентрикулярного септального дефекту. Досліджувану групу склали пацієнти з двошлуночковою фізіологією. Пацієнтів із незбалансованою формою атріовентрикулярного септального дефекту та з варіантами гіпоплазії лівих відділів серця не включали в дослідження. Хлопчиків було 9 (42,9 %), дівчаток - 12 (57,1 %). Середній вік пацієнтів становив (2,3 +- 1,1) міс (від 0,06 до 7,7 міс). Середня маса тіла пацієнтів становила (3,8 +- 1,0) кг (від 2,0 до 5,9 кг). Гіпоплазованим сегмент дуги аорти вважали, якщо відхилення Zscore (Standard Score - стандартна оцінка) становило менше - 2,0. Висновки: для пацієнтів із повною формою атріовентрикулярного септального дефекту в поєднанні з гіпоплазією дуги аорти більш прийнятною є етапна корекція, безпосередні і віддалені результати якої добрі. Етапний підхід у лікуванні показаний немовлятам із гіпоплазією дистальної дуги аорти і компетентними атріовентрикулярними клапанами або з невеликою регургітацією. Одноетапна корекція показана при гіпоплазії дистальної дуги, вираженій регургітації на загальному атріовентрикулярному клапані і вираженій серцевій недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.365.110.50

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Труба Я. П. 
Використання помірної гіпотермії при реконструкції дуги аорти у немовлят в умовах селективної антеградної церебральної перфузії / Я. П. Труба, Р. І. Секелик, І. В. Дзюрий, О. С. Головенко, В. В. Лазоришинець // Клініч. хірургія. - 2020. - 87, № 9/10. - С. 35-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.112

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Труба Я. П. 
Пластика дуги аорти у немовлят з використанням анастомоза "кінець у бік" / Я. П. Труба, І. В. Дзюрий, О. О. Мотречко, О. С. Головенко, В. В. Лазоришинець // Клініч. хірургія. - 2020. - 87, № 11/12. - С. 19-22. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати безпосередні і віддалені результи пластики дуги аорти з використанням анастомоза "кінець у бік". За період з 2010 по 2019 рр. у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України і Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України 75 немовлятам з коарктацією та гіпоплазією одного чи декількох сегментів дуги аорти виконано її реконструкцію з використанням анастомоза "кінець у бік". У дослідження включено тільки пацієнтів з двошлуночковою фізіологією і подальшою двошлуночковою корекцією. Хлопчиків було 41 (54,6 %), дівчаток - 34 (45,4 %). Середній вік пацієнтів становив (2,5 +- 1,2) міс, середня маса тіла - (3,3 +- 0,6) кг. Основним методом діагностики у визначенні вади та оцінки безпосередніх і віддалених результатів було ехокардіографічне обстеження. Госпітальна летальність становила 6,6 % (померли 5 пацієнтів). Причини летальності не були пов'язані з методикою реконструкції дуги аорти з використанням анастомоза "кінець у бік". Тривалість періоду спостереження становила від 1 міс до 9,3 року, у середньому (2,8 +- 2,5) року. У віддаленому періоді помер 1 пацієнт. У 11 (14,6 %) пацієнтів у післяопераційному періоді розвинувся рестеноз на дузі аорти. У 7 пацієнтів звуження було усунуто ендоваскулярно шляхом балонної дилатації. У 4 пацієнтів виконана хірургічна повторна пластика дуги аорти. Компресії трахеї, головних бронхів, неврологічних ускладнень у віддаленому періоді не спостерігали. Висновки: після пластики гіпоплазії дуги аорти з використанням анастомоза "кінець у бік" у немовлят відмічено добрі безпосередні і віддалені результати, що вказує на її ефективність. Згідно з результатами проведеного дослідження такий вид анастомоза може бути використаний у пацієнтів з гіпоплазією проксимальної частини аорти або при тубулярній гіпоплазії всієї дуги аорти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.345.1-99 + Р733.457.365.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Труба Я. П. 
Вибір тактики хірургічного лікування гіпоплазії дуги аорти в поєднанні з дефектом міжшлуночкової перетинки в немовлят / Я. П. Труба, В. В. Лазоришинець, Р. І. Секелик, І. В. Дзюрий, О. С. Головенко // Патологія. - 2020. - 17, № 3. - С. 332-337. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Цель работы - определить оптимальную тактику хирургической коррекции гипоплазии дуги аорты и дефекта межжелудочковой перегородки (ДМЖП) у младенцев на основе сравнения непосредственных и отдаленных результатов одно- и двухэтапного лечения. С 2010 по 2019 г. в ведущих кардиохирургических учреждениях Украины: ГУ "Национальный институт сердечно-сосудистой хирургии имени Н. М. Амосова НАМН Украины" и ГУ "Научно-практический медицинский центр детской кардиологии и кардиохирургии МЗ Украины" - 138 пациентам в возрасте до одного года проведено хирургическое лечение гипоплазии дуги аорты в сочетании с ДМЖП. Пациентов разделили на две группы: I - 66 (47,8 %) больных, которым выполнили одноэтапную коррекцию ДМЖП и пластику дуги аорты; II - 72 (52,2 %) пациента с двухэтапным лечением, которым на первом этапе выполнили пластику дуги аорты и суживание легочной артерии, на втором этапе - закрытие ДМЖП. Общая госпитальная летальность составила 3,6 % (n = 5). В I группе госпитальная летальность составила 3,0 % (n = 2), во II группе - 4,2 % (n = 3), однако эта разница статистически недостоверна (p >> 0,05). Период наблюдения составил от 1 месяца до 11 лет. Летальность в отдаленном периоде - 0 %. У 6 (9,1 %) пациентов I группы и у 10 (13,9 %) больных II группы в послеоперационном периоде развился рестеноз на дуге аорты, однако эта разница статистически недостоверна. У 2 пациентов II группы (2,8 %) обнаружена компрессия трахеи и левого главного бронха. Решунтов ДМЖП, которые требовали бы повторной пластики дефекта, не было. Выводы: как одноэтапная, так и двухэтапная тактика хирургического лечения гипоплазии дуги аорты в сочетании с ДМЖП эффективна и безопасна у младенцев с хорошими результатами в непосредственном и отдаленном периоде. При выборе тактики лечения необходимо учитывать степень и протяженность гипоплазии дуги аорты. Одноэтапная коррекция более приемлема у младенцев с гипоплазией сегмента С дуги аорты или всех сегментов дуги аорты. Этапная тактика может быть использована при гипоплазии сегментов В и А дуги аорты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Труба Я. П. 
Віддалені результати хірургічного лікування гіпоплазії дуги аорти у новонароджених і немовлят / Я. П. Труба, О. С. Головенко, І. В. Дзюрий, О. О. Мотречко, В. В. Лазоришинець // Клініч. хірургія. - 2021. - 88, № 3/4. - С. 8-15. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.112

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського