Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Голояд Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Голояд Я. Б. 
Профілактика гнійно-септичних ускладнень у хворих на гострий холецистит, ускладнений аліментарним ожирінням / Я. Б. Голояд // Клініч. хірургія. - 2008. - № 11/12. - С. 37-38. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Голояд Я. Б. 
Обгрунтування вибору оперативного лікування гострого холециститу у хворих із аліментарним ожирінням : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Я. Б. Голояд; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2011. - 20 c. - укp.

Проведено клінічні та біохімічні обстеження крові та сечі, комп'ютерну спірографію, оксиметричним моніторинг, УЗД, ЕКГ і інші, встановлено зміни гострофазних білків методом диск-електрофорезу в поліакриламідному гелі, органоспецифічних ферментів (АлАТ, АсАТ, аргінази), перекисного окислення ліпідів (дієнових кон'югат, малонового альдегіду), антиоксидантного захисту (трансферину, церулоплазміну, карбоангідрази, каталази); стан гуморального імунітету (Ig G, Ig A, Ig M ), зміни стресового гормону кортизолу у хворих на гострий холецистит та аліментарне ожиріння. У хворих на гострий холецистит та аліментарне ожиріння в процесі лікування відзначено важчий перебіг патологічного процесу після лапаротомної холецистектомії, про що свідчить достовірне погіршення показників загальноклінічних методів обстеження. Вміст Ig G у фракціях сироваткового білка характеризувався зростанням імунних комплексів втричі, які локалізувалися в крупнопористому гелі та значним зменшенням його у фракціях 23-21, що вказувало на зниження природного імунного захисту у цих хворих. В ексудаті черевної порожнини у разі перитоніту різко зростала кількість імунних комплексів антиген-антитіло Ig G та Ig А в крупнопористому гелі, що свідчило про переміщення цих класів імуноглобулінів у черевну порожнину з крові. У хворих на гострий холецистит і аліментарне ожиріння, які були оперовані лапаротомно, констатовано достовірне збільшення рівня кортизолу в крові майже у 1,5 раза (на 42,8 %), що вказувало на більшу вираженість стресової реакції порівняно з хворими оперованими лапароскопічно. Лапароскопічне хірургічне лікування гострого холециститу, поєднаного з аліментарним ожирінням, базувалося на дотриманні етапів проведення операцій із постійним оксиметричним моніторингом, використанням подовжених троакарів, створенням умов для зниження внутрішньоочеревинного тиску до 5 - 7 мм.рт.ст., фовлерівського положення з поворотом на лівий бік і фіксацією хворого, використанням лапароліфтингу, ретрактора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-5 + Р413.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кахно С. А. 
Семирічний досвід виконання лапароскопічної холецистектомії / С. А. Кахно, І. В. Козань, М. Д. Василюк, М. Г. Шевчук, О. Л. Ткачук, І. І. Боднарук, С. М. Василюк, О. Д. Кузенко, Я. Б. Голояд, Я. І. Козань, О. В. Ціхонь // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 297-299. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати виконання 4572 лапароскопічних холецистектомій з приводу гострого та хронічного калькульозного холециститу. Проаналізовано причини "тяжкої" лапароскопічної холецистектомії, характер ускладнень та принципи лікування хворих з холедохолітіазом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського