Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Гонтар М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Гонтар М. О. 
Українська терміносистема журналістики: формування, структурна організація та функціонування : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. О. Гонтар; НАН України, Ін-т укр. мови. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено особливості формування, структурної організації та функціонування української терміносистеми журналістики (УТЖ). Вивчено історію її становлення, основні чинники та тенденції розвитку та функціонування, охарактеризовано походження УТЖ. З'ясовано специфіку польової організації термінології, виділено основні тематичні групи журналістських термінів, проаналізовано парадигматичні відношення між фаховими термінами на сучасному етапі розвитку терміносистеми. Встановлено способи творення журналістських термінів, продуктивність їх словотворчих формантів, визначено основні синтаксичні моделі утворення термінів-словосполучень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Ч62 + Ч62 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гонтар М.  
Родо-видові відношення в терміносистемі журналістики / М. Гонтар // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 675. - С. 83-86. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено родо-видові відношення між термінами журналістики, з'ясовано типи опозицій між термінами всередині груп, способи утворення родо-видових відношень, особливості структури гіпер- та гіпонімів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в3 + Ш141.14-34:Ч62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гайдайчук В. В. 
Теоретична механіка. Статика : навч. посіб. для студ., які навчаються за напрямом підготов. "Будівництво" / В. В. Гайдайчук, М. Г. Гонтар, А. В. Кузнєцов; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К. : КНУБА, 2013. - 139 c. - Бібліогр.: с. 139 - укp.

Розглянуто основні питання статики твердого тіла, такі як аксіоми статики; поняття і визначення в'язей; властивості сил та систем сил, теореми їх зведення до найпростішого вигляду; властивості моментів сил відносно точки, осі, а також пар сил; умови рівноваги збіжної плоскої та просторової системи сил; сили тертя ковзання та кочення. Розг8лянуто методи розрахунку статично визначуваних ферм, а також методи визначення центрів ваги тіл. Наведено приклади задач та методику їх розв'язання. Розглянуто правило многокутника сил та умови рівноваги збіжної системи сил, а також теорема про рівновагу трьох непаралельних сил, прикладених до твердого тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Глибовець А. М. 
Розробка Web-прототипу для аналізу висловлювань користувачів соціальної мережі Twitter / А. М. Глибовець, М. А. Гонтар // Пробл. програмув.. - 2014. - № 4. - С. 15-25. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Описано розроблений програмний прототип статистичного аналізу висловлювань у соціальних мережах з попереднім фільтруванням висловлювань неінформативного характеру, відбором характеристичних слів і використанням наївного байєсового класифікатора з машинним навчанням для аналізу суджень користувачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гонтар М. М. 
Аналіз методу найменших квадратів при зашумленості сигналів / М. М. Гонтар, А. М. Сільвестров, Д. М. Нелюба // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2017. - Вип. 3. - С. 129-132. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Беручи метод найменших квадратів (МНК) як базовий при обробці зашумлених сигналів розглянуто вплив співвідношення сигнал-шум на зміщення оцінок реальних даних. Також було розглянуто узагальнений метод найменших квадратів (УМНК) для зважених (відфільтрованих) даних. Показано, що для кожних конкретних випадків існує оптимальне значення згладжуючого ефекту фільтра, за якого норма зміщення буде мінімальною. Одержано, що чим далі рознесені спектри сигналу і перешкоди, тим краще оцінки квазіоптимального УМНК.


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гонтар М. М. 
Розробка контролера для оберненого маятника на базі методу наближеної лінеаризації / М. М. Гонтар, Д. М. Нелюба // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2017. - Вип. 4. - С. 7-10. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Беручи обернений маятник як приклад нелінійних систем, які неможливо точно лінеаризувати, викладено метод розробки контролера для системи, що базується на наближеній лінеаризації. У методі зроблено спробу подолати ефект залишкових членів більш високого порядку при виборі нової координати для наближеної лінеаризації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шульга О. В. 
Концепція підвищення надійності радіотехнічних пристроїв шляхом експериментальних досліджень запалювання та розвитку розряду у плазмових пальниках / О. В. Шульга, О. В. Шефер, Д. М. Нелюба, М. М. Гонтар // Наук. зап. Укр. н.-д. ін-ту зв'язку. - 2017. - № 2. - С. 65-73. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Встановлено появу об'ємного випромінювання пов'язаного із виникненням нового виду розряду. Визначено параметри виникнення розряду та підрозрядного електронного струму. Іонізація газу потоком електронів з плазмового катода призводить до перерозподілу поля між плазмовим катодом і анодом. При збільшенні потенціалу основного електрода об'ємне випромінювання займає майже весь простір між основними електродами. При цьому допоміжний розряд практично перестає впливати на основний розряд, а допоміжний анод починає працювати в якості зонда.


Індекс рубрикатора НБУВ: З851.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шульга О. В. 
Побудова математичної моделі руху сферичного робота з маятниковим приводом / О. В. Шульга, Д. М. Нелюба, М. М. Гонтар // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2017. - Вип. 5. - С. 51-55. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто побудову математичної моделі руху сферичного робота з маятниковим приводом при прямолінійному русі по горизонтальній та похилій поверхні, при подоланні перешкод та при повороті. За допомогою одержаної моделі проведено дослідження залежності радіусу повороту робота від швидкості його руху і кута нахилу маятника для руху на низькій, середній і високій швидкостях.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.941

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Нелюба Д. М. 
Розроблення математичної моделі системи опалення, вентиляції та кондиціювання повітря, як об'єкта керування / Д. М. Нелюба, М. М. Гонтар // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2017. - Вип. 6. - С. 107-112. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розроблено математичну модель системи опалення, вентиляції та кондиціювання, як об'єкта керування, придатної для подальшого використання при розробці автоматичних систем регулювання. Одержана нелінійна модель являє собою багатозв'язну систему з 6 входами і 8 виходами і може бути розкладена на 5 підсистем, які також є нелінійними системами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н76-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гонтар М. В. 
Виявлення фальсифікації цифрового зображення, виконаної методом Adobe Photoshop "Латка" / М. В. Гонтар, В. В. Зоріло, О. Ю. Лебедєва // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2022. - 12, № 1/2. - С. 40-45. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Сьогодення все активніше змушує нас дбати про свою інформаційну безпеку. Події у світі і в Україні, інформаційні, гібридні війни, кібервійни - це те, що стало нашою повсякденною реальністю, і те, що спонукає шукати нові та вдосконалювати існуючі методи і засоби захисту інформації. Одне з питань захисту інформації - захист графічного контенту від порушень його цілісності. Порушення цілісності цифрових зображень можливо виконувати великим різноманіття інструментів графічних редакторів. Зокрема, такий інструмент графічного редактора Adobe Photoshop "латка" - зручний спосіб виконати фальсифікацію світлини, якому у відкритому друці на даний час не приділяється уваги. Тож необхідність виявлення даного інструменту стала підставою для описаних експериментів. Мета даної роботи - підвищення ефективності виявлення підробок світлин, виконаних засобами інструменту Adobe Photoshop "Латка", шляхом розробки алгоритму. Проведено обчислювальний експеримент з використанням 100 цифрових зображень, до яких було застосовано обробку інструментом "латка". На основі обчислювального інструменту було розроблено алгоритм, який показав себе як ефективний у випадках, коли зображення після фальсифікації збережено у форматах з втратами і без втрат. В більшості випадків вдалося виявити наявність порушення цілісності у випадку, коли вона дійсно мала місце, і встановити факт відсутності обробки інструментом "латка", коли його дійсно не було.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського