Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Горак Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Горак Я. Р. 
Анатоль Вахнянин і становлення музичного професіоналізму в Галичині (друга половина XIX - початок XX ст.) : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Я. Р. Горак; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Уперше подано цілісну характеристику багатогранної діяльності Анатоля Вахнянина - композитора, диригента, співака, громадського діяча, літератора, а також введено в обіг маловідомий архівний матеріал. На його базі систематизовано погляди діяча щодо різних галузей музичного мистецтва (музичної естетики, фольклору, духовної музики, театру, теорії музики). Розширено обсяг композиторської творчості А.Вахнянина, що дає підстави для характеристики його композиторського стилю, який базується на засадах романтизму. Висвітлено взаємодію його композиторської творчості та музикознавчих зацікавлень. Зазначено, що завдяки плідній громадській, виконавській, диригентській та композиторській діяльності А.Вахнянина музичне життя Галичини того часу збагатилося новими ідеями, зміцніли зв'язки з композиторами Великої України (М.Лисенком, П.Ніщинським). Доведено, що в еволюції музичної культури Галичини його діяльність сприяла переходу від аматорського етапу композиторської творчості до подальшого її розвитку на професійній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)5-81 Вахнянин А. + Щ313(4УКР331)5-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горак Я. Р. 
Про музичну бібліотеку Володимира Садовського / Я. Р. Горак // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2014. - № 1. - С. 3-11. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

На підставі документів уперше охарактеризовано та простежено долю бібліотеки В. Садовського, яка донині не збереглася. В. Садовський проявив себе меценатом української культури, подарувавши Національному музею у Львові, бібліотеці Наукового товариства ім. Т. Шевченка значну кількість книжок різнобічної тематики з власної бібліотеки. Розглянуто 2 списки музичної бібліотеки, складені В. Садовським, які є свідченням його наміру систематизувати свою книгозбірню. Зібрано інформацію про зберігання окремих книжок з бібліотеки В. Садовського у деяких львівських закладах та інституціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 + Ч733(4УКР-4ЛЬВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937:Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горак Я. Р. 
До характеристики Львівського періоду (1922 - 1940) діяльності Володимира Садовського / Я. Р. Горак // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2014. - № 2. - С. 15-24. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

На підставі документального матеріалу та преси створено панораму львівського періоду життя В. Садовського, який охоплює 20 - 30-і рр. XX ст. Уперше введено в науковий обіг матеріали про діяльність митця у церковно-суспільному житті Галичини - його участь у церковних товариствах ("Товариство святого апостола Павла", "Єдність", "Українське Богословське Наукове Товариство"), публікації в їх друкованих органах на богословські та церковно-обрядові теми. Узагальнено різносторонні контакти В. Садовського з музичним мистецтвом того часу, де він виявив себе як член (а іноді й очільник) музичних товариств, музичний критик, хоровий диригент.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР-4ЛЬВ)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937:Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горак Я. Р. 
Забутий Олександр Бережницький / Я. Р. Горак // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2014. - № 3. - С. 61-71. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

На підставі матеріалів родинного архіву вперше надано життєопис О. Бережницького (1879 - 1916) - юриста за освітою, музично-громадського діяча, скрипаля, педагога, музичного критика. Висвітлено участь митця у "Бояні", у заснуванні та перших роках діяльності "Союзу співацьких і музичних товариств", Вищого музичного інституту, у заснуванні та редагуванні "Артистичного вістника". Розглянуто його діяльність як музичного критика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937:Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського