Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Горобець Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Горобець Р. М. 
Визначення вмісту гомоцистеїну та інтерлейкіну-6 як критерій прогнозу виникнення ускладнень при гострому холециститі / Р. М. Горобець, А. І. Годлевський, О. О. Пентюк // Клініч. хірургія. - 2003. - № 8. - С. 23-24. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На підставі аналізу результатів клініко-лабораторних та інструментальних методів дослідження розроблено методику прогнозування виникнення ускладнень у разі гострого холециститу.


Ключ. слова: гострий холецистит, прогнозування ускладнень, гомоцистеїн, інтерлейкін
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Годлевський А.  
Малоінвазивна хірургія гострого біліарного панкреатиту: (Огляд л-ри) / А. Годлевський, О. Каніковський, С. Саволюк, Р. Горобець // Ліки України. - 2003. - № 9. - С. 73-79. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Горобець Р. М. 
Прогнозування ускладнень калькульозного холециститу / Р. М. Горобець // Клініч. хірургія. - 2004. - № 4-5. - С. 11. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Горобець Р.  
Рівень прозапальних цитокінів, гомоцистеїну, показників оксидативного та нітрозативного стресу і цитопатичної гіпоксії у пацієнтів із ускладненим перебігом гострого холециститу / Р. Горобець // Ліки України. - 2004. - № 11. - С. 122-126. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зазначено, що прогнозування важкості перебігу гострого холециститу є актуальною проблемою абдомінальної хірургії, оскільки частота госпіталізацій пацієнтів з приводу цієї патології та її ускладнень щорічно зростає. Своєчасне визначення необхідності та строків оперативного втручання, характеру доопераційної підготовки та методу оперативного лікування сприяє значному зменшенню ризику ускладнень. Незважаючи на виникнення нових підходів до діагностики та лікування гострого холециститу, проблема пошуку лабораторних маркерів, які б іще на доопераційному етапі дали змогу прогнозувати ризик розвитку та важкість ускладнень, залишається актуальною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горобець Р. М. 
Динаміка вмісту прозапальних цитокінів, гомоцистеїну, показників оксидантного та нітрозативного стресу і цитопатичної гіпоксії у пацієнтів після холецистектомії з приводу гострого холециститу. Зв'язок з частотою післяопераційних гнійно-запальних ускладнень / Р. М. Горобець // Клініч. хірургія. - 2004. - № 10. - С. 44-47. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

За даними обстеження 160-ти хворих на гострий холецистит (ГХ) установлено, що на 1-у і 2-у добу після холецистектомії за ускладненого перебігу ГХ достовірно збільшувалися вміст інтерлейкіну-6, фактора некрозу пухлин, гомоцистеїну, метаболітів оксиду азоту, показників цитопатичної гіпоксії (гіпоксантину, ксантину, активності аденозиндезамінази, ксантиноксидази, ксантиндегідрогенази). Найбільш виражені і тривалі зміни у хворих з післяопераційними ускладненнями. Підвищення рівня прозапальних цитокінів більш ніж на 50 % і показників цитопатичної гіпоксії - на 30 - 40 % на 1-у і 2-у добу після операції дозволяє прогнозувати виникнення післяопераційних гнійно-запальних ускладнень більш ніж у 60 % хворих, відсутність такого - сприятливий перебіг післяопераційного періоду з достовірністю понад 90 %.


Ключ. слова: гострий холецистит, післяоперераційні ускладнення, цитокіни, гомоцистеїн, цитопатична гіпоксія, прогнозування
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Горобець Р. М. 
Прогнозування перебігу гострого холециститу та його ускладнень : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р. М. Горобець; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2004. - 18 c. - укp.

За результатами комплексних досліджень показано, що гострий холецистит (ГХ) супроводжується формуванням запально-метаболічного синдрому, що виявляється у зростанні рівнів прозапальних цитокінів, зміні білої крові, має місце оксидативний та нітрозативний стрес, цитопатична гіпоксія, гіпергомоцистеїнемія, порушення мінерального обміну. Установлено, що виразність цих змін тісно корелює з важкістю перебігу захворювання, а швидкість їх нормалізації після операції визначається важкістю доопераційних і післяопераційних гнійно-запальних ускладнень. Визначено, що в крові з вогнища патологічного процесу (ложе та стінка жовчного міхура) накопичується значно більша кількість цитокінів, гомоцистеїну, гіпоксантину та ксантину, ніж у системному кровообігу, виявлено, що ці зміни є найбільшими у випадку гангренозної форми ГХ та найменшими - за катаральної його форми. Оцінено діагностичне та прогностичне значення інтерлейкіну-6, фактора некрозу пухлини-альфа, гомоцистеїну, гіпоксантину та ксантину, аденозиндезамінази, ксантиноксидази та ксантиндегідрогенази, метаболітів оксиду азоту, аргініну, продуктів пероксидації ліпідів та білків, рівня неорганічного фосфору, кальцію та магнію для диференціювання неускладнених форм ГХ та предикторів виникнення післяопераційних ускладнень. Показано, що високий доопераційний рівень гомоцистеїну, гіпоксантину та ксантину, висока активність ксантиноксидази та ксантиндегідрогенази, високий вміст прозапальних цитокінів у крові з ложа та стінки жовчного міхура, значне підвищення вмісту цитокінів після операції асоціюється з високим ризиком виникнення післяопераційних гнійно-запальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333476 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського