Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Гримак А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Курило М.  
Досвід організації реклами на ринку ветпрепаратів та впровадження його у практику ветеринарної медицини / М. Курило, А. Гримак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 317-320. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Відмічено значимість реклами досвіду роботи підприємства ветмедицини. За матеріалами діяльності TзOB "Зооветеринарний центр" показано економічну результативність підприємства і ефективність застосування реклами. Досвід TзOB "Зооветеринарний центр" з організації реклами своєї роботи узагальнено багатьма підприємствами ветмедицини України і визнано як ефективний засіб супроводу ветеринарних медикаментів, препаратів, кормових домішок на ринку продукції ветмедицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-803.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Величко В. О. 
Значення підвищення кваліфікації спеціалістів підприємств ветмедицини у забезпеченні випуску якісної, конкурентоспроможної продукції / В. О. Величко, Л. І. Фляк, А. В. Гримак, Т. Є. Сенишина // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 311-313. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Встановлено, що підвищення кваліфікації спеціалістів підприємств ветеринарної медицини сприяє вирішенню важливих проблем виробництва якісної конкурентоспроможної продукції ветмедицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гримак А. В. 
На порядку денному - впровадження стандартів ISO / А. В. Гримак, Л. В. Курилас, В. О. Величко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 314-316. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Відзначено важливість впровадження у практику підприємств ветмедицини стандартів ISO, приведено результативність цієї роботи. Головним у забезпеченні конкурентоспроможності підприємств ветмедицини є організація їх діяльності на підставі стандартів, тепер уже і міжнародних (з приводу вступу до СОТ).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-823.2-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Курило М. Ф. 
До питання економічного стимулювання підвищення якості ветпрепаратів, кормових добавок та дотримання стандартів (на досвіді ТЗОВ "Зооветеринарний Центр") / М. Ф. Курило, А. В. Гримак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 258-262. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Державний комітет ветеринарної медицини України створює умови для максимального забезпечення потреб галузі у ветеринарних препаратах, кормових домішках та засобах ветмедицини. Вирішення цього завдання залежить повною мірою від якості продукції ветмедицини, ефективності у разі застосування. Стимулювання - один із активних засобів, що орієнтує підприємства, а також конкретних їх працівників на забезпечення якості продукції на всіх стадіях - від розробки, впровадження, до виробництва, зберігання, транспортування і використання. В даний час в господарській практиці підприємств, які випускають ветпрепарати, кормові домішки, засоби ветмедицини, склалась відповідна практика стимулювання підвищення якості продукції, своєчасного впровадження і дотримання стандартів, хоча, ця практика не є ще узагальненою для всіх підприємств ветмедицини, що необхідно зробити для використання її в трудових колективах підприємств ветмедицини різної форми власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.119 + У9(4УКР)307.98

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гримак А. В. 
Функціонування та перспективи розвитку ринку продукції м'ясного скотарства : автореф. дис... канд. екон. наук / А. В. Гримак; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". - Житомир, 2008. - 20 c. - укp.

Розроблено теоретичні, методологічні та практичні аспекти функціонування та розвитку ринку продукції м'ясного скотарства. Узагальнено теоретичні положення щодо суті даного ринку і принципів його функціонування. Визначено критерій ефективності функціонування підприємств на даному ринку й обгрунтовано систему показників для оцінювання її рівня. Проведено комплексний аналіз сучасного стану ринку продукції м'ясного скотарства Львівщини на підставі результатів дослідження попиту та пропозиції з метою виявлення чинників, які впливають на його функціонування та розвиток. Досліджено факторотвірний вплив кормової бази на обсяги пропозиції яловичини. Обгрунтовано напрями вдосконалення виробничо-економічних відносин і розвитку інтеграційних процесів у м'ясопродуктовому підкомплекі. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення шляхів збуту яловичини та створення дрібногуртового ринку з метою продажу продукції м'ясного скотарства, реалізації механізмів державної підтримки розвитку ринку. Визначено перспективні параметри розвитку регіонального ринку продукції м'ясного скотарства. Розроблено рекомендації щодо оптимізації виробничих програм окремих сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тринько Р. І. 
Продовольча безпека країни: стан та перспективи зміцнення : монографія / Р. І. Тринько, М. І. Бомба, М. Я. Бомба, О. Р. Волошин, Н. В. Галайко, А. В. Гримак, З. Б. Живко, М. О. Живко, О. О. Жовтанецька, В. А. Курись; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2011. - 303 c. - укp.

Розкрито теоретичні основи продовольчої безпеки (ПБ) України, проаналізовано її сучасний стан та висвітлено програмно-методологічні аспекти формування стійкої системи ПБ за ринкових умов, екологічні аспекти формування та розвитку стратегії забезпечення ПБ. Обгрунтовано досвід реалізації агропродовольчої політики розвинених закордонних країн та запропоновано механізм її державного регулювання в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + У9(4УКР)0-982

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Курило М. Ф. 
Ефективність використання ветеринарних препаратів виробництва ТзОВ "Зооветеринарний центр": (огляд) / М. Ф. Курило, В. О. Величко, Л. І. Фляк, А. В. Гримак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 476-480. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Вказано на якість і ефективність ветпрепаратів ТзОВ "Зооветеринарний центр", які впроваджуються у практику ветеринарної медицини і застосовуються у свинарстві та птахівництві. Практика роботи підприємства, конкурентоспроможність ветпрепаратів на ринку підтверджує можливість ТзОВ "Зооветеринарний центр" випускати продукцію для ветмедицини, яка відповідатиме кращим світовим зразкам. Про це свідчить ефективність препаратів за умов виробництв ТзОВ "Зооветринарний центр", його продукція сертифікована у Системі сертифікації УкрСЕПРО. Підтверджено ефективність роботи з контролю якості ветпрепаратів, яка запроваджена на виробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П852/856 + У9(4УКР)421.525.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Цвайг Х. І. 
Економіка і фінанси підприємства : підручник / Х. І. Цвайг, Н. Я. Михаліцька, А. В. Гримак, Л. П. Кушнір; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Львів, 2014. - 698 c. - Бібліогр.: с. 686-691 - укp.

Розглянуто підприємство як суб'єкт господарювання та основні напрями його господарсько-фінансової діяльності (операційна, інвестиційна, інноваційна, фінансова). Розкрито методологічні та методичні засади планування діяльності підприємства. Увагу приділено формуванню програми виробництва продукції та її реалізації, визначенню виробничої потужності підприємства. Висвітлено теоретичні засади формування фінансових ресурів (капіталу) підприємства, методичні підходи до їх аналізу та планування. Розкрито сутність фінансового стану підприємства, його складові та методи оцінювання. Подано інформацію про конкурентоспроможність підприємства та методи її оцінювання. Розглянуто механізм розвитку підприємства, запобігання кризовим явищам і банкрутству.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 я73-1 + У010.35 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО33384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Величко В. О. 
Підвищення кваліфікації персоналу - успіх роботи підприємства в ринкових умовах : (огляд) / В. О. Величко, Т. Є. Сенишина, А. В. Гримак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 256-260. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Організація та функціонування системи управління персоналом залежить від працівників підприємств, їх рівня кваліфікації та ініціативи. Тому завжди є оправданим для підприємств ветмедицини мати достатню кількість кваліфікованого персоналу для розв'язання всіх завдань, які знаходяться у сфері відповідальності виробника. При цьому кожний працівник підприємства повинен чітко розуміти свою індивідуальну відповідальність, яка має бути спрямована на досягнення результативних показників діяльності підприємства, які базуються на нових технологіях і належній виробничій практиці. Переконливим є те, що ефективність роботи підприємства, якість його продукції та послуг напряму залежить від якості управління персоналом і обгрунтованості прийнятих рішень. А звідси і основний капітал підприємства, і колектив працівників, який має високий професійний рівень знань і досвіду, добрі традиції та впевнене прагнення до вдосконалення виробництва, особливого творчого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640.3 + П8 р(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Величко В. О. 
Маркетинг, як ефективний фактор досліджень конкурентоспроможності на ринку продукції для ветмедицини : (огляд) / В. О. Величко, Т. Є. Сенишина, А. В. Гримак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 320-322. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Для ветеринарної медицини, зокрема підприємств, які випускають ветпрепарати, кормові домішки, засоби ветмедицини, важливим є впровадження маркетингу. Знання принципів і основ маркетингової діяльності сприяє зменшенню виробничого ризику, відпрацюванню найбільш оптимальних умов організації виробництва і поставок продукції на ринок, підвищує впевненість у відносинах із конкурентами. Саме через систему впровадженого маркетингу можливо відслідковувати і бути активним учасником ринкових процесів, налагодити ефективну ринкову діяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Величко В. О. 
ХАССП - система коригуючих дій забезпечення якості та безпечності кормів, кормових добавок, преміксів і кормової сировини : (огляд) / В. О. Величко, Л. І. Фляк, А. В. Гримак, І. Р. Урбан // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 346-351. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Створення та введення Системи контролю ХАССП зумовлене зростаючою потребою підприємств, що виготовляють корми, кормові домішки, премікси і кормову сировину в сертифікації систем управління якістю і безпечністю продукції на основі принципів ХАССП і гармонізації вимог системи до стандартів Європейського Союзу. Сьогодні Систему контролю ХАССП визнано найбільш ефективною системою, яка гарантує безпеку кормів, кормових домішок, преміксів, кормової сировини, що постачаються споживачам у загальнонаціональному масштабі. З допомогою цієї системи підприємства можуть ідентифікувати й оцінювати ризики, які впливають на безпечність продукції, впроваджувати механізми технологічного контролю, слідкувати за дотриманням функціонування контрольних механізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П22 + Л824

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Величко В. О. 
Комплексне дослідження ринку продукції ветмедицини, як фактор об'єктивної оцінки його функціонування : (огляд) / В. О. Величко, Т. Є. Сенишина, А. В. Гримак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 233-237. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Одним із основних завдань комплексного дослідження ринку продукції ветмедицини є вивчення та прогнозування його кон'юнктури у співставленні із результатами діяльності конкретних виробників і постачальників продукції на ринок. До об'єктів вивчення в межах комплексного дослідження ринків продукції ветмедицини належать: власне ринок, споживач, товар (послуга), конкуренти. Загальна мета ринкових досліджень полягає у визначенні умов, за яких забезпечується щонайповніше задоволення попиту населення чи фірм-споживачів на товари (послуги) певного виду і створюють передумови для ефективного збуту виробленої продукції. Відповідно комплексне вивчення ринку включає і вивчення співвідношення попиту та пропозиції на відповідну продукцію, що і належить до поняття кон'юнктури ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Величко В. О. 
Маркетингові дослідження асортименту ветпрепаратів на ринку продукції для ветмедицини : (огляд) / В. О. Величко, Л. І. Фляк, Т. Є. Сенишина, А. В. Гримак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 202-206. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Одним із пріоритетних напрямків маркетингових досліджень асортименту ветпрепаратів на ринку єдослідження їх попиту споживачами, переваг над конкурентами, що без сумніву характеризує стан виробництва, і рейтинг його на ринку. Продумана робота із формування асортименту якісних ветпрепаратів сприяє авторитету виробників та рентабельності своєї діяльності. Проаналізовано баланс попиту споживачів (підприємств ветмедицини, офіційних лікарів ветмедицини тощо) і пропозицій щодо з'ясування ситуації із асортиментом ветеринарних препаратів, яка склалася на ринку продукції для ветмедицини, визначено орієнтовну питому вагу імпорту та лікарських засобів вітчизняних виробників. Слід відзначити, що важливим за умов становлення і функціонування є вивчення досвіду формування і конкурентоспроможності продукції для ветмедицини. Насичення внутрішнього ринку ветпрепаратами різних виробників є підтвердженням високого попиту на цю продукцію. Однак споживач серед великої кількості запропонованої продукції надає перевагу насамперед якісній і безпечній, при цьому він аналізує асортимент продукції, представленої на ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Голуб І. А. 
Система управління якістю - реальний шлях до успіху на ринку продукції для ветмедицини : (огляд) / І. А. Голуб, Л. В. Курилас, Т. Є. Сенишина, А. В. Гримак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 297-301. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Важливим за умов формування ринкових відносин у ветеринарній медицині є вивчення досвіду забезпечення конкурентоспроможності. Насичення ринку продукції для ветмедицини є підтвердженням попиту на цю продукцію. Однак, сучасний споживач серед великої кількості запропонованих вітчизняних і зарубіжних ветеринарних препаратів надає перевагу якісній і безпечній продукції. Як наслідок, зростає рівень довіри до виробника і постачальника продукції. Ці позитивні фактори базуються на результативності функціонування самого підприємства, з використанням сучасних технологічних рішень і впровадженням системи якості. Ефект діяльності підприємства виражається через дієвість системи управління ним і системи управління якістю зокрема. Практика, зарубіжний та вітчизняний досвід ряду підприємств підтверджують, що ефективність роботи підприємств, в т. ч. і ветмедицини, виражається задоволенням запитів споживачів, ветеринарної практики. Розглянуто актуальність для вітчизняних підприємств ветмедицини впровадження системи якості продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-823.2-21 + У9(4УКР)421.525.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гримак А. В. 
Відстеження безпеки харчових продуктів на ринку продовольства у системі "виробник - споживач" : (огляд) / А. В. Гримак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 302-305. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Курс на інтеграцію з європейськими країнами вимагає від економіки України забезпечення параметрів світових стандартів якості і безпечності продукції, і, в першу чергу, харчової. Саме за таких умов продовольча продукція зможе стати конкурентоспроможною на споживчому ринку. Якість і безпека харчових продуктів є пріоритетом на всіх етапах продовольчого ланцюга, від сировини, виробництва, постачання, до її зберігання і споживання. Чіткі регуляторні механізми контролю за забезпеченням якості і безпечності харчових продуктів закладені у стандартах HАССP. В цих стандартах найбільш прийнятною є система менеджменту безпеки продуктів харчування, аналізу ризиків і результатів контролю в критичних точках технологічного ланцюга, відстеження цих параметрів. Стандарти HАССP включають, або супроводжуються належною виробничою практикою (НВП-GМР), належною практикою по гігієні (НПГ-GHP), належною сільськогосподарською практикою (GAP).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80я86 + У9(4УКР)421.51-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гримак А. В. 
Навчання персоналу підприємства основам забезпечення якості - запорука успіху роботи в ринкових умовах : (огляд) / А. В. Гримак, Л. В. Курилас, Г. Д. Гарвас, Т. Є. Сенишина // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 305-309. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Практикою підтверджено, що успішна діяльність підприємства, якість продукції та послуг залежна, в першу чергу, від якості управління, компетентності кадрів у прийнятті рішень. Важливо, особливо за ринкових умов, знаходити ті рішення і пропозиції, які були б найвигіднішими для підприємства і сповна задовольняли партнерів та споживачів. Досвід роботи ряду провідних підприємств ветмедицини України (ТОВ "Зооветеринарний Центр", ТзОВ "Біофарм", ТзОВ "Ветсинтез", ТзОВ "Продукт", ТзОВ "Бровафарма", ТзОВ "Укрветпромпостач", ВАТ "Укрзооветпромпостач" і ін.) переконливо свідчить, що грамотне кваліфіковане управління виробництвом, в т. ч. і якістю продукції, неможливе без набуття фахівцями профільних теоретичних і практичних знань та навичок. Застосування досвіду розвинутих країн, із використанням основних методів і форм навчання персоналу, надасть змогу підприємствам підвищити конкурентні переваги працюючих та забезпечити їх стабільний розвиток. Створення стабільного кваліфікованого та мотивованого персоналу є запорукою успіху роботи за ринкових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-640

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гримак А. В. 
Основні етапи розробки системи менеджменту якості продукції для ветмедицини : (огляд) / А. В. Гримак, Л. В. Курилас, Т. Є. Сенишина // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 309-312. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Із розвитком ринкових відносин все більшої актуальності набуває система цільового менеджменту якості продукції. Закономірне питання, а чи потрібна така система виробникам продукції для ветмедицини? Існує 2 мети розробки системи менеджменту: перша і головна - спрямованість і оптимізація роботи підприємства, забезпечення його дієздатності і, що дуже важливо і пріоритетно - конкурентоспроможності продукції та послуг, забезпечення відповідної якості. Друга мета - показати потенційним споживачам, що підприємство ветмедицини стабільно випускає продукцію відповідної якості і безпечності, тобто таку, яка задовольняє їх вимоги. Як для реалізації першої, так і другої мети необхідно в системі якості підприємства одну із головних ланок спеціалізувати на менеджменті якості продукції з визначеними відповідними параметрами діяльності цієї служби.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-823.2-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гримак А. В. 
Економічні та управлінські переваги впровадження системи безпеки продуктів харчування (HАССP) : (огляд) / А. В. Гримак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 313-317. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Курс на інтеграцію з країнами ЄС та співробітництво з близьким зарубіжжям вимагає від України забезпечення європейських стандартів якості продукції харчування. За таких умов продукти харчування, які виробляються в Україні, можуть стати конкурентоспроможними як на внутрішньому, так і зовнішніх споживчих ринках, що позитивно позначиться на подоланні негативних тенденцій в соціально-економічному житті, зокрема низької купівельної спроможності населення, відповідно зниження попиту на продукцію, нееквівалентності відносин між енергозабезпеченням і підприємствами, які виробляють продукти харчування в асортименті і т. ін. Проблеми харчування є складними, в той же час продовольче забезпечення є пріоритетом національної безпеки. На це впливає багато факторів, і основні із них це стабільно-поступальний розвиток аграрного виробництва, що є основою для виробництва продовольчої сировини та готової продукції харчування, і не тільки. Сьогодні особливо актуальними є питання безпеки та якості продуктів харчування. За останні роки в Україні прийнято ряд законодавчих та нормативних актів щодо розв'язання та регулювання питань продовольства та безпеки харчів, які передбачають підтримку економічного розвитку аграрного сектора через впровадження сучасних технологій та стандартів, в т. ч. і міжнародних у сфері виробництва та безпеки продуктів харчування, відповідно здоров'я людей. У цьому увага надається впровадженню прогресивних систем і форм управління якістю і безпечністю продуктів харчування, зокрема системі HАССP, яка функціонально є ефективною для підприємств різного рівня, які виробляють продовольчу сировину та готові продукти харчування. В галузі забезпечення продовольством за таких умов знаходять себе підприємства малого та середнього бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80 я86 + У9(4УКР)306.7-823.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Голуб І. А. 
Залежність ефективності роботи підприємств від чіткого дотримання стандартів та вимог систем якості : (огляд) / І. А. Голуб, Л. В. Курилас, Т. Є. Сенишина, Г. Д. Гарвас, А. В. Гримак // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 1. - С. 317-321. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досвід провідних зарубіжних і вітчизняних підприємств свідчить, що результати, яких вони досягають у виробництві та поставках на ринок продукції для ветмедицини, базуються на чіткому дотриманні вимог стандартів і параметрів якості на всіх етапах виробництва та реалізації продукції. Впровадження набутого провідними підприємствами досвіду є актуальним для вітчизняних підприємств ветмедицини різних рівнів. Це надасть змогу виробляти конкурентоспроможну продукцію для ветмедицини і успішно реалізувати її на ринку. Крім того, виробництво якісної продукції сприятиме стабільній роботі підприємств, зростанню фінансових можливостей, що дозволить вести розширене виробництво, вчасно платити заробітну плату працівникам. Стабільна робота підприємства по виробництву якісної продукції суттєво позначатиметься на розв'язанні і соціальних питань, а саме: збереженню робочих місць і створенню нових, а також збереженню трудових колективів. Вироблення якісної продукції має бути нормою в діяльності підприємств ветмедицини, в першу чергу, на це повинні орієнтуватися ті підприємства, які ще не створили належних умов для виробництва і реалізації продукції, яка за якістю задовільнила б споживачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П81 + У9(4УКР)325.20-823.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гримак А. В. 
Особливості ліцензування підприємств ветмедицини, які виготовляють ветпрепарати. Правове забезпечення їх діяльності : (огляд) / А. В. Гримак, І. Р. Урбан, І. А. Голуб, Л. В. Курилас, Т. Є. Сенишина // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 1. - С. 223-229. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Ліцензування є засобом державного регулювання господарської діяльності, що полягає у видачі, переоформленні або анулюванні ліцензій, видачі дублікатів ліцензій, веденні ліцензійних справ та ліцензійних реєстрів, контролі за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов, а також розпоряджень про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування. Ліцензування господарської діяльності відкриває для підприємств можливості і перспективи розвитку, в той же час декларує вищі вимоги до організації виробництв, якості продукції, яку поставляє національний виробник на ринок. Кабінетом Міністрів України визначено вичерпний перелік вимог, обов'язкових для виконання особою, яка здійснює господарську діяльність у галузі ветеринарної медицини, а також перелік вимог та документів, необхідних для отримання ліцензії із впровадження відповідної діяльності, зокрема - виробництва ветеринарних препаратів. Претенденти на ліцензування виробництв ветеринарних препаратів повинні знати, які переваги матимуть підприємства ветмедицини від ліцензування своєї діяльності. Для цього слід розглянути особливості ліцензування підприємств ветмедицини, які виготовляють ветеринарні препарати зокрема.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 + Х839(4УКР)901.31 + Л669б

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського