Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>A=Гринюк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Гринюк О. Ю. 
Формування територіально-рекреаційних систем лікувального типу (на прикладі курорту Трускавець) : автореф. дис... канд. геогр. наук / О. Ю. Гринюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Теоретично та методично обгрунтовано формування та функціонування територіально-рекреаційних систем (ТРС) лікувального типу. Узагальнено основні принципи та доповнено теоретико-методичні засади оцінки природних лікувальних рекреаційних ресурсів. Обгрунтовано методику ландшафтно-рекреаційного зонування території стосовно типології ТРС та на її базі проведено функціональне оцінювання території Львівщини. Розглянуто чинники формування та функціонування ТРС курорту Трускавець. Значну увагу приділено стану використання його природних рекреаційних ресурсів. Запропоновано шляхи подальшого раціонального використання природного "потенціалу" курорту та визначено напрямки його подальшого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д820(45УКР3-4ЛЬВ)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гринюк О. В. 
Цивільно-правові аспекти майнового страхування в Україні : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. В. Гринюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні засади становлення та розвитку майнового страхування як інституту цивільного права в Україні. Визначено передумови виникнення правовідносин з майнового страхування, а також категорії, які прямо впливають на існування даних правовідносин. Розроблено класифікацію майнових і особистих страхових правовідносин. Запропоновано новий підхід щодо визначення правового статусу страхувальника внаслідок введення поняття страхового інтересу, а також обсягу право- та дієздатності страховика. Обгрунтовано відмінність категорій "об'єкт правовідносин з майнового страхування", "предмет правовідносин з майнового страхування", "об'єкт страхової охорони". Проаналізовано динаміку змісту правовідносин з майнового страхування залежно від етапу розвитку страхового правовідношення; визначено момент виникнення зобов'язання з обов'язкового майнового страхування. Охарактеризовано договір майнового страхування, умови його дійсності, наслідки за неналежне його виконання, а також підстави визнання його недійсним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.112.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гринюк О. С. 
Афіксальні віддієслівні іменники на позначення дії у сучасній німецькій мові: семантика, парадигматика та синтагматика : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. С. Гринюк; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2010. - 20 c. - укp. - нім.

Розглянуто афіксальні віддієслівні іменники на позначення дії крізь призму взаємодії структурних, словотвірних і семантичних чинників, яке сприяє поглибленню рівня розробки семантико-орієнтованої дериватології. Надано структурно-семантичну характеристику твірної бази, афіксів і похідних віддієслівних іменників на позначення дії. Висвітлено питання внутрішньої валентності, парадигматичних і синтагматичних зв'язків похідних іменників семантичної категорії дії. Розкрито механізм встановлення семантичних відношень між похідними іменниками на позначення дії. Проаналізовано семантичну структуру та функції афіксів віддієслівних іменників на позначення дії. Виділено типи й ознаки словотвірного значення віддієслівних іменників на позначення дії, яке входить до складу лексичного значення. Описано механізми формування лексичного значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.1*20

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гринюк О. І. 
Генезис економічних ризиків діяльності нафтогазовидобувних підприємств / О. І. Гринюк // Бізнес Інформ. - 2017. - № 6. - С. 98-110. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Мета роботи - проведення детального комплексного аналізу суттєвих ризик-факторів виникнення економічних ризиків діяльності вітчизняних нафтогазовидобувних підприємств. У межах проведеного аналізу такого ризик-фактора, як волатильність ціни сирої нафти, виокремлено та детально проаналізовано чинники, що впливають на рівень стартової ціни на вітчизняних аукціонах для нафти сирої та газового конденсату: зміна ціни на світовому ринку нафти та курсу гривні по відношенню до 1 долара США. За результатами аналізу зміни ціни сирої нафти в Україні протягом 2011 р. - I кварталу 2017 р. встановлено, що за різкого падіння ціни нафти на світовому ринку (в силу різкої девальвації національної валюти) спостерігалася ситуація, коли світова ціна нафти в гривневому еквіваленті зростала (лютий 2015 р.). Вивчено тенденції внесення змін до Податкового Кодексу України протягом 2012 - 2016 рр., які стосуються виключно рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини, і встановлено порушення принципу стабільності. Виокремлено чинники, які негативно впливають на інвестиційне середовище України, та напрямки покращання інвестиційного клімату в нафтогазовидобувній галузі. У результаті проведеного дослідження одержано аналітичний огляд економічних ризиків діяльності та проблем розвитку вітчизняних нафтогазовидобувних підприємств, який може бути використано під час розробки стратегії розвитку суб'єктів господарювання аналізованої галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.51-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фадєєва І. Г. 
Нечітка логіка як інструмент ризик-контролінгу в контексті проактивного управління нафтогазовидобувними підприємствами / І. Г. Фадєєва, О. І. Гринюк // Бізнес Інформ. - 2019. - № 4. - С. 212-220. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - пошук шляхів підвищення ефективності функціонування нафтогазовидобувних підприємств (НГВП) в умовах невизначеності бізнес-середовища. Обгрунтовано актуальність застосування методів нечіткої логіки як інструменту ризик-контролінгу в рамках забезпечення проактивного управління нафтогазовидобувними підприємствами. Удосконалено модель системи ризик-контролінгу НГВП, яка, на відміну від існуючих, доповнена каскадною нечіткою моделлю типу Мамдані - оцінювання та прогнозування ймовірності настання ризиків, що створює передумови для проактивного управління суб'єктом господарювання. Сформовано модель імплементації системи ризик-контролінгу в систему проактивного управління НГВП, яка базується на інтегруванні систем управління ризиками та ризик-контролінгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фінансові аспекти інноваційного розвитку нафтогазового комплексу України : монографія / Л. Т. Гораль, І. Г. Фадєєва, Т. І. Войтків, І. Б. Полич, С. В. Король, М. І. Прокопів, І. М. Данилюк-Черних, Т. М. Орищин, М. Л. Бакай, Н. О. Крихівська, В. І. Шийко, Л. С. Тришак, Л. Р. Маринчак, З. А. Мацук, Л. М. Савчин, У. Я. Витвицька, І. В. Перевозова, О. Л. Ярошенко, Н. Я. Спасів, О. І. Гринюк; ред.: Л. Т. Гораль, І. Г. Фадєєва; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ : Б. Кузів, 2016. - 325 c. - укp.

Досліджено тенденції та суперечності фінансового забезпечення інноваційного розвитку підприємств нафтогазового комплексу (НГК) України. Увагу приділено інтелектуальному капіталу та його впливу на інноваційний розвиток НГК. Здійснено пошук форм, методів та інструментів фінансового забезпечення, зокрема таких як бюджетні, кредитні, венчурне фінансування. Проведено аналіз особливостей та розроблено методичні засади оцінювання інвестиційно-інноваційної діяльності підприємств НГК. Проаналізовано світовий досвід залучення інвестицій у нафтогазовидобувну галузь. На основі ідентифікації ризиків нафтогазовидобувних підприємств обгрунтовано науково-методичні підходи до прогнозування й управління ризиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.1-55-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА807553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фадєєва І. Г. 
Науково-методичні підходи до оцінювання ефективності науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт / І. Г. Фадєєва, О. І. Гринюк, В. А. Кучерявий // Бізнес Інформ. - 2020. - № 2. - С. 66-73. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наукові дослідження дають нові знання, частина яких може привести до значних прибутків. Проте оцінювання ефективності наукової діяльності є складним завданням. Вхідна вартість для таких досліджень може бути виміряна в кількості років зусиль науковця, дослідницької групи, департаменту або програми, або з точки зору необхідної суми фінансування для досліджень. Проте проблематичним є оцінювання результативності наукової діяльності. Мета роботи - розроблення авторського підходу до визначення ефективності результатів науково-дослідних (НДР) і дослідно-конструкторських робіт (ДКР) на основі сучасних інструментів оцінювання. У процесі дослідження авторами описано та проаналізовано існуючі підходи до оцінювання ефективності НДР і ДКР з метою пошуку оптимального інструменту, який дає змогу враховувати не тільки теоретичні та прикладні результати НДР, а й можливість їх комерціалізації в майбутньому. Вважаємо, що найбільш ефективним та інформативним є метод ключових показників ефективності (КРІ), який дає змогу оцінити не тільки кількісні, але й якісні результати НДР. Запропоновано 9 узагальнених ключових показників ефективності, які дають можливість оцінити результативність НДР. Також запропоновано показники оцінювання ефективності НДР у рамках застосування методу освоєного обсягу. Послідовне та комплексне застосування розглянутих інструментів та методів надасть змогу оцінити ефективність НДР як на початку оцінювання проекту, так і в процесі виконання з метою коригування. Це допоможе уникнути неефективної діяльності, зекономити ресурси, як фінансові й матеріальні, так і інтелектуальні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.20-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хухліна О. С. 
Порушення вуглеводного обміну у хворих на неалкогольний стеатогепатит, ожиріння та хронічне обструктивне захворювання легень / О. С. Хухліна, О. Є. Гринюк, А. А. Антонів, О. В. Каушанська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2020. - 16, № 6. - С. 489-495. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3 + Р415.202.1 + Р252.653

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Хухліна О. С. 
Оптимізація лікування неалкогольного стеатогепатиту у хворих з ожирінням за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень: корекція дисліпідемії та інсулінорезистентності / О. С. Хухліна, О. Є. Гринюк, А. А. Антонів // Сучас. гастроентерологія. - 2020. - № 4. - С. 29-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-5 + Р415.202.1 + Р412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Гринюк О. І. 
Формування системи ризик-контролінгу нафтогазовидобувних підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Гринюк; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2018. - 21 c. - укp.

Удосконалено теоретико-методичні положення, розроблено практичні рекомендації щодо формування системи ризик-контролінгу НГВП в умовах невизначеності. Проведено дослідження понятійно-категоріального апарату теорії ризику, конкретизовано сутність категорії «ризик» та запропоновано авторське трактування категорії «ризик-контролінг». Удосконалено змістову модель ризик-контролінгу. Визначено місце системи управлінського обліку як інформаційного базису формування системи ризик- онтролінгу НГВП на основі процесного підходу та конкретизовано трактування категорії «управлінський облік». Запропоновано модель формування витрат за бізнес-функціями основних бізнес-процесів НГВП. Здійснено аналіз діяльності НГВП, у результаті якого ідентифіковано основні групи ризиків та їх відповідні РУФ. Сформовано вдосконалену типологію ризиків операційної діяльності НГВП за бізнес-процесами. Виявлено причинно-наслідкові взаємозв’язки між РУФ та наслідками ризик-подій на основі діаграми Ісікави. Розроблено каскадну нечітку модель Мамдані-типу оцінювання і прогнозування ймовірності настання ризиків операційної діяльності НГВП, яка дає змогу поетапно враховувати вплив усіх груп РУФ і отримати на виході інформацію щодо ймовірності настання ризиків операційної діяльності НГВП. Сформовано модель системи ризик-контролінгу НГВП. Запропоновано концептуальну модель управління НГВП на основі системи ризик-контролінгу. Вдосконалено інструментарій ризик-контролінгу, запропоновано модифіковану cистему збалансованих показників (BSC-Risk).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.11-99-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Хухліна О. С. 
Клінічна ефективність гепатопротектора в комплексній терапії неалкогольного стеатогепатиту на тлі ожиріння за коморбідності з хронічним обструктивним захворюванням легень / О. С. Хухліна, О. Є. Гринюк // Сучас. гастроентерологія. - 2021. - № 1. - С. 17-24. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52 + Р415.202.1 + Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Хухліна О. С. 
Інтенсивність оксидативного стресу та стан окремих чинників антиоксидантного захисту в динаміці лікування антралем хворих на неалкогольний стеатогепатит, ожиріння та хронічне обструктивне захворювання легень / О. С. Хухліна, О. Є. Гринюк, А. А. Антонів // Eastern Ukr. Med. J. - 2020. - 8, № 2. - С. 129-136. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р413.5 + Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Актуальні питання теорії і практики інклюзивного навчання у закладах освіти : [колект.] монографія / Л. Калсоларі, Л. Баззаніні, Е. Бонфа, Ф. Бянко, К. Кораззарі, Т. Моніні, М. Паззі, А. Пілларі, С. Сілімбані, Е. Скуерзанті, Р. Спароно, А. Вентуріні, Л. Платаш, О. Гринюк, А. Починок, Н. Гаврилова, О. Гаврилов, М. Марчук, І. Петрюк, О. Палійчук, М. Буйняк, О. Гордійчук, Т. Цуркан, Х. Сандулович, Л. Крестянікова, Л. Мафтин, В. Ткач, У. Легусова, Т. Нечитайло, В. Радчук, Н. Коса, Л. Костик, В. Санжаровець, К. Санжаровець, Н. Гуцул, Н. Колесніченко, С. Романюк, С. Коміссарова, Т. Кліщинська, Я. Мудрий, Т. Шоліна, І. Ковальчук, М. Пірен, С. Миронова, С. Чупахіна, М. Олійник, О. Кузенко, Л. Мацук, І. Перепелюк, Л. Доцюк, І. Кушнір, О. Гауряк, Л. Фесік, Н. Оксіна, С. Платаш, Н. Кучумова, О. Степаненко, Я. Андрєєва, С. Андрійчук, Т. Равлюк, Л. Смеречак, Д. Романовська, Р. Мінтянська, Н. Скрипник, А. Філіпчук, А. Басовська, А. Сушма; ред.: Л. Б. Платаш; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : Технодрук, 2020. - 571 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні питання організації інклюзивного навчання дітей з особливими потребами в закладах освіти. Проаналізовано стан розвитку інклюзивної освіти в Чернівецькій області. Досліджено питання забезпечення системного кваліфікованого супроводу, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвивальних послуг особам із порушеннями психофізичного розвитку в закладах освіти. Висвітлено психолого-педагогічні аспекти формування інклюзивної компетентності вчителів закладів загальної середньої освіти. Подано інформацію щодо впровадження інноваційних педагогічних технологій в умовах інклюзивного навчання майбутніх інженерів в галузі архітектури та будівництва. Увагу приділено духовно-моральним цінностям як гармонійній основі процесу формування світогляду дитини з інвалідністю. Розкрито особливості використання адаптивної фізичної культури в дітей із порушенням зору. Визначено компоненти, рівні та показники готовності майбутніх фахівців соціальної сфери до роботи з дітьми з особливими потребами. Розглянуто технології ігрової психокорекції при емоційних і поведінкових порушеннях дітей в інклюзивній школі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч430.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фармакотерапія у пульмонології : навч. посіб. для студентів вищ. мед. закл. освіти / О. С. Хухліна, О. С. Воєвідка, Г. І. Шумко, І. В. Дудка, С. В. Коваленко, А. А. Антонів, В. С. Гайдичук, Л. В. Каньовська, О. В. Каушанська, В. О. Шупер, Н. Д. Павлюкович, Т. В. Рева, Є. П. Ткач, Т. В. Дудка, О. Є. Мандрик, І. Б. Горбатюк, О. Є. Гринюк, В. С. Смандич, В. Ю. Дрозд; ред.: О. С. Хухліна, О. С. Воєвідка; Буковинський державний медичний університет. - Чернівці : БДМУ, 2023. - 225 c. - Бібліогр.: с. 221-225 - укp.

Значне зростання захворюваності на пульмонолопчну патологію в Україні та у світі, стабільно високий рівень інвалідизації та смертності ставлять перед системою вищої медичної освіти, низку нових вимог. Знання ранніх діагностичних критеріїв захворювань бронхів та легень, особливостей їх клініки та принципів лікування є важливою частиною підготовки лікаря будь-якої спеціальності. Викладено теоретичні основи діагностики та фармакотерапії найпоширеніших захворювань органів дихання. Наведено сучасні класифікації захворювань органів дихання та надено сучасні підходи до лікування захворювань дихальної системи з урахування сучасних стандартів та протоколів ведення хворих, рекомендованих МОЗ Українита рекомендацій Європейських фахових пульмонологічних асоціацій. Особливу увагу приділено питанням надання медичної допомоги при невідкладних станах у клініці пульмонології: гострій дихальній недостатності, гострому респіраторному дистрес-синдромі, тяжкому перебігу пневмоній, пневмотораксі, тяжкому загостренні бронхіальної астми. Наведено сучасні підходи до терапії гострої респіраторної коронавірусної хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-52 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865461 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського