Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Гура Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Гура Н. О. 
Облік на підприємствах малого бізнесу : Навч. посіб. / Н. О. Гура, Т. Г. Мельник, Т. М. Моторина. - К. : Знання, 2007. - 310 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: с. 224-231. - укp.

Висвітлено проблеми становлення та розвитку малого бізнесу в Україні. Розкрито питання організації, ведення бухгалтерського обліку та складання звітності на підприємствах згідно з чинними нормативно-правовими актами, що регулюють бухгалтерський податковий облік за спрощеною формою. Розглянуто особливості обліку касових операцій, нарахування заробітної плати, надходження, зберігання та витрачання виробничих запасів, розрахунку з постачальниками та покупцями.

Освещены проблемы становления и развития малого бизнеса в Украине. Раскрыты вопросы организации, ведения бухгалтерского учета и составления отчетности на предприятиях в соответствии с действующими нормативно-правовыми актами, регулирующими бухгалтерский налоговый учет по упрощенной форме. Рассмотрены особенности учета кассовых операций, начисления заработной платы, поступления, сбережения и расходования производственных запасов, расчетов с поставщиками и покупателями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.19я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА686629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гура Н. О. 
Облік у житлово-комунальному господарстві: теорія і практика : Моногр. / Н. О. Гура. - К. : Знання, 2006. - 351 c. - Бібліогр.: с. 311-329. - укp.

Досліджено методологію бухгалтерського обліку в житлово-комунальному господарстві. Обгрунтовано необхідність врахування вимог бухгалтерського обліку під час розробки нормативної бази реформування даної галузі господарста. Наведено методології та запропоновано шляхи удосконалення бухгалтерського та податкового обліку та звітності. Висвітлено проблеми створення та діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також методологію обліку в них.

Исследована методология бухгалтерского учета в жилищно-коммунальном хозяйстве. Обоснована необходимость учета требований бухгалтерского учета во время разработки нормативной базы реформирования данной отрасли хозяйства. Приведены методологии и предложены пути усовершенствования бухгалтерского и налогового учета и отчетности. Освещены проблемы создания и деятельности объединений совладельцев многоквартирных домов, а также методология учета в них.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)244.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гура Н. О. 
Науково-методичні основи розвитку антропомоторних здібностей у дітей і підлітків в процесі системних занять фізичною культурою / Н. О. Гура // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2008. - № 4. - С. 22-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обгрунтовано науково-методичні основи розбудови педагогічної технології формування у дітей і підлітків антропомоторних здібностей в процесі їх фізичного виховання. Наведено характеристику сутності та змісту, форм, методів, засобів оптимального індивідуалізованого формування у дітей і підлітків антропомоторних здібностей, мотивації до системних занять фізичною культурою.

Обоснованы научно-методические основы разработки педагогической технологии формирования у детей и подростков антропомоторных способностей в процессе их физического воспитания. Приведена характеристика сущности и содержания, форм, методов, способов оптимального индивидуализованого формирования у детей и подростков антропомоторных способностей, мотиваций к системным занятиям физической культурой.

Scientific Ц methodologic basis of formation of pedagogical technology to form anthromotoric abilities of children and teenagers while their physical training has been described. Sense and scope, forms, methods, ways of optimal individual formation of childrens and teenagers anthohomotoric abilities motivations to systemic physical training have been characterized.


Ключ. слова: здібності; антропомоторні здібності; методи, засоби, форми розвитку , мотивація; фізичне навантаження; структурні , швидкості, витривалості, соматотип
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.483.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гура Н.  
Проблемы создания объединений совладельцев многоквартирных домов в Украине / Н. Гура // Экономика Украины. - 2005. - № 4. - С. 66-71. - рус.

Визначено проблеми, які виникають у діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків і можливі шляхи їх вирішення. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до законодавчих документів, подано практичні рекомендації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гура Н. О. 
Методологічні засади формування та обліку доходів на підприємствах житлово-комунального господарства / Н. О. Гура // НТІ. - 2006. - № 2. - С. 35-40. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано склад, структуру та порядок формування доходів у житлово-комунальному господарстві. Визначено особливості та методологічні засади обліку доходів у галузі, розкрито порядок відображення доходів у бухгалтерському та податковому обліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.441 + У052.9(4УКР)226.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гура Н. О. 
Проблеми співвідношення витрат на житлово-комунальні послуги і тарифів на них / Н. О. Гура // НТІ. - 2006. - № 3. - С. 36-41. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Визначено проблемні питання формування витрат і доходів підприємств житлово-комунального господарства (ЖКГ), проаналізовано їх структуру, розмір та співвідношення витрат і доходів. Обурунтовано необхідність підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги з урахуванням платоспроможності населення і визначено взаємопов'язані шляхи оптимізації тарифів і зниження витрат на послуги підприємств ЖКТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.1-866

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гура Н.  
Трансформация отношений собственности в жилищном секторе / Н. Гура // Экономика Украины. - 2006. - № 2. - С. 50-57. - рус.

Дано характеристику житлового фонду, розглянуто історичний аспект власності на житло у нас в країні, досвід інших держав з перехідною економікою щодо трансформації відносин власності у житловій сфері. Проаналізовано запропонований у законодавстві інститут управителя житлового будинку, запропоновано шляхи вирішення спірних аспектів цього питання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У544.121-141 + У9(4УКР)441.21-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гура Н. О. 
Системний підхід до вивчення бухгалтерського обліку / Н. О. Гура // НТІ. - 2007. - № 4. - С. 24-29. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розкрито сутність бухгалтерського обліку як складної динамічної системи. Побудовано такі моделі системи бухгалтерського обліку: взаємозв'язок суб'єкта і об'єкта дослідження, склад елементів системи, бухгалтерський облік як модель господарської діяльності підприємства. Розкрито вплив зовнішніх факторів на систему бухгалтерського обліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гура Н. О. 
Розвиток системи обліку в житлово-комунальному господарстві : автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / Н. О. Гура; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 39 c. - укp.

Комплексно досліджено розвиток системи обліку в житлово-комунальному господарстві за умов ринкової трансформації галузі. Запропоновано концепцію розвитку бухгалтерського обліку в галузі, визначено чинники впливу на методологію та організацію даного обліку. З застосуванням системного підходу уточнено склад системи бухгалтерського обліку, його принципи й об'єкти. Побудовано відповідні моделі. Вдосконалено методичні підходи до обліку активів, зобов'язань, витрат і доходів підприємств житлово-комунального господарства. Запропоновано подальшу стандартизацію зобов'язань у частині цільового фінансування, а також методики визначення відстрочених податкових активів і зобов'язань, розрахунків зі споживачами житлово-комунальних послуг, обліку фінансових витрат. Розроблено стандарт бухгалтерського обліку житлово-комунальних послуг і відповідну концепцію для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Наведено методику обліку в них. Запропоновано вдосконалення обліку в житлово-комунальному господарстві на підставі його гармонізації та стандартизації, застосування сучасних комп'ютерних технологій і вдосконалення податкового обліку й інтеграції його в єдину систему з бухгалтерським.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)244.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Поважний О. С. 
Місцеві фінанси : конспект лекцій / О. С. Поважний, О. М. Грінштейн, Н. А. Гура; Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк : Технопак, 2012. - 143 c. - Бібліогр.: с. 131-142. - укp.

Розглянуто інструменти державної регіональної фінансової політики та фінансового вирівнювання. Наведено понятійний апарат, проаналізовано законодавчу базу з питань місцевих фінансів. Визначено, що у разі відмови від планово-директивних методів управління та переходу на ринкові засади господарювання місцеві фінанси стають основним механізмом впливу на розвиток економічних і соціальних процесів у регіоні. Зазначено, що за умов наближення до європейських стандартів діяльності місцевого самоврядування Україні необхідно комплексно вирішувати проблеми розвитку місцевих фінансів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.68 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА756906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Поважний О. С. 
Фінанси : навч.-метод. посіб. / О. С. Поважний, О. М. Грінштейн, Н. А. Гура; Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк : Технопак, 2012. - 189 c. - Бібліогр.: с. 186-188. - укp.

Розглянуто сутність фінансів, їх роль і значення в розвитку економічної та соціальної інфраструктури регіонів держави. Розкрито історичні аспекти розвитку фінансів, нормативно-правове забезпечення функціонування фінансів територіальних громад. Увагу приділено принципам, методам і механізму функціонування міжнародних фінансів. Розглянуто проблеми існування та ліквідації внутрішнього та зовнішнього боргу України, а також фінансових форм регулювання соціальної політики держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321.1 я73 + У9(4УКР)26 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА756904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гура Н. О. 
Неприбуткові організації в Україні: особливості діяльності та класифікація / Н. О. Гура // Економіка України. - 2012. - № 8. - С. 23-31. - укp.

Розкрито особливості та відмінні риси неприбуткових організацій. Згідно із законодавством, надано характеристику різних видів таких організацій в Україні. Запропоновано їх класифікацію за різними ознаками: порядком оподаткування, неприбутковістю, видами економічної діяльності, порядком фінансування, засновниками, наявністю спільного майна, рівнем державного контролю та державної допомоги тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гура Н. О. 
Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків: специфіка, проблеми та перспективи діяльності / Н. О. Гура // Економіка України. - 2015. - № 12. - С. 70-79. - укp.

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) створюють для реалізації права власності співвласниками, вдосконалення управління будинками та звільнення держави від цього обов'язку. Аналіз динаміки створення об'єднань співвласників в Україні свідчить про щорічне зростання їх більше ніж на 1000, але такі темпи зростання є недостатніми. ОСББ - специфічні неприбуткові організації, основою їх створення є наявність спільного майна, тому членство в ОСББ не повинно бути тільки добровільним. Ліквідувати таке об'єднання досить складно. У 2015 р. ОСББ змусили законодавчо сплачувати податок на прибуток. Боротьба громадськості допомогла скасувати цю норму. Об'єднання не надають послуги (крім надання в оренду майна), не є платниками податку на додану вартість; це питання було вирішено тільки у 2012 р. Управителем ОСББ є саме об'єднання, а не його голова. На сьогодні не вирішено проблеми майна об'єднання, передачі земельної ділянки у власність об'єднання, неплатежів мешканців, відсутності коштів на капітальний ремонт будинку, різниці в тарифах на опалення тощо. Частину питань на законодавчому рівні вже вирішено або буде вирішено з прийняттям розроблених законопроектів. На створення та діяльність ОСББ впливає людський фактор - активність чи пасивність мешканців, енергійність і професіоналізм голови, боротьба громадськості за розвиток об'єднань співвласників. Переваги цієї форми господарювання полягають у впливі мешканців на управління будинком, більшій контрольованості, нижчих витратах на утримання будинку в перспективі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.216-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Волошук В. І. 
Практичний курс перекладу технічної літератури для студентів, які вивчають німецьку мову як другу іноземну : навч. посіб. для студентів IV курсу спец. "Переклад" / В. І. Волошук, Н. П. Гура. - Дніпропетровськ : Середняк Т. К., 2015. - 630 c. - укp. - нім.

Посібник є оригінальним взаємопов'язаним комплексом автентичних текстів та лексико-граматичних вправ для студентів з метою навчити їх перекладати науково-технічні тексти з німецької українською мовою та з української німецькою, а також сформувати вміння та навички вибирати потрібну інформацію з фахових текстів. Зазначено, що основні тексти містять класичні відомості з таких важливих галузей, як електротехніка, електроніка, обчислювальна техніка, ливарне виробництво та матеріалознавство, а додаткові тексти поглиблюють знання з теми заняття, надають можливість закріпити їх та можуть бути використані під час самостійної роботи студентів. У свою чергу, закладений в посібнику принцип повторюваності лексики та поступового наростання труднощів сприяє формуванню у студентів активного термінологічного словника науково-технічної тематики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-937.7 + Ш141.14-937.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гура Н. П. 
Жанрова своєрідність циклу романів про професора Ленґдона Дена Брауна / Н. П. Гура, О. К. Бойко // Вісн. Маріуп. держ. ун-ту. Сер. Філологія. - 2014. - Вип. 10. - С. 21-27. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Стаття присвячена дослідженню жанрових особливостей циклу романів Д. Брауна в літературному контексті доби постмодернізму та виділенню їх характерних рис. Мета дослідження - проаналізувати жанрову своєрідність творів «Код да Вінчі», «Втрачений символ»«Інферно» і «Ангели та демони» у контексті трансформаційних процесів романної форми на початку ХХІ століття. Значну увагу приділено ідейному змісту та проблематиці романів американського письменника. Зроблено висновок, що звернувшись до романного жанру,який зазнав суттєвих змін в епоху постмодернізму, Дену Брауну вдалося створити зразок нового типу роману, який характеризується ігровою модальністю, інтертекстуальністю, інтерактивністю та сумісністю з іншими жанрами й формами культури.

Статья посвящена исследованию жанровых особенностей цикла романов Д. Брауна в литературном контексте эпохи постмодернизма и выделению их характерных черт. Цель исследования - проанализировать жанровое своеобразие произведений «Код да Винчи», «Потерянный символ», «Инферно» и «Ангелы и демоны» в контексте трансформационных процессов романной формы в начале XXI века. Значительное внимание уделено идейному содержанию и проблематике романов американского писателя. Сделан вывод, что обратившись к романномужанру, который претерпел существенные изменения в эпоху постмодернизма, Дэну Брауну удалось создать образец нового типа романа, который характеризуется игровой модальностью, интертекстуальностью, интерактивностью и совместимостью с другими жанрами и формами культуры.

At the turn of the 21st century such a dominant trait of modern novel as bold experiment with all forms and content elements of artwork is clearly revealed. This phenomenon can be explained by powerful influence of postmodernism and close cooperation with mass literature. A vivid example of innovative and commercially successful fiction was D. Brown's novel cycle about Harvard symbologist Robert Langdon that was made within the framework of conspiracy detective genre. Created on the crossing of political and spy discourses in the age of total globalism, conspiracy detective genre meets the demands of modern epoch best of all. Novels of American writer are always provocative, so long as the author brings different world-views and theories together, polemicizes with traditions, makes new combinations of well-known in culture history components and draws other genres. The conclusions of the article noted that Dan Brown's works are characterized by playfulness, intertextuality, interactivity and compatibility with various genres and culture forms. The spectrum of ideas and globality of the problems touched upon in the novels also promote the transformation of traditional detective narrative into conspiracy, which aims at the search of criminal and disclosure of the secret as well as the knowledge of foundations of the universe, culture and history. The experiment with novel form prove to be beyond the literature limits, thus giving a possibility to D. Brown's characters to gain a new life in the cinema and everyday life: journeys on the writer's novels and computer games.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гура Н. А. 
Організаційно-психологічні чинники розвитку та переривання кар'єри : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.10 / Н. А. Гура; Університет економіки та права, вищий навчальний заклад "КРОК" . - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Осучаснено розуміння кар’єри як соціально-психологічного феномену: описані її сутнісні ознаки та процесуальні характеристики, розглянуті зовнішні і внутрішні чинники, що впливають на професійне просування, у тому числі ранній батьківський вплив. Емпірично доведено, що ставлення батьків до дитини значуще впливає на кар’єру: показані відмінності материнського та батьківського впливу, визначені неблагополучні та успішні виховні сценарії. Виявлена факторна структура компонентів задоволеності кар’єрою як передумови професійної мобільності. Дана загальна характеристика поведінкових патернів переривання кар’єри та стабільності робочого місця. Уточнені особистісні риси, що відрізняють професійно-мобільних та професійно-стабільних фахівців. Запропоновано комплексну програму психологічної допомоги, спрямовану на подолання криз професійного розвитку та формування кар’єрної компетентності. Отримані результати розширюють уявлення про шляхи професійної самореалізації в постіндустріальному суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442771 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського