Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гуртова Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Гуртова Я. В. 
Нарисова проза І. С. Тургенєва : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / Я. В. Гуртова; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2012. - 18 c. - укp.

Визначено відповідність тургенєвських нарисів таким жанровим ознакам, як документалізм, опис переважно одиничних явищ дійсності, осмислених у їх типовості, окремої особистості, узятої в її морально-психологічному аспекті, наявність оповідача, що становить композиційний центр твору та поєднує окремі сцени та замальовки в художнє ціле. У цьому жанрі яскраво виражена організуюча роль авторського "я", вони несуть неповторний відбиток особистості автора, втілюють його суспільні й естетичні погляди, що характерно для нарисової стилістики. У нарисовій творчості І. С. Тургенєва можна виокремити кілька внутріжанрових різновидів. Продовжуючи традиції "фізіології", письменник створює своєрідний белетризований нарис, що за жанровими ознаками наближається до оповідання. Самобутньо розвивається в його творчій лабораторії подорожній нарис, сповнюючись глибокими філософськими узагальненнями. Сприяє він і утвердженню нового типу нарису - портретно-психологічного. Саме цей тип нарису свідчить про новаторство І. С. Тургенєва та про його вплив на численних послідовників. Створюючи яскраві зразки "белетризованого" та "документального" нарису, письменникові вдалося намітити ті основні напрямки, за якими розвивався цей жанр у XIX та у XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Тургенєв І. С. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гуртова Я. М. 
Особливості хімічного складу емалі постійних премолярів людини / Я. М. Гуртова, С. А. Шнайдер, В. Є. Бреус, А. В. Тодорова, В. О. Ульянов // Вісн. стоматології. - 2018. - 30, № 4. - С. 28-31. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вміст кальцію, фосфору та фтору в поверхневих, серединних та глибоких шарах емалі в нижній, середній, верхній частинах коронки постійних премолярів людини на бокових, оральній та вестибулярній сторонах. Топографічно різні ділянки коронки постійних премолярів людини мають однаковий вміст кальцію та фосфору. В поверхневих шарах емалі постійних премолярів міститься більше фтору, ніж в серединних та глибоких.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Е71*694.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гуртова Я. М. 
Залежність якості пломбування каріозних порожнин від особливостей розташування емалевих призм у топографічно різних шарах емалі премолярів людини / Я. М. Гуртова, С. А. Шнайдер, В. Є. Бреус, В. О. Ульянов, О. В. Маслов // Вісн. стоматології. - 2019. - 32, № 2. - С. 22-25. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено закономірності розташування емалевих призм відносно емалево-дентинної межі в різних частинах коронки постійних премолярів людини. З'ясовані значення кутів нахилу емалевих призм до емалево-дентинної межі на язиковій, вестибулярній, бокових поверхнях в верхній, середній та нижній частинах коронки у поверхневих, глибоких і середніх шарах емалі. На всіх поверхнях коронки премолярів в середній її частині емалеві призми мають відносно прямолінійний хід. В нижній та верхній частині коронки емалеві призми мають дугоподібний хід з вершиною дуги направленої в бік кореня або оклюзійної поверхні коронки відповідно. Якість з'єднання "емаль-пломба" залежить від переважного ходу емалевих призм в різних частинах коронки премолярів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 + Р661.210.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гуртова Я. М. 
Клініко-експериментальне обґрунтування профілактики вторинного карієсу зубів у пацієнтів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Я. М. Гуртова; Національна академія медичних наук України, Державна установа "Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії Національної академії медичних наук України". - Одеса, 2019. - 20 c. - укp.

На підставі проведення експериментальних і клінічних досліджень із застосуванням клінічних, біофізичних, гістологічних, морфометричних, статистичних методів запропоновано спосіб підвищення ефективності профілактики вторинного карієсу шляхом з’ясування особливостей розташування різних відділів емалевих призм в топографічно різних ділянках коронки ікла та премолярів людини і врахування цих даних при препаруванні каріозної порожнини. Визначено частини та поверхні коронки премолярів і ікл людини для яких притаманна прямолінійна орієнтація емалевих призм, дугоподібна орієнтація з вершиною дуги спрямованою або до кореня зуба, або в бік оклюзійної поверхні коронки. Встановлено, що в ділянках дугоподібної орієнтації емалевих призм мікротвердість емалі більша, ніж в ділянках прямолінійної. Встановлено, що вміст кальцію та фосфору в емалевих кристалах істотно не впливає на мікротвердість емалі. Запропоновано спосіб профілактики вторинного карієсу, який передбачає формування скосу емалі при препаруванні каріозної порожнини під кутом максимально наближеним до кутів нахилу емалевих призм до емалево-дентинної межі, що збільшує міцність з’єднання емаль-пломба.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441470 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського