Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гутнікова А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Гутнікова А. В. 
Віддієслівні іменники без словотворчих афіксів у середньоверхньонімецькій і сучасній німецькій мові : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / А. В. Гутнікова; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2002. - 20 c. - укp.

Вивчено структурні і семантичні типи безафіксних віддієслівних іменників у середньоверхньонімецькій та сучасній німецькій мові. Встановлено, що безафіксний віддієслівний словотвір іменників німецької мови охоплює дві моделі: субстантивацію інфінітива та субстантивацію дієслівної основи. Доведено, що до процесу субстантивації інфінітива залучаються майже усі морфологічні та структурні типи середньоверхньонімецьких дієслів, найбільш активними є слабкі перехідні кореневі лексеми. Визначено, що у сучасній німецькій мові зростає активність слабких, модальних, неперехідних дієслів, а також дієслів з відокремлюваними префіксами. Досліджено, що у процес субстантивації дієслівної основи у середньоверхньонімецькій мові іменники чоловічого роду утворюються, як правило, від сильних дієслів та основ з відокремлюваними префіксами; середнього роду - від сильних дієслів та основ з невідокремлюваними префіксами; під час утворення іменників жіночого роду активними є слабкі дієслова та основи з відокремлюваними префіксами. Простежено, що на сучасному етапі зростає словотвірна активність сильних дієслів та мотивуючих основ з відокремлюваними префіксами у відношенні до дериватів чоловічого роду; слабкі кореневі дієслова та основи з відокремлюваними префіксами утворюють, частіше за все, іменники жіночого роду; слабкі та кореневі твірні основи - іменники середнього роду. Продуктивним засобом щодо утворення подібних іменників на обох зрізах виступає зміна голосного кореня, а саме аблаут.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-20

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гутнікова А. В. 
Субстантивація дієслівної основи у діахронічному аспекті / А. В. Гутнікова // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Філол. науки. - 2012. - № 14. - С. 67-77. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Розглянуто розвиток такої моделі безафіксного іменникового словотворення як субстантивація дієслівної основи у різні періоди історії німецької мови. Таке утворення віддієслівних іменників є найбільш простішим і давнішнім засобом, який є притаманним як прагерманській мові, так і деяким сучасним германським мовам, наприклад, англійській, німецькій і нідерландській. Самі ж іменники виникають як результат міжкатегоріальних замін та здатні виражати як зміст вихідного дієслова, так і зміст цілих синтаксичних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-022.11 + Ш143.24-212.1*20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського