Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Давидов С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Давидов С. І. 
Удосконалення технології одержання титану з заданим вмістом кисню : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / С. І. Давидов; Запоріз. держ. інж. акад. - Запоріжжя, 2010. - 22 c. - укp.

Встановлено, що спрощення та підвищення ефективності процесу виплавки титанових сплавів можливе за рахунок одержання титану губчастого із заданим вмістом кисню. Визначено закономірності впливу технологічних факторів процесу відновлення губчастого титану на його хімічний склад. Розроблено та науково обгрунтовано технологію одержання титану губчастого, легованого киснем шляхом введення кисню під час відновлення разом з аргоном. Висвітлено діапазон концентрацій кисню в аргоні. Досліджено вплив технології введення кисню на структуру та властивості титанових сплавів. Розроблено та впроваджено у виробництво на КП "ЗТМК" технологію одержання титану з підвищеним вмістом кисню, що забезпечує зниження собівартості зливків титану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Давидов С. О. 
Експериментальне визначення динамічної утримуючої здатності сітчастих розділювачів фаз / С. О. Давидов // Системи озброєння і військ. техніка. - 2010. - Вип. 3. - С. 114-116. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень із визначення динамічної утримуючої здатності засобів забезпечення суцільності палива сітчастого типу. Запропоновано напівемпіричну залежність для визначення цього проектного параметра під час проведення інженерних розрахунків.


Індекс рубрикатора НБУВ: О651.11-044.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Давидов С. П. 
Фактурна організація джазового твору (на матеріалі фортепіанного мистецтва) : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / С. П. Давидов; Харків. нац. ун-т мистецтв ім. І.П. Котляревського. - Харків, 2015. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості фактурної організації музичного мовлення в сольних імпровізаційних творах джазових піаністів. Вперше у вітчизняному музикознавстві це питання розглядається із залученням широкого спектру основних положень академічної теорії музичної фактури. Сформульовано визначення фортепіанної фактури, яке в процесі дослідження адаптовано щодо джазової піаністичної специфіки. Встановлено, що в професійній фортепіанній джазовій імпровізаторській творчості, як і в композиторському мистецтві європейської традиції, фактура є найважливішим координатором організації компонентів музично-виразного комплексу й онтологічною парадигмою розгортання музичного висловлювання. Вивчення специфіки імпровізаційного процесу дозволило обгрунтувати функціонування у фортепіанному джазі художньої інтерпретації особливого композиторсько-виконавського типу, де фактура виступає як об'єктом, так і засобом інтерпретації. У джазовому піанізмі виявлено багатопланову поліморфність як типових та індивідуальних, так і адаптованих запозичених видів фактурної організації. На основі компаративного аналізу персональних стилів видатних американських джазових піаністів доведено, що спектр застосування різноманітних принципів фактуроутворення у фортепіанному джазі свідчить про дуже широкий діапазон свого функціонування: від прозорої мінімалістичності - до багатовимірної віртуозності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ318.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Актуальні проблеми механіки : монографія / ред.: М. В. Поляков, О. Г. Гоман, А. П. Дзюба, В. В. Лобода; уклад.: В. С. Гудрамович, С. О. Давидов, О. О. Кочубей, В. І. Кузьменко, А. І. Маневич, Н. І. Ободан, О. А. Приходько, Ю. А. Черняков; Дніпров. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпро : Ліра, 2018. - 450 c. - (Підсумки науки до 100-річчя заснування Дніпров. нац. ун-ту ім. О. Гончара). - укp. - рус. - англ.

Викладено результати досліджень з актуальних проблем механіки деформівного твердого тіла, рідини, газу та плазми, обчислювальної механіки, динаміки, міцності, стійкості, оптимального проектування й експериментальних методів, механіки пошкоджених середовищ та руйнування, теорії тепломасопереносу й аерогідромеханіки, нелінійної механіки тонкостінних конструкцій та неоднорідних суцільних середовищ. Наведено математичні моделі, методи й алгоритми вирішення сучасних проблем механіки, а також результати їх застосувань. Висвітлено історію розвитку механіки в Дніпровському національному університеті ім. О. Гончара. Розглянуто обчислювальну теорію потенціалу в лінійних задачах механіки суцільного середовища, регулярний метод граничних елементів високого порядку апроксимації, можливості застосування теорії потенціалу для розв'язання лінійних крайових задач із малими збуреннями. Увагу приділено дослідженню взаємодії тіл і рідини з вільною поверхнею, моделям і алгоритмам оптимізації елементів неоднорідних оболонкових конструкцій, методам теорії оптимальних процесів в задачах зниження матеріалоємності конструкцій. Розглянуто осесиметричні задачі для тріщин в циліндричних і сферичних координатах, задачі стійкості для тіл з міжфазними тріщинами, проблеми теорії пружності та термопружності для міжфазних тріщин в п'єзопасивних та п'єзоактивних композитах, особливості моделювання привершинних зон тріщин між двома матеріалами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.206.22 + Ж4-02 + В251,021 + В253.32,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лещенко Г. А. 
Способи застосування БпЛА під час авіаційного пошуку і рятування / Г. А. Лещенко, Я. С. Мандрик, В. М. Стратонов, С. А. Давидов // Наукоєм. технології. - 2021. - № 3. - С. 271-280. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За останнє десятиліття застосування безпілотної авіації набуло вражаючих масштабів. БпЛА використовують у різних галузях життєдіяльності людини, від військової до сільськогосподарської, при цьому напрями залучення БпЛА постійно розширюються, цим самим задовольняючи потреби споживачів. Не є виключенням й галузь авіаційного пошуково-рятувального забезпечення польотів. Дана потреба у першу чергу була зумовлена економічними чинниками та потребою підвищення ефективності проведення пошуково-рятувальних робіт. Проведено аналіз основних способів застосування БпЛА під час авіаційного пошуку і рятування. Актуальність проведеного дослідження підтверджується реальними випадками застосування БпЛА під час надзвичайних ситуацій природнього походження. Зокрема ефективність такого застосування була підтверджена під час повеней на Балканах, коли завдяки залученню БпЛА вдалося уникнути мінної небезпеки, що виникла внаслідок зсуву грунту. Інший випадок, що вдало ілюструє актуальність дослідження мав місце під час ліквідації наслідків землетрусу у китайській провінції Юньнань. Саме з огляду на дієвість БпЛА у ліквідації надзвичайних ситуацій нами було проведено дослідження щодо типів БпЛА, які допущенні для виконання завдань Державною службою з надзвичайних ситуацій та основних завдань, що ними вирішуються. У процесі дослідження відзначено, що впровадження БпЛА у галузі цивільного захисту України перебуває у початковій фазі, а саме на етапі формування законодавчого базису, а їх залучення до пошукових операцій має точковий характер. У той же час аналізуючи перелік завдань, відзначимо їх широкий спектр, що охоплює більшість з можливих складових повітряної розвідки: моніторинг, розвідка, супровід аварійно-рятувальних та пошуково-рятувальних робіт, доставка малогабаритних спеціальних вантажів, медикаментів в особливо небезпечні зони НС та ін. Поряд з завданнями, що вирішують БпЛА у статті наводиться дані щодо дальності візуального виявлення об'єктів пошуку у звичайних умовах, вночі та на малих висотах. Проаналізовано основні схеми пошуку аварійних об'єктів та потерпілих ("Гребінка", "Паралельне галсування", "Квадрат, що розширюється" та "Заданий маршрут") з їх загальним оглядом. Підсумовуючи проведене дослідження, автори приходять до висновку щодо важливості навченості та натренованості операторів БпЛА, які мають відповідати професійному стандарту, адже тільки у поєднанні "сучасний БпЛА-професійний оператор" можливе досягнення максимальної ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: О538 + Ц651.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Давидов С. Л. 
Обґрунтування параметрів процесу перетворення вуглецевмісного гетерогенного середовища в газ під впливом енергії плазми : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / С. Л. Давидов; Інститут геотехнічної механіки імені М. С. Полякова, Національна академія наук України. - Дніпро, 2019. - 23 c. - укp.

Встановлено закономірності зміни стану і властивостей вуглецевмісного середовища. Обґрунтовано раціональні параметри процесу його перетворення в газ, під впливом енергії плазми для подальшого екологічно безпечного використання продуктів вуглевидобутку та інших вуглецевмісних середовищ. Для вирішення поставлених задач у роботі використано комплексний метод, який включає: аналіз і узагальнення відомих досліджень для обґрунтування доцільності термоперетворення вуглецевмісного середовища в газ під впливом енергії плазми; дослідження процесів термодинаміки перетворень з використанням стандартних програмних пакетів; дослідження процесів кінетики термоперетворення з урахуванням характеру тепло- і масообміну, рівновісного стану та властивостей компонентів, що реагують; експериментальні дослідження процесів з визначенням параметрів дії енергії плазми; обробку та узагальнення результатів дослідження методами статистичного аналізу. Наукове значення роботи полягає у встановленні закономірностей зміни кількості та складу газової фази при дії енергії парової плазми на вуглецевмісне середовище, в обґрунтуванні раціональних параметрів теплової дії в сумісних процесах перетворення, в розроблених методах визначення питомих енерговитрат процесу перетворення, та оцінки економічної і екологічної доцільності застосування способу, що розробляється в різних галузях виробництва. В умовах сумісних в часі і просторі процесів плазмоутворення, генерації окиснювача з води і перетворення середовища встановлені залежності виходу і складу газової фази, її енергетичних показників, ступеня перетворення вуглецю від температури в реакційному просторі, якості та складу середовища і окиснювача, співвідношення мас реагуючих компонентів. Встановлено раціональне значення температури повної конверсії вуглецю в частинках дисперсного середовища, коли спостерігаються максимальними ступінь перетворення вуглецю та вихід газу з вмістом енергетичної складової 99% за рахунок водня з окиснювача. Визначено залежності кінетичних констант швидкості реакцій перетворення та продуктивності процесу від температури в реакційному просторі, характеру теплообміну, конвективної і радіаційної складових теплового потоку. Розраховано енергетичні показники процесу перетворення з урахуванням елементного складу середовища і окиснювача та енергетичний коефіцієнт корисної дії процесу, встановлено рівень вирішення проблем екологічної безпеки. Наведено оцінку застосування пароплазмового способу в загальній теплоенергетиці, при виробництві синтетичного моторного палива, в технологіях прямого відновлення заліза. Визначено економічну ефективність застосування способу при виробництві захисних атмосфер для термічної обробки металу, очікуваний економічний ефект складає 112 грн. на 1 тону переробленої продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441584 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського