Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>A=Дмитрук С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Дмитрук С. Г. 
Джерела та якість економічної інформації в механізмі оцінки господарської діяльності підприємства / С. Г. Дмитрук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 533. - С. 200-204. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зазначено, що за сучасних умов господарювання за чинного законодавства важко одержати реальну інформацію про діяльність підприємства, що створює певні труднощі у ході оцінки його діяльності. Висвітлено перспективи комплексного підходу щодо вирішення даної проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дмитрук С. В. 
Розвиток креативності студентів в умовах дозвілля засобами туристських ігор : Автореф. дис... канд. пед. / С. В. Дмитрук; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи, форми та методи формування креативності студентів за умов дозвілля засобами туристських ігор. Розглянуто теоретико-методологічні засади даної проблеми, зокрема уточнено категоріальний апарат, конкретизовано предметно-проблемне поле дослідження. Визначено актуальність, пріоритетність та міжнаукову інтеграцію різних наукових напрямів з досліджуваної проблеми, систематизовано креативно-пізнавальні бар'єри, виявлено особливості студентської дозвіллєвої діяльності, що впливають на організацію туристських ігор. Розроблено методику проведення туристських ігор як поліфункціональну програму, створену за модульним принципом. Визначено зміст і послідовність основних модулів, розроблено їх теоретико-методичне й матеріально-технічне забезпечення. Здійснено експериментальну апробацію запропонованої методики та підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.220 + Ч481.385.8 + Ч481.385.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дмитрук С. М. 
Ліпідно-ліпопротеїновий обмін в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС / С. М. Дмитрук // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 17. - С. 379-392. - Бібліогр.: 88 назв. - укp.

Розглянуто результати дослідження ліпідного та ліпопротеїнового спектру крові в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у віддаленому післяаварійному періоді. Визначено роль активації процесів ліпопероксидації у розвитку порушень ліпід-транспортної системи крові в опроміненому організмі. Показано можливі шляхи розвитку атерогенних дисліпідемій, асоційованих зі збільшенням в сироватці крові концентрації перекисно-модифікованих ліпопротеїнів, що поглиблює деструктивні зміни судинної стінки та обумовлює можливість розвитку радіаційно-індукованого атеросклерозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дмитрук С. 
Груподинамічні вправи як засіб формування корпоративної культури / С. Дмитрук // Рідна шк.. - 2006. - № 3. - С. 48-51. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено проблему тренінгових технологій взагалі та як навчальної системи зокрема. Сформульовано визначення вказаного поняття; з'ясовано, що найбільш розробленими навчальними ігровими засобами є різноманітні варіанти рольових ігор. Зазначено, що головною особливістю груподинамічних вправ є поєднання основних властивостей активних ігор та навчально-діагностичного процесу. Проаналізовано згадані вправи як особливий тип ігор й виділено їх складові: ігрові цілі, ігрові ролі та дії, технологію гри. Розглянуто й охарактеризовано принципи організації й проведення тренінгових вправ, модульний характер подібної діяльності. Акцентовано увагу на управлінні тренінгом та контролі за ним. Доведено, що груподинамічні вправи є базовим методом у тренінгах з розвитку корпоративної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.252.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дмитрук С. М. 
Особливості ліпідного і ліпопротеїнового спектру крові та печінки у віддаленому періоді після пролонгованого низькоінтенсивного іонізуючого опромінення : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / С. М. Дмитрук; ДУ "Нац. наук. центр радіац. медицини НАМН України". - К., 2013. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано актуальне завдання радіобіології щодо визначення біологічних ефектів низькоінтенсивного іонізуючого випромінювання в малих дозах. Експериментально підтверджено більшу біологічну ефективність пролонгованого способу загального γ-опромінення у порівнянні з одноразовим у рівновеликих дозах (0,5 Гр та 1,0 Гр) за показниками спектру ліпідів та ліпопротеїнів, стану перекисного окиснення ліпідів і ферментів АОЗ плазми крові та печінки щурів, апоптозу гепатоцитів. Виявлено особливості змін ліпідно-ліпопротеїнового спектру сироватки крові в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986 - 1987 pp. з реалізованою у віддаленому періоді після опромінення церебро- та кардіоваскулярною патологією, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання в діапазоні малих доз (3,0 - 25,0) сГр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*722-638 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Спасьонова Л. Г. 
Особливості розвитку проатерогенних порушень у жінок з різним репродуктивним статусом / Л. Г. Спасьонова, С. М. Дмитрук, І. М. Медведєва, С. А. Дмитрук // Лікар. справа. - 2013. - № 1. - С. 59-67. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Вивчено поширення та структуру дисліпідемій, концентрацію C-реактивного білка в сироватці крові та деяких показників гормонального фону в жінок з кардіалгіями у репродуктивному віці, у пери- та постменопаузі. Для осіб з окремим репродуктивним статусом встановлено особливості розвитку проатерогенних порушень, пов'язані з переважаючими типами дисліпідемій, ступенем вираженості хронічного запалення та деякими показниками гормонального фону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2 + Р712.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мухіна Л. 
Вплив Першої Чехословацької Республіки на розвиток демократії в Центральній і Східній Європі : матеріали Чес.-укр. наук.-практ. конф., 2 лист. 2013 р., Київ / Л. Мухіна, Я. Вацулик, Л. Павленко, С. Дмитрук, С. Шульга, І. Тюрменко, М. Рогожа, Л. Божук, О. А. Юрченко, Т. Є. Курченко, М. Лутай; Чес. нац. рада України, Нац. авіац. ун-т. - Київ : НАУ, 2014. - 77 c. - укp.

Простежено розвиток демократії в Першій Чехословацькій Республіці, висвітлено роль першого Президента Томаша Гарріга Масарика у становленні країни. Досліджено вплив Першої Чехословацької Республіки на розвиток українського та чеського народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4)6-72

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дмитрук С. М. 
Формування соціально-економічного механізму збереження людського капіталу України в умовах кризи / С. М. Дмитрук // Бізнес Інформ. - 2015. - № 5. - С. 59-64. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Обгрунтовано концептуальні основи формування соціально-економічного механізму, дія якого буде спрямована на зменшення негативного впливу кризових явищ на процеси формування, використання, розвитку та збереження людського капіталу. Визначено основну мету його функціонування, завдання, об'єкти та суб'єкти управління, блоки, в рамках яких реалізовуються процеси збереження людського капіталу. Виокремлено чотири блоки, в рамках яких реалізується мета та завдання функціонування цього механізму: нормативно-правове забезпечення; організаційно-економічне забезпечення; соціально-економічне забезпечення та фінансово-економічне забезпечення. Проведене дослідження дозволило визначити такі пріоритетні напрями подолання негативного впливу кризових явищ на можливості збереження людського капіталу: розробка та реалізація державної програми збереження людського капіталу як стратегічного ресурсу відновлення та розвитку національної економіки; запровадження державного моніторингу індикаторів людського капіталу; формування інфраструктури антикризового управління людським капіталом; встановлення справедливого рівня державних соціальних стандартів; створення умов для розвитку регіональних ринків праці; виведення заробітних плат з "тіні".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Щербакова І. М. 
Концептуалізація дослідження мотивів донорства крові / І. М. Щербакова, А. В. Вертель, С. М. Дмитрук // Пед. освіта: теорія і практика. Психологія. Педагогіка : зб. наук. пр. - 2016. - № 25. - С. 114-118. - Бібліогр.: с.118 (4 назв.) - укp.

Наведено авторський науковий проект, який був підготовлений та почав реалізовуватися наприкінці 2015 р. на базі Сумського обласного центру служби крові (СОЦСК) як прикладне дослідження, спрямоване на визначення соціально-демографічних характеристик донорів і мотиваційного простору донорства різних соціально-демографічних груп м. Суми. Презентовано концептуалізацію дослідження мотивів донорства крові різних соціально-демографічних груп донорів Сум через розкриття змісту, структури й етапів проекту. Відзначено, що запропонований проект дасть змогу визначити психологічні аспекти мотивації до донорства крові як форми просоціальної поведінки, розробити програму постійного психологічного моніторингу донорського контингенту ТОВ "СОЦСК", спрямовану на визначення тенденцій зміни системи мотивації донорської активності населення, а також розробити відповідні стратегії оптимізації діяльності та підвищення ефективності роботи служби крові.

Представлен авторский научный проект, который был подготовлен и начал реализовываться в конце 2015 г. на базе Сумского областного центра службы крови (СОЦСК) как прикладное исследование, направленное на изучение социально-демографических характеристик доноров и мотивационного пространства донорства разных социально-демографических групп Сум. Презентована концептуализация исследования мотивов донорства крови разных социально-демографических групп доноров Сум через раскрытие содержания, структуры и этапов проекта. Отмечено, что предложенный проект позволит определить психологические аспекты мотивации к донорству крови как формы просоциального поведения, разработать программу постоянного психологического мониторинга донорского контингента ООО "СОЦСК", направленную на определение тенденций изменения системы мотивации донорской активности населения, а также разработать соответствующие стратегии оптимизации деятельности и повышения эффективности работы службы крови.

The article is devoted to the conceptualization of the study of motivation for blood donation among socio-demographic groups of donors in Sumy (Sumy region, Ukraine). In this article the group of authors first introduces scientific project, which has been prepared and implemented on the basis of the Sumy regional center of blood service “SRCBS” (Sumy).The project was conceived as an applied research aimed at studying the socio-demographic characteristics of donors in Sumy, their motivational indicators. The relevance of the study was caused by the need to evaluate the donor’s contingent in Sumy, studying a motivation for donation. Researches of socio-demographic characteristics and motivational factors of donors in Sumy and Sumy region were not carried out earlier.Conceptual-semantic instrument of research includes such concepts as “secondary donor”, “donor”, “donation”, “originating donor”, “motive”, “motivation”, etc.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дмитрук С. М. 
Порівняльна оцінка основних гематологічних показників венозної та капілярної крові донорів у зразках, отриманих з використанням Кsub2/subЕДТА і Кsub3/subЕДТА / С. М. Дмитрук, С. І. Кривцун, Є. Б. Батура, С. А. Дмитрук // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2016. - 4, № 4. - С. 555-563. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.1 + Р353.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Дмитрук С. М. 
Соціально-економічний механізм збереження людського капіталу в умовах кризи : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. М. Дмитрук; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення актуального науково-практичного завдання, яке полягає в поглибленні теоретичних засад оцінювання впливу кризових явищ на процеси формування і збереження людського капіталу, а також в обгрунтуванні практичних рекомендацій щодо розробки соціально-економічного механізму його збереження в Україні. Висвітлено сучасне розуміння сутності категорії "людський капітал", визначено поняття "збереження людського капіталу". Виокремлено складові формування та збереження людського капіталу за умов кризи на різних рівнях. Визначено чинники впливу кризових явищ на процеси формування та збереження людського капіталу та розроблено методологічні основи оцінювання можливостей збереження людського капіталу за умов кризи. Проведено аналіз чинників, які впливають на можливості збереження людського капіталу на макрорівні за умов кризи. Оцінено можливості збереження людського капіталу за умов кризи в Україні на основі розробленої системи індикаторів. Здійснено оцінювання глибини кризових явищ та їх впливу на можливості збереження людського капіталу. Визначено концептуальні основи формування соціально-економічного механізму збереження людського капіталу в Україні. Обгрунтовано нормативно-правове, організаційно-економічне, соціальне та фінансово-економічне забезпечення його збереження за умов кризи. Визначено пріоритетні напрями збереження людського капіталу за сучасних кризових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Юхимюк О. 
Формування принципу верховенства права Європейського Союзу / О. Юхимюк, С. Дмитрук // Іст.-прав. часоп. - 2018. - № 2. - С. 39-43. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено аналіз закріплення та легалізації принципу верховенства права Європейського Союзу як елемента складної правової системи Європейського Союзу. Принцип верховенства права Європейського Союзу був сформований в практиці Суду Європейського Союзу, але законодавчо не закріплений. Спроба закріпити принцип верховенства права ЄС була зроблена в проекті Конституції ЄС, яка зазнала невдачі. Хоч в Лісабонському договорі 2007 р. його не закріпили, він відображений в Директиві № 17, яка є додатком до договору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Звід пам'яток історії та культури України. [Чернігівська область]. Вип. 4. Талалаївський район / Т. П. Демченко, С. І. Дмитрук, Е. М. Ілляшенко, Г. В. Жаров, В. В. Зеленюк, А. А. Карнабід, Л. С. Клочко, С. В. Ключник, В. П. Коваленко, О. Б. Коваленко, Т. М. Корольова, О. П. Моця, А. О. Мултанен, В. В. Мултанен, С. О. Половнікова, О. М. Потапенко, О. Є. Черненко; ред.: В. Смолій, С. Кот, Г. Боряк, В. Даниленко, М. Дьомін, Я. Ісаєвич, Ю. Левенець, В. Литвин, В. Михеєв, В. Миц, О. Онищенко, О. Реєнт, Г. Скрипник, Л. Федорова, П. Толочко, М. Жулинський, О. Мисник, Н. Романова, О. Коваленко, І. Аліфіренко, І. Вдовенко, Р. Воробей, В. Дудко, Е. Ілляшенко, С. Лаєвський, В. Мултанен, В. Павленко, О. Потапенко, І. Слезко; Черніг. облдержадмін., Черніг. облрада, Черніг. обл. пошук. наук.-ред. центр, Нац. ун-т "Черніг. колегіум" ім. Т.Г. Шевченка, Нац. спілка краєзнавців України. - Чернігів : Лозовий В.М., 2018. - 97, [2] c. - Бібліогр.: с. 84-88 - укp.

Наведено відомості (134 статті) про всі нерухомі пам'ятки археології, історії, монументального мистецтва, архітектури та містобудування Талалаївського району Чернігівської області, що мають історичну, наукову або мистецьку цінність. Уведено до наукового обігу в систематизованому вигляді інформацію про історико-культурну спадщину району, зокрема увагу приділено всім історичним періодам, значущим явищам та особистостям крізь призму пам'яток історії та культури. Висвітлено історію Талалаївського району в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я6

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11556/4 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Актуальні проблеми забезпечення національної безпеки, оборони та розвідки: зарубіжний і вітчизняний досвід. Основи національної безпеки : монографія / В. В. Колюх, Є. О. Романенко, А. О. Каляев, О. В. Устименко, А. І. Семенченко, В. І. Гурковський, Ю. О. Ярмоленко, Т. І. Блистів, М. А. Дмитренко, В. Т. Колесник, В. Г. Верещак, С. П. Завгородня, С. О. Борисевич, Н. М. Корчак, Р. Р. Марутян, С. Ф. Дмитрук, П. В. Крисяк; ; Всеукраїнська асмамблея докторів наук з державного управління. - Київ : Ліра-К, 2022. - 407 c. - Бібліогр.: с. 377-407 - укp.

Увагу приділено зарубіжному та вітчизняному досвіду вирішення актуальних проблеми забезпечення національної безпеки, оборони й розвідки. Досліджено історичні, правові та політичні аспекти діяльності у сфері забезпечення національної безпеки України та провідних країн світу. Проблеми забезпечення вітчизняної безпеки розкрито з урахуванням набутого досвіду під час протидії військовій агресії Росії та ухваленого нового законодавства України у сфері національної безпеки. Висвітлено засади національної безпеки держави. Охарактеризовано цілі державної політики національної безпеки держави. Досліджено загрози національним інтересам і національній безпеці держави. Висвітлено основні напрями нейтралізації внутрішніх загроз і захисту від зовнішніх загроз національній безпеці. Розглянуто організаційно-технічну модель національної системи кібербезпеки. Досліджено сучасні системи забезпечення національної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110 + Х819(4УКР)112.011.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Звід пам'яток історії та культури України. Чернігівська область : енциклопед. вид. Вип. 5. Варвинський район / О. М. Бондар, С. І. Дмитрук, Л. С. Дудко, Г. В. Жаров, В. В. Зеленюк, Е. М. Ілляшенко, Л. С. Клочко, В. П. Коваленко, О. Б. Коваленко, Т. М. Корольова, Л. В. Кулаковська, В. В. Мултанен, В. І. Онищенко, А. С. Сапрунова, О. Є. Черненко, С. В. Щербина; ред.: А. Прокопенко, Н. Романова, О. Коваленко, І. Аліфіренко, Г. Боряк, І. Вдовенко, Р. Воробей, В. Дудко, Е. Ілляшенко, С. Лаєвський, В. Мултанен, В. Павленко, О. Потапенко, І. Слезко; Чернігівська обласна державна адміністрація, Чернігівська обласна рада, Комунальний заклад "Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр", Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, Національна спілка краєзнавців України . - Чернігів, 2019. - 149 c. - Бібліогр.: с. 122-133 - укp.

Представлено перше енциклопедичне видання про всі відомі на сьогодні на території України нерухомі пам’ятки археології, історії, архітектури та містобудування, монументального мистецтва. Відповідно до адміністративно-територіального поділу країни "Звід" складено з 28 томів (24 області, Автономна Республіка Крим і м. Севастополь, а також пам’ятки української культури за рубежем). Зазначено, що зважаючи на значний обсяг і різний ступінь наукового опрацювання матеріалів Чернігівського тому "Зводу", обласна редакційна колегія вирішила поступово оприлюднювати їх у форматі районів і міст обласного значення з тим, щоб на завершальному етапі сформувати цілісний текст. Презентовано "Звід пам’яток історії та культури України Чернігівська область. Варвинський район" п’яту книгу, яка продовжує серію публікацій матеріалів про пам’ятки та об’єкти культурної спадщини, які розташовані на території Чернігівської області. До неї вміщено 226 статей про пам’ятки археології, історії, архітектури і містобудування, монументального мистецтва та нарис про район у цілому. Метою видання визнано введення до наукового обігу у систематизованому вигляді інформації про історико-культурну спадщину району, детальний опис нерухомих пам’яток, що мають історичну, наукову або мистецьку цінність. Підготовку матеріалу здійснено науковцями, викладачами, працівниками музеїв, краєзнавцями. Текст книги супроводжено науково-довідковим апаратом (список використаних джерел та літератури, іменний, географічний та постатейний покажчики), ілюстративним матеріалом (148 фотографій, схем, планів та ін). В енциклопедичному науково-довідковому виданні наведено відомості про всі нерухомі пам’ятки археології, історії, монументального мистецтва, архітектури та містобудування Варвинського району. Продовжено публікацію матеріалів Чернігівського тому "Зводу пам’яток історії та культури України". Узагальнено та систематизовано інформацію про історико-культурну спадщину, детальний науковий опис нерухомих пам’яток, які мають історичну, наукову або художню цінність, зроблено ретельний перегляд і суттєве доповнено списки пам’яток на основі неупереджених, об’єктивних оцінок історичних подій та явищ. Населені пункти району подано за абеткою, а статті — в алфавітному порядку назв пам’яток. Для впорядкування статей про комплексні пам’ятки використано принцип подвійної нумерації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР) л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11556/5 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського