Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Долінчук Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Долінчук Л. В. 
Генетичні аспекти розвитку хронічного обструктивного захворювання легень / Л. В. Долінчук, А. В. Басанець, Т. А. Андрущенко // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2013. - № 1. - С. 44-56. - Бібліогр.: 90 назв. - укp.

Наведено дані щодо поширеності хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) як в Україні, так і за кордоном. Розглянуто основні фактори ризику, які впливають на розвиток захворювання, у тому числі ХОЗЛ професійної етіології. Проаналізовано вітчизняну та закордонну літературу щодо спадкової схильності до розвитку ХОЗЛ та представлено характеристику генів, білкові продукти яких впливають на ключові ланки патогенезу захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Долінчук Л. В. 
Можливість персистенції ентеровірусної інфекції в шахтарів, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень / Л. В. Долінчук, В. П. Широбоков, А. В. Басанець, В. А. Понятовський // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2014. - № 1. - С. 11-17. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета - виявлення геному та інтактних віріонів представників роду Enterovirus у мокроті шахтарів, хворих на ХОЗЛ, та визначення їхньої ролі у розвитку даної патології. У дослідження включено 60 шахтарів з діагнозом ХОЗЛ професійної етіології. Матеріалом для індикації вірусних інфекційних агентів слугувала вільно експресована мокрота. Детекцію РНК ентеровірусів проводили за методом полімеразної ланцюгової реакції із застосуванням зворотної транскрипції. Облік результатів здійснювали методом горизонтального електрофорезу в 1,5 % агарозному гелі з бромідом етидія. За реакцією віруснейтралізації встановлювали видову приналежність вірусів. Встановлено присутність РНК ентеровірусів у 17 (28,3 %) зразках мокроти, одержаних від шахтарів, хворих на ХОЗЛ. Інфекційними вірусними агентами, виявленими в 7 досліджуваних зразках, були віруси Коксакі В2, ВЗ, В4, В5. Показано збільшення частоти виявлення ентеровірусів залежно від стажу роботи в умовах впливу вугільно-породного пилу. Проте не встановлено зв'язку ентеровірусної інфекції зі ступенем тяжкості протікання ХОЗЛ. Висновки: одержано дані свідчать про можливу персистенцію ентеровірусів у хворих на ХОЗЛ та їхню тригерну роль в ініціації загострення захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Басанець А. В. 
Зв'язок поліморфізму $Ebold roman {C sup -1562 ~symbol О~T} промотору гена матриксної металопротеїнази-9 з ризиком розвитку хронічного обструктивного захворювання легень у шахтарів / А. В. Басанець, Л. В. Долінчук, Т. А. Андрущенко // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 6. - С. 16-21. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Долінчук Л. В. 
Роль генетичного поліморфізму гена інгібітора матриксної металопротеїнази-2 у розвиткові професійно зумовленого хронічного обструктивного захворювання легень / Л. В. Долінчук // Довкілля та здоров'я. - 2014. - № 4. - С. 34-36. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р124.504-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Андрюшкова Н. Г. 
Дослідження генома ентеровірусів у сироватці крові хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу / Н. Г. Андрюшкова, Н. С. Турчина, Л. В. Долінчук, В. А. Понятовський, В. В. Мельник, В. П. Широбоков, Л. Н. Трепет // Укр. неврол. журн.. - 2016. - № 3. - С. 8-12. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити наявність генома ентеровірусів у сироватці крові хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу (ГПМК) за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та вірусологічного методу дослідження. Проведено дослідження крові 72-х хворих з ГПМК та контрольної групи з 30-ти хворих з захворюваннями несудинного генезу на предмет виявлення генома ентеровірусів. Дослідження ентеровірусних РНК здійснювали за допомогою ПЛР із застосуванням зворотної транскрипції. Виділення вірусів проводили на лініях клітин HeLa та HEp-2. У 17-ти ((23,6 ± 5,0) %) із 72-х відібраних проб сироватки крові у дослідній групі виявлено геном ентеровірусів, тоді як у контрольній групі - лише в одній ((3,3 ± 3,2) %). Виділити цитопатогенні агенти на культурах клітин HEp-2 та HeLa вдалося з 11-ти сироваток крові хворих з дослідної групи з позитивним результатом на наявність ентеровірусів за допомогою ПЛР. З решти ПЛР-позитивних та ПЛР-негативних сироваток віруси виділити не вдалося. З жодної сироватки крові хворих контрольної групи цитопатогенні агенти виділити не вдалося. Висновки: наявність ентеровірусів у крові хворих з ГПМК надає підставу припустити наявність етіопатогенетичного зв'язку між ними. Застосування ПЛР для виявлення ентеровірусних агентів у хворих з ГПМК у перспективі доповнить арсенал методів діагностики. Розширення знань щодо патогенетичних процесів розвитку ГПМК та підтвердження можливої ролі ентеровірусів у розвитку атеросклеротичних змін відкриває нові перспективи для вдосконалення наявних та застосування нових методів діагностики, а також для використання у комплексній терапії та профілактиці противірусних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 + Е326.222.11*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Долінчук Л. В. 
Роль генетичної схильності та інфекційних агентів у розвитку хронічного обструктивного захворювання легень у шахтарів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Л. В. Долінчук; НАМН України, Ін-т медицини праці, Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Увагу приділено вдосконаленню системи первинної профілактики розвитку хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) професійної етіології шляхом визначення генетичних маркерів спадкової схильності до розвитку патології бронхолегеневої системи. Розглянуто питання впливу вірусів на розвиток і прогресування ХОЗЛ у шахтарів. Вивчено виробничі фактори ризику захворювання, проаналізовано функціональний стан бронхолегеневої системи у респондентів дослідження. Доведено роль генетичної схильності у розвитку ХОЗЛ, визначено генотипи, що асоційовані із ризиком розвитку цієї патології. Встановлено, що генотип ММР-9*ТТ асоційований зі схильністю до розвитку ХОЗЛ, а генотипи TIMP-2*GG, ММР-2*СС сприяють стійкості організму до розвитку цього захворювання. Вперше визначено присутність генетичного матеріалу й інтактних віріонів ентеровірусів (Коксакі В2, В3, В4, В5) у шахтарів зі стабільним перебігом ХОЗЛ. Показано збільшення кількості загострень у хворих з наявною ентеровірусною інфекцією, що може свідчити про тригерну роль виділених вірусів в ініціації загострень захворювання. На основі одержаних результатів запропоновано алгоритм визначення спадкової схильності до розвитку ХОЗЛ у шахтарів вугільних шахт України як додаткового заходу системи первинної профілактики захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-1 + Р124.506.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Долінчук Л. В. 
Роль поліморфізму гена MMP-2 у розвитку хронічного обструктивного захворювання легень у шахтарів / Л. В. Долінчук, А. В. Басанець, Т. А. Андрушенко // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2015. - № 1. - С. 10-14. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Андрюшкова Н. Г. 
Геном ентеровірусів у сироватці крові хворих на гостре порушення мозкового кровообігу / Н. Г. Андрюшкова, Н. С. Турчина, Л. В. Долінчук, В. А. Понятовський, В. В. Мельник, В. П. Широбоков, Л. М. Трепет // Мед. перспективи. - 2016. - 21, № 4. - С. 33-38. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Цель исследования - определение присутствия генома энтеровирусов в сыворотке крови больных с острым нарушением мозгового кровообращения (ОНМК) методом полимеразной цепной реакции (ПЦР). Исследована сыворотка крови 72 больных с ОНМК и контрольной группы из 30-ти больных с заболеваниями не сосудистого происхождения для выявления генома энтеровирусов. Исследование энтеровирусных РНК проводили при помощи ПЦР с применением обратной транскрипции. Выделение вирусов проводили на линиях клеток HeLa и HEp-2. В 17 из 72 отобранных проб сыворотки крови исследуемой группы (23,6 +- 5,0 %) был выявлен геном энтеровирусов, тогда как в контрольной группе был получен позитивный результат только с одной сывороткой крови (3,3 +- 3,2 %). Выделить цитопатогенные агенты на культурах клеток HEp-2 и HeLa удалось из 11 сывороток у больных из исследуемой группы, давших позитивный результат на энтеровирусы в ПЦР. Из остальных ПЦР-позитивных и ПЦР-негативных сывороток вирусы выделить не удалось. Ни в одной из сывороток крови больных контрольной группы цитопатогенные агенты выделить не удалось. Присутствие энтеровирусов в крови больных с ОНМК разрешает предположить этиопатогенетическую связь между ними. Внедрение ПЦР с целью выявления энтеровирусных агентов у больных с ОНМК может дополнить уже существующие методы диагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 + Е326.222.11*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Басанець А. В. 
Хронічне обструктивне захворювання легень та генетична схильність / А. В. Басанець, Л. В. Долінчук // Довкілля та здоров'я. - 2017. - № 1. - С. 4-10. - укp.

Хоча вплив екзогенних чинників (тютюновий дим, промислові полютанти тощо) залишається визначальним фактором ризику розвитку хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), стає очевидним, що і генетична схильність відіграє не останню роль у даному патологічному процесі. Відкриття біомаркерів схильності до захворювання значно розширює можливості його первинної профілактики. Сучасний підхід визначення генів-кандидатів дозволяє розрахувати індивідуальний ризик розвитку ХОЗЛ, що, у свою чергу, забезпечить раціональність терапевтичних втручань.

Хотя влияние экзогенных факторов (табачный дым, промышленные поллютанты и т.д.) остается определяющим фактором риска развития хронической обструктивной болезни легких (ХОБЛ), становится очевидным, что и генетическая предрасположенность играет не последнюю роль в данном патологическом процессе. Открытие биомаркеров предрасположенности к заболеванию значительно расширяет возможности его первичной профилактики. Современный подход определения генов-кандидатов позволяет рассчитать индивидуальный риск развития ХОБЛ, что, в свою очередь, обеспечит рациональность терапевтических вмешательств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Андрущенко Т. А. 
Перспективи профілактики хронічного обструктивного захворювання легень і хвороб системи кровообігу в шахтарів / Т. А. Андрущенко, Л. В. Долінчук // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2017. - № 4. - С. 65-70. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.504-43 + Р412 + Р410 + Р124.424.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Андрущенко Т. А. 
Поліморфізм гена XPD (rs799793) і бронхолегенева патологія в працівників шкідливих і небезпечних галузей промисловості України / Т. А. Андрущенко, С. В. Гончаров, Л. В. Долінчук, В. Є. Досенко // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2018. - № 1. - С. 61-65. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.511 + Р124.504 + Р412-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського