Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дорожинська Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Дорожинський Г. В. 
Стан та проблеми розробки чутливих елементів приладів на основі явища поверхневого плазмонного резонансу (огляд) / Г. В. Дорожинський, О. М. Ляпін, Г. В. Дорожинська, В. П. Маслов // Оптоэлектроника и полупроводниковая техника : сб. науч. тр. - 2017. - Вып. 52. - С. 37-49. - Бібліогр.: 73 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.3 + К967/968

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Дорожинська Г. В. 
Особливості рефрактометричних характеристик поверхневого плазмонного резонансу моторних олив при експлуатації / Г. В. Дорожинська, Г. В. Дорожинський, В. П. Маслов // Оптоэлектроника и полупроводниковая техника : сб. науч. тр. - 2018. - Вып. 53. - С. 261-267. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Експериментально показано, що інформаційно-важливим для аналізу стану моторної оливи є початковий етап експлуатації в двигуні автомобіля. Моторна олива в процесі роботи змінює свої фізико-хімічні властивості, при цьому часті випадки, коли один або кілька показників якості оливи досягають граничних значень задовго до його регламентної заміни. З метою запобігання випаданню в осад продуктів окиснення в оливи вводять спеціальні присадки, при зменшенні яких у процесі використання настає різке зниження експлуатаційних характеристик, що призводить до швидкого зносу двигуна. Тому вивчення інтенсивності деградації моторних олив є важливим напрямком для збільшення ресурсу двигуна та діагностики моторних олив у процесі експлуатації. Досліджено 9 зразків оливи Hyundai Super Extra 5W-30 відповідно до пробігу автомобіля 47, 150, 197, 292, 387, 549, 644, 834 та 928 км, а також 8 зразків оливи Castrol Edge 5W-40 відповідно до пробігу автомобіля 20, 40, 60, 100, 170, 250, 500 та 1000 км та проведено порівняльні дослідження їх рефрактометричних характеристик. У моторній оливі марки Castrol фізико-хімічні зміни проходили більш інтенсивно, ніж у моторній оливі марки Hyundai, оскільки вже за перші 250 км пробігу відносний зсув резонансного кута досяг 97 % свого максимуму і становив 0,47 кут. град. За результатами порівняльних досліджень рефрактометричних характеристик поверхневого плазмонного резонансу зразків моторних олив двох марок Hyundai Super Extra 5W-30 та Castrol Edge 5W-40 з різним терміном експлуатації встановлено, що відносна зміна кутового положення резонансного кута за період експлуатації може свідчити про швидкість деградації моторної оливи, а зменшення його величини протягом перших 100 км пробігу - про потрапляння в оливу неорганічних домішок (сажі, палива, атмосферної вологи), що може характеризувати стан паливно-змащувальної системи автомобіля. Результати роботи можуть бути корисні для розробки нових додаткових діагностичних систем станцій технічного обслуговування автомобілів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.07 + В371.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дорожинська Г. В. 
Оцінка ефективності чисельних методів для обробки результатів вимірювання вдосконаленим ППР-сенсором / Г. В. Дорожинська // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2020. - № 2. - С. 7-13. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж103 + Ж107/109

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Дорожинська Г. В. 
Вплив матеріалу призми на чутливість ППР-сенсорів / Г. В. Дорожинська, Г. В. Дорожинський, В. П. Соболь, В. В. Вовк, Г. М. Андросюк, В. П. Маслов, Н. В. Качур // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 55. - С. 179-185. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В342.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Дорожинська Г. В. 
Особливості застосування додаткового наношару політетрафторетилену у сенсорах на основі явища поверхневого плазмонного резонансу / Г. В. Дорожинська, Г. В. Дорожинський, В. П. Маслов, К. П. Гриценко, Ю. В. Коломзаров, П. М. Литвин, Т. П. Дорошенко // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 54. - С. 88-95. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Експериментально доведено, що використання додаткового наношару політетрафторетилену (ПТФЕ) на поверхні плівки золота чутливого елемента ППР-сенсора забезпечує підсилення відгуку для зразків з шаром ПТФЕ товщиною 30 та 40 нм до насичених парів метанолу, етанолу, ацетону та ізопропанолу за рахунок збільшення площі поверхні взаємодії. У представленій роботі досліджено ППР-сенсори з додатковим шаром ПТФЕ товщинами 5, 10, 20, 30, 40 та 50 нм. Підсилення відгуку узгоджується зі збільшенням площі поверхні чутливого елемента сенсора з коефіцієнтом кореляції 0,88. Шорсткість поверхні спочатку зростає через збільшення її неоднорідності (для товщини ПТФЕ - від 5 до 40 нм включно), а потім спадає через утворення більш однорідного шару ПТФЕ (для товщини ПТФЕ 50 нм). Для чутливого елемента з товщиною ПТФЕ 20 нм чутливість падає внаслідок процесів розсіяння, що характерно для тонких неоднорідних плівок товщиною менше 15 нм. При цьому для чутливого елемента з товщиною шару ПТФЕ 30 нм демонструється найбільше зростання відгуку: майже утричі для насичених парів ацетону. Для зразків з товщиною ПТФЕ 50 нм спостерігалось поглинання енергії для товстих плівок, що супроводжується додатковим розширенням резонансної характеристики та зменшення відгуку ППР-сенсора через зменшення площі взаємодії з аналітом. Відгук для всіх значень товщини ПТФЕ на насичені пари ацетону був більшим, ніж на насичені пари метанолу, що може бути пов'язано як з різними розмірами та молярними масами молекул газів (58,08 г/моль для ацетону та 32,04 г/моль для метанолу), так із полярністю молекул. З погляду найбільшої чутливості та селективності, плівки ПТФЕ товщиною 30 нм можуть використовуватись для детектування парів органічних речовин та розробки газових ППР-сенсорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дорожинська Г. В. 
Моделювання чутливості сенсорів на основі явища поверхневого плазмонного резонансу з додатковим верхнім наношаром політетрафторетилену / Г. В. Дорожинська // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 54. - С. 126-133. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
7.

Сисюк В. Г. 
Дослідження ефективності фотополімеризації композиційних матеріалів при формуванні тривимірних (3D) об'єктів друку / В. Г. Сисюк, В. М. Гранчак, Г. В. Дорожинська, Л. І. Зель, Н. Г. Угро // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 2. - С. 113-122. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розроблені та досліджені властивості фотополімеризаційноздатних композиційних матеріалів (ФПК) із покращеними фотохімічними та фізико-механічними характеристиками, що дають змогу використовувати їх при формуванні зображень у технології 3D друку. Досліджено вплив природи та кількості складових полімеризаційної композиції на процеси фотоотверднення уретанметакрилатних та ефіракрилатних олігомерів з додаванням кремнійорганічних модифікаторів і метакрилатів третинних амінів при їх опроміненні світлодіодними лампами різної довжини хвилі за наявності фотоініціаторів. Вивчено вплив природи і кількості фотоініціаторів на оптичні та полімеризаційні властивості матеріалів і покриттів із застосуванням спектрометра ПЛАЗМОН-71. За розрахованими швидкостями та індукційними періодами фотополімеризації визначено, що композиція з вмістом фотоініціаторів Irgacure 819 (2 %), Darocur 1173 (1 %) і метакрилату третинного аміну (5 %) забезпечує найбільшу швидкість полімеризації та найменший індукційний період серед досліджуваних композицій. Показана можливість регулювання фотохімічними та експлуатаційними характеристиками створених нанокомпозиційних матеріалів з введенням до їх складу кремнійорганічних модифікаторів відповідно до їх призначення в технологічних процесах стереолітографічного запису 3D інформації при друкуванні об'ємних зображень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Фізика   
8.

Качур Н. В. 
Перспективи та тенденції розвитку приладів та методів на основі явища поверхневого плазмонного резонансу в інфрачервоному діапазоні (огляд) / Н. В. Качур, Г. В. Дорожинська, Г. В. Дорожинський, В. П. Маслов, А. В. Федоренко // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 57. - С. 7-17. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

З явища поверхневого плазмонного резонансу (ППР) та використання його для дослідження газоподібних та рідких речовин все більше публікується робіт у фахових журналах. Ці дослідження застосовуються в клінічній діагностиці, харчовій промисловості, екологічному моніторингу. До переваг ППР-сенсорів слід віднести: швидке одержання результату, невелику кількість аналіту, можливість вимірювання в реальному часі таких реакцій, як антиген-антитіло, білок-білок, фермент-субстрат або інгібітор, білок-ДНК, рецептор-лікарський засіб, білок-полісахарид, білок-вірус та реакції зовнішнього стимулювання живої клітини. Висока чутливість методу зумовлена властивостями саме його резонансної природи плазмон-поляритонного коливання. ППР-прилади застосовуються в лабораторних умовах і є потенційна можливість подальшого зменшення габаритних розмірів для використання в польових умовах. Застосування ППР в ІЧ-області спектра має ряд переваг, а саме: світло лазера проникає глибше в зразок, виникає можливість досліджувати речовини, які непрозорі у видимій області, але прозорі в інфрачервоній, що надає змогу працювати з більшими об'єктами дослідження, забезпечує вужчу характеристику ППР, що надає можливість точніше визначити кут мінімуму ППР, а також потребує нанесення тоншого шару золота на скляний чип, що зменшує вартість аналізу. В огляді проаналізовано літературні джерела та визначено перспективи розвитку приладів і методів на основі ІЧ ППР, розглянуто перспективні матеріали чутливого елемента та призми повного внутрішнього відбиття приладу за схемою Кретчмана. Визначено, що окрім благородних металів (золота і срібла), перспективу використання як матеріалів для виготовлення чутливого елемента сенсора мають провідні оксиди металів ІТО, ZnO, CdO:Dy. Проаналізовано їх відповідність вимогам до матеріалів для підтримання ППР. Показано, що найбільшу перспективу має CdO:Dy через достатню рухливість та густину носіїв заряду. Але на практиці найбільш поширене застосування золота та срібла, для яких потрібно визначити оптимальні товщини для ІЧ-діапазону ППР. Призми повного внутрішнього відбиття (далі - призми) в ППР-приладах за схемою Кретчмана зазвичай виготовляються зі скла, але для ІЧ-діапазону доцільно розглядати й інші матеріали, які менш чутливі до температурного впливу ІЧ-лазера. В роботі проаналізовано залежність параметрів плазмонного резонансу від матеріалу призми. Показано можливість використання для виготовлення призми не лише різних марок традиційного скла, але і склокераміки з практично нульовим коефіцієнтом термічного розширення, напівпровідникового кремнію та халькогенідного скла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.35 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Дорожинська Г. В. 
Застосування плазмоніки для аналізу полідисперсних систем (огляд) / Г. В. Дорожинська, В. П. Маслов, Г. В. Дорожинський // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 57. - С. 18-28. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Сучасні сенсорні технології мають переваги у порівнянні з іншими класичними методами аналізу рідинних та газових середовищ, зокрема, швидкий аналіз і малий об'єм досліджуваної проби, висока чутливість, можливість виявляти аналізовану речовину у полідисперсному середовищі за рахунок специфічності сенсора. Плазмоніка є одним з провідних наукових напрямків, який активно застосовується в сенсорних технологіях для розробки високочутливих аналітичних приладів і систем. Прецизійні аналітичні прилади на основі ППР застосовуються для досліджень в харчовій, хімічній, фармацевтичній промисловості, в сільському господарстві, в медицині, екології. Проте інтерпретація результату вимірювання дещо ускладнюється при аналізі складних полідисперсних систем та присутності інтерферента (речовини, яка міститься в досліджуваному зразку та відрізняється від аналізованого компонента) у зразку, який впливає на величину сигналу сенсора. Тому постає необхідність дослідження, зокрема, рідких полідисперсних систем з використанням моделей наближених середовищ та використанням додаткових технологій підвищення специфічності до аналізованого компонента за допомогою застосування рецепторних поверхонь. В огляді наведено інформацію про сучасний стан досліджень полідисперсних систем на прикладі молока - одного з найпоширеніших харчових продуктів. Чутливі, швидкі та ефективні системи кількісного визначення та моніторингу відіграють ключову роль для визначення шкідливих домішок в молочних продуктах. Необхідність виявлення антибіотиків з мінімальною концентрацією в продуктах харчування, зокрема в молочній сировині, які є складними полідисперсними системами, є важливою науковою проблемою. Такі вимоги породжують потребу в розробці надійних високочутливих аналітичних методів. Крім того, існує величезний попит на експресні аналітичні пристрої для виявлення залишків антибіотиків у зразках молока на фермі перед відправленням сировини на завод, оскільки після відправлення безпосередньо на заводі у разі виявлення антибіотиків бракується велика партія молока, що призводить до надмірних витрат.



Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Дорожинська Г. В. 
Визначення товщини плазмон-носійних шарів фотометричним методом / Г. В. Дорожинська, М. О. Григорчук, Г. В. Дорожинський // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 57. - С. 152-159. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського