Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Дубинська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Дубинська О. І. 
Клініко-функціональні та метаболічні кореляції у хворих на повторні ішемічні інсульти : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. І. Дубинська; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології" АМН України. - Х., 2009. - 24 c. - укp.

Наведено критерії прогнозування перебігу та розробки реабілітаційних заходів за відновного періоду у хворих на повторні ішемічні інсульти з урахуванням клініко-функціональних показників, стану плазмової та клітинної ланок ліпідного обміну, оксидантно-антиоксидантної системи за умов клінічного обстеження, комп'ютерної томографії, магніторезонансної терапії, електроенцефалограми, УЗДГ, вивчення ліпідів плазми, ліпідовмісних лейкоцитів, спонтанної та індукованої біохемілюмінесценції плазми. Наведено "Шкалу оцінки важкості стану хворих, що перенесли гостре порушення мозкового кровообігу". Доведено, що у хворих, які перенесли повторні ішемічні інсульти в каротидних і вертебро-базилярному басейнах, наявні більш глибокі порушення ліпідного обміну й оксидантно-антиоксидантної системи, що свідчить про декомпенсацію регуляторних механізмів за одночасного втягнення стовбурових і напівкульових структур. Одержано математичну модель, з використанням якої виділено прогностично значущі клініко-параклінічні та дисметаболічні маркери розвитку повторних ішемічних інсультів. Доведено ефективність застосування аторвастатину за умов лікування хворих, що перенесли повторні ішемічні інсульти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дубинська О. С. 
Механізм організаційно-виробничого менеджменту в системі антикризового управління підприємством : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. С. Дубинська; НАН України, Н.-д. центр індустр. пробл. розв. - Х., 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено роль і місце механізму організаційно-виробничого менеджменту в антикризовому управлінні машинобудівних підприємств. Виділено специфіку кризових явищ, яка полягає в тому, що вони зумовлені розвитком численних негативних тенденцій у сегментах механізму організаційно-виробничого менеджменту, які лишаються непоміченими менеджментом підприємств на ранніх етапах розвитку. Розроблено модель раннього й надраннього виявлення негативних тенденцій у сегментах механізму організаційно-виробничого менеджменту підприємства. Враховуючи специфіку операційного циклу машинобудівних підприємств, обгрунтовано найбільш оптимальні шляхи зменшення фінансового напруження в окремі його періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Акімова О. В. 
Статистика : навч. посіб. / О. В. Акімова, О. В. Маркевич, О. С. Дубинська, О. М. Лудченко; Донбас. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ, 2010. - 211 c. - Бібліогр.: с. 211 . - укp.

Наведено методи збору статистичної інформації, методологію статистичного зведення та групування, методологію та практику розрахунку абсолютних, відносних і середніх величин, види та методологію будування статистичних таблиць і графіків. Розглянуто методи аналізу варіацій і частотного розподілу, методологію статистичного дослідження динаміки, головні характеристики, види та засоби обчислення економічних індексів, питання теорії та практики вибіркового спостереження, методи та показники оцінки взаємозв'язку ознак, графічне представлення статистичних даних і основні види та форми статистичної звітності.

Изложены методы сбора статистической информации, методология статистической сводки и группирования, методология и практика расчета абсолютных, относительных и средних величин, виды и методология построения статистических таблиц и графиков. Рассмотрены методы анализа вариаций и частотного распределения, методология статистического исследования динамики, главные характеристики, виды и средства вычисления экономических индексов, вопросы теории и практики выборочного наблюдения, методы и показатели оценки взаимосвязи признаков, графическое представление статистических данных и основные виды и формы статистической отчетности.


Індекс рубрикатора НБУВ: С6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА729482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Акімова О. В. 
Організація і методика економічного аналізу : навч. посіб. Ч. 1 / О. В. Акімова, О. С. Дубинська, А. Ю. Нікіта; Донбас. держ. машинобуд. акад. (ДДМА). - Краматорськ, 2012. - 139 c. - Библиогр.: с. 139 - укp.

Розглянуто організацію та методику аналізу господарської діяльності та його інформаційне забезпечення. Розкрито засади аналізу витрат на виробництво, доходів підприємства, забезпеченості підприємства основними фондами та їх ефективного використання, облікового капіталу підприємства та його зовнішньоекономічної діяльності. Увагу приділено методам фінансового аналізу підприємства, його фінансової стійкості й інвестиційної привабливості проектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)29 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353764/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дубинська О. С. 
Сутність і особливості поняття "криза" в організаційно-виробничій сфері підприємства / О. С. Дубинська // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 4. - С. 102-108. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Сформульовано розгорнуте визначення кризи, у якому враховано не тільки проблеми підприємства у фінансовій сфері або неможливість підтримки в майбутньому стабільної роботи, а й тенденції зміни параметрів діяльності підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дубинська О. С. 
Застосування механізму організаційно-виробничого менеджменту та фінансової звітності в антикризовому управлінні підприємством : монографія / О. С. Дубинська; Донбас. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ : ДДМА, 2013. - 203 c. - Бібліогр.: с. 172-189 - укp.

Висвітлено основні проблеми формування та використання механізму організаційно-виробничого менеджменту та фінансової звітності в системі антикризового управління на машинобудівних підприємствах України. На основі світового та вітчизняного досвіду розкрито системну сутність кризових явищ у діяльності підприємств. Запропоновано методичний підхід до моделювання моніторингу стану механізму організаційно-виробничого менеджменту підприємств з метою виявлення ранніх стадій розвитку негативних тенденцій, що в майбутньому можуть зумовити виникнення кризових ситуацій та явищ. Розроблено організаційне забезпечення організації моніторингу стану організаційно-виробничого менеджменту підприємства. Проведено оцінювання ступеня сформованості системи антикризового управління на машинобудівних підприємствах. Удосконалено механізм забезпечення платоспроможності такого підприємства в період дефіциту коштів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 + У9(4УКР)290-97-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дубинська О. С. 
Методичне забезпечення моніторингу "ранніх сигналів" кризи на основі порівняння динаміки показників / О. С. Дубинська // Екон. вісн. Донбасу. - 2016. - № 3. - С. 163-170. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано методичне забезпечення системи моніторингу механізму організаційно-виробничого менеджменту підприємства з метою раннього виявлення негативних тенденцій та недопущення їх розвитку в кризові явища. Основний блок такого моніторингу відслідковує негативні тенденції в механізмі організаційно-виробничого менеджменту підприємства та її зв'язки з системою збуту і сферою інновацій. Моделювання стану механізму організаційно-виробничого менеджменту підприємства здійснено на основі методології порівняння показників динаміки, для чого розроблено еталоні матриці тенденцій у механізмі організаційно-виробничого менеджменту та сегментах, які характеризують її зв'язки зі сферою інновацій підприємства та системою збуту. Запропоновано оцінювання стану механізму організаційно-виробничого менеджменту підприємства здійснювати за допомогою фіксації відхилень від еталону за трьома вищезазначеними сферами спостережень. Другий блок моніторингу фіксує зміни у фінансовому стані і доповнює перший блок.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іутинська Г. О. 
Вплив комплексної ендофітно-ризобіальної інокуляції на ризосферну мікробіоту та продуктивність сої / Г. О. Іутинська, С. П. Голобородько, Л. В. Титова, О. Д. Дубинська // Мікробіол. журн. - 2019. - 81, № 6. - С. 3-15. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Сучасними дослідженнями мікробіому бобових рослин виявлено наявність поряд із бульбочковими бактеріями неризобіальних прокаріотних ендофітів, які заселяють тканини різних органів. Взаємодію симбіотичних та ендофітних бактерій, а також їхній сумісний вплив на рослину вивчено недостатньо. Мета роботи - дослідити ризосферну мікробіоту та продуктивність сої за комплексної інокуляції ризобіями разом із неризобіальними ендофітними бактеріями, виділеними з бульбочок сої. Польові досліди проведено за умов зрошення на полях Асканійської дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства НААНУ. Насіння сої ультраскоростиглого сорту Діона та середньораннього сорту Аратта інокулювали препаратом Ризобін-К на основі асоціації штамів бульбочкових бактерій Bradyrhizobium japonicum УКМ В-6018, УКМ В-6023 і УКМ В-6035, а також Ризобіном-К сумісно з B. megaterium УКМ В- 5724 або з одним із штамів ендофітних бактерій: Paenibacillus sp.1, Bacillus cereus 4, Brevibacillus sp.5, Pseudomonas brassicacearum 6. Чисельність мікроорганізмів основних еколого-трофічних груп у ризосфері сої визначали методом посіву грунтової суспензії на агаризовані поживні середовища. У ризосферному грунті сої сортів Діона і Аратта збільшувалась чисельність педотрофних, фосфатмобілізувальних, олігоазотрофних та азотфіксувальних бактерій за інокуляції Ризобіном-К, а також сумісно з одним із ендофітів - B. cereus 4, Brevibacillus sp.5 або P. brassicacearum 6. Ендофітно-ризобіальна інокуляція сприяла збільшенню кількості бобів і насіння на рослині. За комплексної інокуляції насіння сої сортів Діона і Аратта Ризобіном-К сумісно з B. cereus 4 отримано найбільший врожай: відповідно, 3,12 і 2,55 т/га, що перевищувало показники варіантів без обробки насіння на 37,4 і 19,7 % з одночасним підвищенням вмісту білка та жиру в насінні. Дослідження комплексного впливу бульбочкових та ендофітних бактерій на рослини нададуть можливість розробити стратегію підвищення продуктивності бобових на основі нових ендофітно-ризобіальних інокулянтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-273.162.3 + П213.6-468

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського