Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дубова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Дубова О. В. 
Атиоксидантна система генеративних органів Catalpa bignonioides за умов промислового забруднення викидами електрометалургійного підприємства / О. В. Дубова, Л. М. Фендюр // Питання біоіндикації та екол. - Запоріжжя, 2000. - Вип. 5, № 2. - С. 33-40. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Исследована активность противоокислительных ферментов каталазы и пероксидазы в генеративных органах катальпы бигнониевидной на разных этапах их формирования в услових промышленного загрязнения выбросами металлургического предприятия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.41*801 + Е50*72*801 + П382.9 катальпа

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дубова О. А. 
Формомодель як морфологічна одиниця-конструкт / О. А. Дубова // Мовознавство. - 2002. - № 1. - С. 46-54. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Запропоновано впровадити морфологічну одиницю-конструкт із бінарною структурно-семантичною організацією - формомодель. Достовірність визначення цієї одиниці підтверджено психолінгвістичними даними та спостереженнями за мовленнєвою діяльністю. Зазначено, що формомодель, яка репрезентує певний стандарт формотворення, дозволяє систематизувати одиниці з різними структурно-типологічними ознаками.

The author proposes to introduce the model of form as a new morphological unit which has binominal structural and semantic organization. Psycholinguistic data and observation of speech activity corroborate validity of the proposition. The form model which represents certain formative standard, allows to systematize units with different structural-typological features.


Ключ. слова: морфологія, стандарт формотворення, одиниця-конструкт, формомодель
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дубова О. А. 
Типологічна еволюція морфологічних систем української і російської мов / О. А. Дубова; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2002. - 302 c. - Бібліогр.: с. 269-301. - укp.

Наведено результати дослідження морфологічного синтетизму та аналітизму української та російської мов в еволюційно-типологічному аспекті. Розкрито шляхи та способи утворення, становлення та занепаду, втрати синтетичних та аналітичних формотвірних одиниць. Проаналізовано чинники, що спричиняють реалізацію синтетизаційної та аналітизаційної тенденцій в еволюційних змінах двох досліджуваних мов.

Приведены результаты исследования морфологического синтетизма и аналитизма украинского и русского языков в эволюционно-типологическом аспекте. Раскрыты пути и способы образования, становления и упадка, утраты синтетических и аналитических формотворческих единиц. Проанализированы факторы, обуславливающие реализацию синтетизационной и аналитизационной тенденций в эволюционных изменениях двух исследуемых языков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-21 + Ш141.2-21

Шифр НБУВ: ВА632226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дубова О. А. 
Синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові при вагітності і піометрі у собак : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / О. А. Дубова; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Вивчено патогенез, критерії діагностики, лікування хворих та розглянуто питання профілактики набутої гемостазіопатії - синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові (ДВЗ) у собак, який є ланкою патогенезу піометри, а також ускладнює перебіг післяопераційного періоду внаслідок лікування хворих тварин. Досліджено зміни системи гемостазу за умов фізіологічного перебігу вагітності сук, що якісно подібні до зрушень, виявлених у хворих на піометру невагітних і визначають стан нестійкого гомеостатичного балансу в організмі тварини. За результатами досліджень системи гемостазу в здорових собак одержано звужені нормативні величини гематологічних і гемостазіологічних показників, що характеризують фізіологічні константи та мають значення для діагностики синдрому ДВЗ. У разі порівняння зрушень системи гемостазу за умов вагітності, а також у випадку перебігу піометри та після оваріогістеректомії, проведеної з метою лікування тварин, встановлено їх якісну подібність. Проведено теоретичне обгрунтування спільності та подібності визначених зрушень гемостазу. Запропоновано та апробовано методи лікування тварин, хворих на гостру форму цього синдрому, а також методи профілактики його загострення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12 + П872.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дубова О. А. 
Синтетизм та аналітизм у морфологічних системах української та російської мов (типологічний аспект) : Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / О. А. Дубова; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. - К., 2004. - 32 c. - укp.

Досліджено еволюційно-типологічні зміни, що виявляються у співвідношенні таких типологічних властивостей, як синтетизм і аналітизм. Визначено поняттєво-термінологічну базу, що забезпечує упорядкованість аналізу синтетичних та аналітичних одиниць мови й мовлення. Морфологічний синтетизм та аналітизм розглянуто як такі реалізаційні різновиди типів у мові, що виявляють системні зв'язки з дериваційним синтетизмом та синтаксичним аналітизмом. Зазначено, що таксономія та квантифікація засобів синтетичного й аналітичного формотворення встановлюється шляхом парадигматичної організації синтетичних і аналітичних формомоделей. З'ясовано джерела та способи поповнення синтетичних і аналітичних одиниць. Досліджено чинники, що активізують синтетизаційну та аналітизаційну тенденції, визначено зв'язки реструктуризаційних змін у семантиці морфологічних категорій з виявами цих тенденцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.75 + Ш141.2-21 + Ш141.4-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дубова О. А. 
Фенотиповий прояв господарсько-цінних ознак генотипів пшениці м'якої озимої за різних агроекологічних факторів в селекції на адаптивність : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. А. Дубова; Ін-т біоенергет. культур і цукр. буряків НААН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив таких агроекологічних факторів, як попередники, способи та строки сівби на фоні різних погодних умов на фенотиповий прояв господарсько-цінних ознак різних за стиглістю генотипів пшениці м'якої озимої з метою добору в процесі селекції високоврожайних сортів з добрими та відмінними хлібопекарськими якостями з підвищеною адаптивністю щодо зміни умов середовища. Висвітлено рівень екологічної пластичності та стабільності потенціалу урожайності й якості зерна різних за скороспілістю сортів пшениці озимої залежно від агроекологічних умов вирощування. Визначено результативність добору високоадаптивних сортів пшениці м'якої озимої в конкурсному сортовипробуванні на фоні різних попередників протягом кількох років для передачі на державне сортовипробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Довгій Ю. Ю. 
Найпоширеніші інвазійні хвороби свійських тварин в Україні : [посібник] / Ю. Ю. Довгій, О. А. Дубова, Д. В. Фещенко, В. А. Корячков, Т. І. Бахур, О. А. Згозінська, А. І. Драгальчук; ред.: Ю. Ю. Довгій; М-во аграр. політики та продовольства України, Житомир. нац. агроекол. ун-т. - Житомир : Полісся, 2012. - 269 c. - укp.

Наведено відомості щодо гельмінтозів та протозойних хвороб свійських тварин (великої рогатої худоби, свиней, коней, хутрових звірів, собак і котів) на території України. Значну увагу приділено епізоотичному та патогенетичному аспектам розвитку паразитарних хвороб. Проаналізовано новітні методи діагностики, схеми лікування, загальні ветеринарно-санітарні й спеціальні профілактичні заходи за інвазійних захворювань тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мельник М. А. 
Вплив типу субстрату на обкорінення живців двох видів фуксії - IBFuchsia magellanicaD Lam. та IBF. triphyllaD L. / М. А. Мельник, В. О. Лях, О. В. Дубова // Інтродукція рослин. - 2009. - № 3. - С. 84-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П145.35

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Дубова О. В. 
Морфолого-фізіологічні особливості рослин IBPaulownia tomentosaD Steud. в умовах промислового міста та перспективи її інтродукції / О. В. Дубова, Л. М. Фендюр // Інтродукція рослин. - 2009. - № 4. - С. 68-71. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.17 Big*73 + Е50*852.121.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Мельник М. А. 
Жаростійкість різних садових груп і сортів троянд / М. А. Мельник, О. В. Дубова, В. О. Лях // Інтродукція рослин. - 2014. - № 1. - С. 84-86. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу високих температур на стійкість до пошкодження листкової пластинки у дикого виду Rosa canina L. і 6-ти груп садових троянд. Установлено, що летальна температура для листків садових троянд та шипшини становить +60...65 C відповідно. Найбільш жаростійкими є Rosa canina та більшість сортів грунтопокривних і витких троянд, листки яких витримують дуже високу температуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12 Ros*801 + П278.86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фасоля В. П. 
Порушення гемостазу при деяких хворобах крові у собак (ДВЗ-синдром) / В. П. Фасоля, О. А. Дубова // Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 9. - С. 165-170. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено порушення згортання крові та перебіг синдрому ДВЗ за умов різної патології у собак. Виявлено наявність синдрому як ускладнення основного захворювання при різних хворобах. Показано, що діагностику проведено клінічно (виявлення ознак недостатності життєво важливих органів), підтверджено лабораторно та патоморфологічно. З'ясовано, що підставою для підозрювання розвитку синдрому ДВЗ є виявлення тромбоцитопенії на фоні різноспрямованих зрушень системи гемостазу. Встановлено, що основою терапії ускладнення є корекція системи гемостазу із застосуванням плазмозамінних розчинів як джерела необхідних компонентів забезпечення агрегатного стану крові, гепаринотерапії на фоні лікування основного захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сорока Н. М. 
Паразитарні хвороби м'ясоїдних тварин : навч. посіб. під час. підгот. бакалаврів напряму 6.110101 "Ветеринарна медицина" у ВНЗ / Н. М. Сорока, Ю. Ю. Довгій, О. А. Дубова, Д. В. Фещенко, Т. І. Бахур; ред.: Ю. Ю. Довгій. - Житомир : Полісся, 2014. - 213 c. - Бібліогр.: с. 205-213 - укp.

Викладено основи прижиттєвої діагностики гельмінтозів тварин. Надано основні відомості щодо гельмінтозів м'ясоїдних тварин (собак, котів, сріблястих лисиць, песців) з урахуванням останніх досягнень науки. Приділено увагу епізоотичному та патогенетичному аспектам розвитку паразитарних хвороб. Наведено новітні методи діагностики, схеми лікування та профілактичні заходи у разі гельмінтозів м'ясоїдних тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА791222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дубова О. А. 
Спленомегалія як ускладнення, спричинене бабезіозом у собак / О. А. Дубова, О. А. Згозінська, Л. О. Ковальова, П. В. Ковальов // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 126-132. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Надзвичайно розповсюдженою кровопротозойною хворобою собак регіону Центрального Полісся України є бабезіоз. Збудники паразитують в еритроцитах хворих тварин, зумовлюючи їх руйнування. Рештки зруйнованих клітин, вивільнені фактори еритроцитів сприяють реакції з боку лімфоїдних тканин. Постійна патогенна стрес-стимуляція органів системи мононуклеарних фагоцитів збудниками захворювання, особливо селезінки, призводить до гіперпластичних змін - спленомегалії. Мета роботи - визначити механізм формування спленомегалії, спричинений бабезіозом та патогенний вплив зміненої селезінки, встановити клінічні ознаки, стан організму під час цього ускладнення, обгрунтувати рекомендації щодо лікування хворих тварин. Матеріалом дослідження слугували собаки, хворі на спонтанний бабезіоз, з ускладненням хвороби на спленомегалію. Проводили клінічні і лабораторні дослідження для встановлення загального стану функціонування організму хворих собак. Виявлено виражену сезонну активність спалахів бабезіозу. Ускладнення перенесеного бабезіозу спленомегалією відмічено в середньому у 7 % хворих собак. Основну кількість їх зареєстровано наприкінці осінньої хвилі спалаху бабезіозу в зимовий період. Спленомегалія є віддаленим наслідком дії збудника та патологічних реакцій, відповідно на його вплив. Клінічно ускладнення проявляється збільшенням селезінки в розмірах, периспленітом. Розлади шлунково-кишкового тракту зумовлені компресійним впливом селезінки і часто гепатомегалією, що розвивається паралельно до гіперплазії селезінки. Лабораторні дослідження свідчать про завершення запалення і розвиток гіперплазії селезінки, запальні процеси, а також дистрофічні зміни у печінці, ниркову недостатність, що сукупно визначає симптомокомплекс псевдогепаторенального синдрому. Гіперпластично змінена селезінка загрожує наростанням несприятливих явищ позапечінкової портальної гіпертензії, компресійних порушень органів черевної порожнини, септичного розплавлення органу. Такий стан визначає необхідність проведення спленектомії для збереження здоров'я та життя тварини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дубова О. А. 
Моніторинг та прогнозування динамічних змін системи гемостазу під час вагітності собак / О. А. Дубова, В. В. Карпюк, А. А. Дубовий // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 173-181. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Вагітність тварин супроводжується змінами в усіх системах організму, зокрема в системі гемостазу. Травмування кровоносних судин, зумовлене ендотеліохоріальним типом плаценти в собак, є пусковим фактором розвитку гемостазіопатії. Під час вагітності розвивається тромбофілічний стан, що перебуває в нестійкій рівновазі. З'ясовано, що зміни гемостазіограми відповідають критеріям синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання (ДВЗ) крові, визначають його приховану форму. Підставою діагностики є встановлені в динаміці тромбоцитопенія з наростанням спонтанної агрегації кров'яних пластинок, гіпофібриногенемія, зростання концентрації розчинних фібрин-мономерних комплексів та продуктів деградації фібриногена/фібрина - беззаперечних маркерів синдрому ДВЗ. Під час вагітності основні маркери змінюються, тому неможливо без референтних показників встановити межу між фізіологічними зрушеннями й патологічними змінами. Проведено апробацію системи моніторингу та прогнозування динамічних змін ключових показників під час вагітності собак. Математичний сплайн-інтерполяційний аналіз дає змогу провести прогнозування змін показників за малої кількості вузлових вимірювань: I - 20 діб (нідація зародку), II - 40 діб (максимальний розвиток плаценти), III - 60 діб (передпологовий період). Встановлено, що найяскравіше зміни виражені за усіма параметрами на 40-у добу вимірювань. IT-додаток Mathcad 15 створив емпіричний та сплайн-інтерпольований (теоретичний) графіки змін показників, а також вивів рівняння кубічного багаточлена f(x), де x - доба вимірювань, f(x) - значення показника. Теоретично прогнозованими є два періоди, у які проявляються екстремуми показників - 4 - 12 та 48 - 56 доба. Розраховані математичні рівняння залежності динамічних змін ключових показників можуть бути використані для визначення референтних значень у конкретну добу вагітності суки. Вихід значень за межі похибки вимірювань свідчить про розвиток процесів, що можуть спровокувати наростання інтенсивності синдрому ДВЗ, який дуже небезпечний у прогностичному відношення і може становити загрозу життю тварини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дубова О. А. 
Протозойні хвороби м'ясоїдних тварин : навч. посіб. / О. А. Дубова, Д. В. Фещенко, Т. І. Бахур, А. А. Антіпов, О. А. Згозінська, А. А. Дубовий; ред.: О. А. Дубова; Житомир. нац. агроекол. ун-т, Білоцерк. нац. аграр. ун-т. - Біла Церква : Білоцерківдрук, 2019. - 254 c. - Бібліогр.: 113 назв - укp.

Викладено дані щодо систематики, морфології та біології збудників протозоозів м'ясоїдних тварин, а також клінічних аспектів і діагностики захворювань, які вони викликають. Розглянуто питання лікування тварин та профілактики інвазій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.61 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дубова О. А. 
Моніторинг та прогнозування динамічних змін системи гемостазу під час вагітності собак / О. А. Дубова, В. В. Карпюк, А. А. Дубовий // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 173-181. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Вагітність тварин супроводжується змінами в усіх системах організму, зокрема в системі гемостазу. Травмування кровоносних судин, зумовлене ендотеліохоріальним типом плаценти в собак, є пусковим фактором розвитку гемостазіопатії. Під час вагітності розвивається тромбофілічний стан, що перебуває в нестійкій рівновазі. З'ясовано, що зміни гемостазіограми відповідають критеріям синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання (ДВЗ) крові, визначають його приховану форму. Підставою діагностики є встановлені в динаміці тромбоцитопенія з наростанням спонтанної агрегації кров'яних пластинок, гіпофібриногенемія, зростання концентрації розчинних фібрин-мономерних комплексів та продуктів деградації фібриногена/фібрина - беззаперечних маркерів синдрому ДВЗ. Під час вагітності основні маркери змінюються, тому неможливо без референтних показників встановити межу між фізіологічними зрушеннями й патологічними змінами. Проведено апробацію системи моніторингу та прогнозування динамічних змін ключових показників під час вагітності собак. Математичний сплайн-інтерполяційний аналіз дає змогу провести прогнозування змін показників за малої кількості вузлових вимірювань: I - 20 діб (нідація зародку), II - 40 діб (максимальний розвиток плаценти), III - 60 діб (передпологовий період). Встановлено, що найяскравіше зміни виражені за усіма параметрами на 40-у добу вимірювань. IT-додаток Mathcad 15 створив емпіричний та сплайн-інтерпольований (теоретичний) графіки змін показників, а також вивів рівняння кубічного багаточлена f(x), де x - доба вимірювань, f(x) - значення показника. Теоретично прогнозованими є два періоди, у які проявляються екстремуми показників - 4 - 12 та 48 - 56 доба. Розраховані математичні рівняння залежності динамічних змін ключових показників можуть бути використані для визначення референтних значень у конкретну добу вагітності суки. Вихід значень за межі похибки вимірювань свідчить про розвиток процесів, що можуть спровокувати наростання інтенсивності синдрому ДВЗ, який дуже небезпечний у прогностичному відношення і може становити загрозу життю тварини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського