Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дубягін О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Дубягін О. Б. 
Аналітично-структурні статистичні групування в економічному аналізі / О. Б. Дубягін, М. О. Дубягіна // Наук. вісн. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка. - 2011. - Вип. 4. - С. 217-220. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано можливість використання комбінації аналітичних і структурних статистичних групувань у практичних задачах економічного аналізу, що у поєднанні з графічним способом аналізу відповідної інформації спрощує аналіз факторних зв'язків.


Індекс рубрикатора НБУВ: С612.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дубягін О. Б. 
Методика статистичного аналізу демографічної ситуації в регіоні на основі трендової компоненти динаміки населення / О. Б. Дубягін, К. В. Смірнова // Наук. вісн. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка. - 2013. - Вип. 1. - С. 48-57. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано методику, яка доповнює методологію метаописів демографічних спостережень стосовно статистичного аналізу тривало-стійких змін чисельності населення в країні або в окремому її регіоні, й запроваджено в дослідженні демографічної ситуації, що склалася в Чернігівській області за часів незалежності України в 1995 - 2012 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-4ЧЕР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дубягін О. Б. 
Балансовий метод статистичного аналізу результатів педагогічного експерименту : монографія / О. Б. Дубягін, О. М. Печко. - Чернігів : ЧНТУ, 2015. - 257 c. - Бібліогр.: с. 232-235 - укp.

Розглянуто передумови, теоретичні положення та приклади впровадження балансового методу в практику статистичного аналізу результатів паралельного педагогічного експерименту. Зазначено, що в основу методу покладено модель міжрівневого балансу структурованого в багаторівневій шкалі оцінок об'єкта, яким є навчальна група. Сформовано класифікації міжрівневого руху та системи показників балансу, що вимірюють рух. Встановлено закономірні зв'язки показників балансу. Наведено балансово-розрахункову матрицю показників міжрівневого балансу (відносні величини структури й інтенсивності).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дубягін О. 
Міжрівневе заміщення - канонічна форма міжрівневого балансу / О. Дубягін // Техн. науки та технології. - 2018. - № 1. - С. 9-17. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Міжрівневе заміщення є основою для формування в агрегатній формі моделі та системи показників міжрівневого балансу, а останніми всебічно оцінюються наслідки керуючого впливу на структурований об'єкт і ефективність самого впливу. Наявні методики оцінки не враховують фактор пересування одиниць об'єкта з одного рівня ознаки на інший, через що структурний аналіз результатів впливу є неповним. У роботі модель міжрівневого балансу і систему показників балансу представлено в агрегатній формі. Математична форма міжрівневого заміщення є ключовою у формуванні моделі міжрівневого балансу та системи балансових показників пересування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дубягін О. 
Модель міжрівневого балансу: агрегатна форма / О. Дубягін // Техн. науки та технології. - 2018. - № 3. - С. 96-104. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Синтезування моделі міжрівневого балансу в агрегатній формі є актуальним науковим завданням кількісної оцінки керованої зміни структури об'єкта. Модель, синтезована лише у значеннях чисельності міжрівневих пересувань одиниць об'єкта, не надає уявлення про наслідки керуючого впливу щодо ознаки, вимірюваної в цих одиниць у шкалі відношень. Для простої балансової моделі автором запропоновано систему неагрегованих показників міжрівневого балансу та сформульовано їх взаємозв'язки. Це - агрегатна форма моделі міжрівневого балансу. Завдання дослідженя - синтезувати модель міжрівневого балансу, складові якої виражені у значеннях вимірюваної ознаки й чисельності міжрівневих пересувань одиниць об'єкта. Агрегатна форма моделі грунтується на таких складових балансу, як рівневі (позарівневі) втрати та рівневе (позарівневе) поповнення об'єкта щодо ознаки, вимірюваної в його одиниць у шкалі відношень на певному рівні (поза рівня) у станах "після" і "до" зовнішнього впливу. Ці складові визначають рівневу структуру об'єкта та структуру руху його одиниць і пояснюють наслідки керуючого впливу на різних рівнях їх систематизації в моделі. Узагальнене співвідношення балансу, яке формалізує в агрегатній формі результат впливу, характеризує загальні втрати або поповнення об'єкта. Зазначено, що агрегатна форма моделі міжрівневого балансу надає змогу сформувати систему відповідних показників і оцінити ефективність керуючого впливу на структурований об'єкт.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дубягін О. 
Система показників міжрівневого балансу: агрегатна форма / О. Дубягін, В. Гур'єв // Техн. науки та технології. - 2019. - № 1. - С. 152-161. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Система показників міжрівневого балансу, визначених в агрегатній формі, забезпечує всебічну кількісну оцінку структурних зрушень керованого об'єкта спостереження, у тому числі оцінку його втрат (поповнення) щодо ознаки, вимірюваної в його одиниць у шкалі відношень. Така оцінка унеможливлюється на основі показників міжрівневого балансу, сформульованих до цього та визначених лише через незважені (неагреговані) складові балансу. Неагреговані показники балансу, запропоновані раніше, обчислювалися через значення чисельності рухомих і нерухомих одиниць об'єкта. Оцінка наслідків керуючого впливу на структурований об'єкт, виконувана в значеннях вимірюваної ознаки і пояснювана міжрівневим пересуванням одиниць цього об'єкта. Створити систему показників міжрівневого балансу відповідно до їх класифікації, запропонованої раніше, шляхом формулювання правил їх обчислення в агрегатній формі. Систематизація складових міжрівневого балансу, виконана в агрегатній формі відповідно до категорій міжрівневого руху, уможливлює обчислення показників балансу, тільки вже в рівневих значеннях вимірюваної ознаки, для яких рівнева чисельність рухомих і нерухомих одиниць об'єкта відіграє роль ваги. Відповідно до класифікації показників міжрівневого балансу визначаються всі можливі їх конструкції в категоріях "призначення", "ознаки руху", "спосіб обчислення", "ступінь агрегування" та "межі руху". Порядок обчислення також залежить від того, як вимірюється ознака, чи на опорному рівні, чи поза ним. Висновки: запропоновані показники міжрівневого балансу всебічно оцінюють наслідки керуючого впливу на структурований об'єкт і ефективність цього впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.51 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дубягін О. 
Міжрівневий баланс: показники рівневої структури об'єкта, її зміни та координації - агрегатна форма / О. Дубягін, В. Гур'єв, І. Фірсова // Техн. науки та технології. - 2019. - № 2. - С. 62-70. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показники рівневої структури об'єкта, її зміни та координації, як одна з видових категорій показників міжрівневого балансу, забезпечують всебічну кількісну оцінку структури керованого об'єкта, його структурних зрушень, втрат і поповнення щодо ознаки, вимірюваної в його одиниць у шкалі відношень. Відповідні показники міжрівневого балансу, представлені до цього через незважені (неагреговані) складові останнього, унеможливлюють подібну оцінку. Обчислення неагрегованих показників рівневої структури об'єкта, її зміни та координації відбувається через значення чисельності рухомих і нерухомих одиниць об'єкта. Оцінка наслідків керуючого впливу на структурований об'єкт, виконувана в значеннях вимірюваної ознаки і пояснювана міжрівневим пересуванням одиниць цього об'єкта. Сформулювати показники рівневої структури об'єкта, її зміни та координації в системі показників міжрівневого балансу шляхом формулювання правил їх обчислення в агрегатній формі. Агрегатна форма моделі міжрівневого балансу грунтується на таких складових балансу, як рівневе поповнення (рівневі втрати) об'єкта, що пояснює наслідки керуючого впливу на об'єкт на різних рівнях їх систематизації в моделі. Результат такої систематизації - система агрегованих показників балансу, серед яких показники рівневої структури об'єкта, її зміни та координації визначають рівневу структуру, оцінюють структурні зрушення та порівнюють складові рівневої структури об'єкта через сукупні значення ознаки, вимірюваної в його одиниць на тому чи іншому рівні. Досліджувані показники сформульовані як абсолютні, відносні та середні величини. Висновки: запропоновані показники міжрівневого балансу мають важливе значення для оцінки наслідків та ефективності керуючого впливу на структурований об'єкт.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дубягін О. 
Міжрівневий баланс: показники структури, інтенсивності та координації руху одиниць об'єкта - агрегатна форма / О. Дубягін, В. Гур'єв, І. Фірсова // Техн. науки та технології. - 2019. - № 3. - С. 123-130. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показники структури, інтенсивності та координації міжрівневого руху одиниць об'єкта, як одна з видових категорій показників міжрівневого балансу, забезпечують всебічну кількісну оцінку структурних зрушень керованого об'єкта, а також наслідків керуючого впливу на об'єкт щодо ознаки, вимірюваної в його одиниць у шкалі відношень. Відповідні показники міжрівневого балансу, представлені до цього через його незважені (неагреговані) складові, не уможливлюють подібну оцінку. Обчислення неагрегованих показників структури, інтенсивності та координації міжрівневого руху відбувається через значення чисельності рухомих і нерухомих одиниць об'єкта. Оцінка наслідків керуючого впливу на структурований об'єкт, виконувана у значеннях вимірюваної ознаки й пояснювана міжрівневим пересуванням одиниць цього об'єкта. Сформульовано показники структури, інтенсивності та координації міжрівневого руху в системі показників міжрівневого балансу шляхом формулювання правил їх обчислення в агрегатній формі. Представлення складових моделі міжрівневого балансу в агрегованому вигляді надає можливість оцінювати наслідки керуючого впливу на об'єкт на різних рівнях їх систематизації в моделі. Щодо всебічної характеристики результатів такого впливу та відповідних структурних зрушень об'єкта, в системі агрегованих показників балансу вагоме місце посідають показники структури, інтенсивності та координації міжрівневого руху одиниць об'єкта. Вони сформульовані як абсолютні, відносні та середні величини через сукупні значення ознаки, вимірюваної на тому чи іншому рівні в рухомих і нерухомих одиниць об'єкта. Висновки: запропоновані показники міжрівневого балансу мають важливе значення для оцінки наслідків та ефективності керуючого впливу на структурний об'єкт.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.12 + У. в647

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дубягін О. 
Система показників міжрівневого балансу: агрегатна форма / О. Дубягін, В. Гур'єв // Техн. науки та технології. - 2019. - № 1. - С. 152-161. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Система показників міжрівневого балансу, визначених в агрегатній формі, забезпечує всебічну кількісну оцінку структурних зрушень керованого об'єкта спостереження, у тому числі оцінку його втрат (поповнення) щодо ознаки, вимірюваної в його одиниць у шкалі відношень. Така оцінка унеможливлюється на основі показників міжрівневого балансу, сформульованих до цього та визначених лише через незважені (неагреговані) складові балансу. Неагреговані показники балансу, запропоновані раніше, обчислювалися через значення чисельності рухомих і нерухомих одиниць об'єкта. Оцінка наслідків керуючого впливу на структурований об'єкт, виконувана в значеннях вимірюваної ознаки і пояснювана міжрівневим пересуванням одиниць цього об'єкта. Створити систему показників міжрівневого балансу відповідно до їх класифікації, запропонованої раніше, шляхом формулювання правил їх обчислення в агрегатній формі. Систематизація складових міжрівневого балансу, виконана в агрегатній формі відповідно до категорій міжрівневого руху, уможливлює обчислення показників балансу, тільки вже в рівневих значеннях вимірюваної ознаки, для яких рівнева чисельність рухомих і нерухомих одиниць об'єкта відіграє роль ваги. Відповідно до класифікації показників міжрівневого балансу визначаються всі можливі їх конструкції в категоріях "призначення", "ознаки руху", "спосіб обчислення", "ступінь агрегування" та "межі руху". Порядок обчислення також залежить від того, як вимірюється ознака, чи на опорному рівні, чи поза ним. Висновки: запропоновані показники міжрівневого балансу всебічно оцінюють наслідки керуючого впливу на структурований об'єкт і ефективність цього впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.51 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дубягін О. 
Міжрівневий баланс: показники рівневої структури об'єкта, її зміни та координації - агрегатна форма / О. Дубягін, В. Гур'єв, І. Фірсова // Техн. науки та технології. - 2019. - № 2. - С. 62-70. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показники рівневої структури об'єкта, її зміни та координації, як одна з видових категорій показників міжрівневого балансу, забезпечують всебічну кількісну оцінку структури керованого об'єкта, його структурних зрушень, втрат і поповнення щодо ознаки, вимірюваної в його одиниць у шкалі відношень. Відповідні показники міжрівневого балансу, представлені до цього через незважені (неагреговані) складові останнього, унеможливлюють подібну оцінку. Обчислення неагрегованих показників рівневої структури об'єкта, її зміни та координації відбувається через значення чисельності рухомих і нерухомих одиниць об'єкта. Оцінка наслідків керуючого впливу на структурований об'єкт, виконувана в значеннях вимірюваної ознаки і пояснювана міжрівневим пересуванням одиниць цього об'єкта. Сформулювати показники рівневої структури об'єкта, її зміни та координації в системі показників міжрівневого балансу шляхом формулювання правил їх обчислення в агрегатній формі. Агрегатна форма моделі міжрівневого балансу грунтується на таких складових балансу, як рівневе поповнення (рівневі втрати) об'єкта, що пояснює наслідки керуючого впливу на об'єкт на різних рівнях їх систематизації в моделі. Результат такої систематизації - система агрегованих показників балансу, серед яких показники рівневої структури об'єкта, її зміни та координації визначають рівневу структуру, оцінюють структурні зрушення та порівнюють складові рівневої структури об'єкта через сукупні значення ознаки, вимірюваної в його одиниць на тому чи іншому рівні. Досліджувані показники сформульовані як абсолютні, відносні та середні величини. Висновки: запропоновані показники міжрівневого балансу мають важливе значення для оцінки наслідків та ефективності керуючого впливу на структурований об'єкт.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дубягін О. 
Міжрівневий баланс: показники структури, інтенсивності та координації руху одиниць об'єкта - агрегатна форма / О. Дубягін, В. Гур'єв, І. Фірсова // Техн. науки та технології. - 2019. - № 3. - С. 123-130. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показники структури, інтенсивності та координації міжрівневого руху одиниць об'єкта, як одна з видових категорій показників міжрівневого балансу, забезпечують всебічну кількісну оцінку структурних зрушень керованого об'єкта, а також наслідків керуючого впливу на об'єкт щодо ознаки, вимірюваної в його одиниць у шкалі відношень. Відповідні показники міжрівневого балансу, представлені до цього через його незважені (неагреговані) складові, не уможливлюють подібну оцінку. Обчислення неагрегованих показників структури, інтенсивності та координації міжрівневого руху відбувається через значення чисельності рухомих і нерухомих одиниць об'єкта. Оцінка наслідків керуючого впливу на структурований об'єкт, виконувана у значеннях вимірюваної ознаки й пояснювана міжрівневим пересуванням одиниць цього об'єкта. Сформульовано показники структури, інтенсивності та координації міжрівневого руху в системі показників міжрівневого балансу шляхом формулювання правил їх обчислення в агрегатній формі. Представлення складових моделі міжрівневого балансу в агрегованому вигляді надає можливість оцінювати наслідки керуючого впливу на об'єкт на різних рівнях їх систематизації в моделі. Щодо всебічної характеристики результатів такого впливу та відповідних структурних зрушень об'єкта, в системі агрегованих показників балансу вагоме місце посідають показники структури, інтенсивності та координації міжрівневого руху одиниць об'єкта. Вони сформульовані як абсолютні, відносні та середні величини через сукупні значення ознаки, вимірюваної на тому чи іншому рівні в рухомих і нерухомих одиниць об'єкта. Висновки: запропоновані показники міжрівневого балансу мають важливе значення для оцінки наслідків та ефективності керуючого впливу на структурний об'єкт.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.12 + У. в647

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дубягін О. 
Міжрівневий баланс: балансові показники міжрівневого пересування одиниць об'єкта - агрегатна форма / О. Дубягін, В. Гур'єв, І. Фірсова // Техн. науки та технології. - 2019. - № 4. - С. 92-100. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Балансові показники міжрівневого пересування одиниць керованого структурованого об'єкта забезпечують всебічну кількісну оцінку наслідків керуючого впливу на об'єкт щодо ознаки, вимірюваної у шкалі відношень. Неагреговані балансові показники, запропоновані до цього для характеристики міжрівневого пересування, унеможливлюють подібну оцінку. Обчислення неагрегованих балансових показників міжрівневого пересування відбувається через значення чисельності рухомих одиниць об'єкта. Оцінка наслідків керуючого впливу на структурований об'єкт, виконувана у значеннях вимірюваної ознаки і пояснювана міжрівневим пересуванням одиниць цього об'єкта. Сформулювати балансові показники пересування в системі показників міжрівневого балансу шляхом формулювання правил їх обчислення в агрегатній формі. Агреговані балансові показники міжрівневого пересування формулюються на основі його канонічної форми - міжрівневого заміщення, що дозволяє всебічно охарактеризувати наслідки керуючого впливу на об'єкт на різних рівнях їх систематизації. Результат такої систематизації - абсолютні та середні показники сальдо пересування і рівневого обороту, відносне сальдо пересування, коефіцієнти структури рівневого приросту й рівневого обороту, ефективність пересування, визначені в різних видових категоріях за критеріями "ступінь агрегування" та "межі руху". Вони сформульовані через сукупні значення ознаки, вимірюваної на тому чи іншому рівні у рухомих одиниць об'єкта, представлених у категоріях міжрівневого пересування "прибуття" і "вибуття". Висновки: запропоновані балансові показники міжрівневого пересування мають важливе значення для оцінки наслідків та ефективності керуючого впливу на структурований об'єкт.


Індекс рубрикатора НБУВ: С61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дубягін О. 
Ефективність керуючого впливу на структурований об'єкт як числова характеристика міжрівневого балансу / О. Дубягін, В. Гур'єв, І. Фірсова // Техн. науки та технології. - 2020. - № 1. - С. 133-139. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Кількісна оцінка ефективності керуючого впливу на структурований об'єкт, який зазнає неочікувані втрати або поповнення щодо ознаки, вимірюваної в його одиниць у шкалі відношень, є актуальною для розв'язання управлінських задач будь-якого галузевого спрямування. Існуючі методики оцінки не враховують фактор пересування одиниць об'єкта з одного рівня ознаки на інший, внаслідок чого структурний аналіз результатів впливу є неповним. Подолати цю проблему вдається завдяки застосуванню агрегованих балансових показників міжрівневого пересування одиниць об'єкта. Запропонована раніше система показників міжрівневого балансу, до яких належать і балансові показники пересування одиниць об'єкта, представляє ці показники як у значеннях рівневої чисельності останніх, так і в значеннях вимірюваної у них ознаки. Оцінка ефективності впливу через складові балансу, пояснювані міжрівневим пересуванням одиниць об'єкта. Сформулювати коефіцієнти ефективності керуючого впливу на структурований об'єкт на основі показників міжрівневого балансу, представлених в агрегатній формі. Структурні зрушення керованого об'єкта пропонується оцінювати абсолютними та середніми балансовими показниками міжрівневого пересування його одиниць, представленого альтернативними його категоріями: прогресивним та регресивним пересуванням. Порівняння між собою цих показників, як складових балансу, що представляють очікувані та не очікувані пересування, дає уявлення про ефективність керуючого впливу на об'єкт у виді однойменного коефіцієнта. Оскільки показники балансу представлені на різних рівнях їх систематизації за критеріями "ступінь агрегування" та "межі руху", то і коефіцієнти ефективності можуть визначатися у відповідних видових категоріях, як рівневі або групові. Висновки: запропоновані коефіцієнти дозволяють пояснити ефективність керуючого впливу на структурований об'єкт фактором міжрівневого руху його одиниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дубягін О. 
Компенсування наслідків міжрівневого заміщення: процедура, ефективність / О. Дубягін, В. Гур'єв, І. Фірсова // Техн. науки та технології. - 2020. - № 2. - С. 149-157. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наслідки керуючого впливу на об'єкт, зміна структури якого представлена моделлю міжрівневого балансу, вдається сформулювати у вигляді втрат (поповнення) об'єкта щодо ознаки, вимірюваної у його одиниць у шкалі відношень. Тому актуальним є завдання створення процедури регулювання втратами (поповненням) об'єкта. Наявні методики оцінки наслідків не враховують фактору пересування одиниць об'єкта з одного рівня ознаки на інший, унаслідок чого структурний аналіз результатів впливу є неповним. Теоретичними основами процедури компенсування, яка розглядається вперше, є поняття "міжрівневе заміщення", модель і система показників міжрівневого балансу. Модель і система показників міжрівневого компенсаційного балансу. Визначено передумови застосування та критерій ефективності процедури, вибрати схему і створити відповідний механізм компенсування, сформулювати правила складання компенсаційного балансу й показники ефективності компенсування. Неодноразово змінюючи рівневу структуру об'єкта, можна регулювати його втрати (поповнення): повністю позбавитися, пом'якшити або посилити. Наслідки впливу характеризуються абсолютним сальдо міжрівневого пересування одиниць об'єкта. Регулювати величину сальдо запропоновано за рахунок скорочення компоненти, зумовленої неочікуваним пересуванням одиниць об'єкта, тобто через збільшення чи зменшення частки втрат або поповнення в їх сумі. Процедура компенсування втрат (поповнення) об'єкта супроводжується складанням компенсаційного балансу в агрегатній формі. Висновки: процедура не враховує характеристики впливу, тому один і той же самий результат можна отримати за різну кількість компенсаційних циклів. Її зростання пов'язане зі збільшенням ресурсних витрат. Тому перспективною є оптимізація процедури через характеристики впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Механіка   
15.

Дубягін О. 
Методика аналізу структурних зрушень керованого об'єкта, представлених моделлю міжрівневого руху його одиниць / О. Дубягін, В. Гур'єв, І. Фірсова // Техн. науки та технології. - 2021. - № 2. - С. 106-113. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Сформульовано методику аналізу структурних зрушень керованого об'єкта, одиниці якого зазнають міжрівневий рух щодо ознаки, вимірюваної у них в шкалі відношень. Концептуальними основами методики є передумови застосування балансового методу, форма моделі балансу та критерії систематизації показників, через які здійснюватиметься аналіз. Альтернативний характер руху, його збалансованість, стійкість об'єкта та зважений характер вимірювання зіставлюваних величин обумовлюють застосування в аналізі моделі міжрівневого балансу. Порядок складання моделі та сформульовані на її основі показники, якими оцінюються наслідки керуючого впливу на об'єкт, визначають послідовність і зміст етапів аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.3-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського