Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дубінін В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Дубінін В. В. 
Розвиток політичної думки в Україні : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. В. Дубінін. - Краматорськ : ДДМА, 2005. - 216 c. - Бібліогр.: с. 214-215. - укp.

Уперше в українській навчально-методичній літературі розглянуто розвиток політичної думки в Україні в контексті проблем, які є актуальними для становлення суверенної, правової та соціальної держави в українському суспільстві. Висвітлено державотворчі ідеї в історії української політичної думки. Розглянуто особливості становлення інститутів княжої влади у Київській Русі, гетьманства в XVI - ХХ ст. і президентської влади у ХХ - на початку ХХІ ст.

Впервые в украинской учебно-методической литературе рассмотрено развитие политической мысли в Украине в контексте актуальных проблем становления суверенного, правового и социального государства в украинском обществе. Освещены идеи создания государства в истории украинской политической мысли. Рассмотрены особенности становления институтов княжеской власти в Киевской Руси, гетманства в XVI - XX ст. и президентской власти в ХХ - начале ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Азаров О. Д. 
Основи роботи та адміністрування мережних операційних систем : Навч. посіб. для студ. спец. "Комп'ютер. системи та мережі" ден. та заоч. форми навч. / О. Д. Азаров, С. М. Захарченко, Є. В. Яремчук, В. М. Дубінін; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 2001. - 145 c. - Бібліогр.: с. 144. - укp.

Висвітлено особливості роботи, базові принципи адміністрування сучасних мережевих операційних систем (ОС) - Novell Nertware, Windows NT, Linux. Розглянуто основні компоненти, загальні принципи організації мережевих ОС, їх класифікацію та базові визначення. Висвітлено питання захисту інформації в мережевих ОС і комп'ютерних мережах, визначено основні елементи політики безпеки, її класи та механізми. Описано особливості ОС UNIX, її базові концепції, принципи організації доступу до файлів і керування роботами. Обгрунтовано можливості файлової системи NTFS і організації аудиту в системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-018.41я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА620112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дубінін В. В. 
Розвиток філософської думки в Україні : Навч. посіб. / В. В. Дубінін; Донбас. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ, 2006. - 208 c. - Бібліогр.: с. 206-207. - укp.

Розглянуто онтологічні, гносеологічні, антропологічні, соціологічні, аксеологічні та праксеологічні погляди та позиції українських мислителів від часів докиївської Русі по сьогодення. Охарактеризовано філософські погляди мислителів в українській діаспорі, зокрема, В.Олексюка, В.Липинського, О.Кульчицького.

Рассмотрены онтологические, гносеологические, антропологические, социологические, аксеологические и праксеологические взгляды и позиции украинских мыслителей со времен докиевской Руси по настоящее время. Охарактеризованы философские взгляды мыслителей в украинской диаспоре, в частности, В.Олексюка, В.Липинского, А.Кульчицкого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА680455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дубінін В. В. 
Роль інтересів народу в становленні та розвитку політичної системи суспільства : Моногр. / В. В. Дубінін; Донбас. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ, 2006. - 260 c. - Бібліогр.: с. 245-259. - укp.

Розглянуто питання становлення та розвитку політичної системи в контексті теорії ролей та інтересів. З позицій філософського плюралізму розглянуто проблему народу як етнічної структури суспільства, а також наведено концепції політичної системи. Досліджено роль інституту президенства в політичній системі та в суспільстві в цілому. З'ясовано джерела, механізми та тенденції розвитку президентської влади в країні.

Рассмотрены вопросы становления и развития политической системы в контексте теории ролей и интересов. С позиций философского плюрализма рассмотрена проблема народа, как этнической структуры общества, а также приведены концепции политической системы. Исследована роль института президенства в политической системе и обществе в целом. Определены источники, механизмы и тенденции развития президентской власти в стране.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф016.1 + Х802 + Х806.12 + Ю6*666

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дубінін В. В. 
Інтереси народу як предмет соціально-філософського аналізу : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / В. В. Дубінін; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2011. - 32 c. - укp.

Показано, що народ як особлива природна, суспільна та духовна етнічна спільність є головним суб'єктом суспільно-історичного процесу, атрибутивною ознакою якого є його інтереси. Здійснено генетичний, морфологічний, функціональний і праксіологічний аналізи явища інтересів народу. Подано авторське бачення проблеми сутності, змісту, форм і механізмів розвитку та захисту, динаміки змін інтересів народу. Обгрунтовано, що інтереси народу мають субстратний та діяльнісний рівні, які розглянуто в динамічному процесі - від інтересів попередніх етнічних спільнот до планетарного людства. Проаналізовано вплив глобалізаційних та інтеграційних процесів на саморозгортання інтересів народів Європи і, зокрема, українського народу. Розкрито історичний досвід вираження і захисту інтересів народу елітою, науковцями, політичними діячами, починаючи з періоду Київської Русі до початку XXI ст. Запропоновано систему заходів щодо узгодження інтересів народу, політичних партій, елітних кіл та особливостей на рівні етнополітики держави та громадського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666 + Ю6*425

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дубінін В. В. 
Інтереси народу: плюралізм поглядів : [монографія] / В. В. Дубінін; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2012. - 484 c. - Бібліогр.: с. 428-449. - укp.

Монографія присвячена розгляду інтересів народу в контексті соціально-філософського аналізу від моністичних до плюралістичних поглядів, уявлень і вчень. Розвинено та поглиблено теоретичні та методологічні засади розробки теорії народу та його інтересів. Показано, що народ як особлива, природна, суспільна та духовна етнічна спільність є головним суб'єктом суспільно-історичного процесу, атрибутивною основою якого є його інтереси. Здійснено генетичний, морфологічний, функціональний і праксіологічний аналіз інтересів народу. Подано авторське бачення проблеми сутності, змісту, форм і механізмів розвитку та захисту, динаміки змін інтересів народу. Обгрунтовано, що інтереси народу мають субстратний та діяльнісний рівні, які розгляднуто в динамічному процесі - від інтересів попередніх етнічних спільнот до планетарного людства. Досліджено спроможність держави і громадянського суспільства бути суб'єктами самовираження інтересів народу. Проаналізовано вплив глобалізаційних процесів на саморозгортання інтересів народу Європи і, зокрема, українського народу. Висвітлено історичний досвід вираження і захисту інтересів народу. Запропоновано систему заходів щодо узгодженості інтересів народу (цілого), політичних партій, елітних кіл (особливого) та особистостей (одиничного) на рівні етнополітики держави та громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю717.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Управління економічним розвитком: проблеми теорії і практики : матеріали I Міжнар. наук.-практ. конф. / ред.: В. В. Дубінін, Б. І. Коротяєв, О. О. Пелих; уклад.: Л. І. Скорописова; Донбас. держ. пед. ун-т, Слов'ян. райдержадмін., Академ. центр Руппін, Мішкольц. ун-т, Петрошан. ун-т. - Луганськ : Ноулідж, 2013. - 260 c. - (Крим. ПУЛ міжнар. наук.-практ. конф.). - укp. - рус.

Викладено теоретико-методологічні основи економіко-математичного моделювання процесів управління економічним розвитком підприємства. Розглянуто інтегральну модель реінженірингу як інструмент антикризових стратегій. Охарактеризовано окремі функціональні аспекти елементів інфраструктури аграрного ринку. Запропоновано напрями підвищення міжнародної конкурентоспроможності України. Вивчено особливості аудиту дебіторської заборгованості. Викладено деонтологічні засади покращення іміджу ЗНЗ. Проаналізовано значення педагогічних з'їздів у розвитку взаємодії педагогічних ВНЗ і загальноосвітніх шкіл у 1970 - 1980-х рр. З'ясовано мотиваційні чинники робітників кам'яновугільної та металургійної галузі Донецького регіону в кінці ХІХ - початку ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я431(0) + Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА783024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дубінін В. В. 
Історія філософії в особистостях: між монізмом та плюралізмом : [монографія] / В. В. Дубінін; ДВНЗ "Донбас. держ. пед. ун-т". - Слов'янськ : Вид-во Б.І. Маторіна, 2015. - 405 c. - Бібліогр.: с. 401-405 - укp.

Розглянуто моністичну, дуалістичну, деїстичну, пантеїстичну та плюралістичну історичні форми філософії за кількісним критерієм стосовно першооснов і рушійних сил становлення і розвитку всього сущого. Акцентовано увагу на онтологічні, гносеологічні, методологічні, антропологічні, соціологічні, аксіологічні та праксіологічні погляди, уявлення, вчення, орієнтири і позиції видатних особистостей в історії філософії. Зосереджено увагу на філософських школах, напрямах, течіях і здобутках тих шкіл, з якими вони ввійшли в історію філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0) я222

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789540 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського