Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Дугельний А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Дугельний А. Г. 
Моделювання за допомогою дискримінантного аналізу можливості виникнення хронічних вірусних гепатитів "C" або "B" залежно від особливостей будови тіла чоловіків та жінок Поділля / А. Г. Дугельний // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2010. - 9, № 2. - С. 84-88. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Установлено, що до дискримінантних моделей, які за допомогою антропо-соматометричних показників дозволяють розділити чоловіків і жінок першого зрілого віку на здорових і хворих на хронічні вірусні гепатити C або B, у більшості випадків входять: у жінок - обхватні (42,9 %) і поздовжні розміри (28,6 %), у чоловіків - обхватні розміри (50,0 %). У жінок рівень дискримінації в моделях є значно вищим, ніж у відповідних моделях чоловіків. У процесі аналізу антропо-соматометричних показників, що входять до моделей, у більшості випадків встановлено виражені статеві розбіжності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-1 + Р413.510.11-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дугельний А. Г. 
Антропометричні та соматотипологічні показники у хворих на хронічні гепатити В і С : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / А. Г. Дугельний; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2012. - 24 c. - укp.

Уперше у хворих на хронічний вірусний гепатит В (ХВГВ) і хронічний вірусний гепатит С (ХВГС) чоловіків і жінок Поділля встановлено особливості антропометричних і соматотипологічних показників у порівнянні зі здоровими чоловіками та жінками, а також доведено наявність виражених проявів статевого диморфізму більшості тотальних, поздовжніх, обхватних розмірів тіла, поперечних розмірів тулуба, ширини дистальних епіфізів (ШДЕ) довгих трубчастих кісток кінцівок і компонентів маси тіла. У чоловіків і жінок, хворих на ХВГ, у ході аналізу антропометричних і соматотипологічних показників у порівнянні зі здоровими чоловіками та жінками виявлено так звані "діатезні" конституціональні типи. Причому, і у чоловіків, і у жінок, хворих на ХВГ, спостерігається у більшості випадків односпрямований характер змін антропометричних показників, що характеризують ендоморфний компонент соматотипу та жирову масу тіла, а також кісткову масу тіла (за винятком кісткової маси тіла у чоловіків, хворих на ХВГВ). Щодо м'язової маси тіла, то антропометричні показники, які її обумовлюють, змінюються односпрямовано лише у хворих на ХВГ чоловіків. Різне спрямування змін антропометричних показників у більшості випадків має не лише статевий, але й нозологічний характер. Вперше у побудованих методом покрокового дискримінантного аналізу математичних моделях, які за допомогою антропометричних і соматотипологічних показників дозволяють розділити чоловіків і жінок на здорових і хворих на ХВГ, або розділити хворих на ХВГ чоловіків і жінок за ступенем активності процесу та наявністю чи відсутністю фіброзу, встановлено,

що у жінок рівень дискримінації значно вищий, ніж у відповідних моделях чоловіків. У ході аналізу входження до моделей антропометричних і соматотипологічних показників у більшості випадків встановлено статеві та нозологічні розбіжності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-432

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391843 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського