Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Дюкарева Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Чуйко А. М. 
Товарознавчі аспекти підвищення якості морозива з використанням нетрадиційних добавок рослинного та тваринного походження : монографія / А. М. Чуйко, О. Є. Шевченко, Г. І. Дюкарева; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2009. - 142 c. - укp.

Розглянуто наукові та практичні передумови формування якості морозива з використанням нетрадиційних домішок рослинного та тваринного походження. Показано роль багатокомпонентних сумішей у раціональному харчуванні, наведено товарознавчу характеристику морозива. Описано хімічний склад, функціональні та структурно-механічні властивості молочно-білкового концентрату (копреципітату) з еламіном як перспективного напівфабрикату для виробництва морозива. Обгрунтовано шляхи підвищення якості молочного, вершкового морозива та пломбіру з використанням копреципітату та еламіну, розроблено раціональні технології його виробництва. Наведено результати комплексного й інтегрального оцінювання якості нових видів морозива, зокрема, під час зберігання.

Рассмотрены научные и практические предпосылки формирования качества мороженного с использованием нетрадиционных добавок растительного и животного происхождения. Показана роль многокомпонентных смесей в рациональном питании, дана товароведческая характеристика мороженного. Описаны химический состав, функциональные и структурно-механические свойства молочно-белкового концентрата (копреципитата) с эламином как перспективного полуфабриката для производства мороженного. Обоснованы пути повышения качества молочного, сливочного мороженного и пломбира с использованием копреципитата и эламина, разработаны рациональные технологии его производства. Изложены результаты комплексного и интегрального оценивания качества новых видов мороженного, в частности, в период хранения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л956-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА722697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дюкарева Г. І. 
Вивчення дисперсного складу пінної структури курячого яйця у присутності еламіну та стевіозиду / Г. І. Дюкарева, А. Е. Гасанова // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2012. - № 6/10. - С. 57-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Надано загальну характеристику еламіну та стевіозиду. Описано методику дослідження дисперсного складу пінної структури. Надано результати дослідження пінної структури бісквітного тіста за присутності еламіну та стевіозиду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л932-1 + Л865.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дюкарева Г. І. 
Перспективи використання стевії у кондитерській промисловості як піноутворювача та стабілізатора / Г. І. Дюкарева, О. О. Соколовська // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2014. - Вип. 14, т. 1. - С. 103-108. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто перспективу використання стевії як піноутворювача та стабілізатора в кондитерській промисловості. Наведено результати дослідження піностійкості та піноутворювальної здатності яєчного білка з різними концентраціями водного екстракту стевії, у порівнянні з контролем. Обрано раціональну концентрацію екстракту стевії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л86-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гасанова А. 
Влияние эламина и стевиозида на поверхностное натяжение яичной массы / А. Гасанова, А. Пак, Г. Дюкарева // Товари і ринки. - 2014. - № 1. - С. 89-97. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Проведены исследования по обогащению бисквита йодом и замене в его рецептурах сахара стевиозидом для профилактики сахарного диабета и заболеваний щитовидной железы. Полученные данные показали, что эти добавки снижают поверхностное натяжение яичной массы, повышая этим качество бисквита.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дюкарева Г. 
Вплив еламіну та стевіозиду на стан води в збитій яєчній масі / Г. Дюкарева, О. Дьяков, А. Гасанова // Товари і ринки. - 2013. - № 1. - С. 117-125. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено результати дослідження рухливості води в збитій яєчній масі з різними концентраціями еламіну та стевіозиду, які одержано за допомогою методу ядерного магнітного резонансу. Встановлено, що з підвищенням концентрації еламіну значна частка води переходить у зв'язаний стан; стевіозид не впливає на стан води в збитій яєчній масі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л932

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рижкова Т. М. 
Розробка технології кефіру з йодовмісною добавкою із козиного молока / Т. М. Рижкова, Т. А. Бондаренко, Г. І. Дюкарева, Я. О. Білецька // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 3/11. - С. 37-44. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з визначення впливу йодовмісної добавки Еламіну в технології кефіру з козиного молока. Встановлено, що йодовмісна добавка впливає на підвищення рівня амінота жирних кислот у кефірі. Визначено раціональні концентрації Еламіну, що сприяють інтенсифікації процесу молочнокислого бродіння та скороченню часу утворення щільного згустку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.13-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ісаєнко О. Ю. 
Отримання метаболітних комплексів пробіотичних мікроорганізмів із вираженими антибактеріальними властивостями / О. Ю. Ісаєнко, О. В. Коцар, Т. М. Рижкова, Г. І. Дюкарева // Запорож. мед. журн. - 2021. - 23, № 1. - С. 120-125. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи – новим авторським способом отримати метаболітні комплекси з вираженими антибактеріальними властивостями та обґрунтувати перспективність їх застосування для конструювання протимікробних поліфункціональних препаратів. Метаболітні комплекси Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus plantarum, Saccharomyces boulardii, Enterococcus faecium одержували культивуванням продуцентів в ультразвукових дезінтегратах інших пробіотичних мікроорганізмів. Визначення до них чутливості антибіотикорезистентних штамів Escherichia coli PR і Staphylococcus haemolyticus PR здійснювали якісним методом. Суспензію тест-культур (оптична щільність 1,0 од. за шкалою McFarland) після інкубування з метаболітами (2, 24 і 48 годин за температури 37 °С) висівали на агар Мюллера–Хінтона. Відсутність росту свідчила про антибактеріальну активність метаболітного комплексу щодо мікроорганізму. Культивування S. boulardii в дезінтегратах S. boulardii / L. rhamnosus / L. plantarum / E. faecium, L. plantarum у дезінтегратах L. rhamnosus / E. faecium, а L. rhamnosus у дезінтегратах L. plantarum супроводжувалося наростанням біомаси обраних мікроорганізмів (р ≤ 0,03) і продукуванням метаболітів. Разом з однаковим збільшенням клітин S. boulardii в дезінтегратах S. boulardii / L. rhamnosus / L. plantarum / E. faecium більшою активністю щодо пригнічення життєдіяльності E. coli PR і S. haemolyticus PR характеризувалися продукти життєдіяльності, отримані в дезінтегратах лактобактерій та ентерококів. Підвищення рівня антибактеріальної активності свідчить про перевагу нового способу. Поліпшення полягає також у розширенні спектра метаболітних комплексів завдяки культивуванню продуцентів у дезінтегратах інших пробіотиків для отримання оригінальних біологічно активних речовин із високими антибактеріальними властивостями щодо збудників захворювань. До переваг належить і виключення багатоетапності процедури щодо окремого отримання дезінтеграту одного пробіотичного мікроорганізму та продуктів життєдіяльності іншого завдяки об’єднанню різних етапів у єдиний процес. Дезінтеграти як живильні середовища можна використовувати не тільки для власних продуцентів, але і для інших штамів/видів і різних пробіотичних мікроорганізмів (грибів і бактерій). Встановили підвищення антибактеріальних властивостей метаболітних комплексів новим способом отримання. Доведена перспективність конструювання на їхній основі протимікробних поліфункціональних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.770 + Р281.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського