Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Жерносєков Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Жерносєков Д. Д. 
Білки клітинної адгезії нервової тканини під час нормального розвитку та при патології / Д. Д. Жерносєков; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1998. - 80 c. - Бібліогр.: 156 назв. - укp.

Робота присвячена висвітленню структурно-функціональних особливостей нейроспецифічних білків клітинної адгезії. Показана роль адгезивних білків в процесах розвитку тканин ненейронального походження та під час формування пам'яті у тварин. Розглянуто питання про використання нейроспецифічних адгезивних білків як маркерів патологічного стану нервової тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3,021 + Е60*739.1*72,021 + Р62-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Жерносєков Д. Д. 
Нейроспецифічні білки та пам'ять / Д. Д. Жерносєков // Нейрофизиология. - 2000. - 32, № 5. - С. 397-402. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Наведено відомості про експериментальні моделі, котрі використовуються в дослідженнях процесу формування пам'яті (зокрема, умовний рефлекс пасивного уникання), та структури мозку, які мають специфічне відношення до цього феномену. Проаналізовано сучасні уявлення про послідовність нейрохімічних процесів, які відбуваються у синаптичних механізмах під час фіксації пам'ятного сліду. Підкреслено особливу роль нейроспецифічних білків, зокрема білків клітинної адгезії, у пластичних модифікаціях нейронних зв'язків, що мають відношення до пам'яті. Визначено спільність рис механізмів, які забезпечують розвиток нервової тканини та формування пам'яті.


Ключ. слова: нейроспецифічні білки, пам'ять, умовний рефлекс пасивного уникання, гіперстріатум, паранюхова доля, NCAM, кадгерин
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.541.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Паталах І. І. 
Редокс-регуляція функціональної активності T- і B-лімфоцитів / І. І. Паталах, О. М. Татарчук, В. Є. Кудрявцева, Д. Д. Жерносєков // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 113-114. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242 + Е60*74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Паталах І. І. 
Редокс-сигнали в системі кров - слина та їх зміни під дією вихрового імпульсного магнітного поля / І. І. Паталах, О. С. Трушено, А. І. Руденко, Д. Д. Жерносєков // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 166. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.2-633.3 + Е70*734.211-633.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Тихомиров А. О. 
Вплив Lys-форми плазміногену на актиновий цитоскелет тромбоцитів / А. О. Тихомиров, Д. Д. Жерносєков, Я. М. Рока-Мойя, С. І. Діордієва, Т. В. Гриненко // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 1. - С. 25-33. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Досліджено вплив різних форм плазміногену на стан актинового цитоскелета тромбоцитів людини. Як показник реорганізації цитоскелета тромбоцитів використано співвідношення різних пулів актину, детекцію якого проведено за допомогою методу імуноблотингу. Показано, що в інтактних тромбоцитах вміст глобулярного (G) актину й актину, що формує мембранний кортекс (МС), становить 56 і 40 % відносно вмісту філаментної (F) форми відповідно. У тромбоцитах, активованих тромбіном або колагеном, актин знаходиться майже виключно у F-формі. Інкубація неактивованих тромбоцитів з Lys-формою плазміногену викликає збільшення вмісту МС-фракції актину до 79 % відносно F-форми. Крім того, Lys-плазміноген інгібує перерозподіл пулів актину, характерний для активованих тромбоцитів. На відміну від Lys-форми, Glu-плазміноген не пригнічує агоністіндуковану агрегацію тромбоцитів і не порушує процес реорганізації їх актинового цитоскелета. Таким чином, одержані результати свідчать про залучення цитоскелетних структур тромбоцитів у реалізацію антиагрегативних ефектів Lys-плазміногену.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рока-Мойя Я. М. 
Розробка та оптимізація методів визначення активності інгібітора активатора плазміногену 1-го типу в плазмі крові / Я. М. Рока-Мойя, Д. Д. Жерносєков, А. С. Кондратюк, Т. В. Гриненко // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 4. - С. 111-118. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Рівень інгібітора активатора плазміногену 1-го типу (plasminogen activator inhibitor, РАІ-1) є важливим показником патологічних процесів, оскільки активність та кількість цього протеїну в плазмі крові підвищується при гострому інфаркті міокарда, злоякісних новоутвореннях, цукровому діабеті та ін. Розроблено та оптимізовано методи визначення активності РАІ-1, які можуть бути впроваджені в лабораторно-клінічну практику. Запропоновано модифікацію методу COATEST PAI для визначення інгібіторної активності з використанням хромогенного субстрату плазміну S2251, за якою фрагменти бромціанового розщеплення фібриногену людини замінено на desАВ-фібрин бика. Розроблено метод визначення активності інгібітора РАІ-1 із використанням фібринових плівок, де фібрин водночас є стимулятором реакції активації плазміногену та субстратом. Застосування фібрину, природного субстрату плазміну, забезпечує високу специфічність методу і дозволяє уникнути перехресної реакції з іншими ензимами плазми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.223 + Р252.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тихомиров А. О. 
Вплив Lys-плазміногену на секрецію тромбоцитів людини / А. О. Тихомиров, Д. Д. Жерносєков, Я. М. Рока-Мойя, С. І. Діордієва, Т. В. Гриненко // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 6. - С. 26-34. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Оцінено вплив Lys-плазміногену на секрецію alpha-гранул тромбоцитів. Як маркер екзоцитозу використовували P-селектин, рівень експонування якого на плазматичній мембрані відмитих тромбоцитів людини визначали із застосуванням протокової цитофлуориметрії. Встановлено, що Lys-плазміноген викликає неповне вивільнення вмісту alpha-гранул, однак пригнічує тромбініндуковану секрецію тромбоцитів. Його ефекти на секреторні процеси у тромбоцитах не пов'язані з утворенням активної протеїнази плазміну, а, вірогідно, реалізуються завдяки взаємодіям некаталітичних (кринглових) доменів молекули з мембранними рецепторами. На відміну від Lys-форми, нативний проензим (Glu-плазміноген) не викликав змін секреторної активності тромбоцитів. Отже, вперше продемонстровано здатність Lys-плазміногену модулювати секрецію alpha-гранул тромбоцитів, що може розглядатися як один з можливих механізмів реалізації його антиагрегативної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.313

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Жерносєков Д. Д. 
Поліфункціональна роль адгезивних протеїнів у міжклітинних контактах тканин ссавців в онтогенезі та за патологічних станів : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / Д. Д. Жерносєков; Національна академія наук України, Інститут біохімії імені О. В. Палладіна. - Київ, 2019. - 41 c. - укp.

Визначено роль адгезивних протеїнів за умов нормального розвитку та за умов функціональних порушень в організмі ссавців. Досліджено експресію нейронального протеїну клітинної адгезії N-CAM1 під час розвитку та старіння тканин, для протеїну N-CAM1 - експресію додаткових екзонів в скелетних та серцевих м'язах щура під час постнатального розвитку. Визначено матричні рибонуклеїнові кислоти (далі – мРНК), що відповідають за синтез ізоформ протеїну N-CAM1 у скелетних та серцевих м'язах. Показано, що під час постнатального розвитку скелетних та серцевих м'язів експресія мРНК, що кодують протеїн N-CAM1 знижується, а під час старіння – підвищується. Вивчено експресію додаткових екзонів в мРНК-протеїну N-CAM1 у таких м'язах під час постнатального розвитку. Встановлено, що вона пов'язана головним чином з мРНК розміром 5,2 та 2,9 кб. Показано, що додатковий екзон VASE, для якого характернаекспресія в мРНК N-CAM1 серцевих м'язів, в скелетних м'язах практично не визначався. Зроблено висновок щодо тканиноспецифічної експресії цього екзону. Досліджено поліпептидний склад ізоформ протеїну N-CAM1 у серцевих та скелетних м'язах щурів. Зазначено, що кількість адгезивного протеїну N-CAM1 в цих м'язах змінюється відповідно до віку тварини: знижується під час постнатального розвитку та підвищується під час старіння, що свідчить про залучення цього протеїну до компенсаторних механізмів, які мають місце у м'язах під час старіння ссавців. Досліджено експресію N-кадгеринового поліпептиду в тканинах щура. На відміну від N-CAM1 не виявлено суттєвих змін в експресії мРНК кадгеринового протеїну під час постнатального розвитку скелетних та серцевих м’язів щура. Показано, що кальцій-залежна адгезія в тканинах ссавців реалізується завдяки певного набору близько родинних кадгеринів, причому кожен з досліджуваних кадгеринів має специфічний тканинний розподіл. Використання моделі вироблення умовного рефлексу пасивного уникнення не показало критичної ролі протеїну CDH2 в процесі навчання. Виявлено, що блокування кадгеринових протеїнів за допомогою антитіл в структурах гіпокампу та кори головного мозку не є критичним для формування навику у дослідних тварин. Показано, що компоненти плазміноген / плазмінової системи створює модулюючий вплив на адгезивні взаємодії між тромбоцитами та інше. Доведено, що в організмі ссавців функціональні зміни в тканинах напевних етапах розвитку пов'язані зі змінами в експресії специфічних адгезивних протеїнів, адгезивні взаємодії між тромбоцитами, які забезпечують функціональне призначення цих клітин, регулюються плазміноген / плазмінової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*33*01 + Е0*556.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського