Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Закордонець В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Закордонець В. С. 
Вплив електрон-фононного захоплення на температурні поля електронів і фононів у геометрично обмежених напівпровідниках / В. С. Закордонець, В. А. Стефанський // Термоелектрика. - 2005. - № 1. - С. 23-31. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вплив електрон-фононного захоплення й ефекту Пельтьє на температурні поля електронів і фононів у геометрично обмежених напівпровідниках. Показано, що у замкненому термоелектричному колі внаслідок спільної дії цих ефектів розподіл електронної температури значно відрізняється від розподілу фононної температури. Передбачено, що у випадку розсіювання електронів на поляризаційному потенціалі акустичних фононів, перепад електронної температури суттєво перевищує перепад фононної температури, що відкриває нові можливості для збільшення термоерс та ефективності термоелектричного перетворювання енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зограб'ян Р. О. 
Застосування антиоксидантів для попередження ішемічно-реперфузійного пошкодження ниркового алотрансплантата / Р. О. Зограб'ян, Л. В. Король, В. П. Закордонець // Клініч. хірургія. - 2006. - № 4-5. - С. 95-96. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.54-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Зограб'ян Р. О. 
Збільшення тривалості функціонування ниркового алотрансплантата: комплексна схема ренопротекції / Р. О. Зограб'ян, В. Є. Андрусяк, В. П. Закордонець, К. П. Осипенко // Клініч. хірургія. - 2006. - № 4-5. - С. 94. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.54-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Закордонець В. С. 
Вплив електрон-фононного захоплення на розподіл електронної й фононної температур у напівпровідникових зразках обмеженої довжини в умовах замкнутого термоелектричного кола / В. С. Закордонець // Термоелектрика. - 2011. - № 4. - С. 16-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Теоретично досліджено вплив електрон-фононного захоплення на розподіл температур електронів і фононів у напівпровідникових зразках обмеженої довжини за умов замкнутого термоелектричного кола. Розрахунки зроблено для монополярного невирожденого напівпровідникового зразка з параболічним ізотропним законом дисперсії за розсіювання електронів на акустичних фононах. У двохтемпературному наближенні вирішено систему рівнянь балансу енергії для електронної й фононної підсистем, доповнену рівнянням безперервності для струму. Показано, що розподіл електронної й фононної температур, крім об'ємних і поверхневих кінетичних коефіцієнтів, визначається довжиною зразка й густиною струму.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Андрійчук В. А. 
Напівпровідниковий низькопотенціальний термоелектромеханічний перетворювач енергії / В. А. Андрійчук, В. С. Закордонець, Н. В. Кутузова // Пр. Ін-ту електродинаміки НАН України. - 2010. - Вип. 27. - С. 105-110. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розраховано основні параметри нового пристрою - напівпровідникового термоелектромеханічного перетворювача енергії (ТЕМП), призначеного для перетворення низькопотенціальної теплової енергії в механічну. Пристрій працює за принципом взаємодії термоелектричного струму, який генерується короткозамкненим термоелектричним генератором з магнітним полем. У моторному режимі ТЕМП може працювати як механічний привід в автономних енергетичних системах. Обчислено механічну потужність, електромагнітний момент, частоту обертів ротора і здійснено їх оптимізацію. Показано принципову можливість роботи в термопідігрівному і термоохолодному режимах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Закордонець В. П. 
Особливості стану імунної системи в потенційних реципієнтів ниркового трансплантата дитячого віку / В. П. Закордонець, Р. О. Зограб'ян, О. С. Вороняк, А. В. Кубашко, В. Є. Баран // Почки. - 2017. - 6, № 3. - С. 144-148. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Зазначено, що стан імунної системи реципієнта має великий вплив на результати трансплантації й має враховуватися при виборі тактики імуносупресивної терапії. Проведено ретроспективний аналіз цитометричного дослідження субпопуляції лімфоцитів периферичної крові: Т-клітини (CD3+, CD19-), Т-хелпери (CD3+, CD4+), Т-цитотоксичні (CD3+, CD8+), Т-активовані (CD3+, HLA-DR+), T-NK-клітини (CD3+, CD16+ 56+), В-клітини (CD3-, CD19+, HLA-DR+), NK-клітини (CD3-, CD16+56+) у 40 дорослих пацієнтів віком 18 - 50 років і 20 дітей (вік 2 - 18 років) із термінальною хронічною нирковою недостатністю, які отримували нирково-замісну терапію за допомогою методу програмного гемодіалізу перед алотрансплантацією нирки на базі Національного інституту хірургії і трансплантології імені О. О. Шалімова. У дітей із термінальною нирковою недостатністю порівняно з дорослими пацієнтами виявлена більша відносна кількість В-лімфоцитів і менша - Т-цитотоксичних і Т-активованих лімфоцитів. Відзначено також тенденцію до зниження рівнів Т-NК- і NK-клітин, а також підвищення співвідношення CD4+/CD8+. Стан імунної системи в пацієнтів із термінальною хронічною нирковою недостатністю дитячого віку перед трансплантацією відрізняється від такого в дорослих. Беручи до уваги суперечливість даних літератури з цього питання, вважаємо за необхідне продовжити дослідження з обов'язковим аналізом динаміки показників у посттрансплантаційному періоді. Висновки: виявлені відмінності в кількісному складі субпопуляцій лімфоцитів у дітей перед трансплантацією нирки необхідно враховувати для вибору оптимальної схеми імуносупресивної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.694.54-99 + Р733.696.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Закордонець В. П. 
Особливості реакції імунної системи в реципієнтів ниркового трансплантата дитячого віку / В. П. Закордонець, Р. О. Зограб'ян, О. С. Вороняк, А. В. Кубашко // Нирки. - 2019. - 8, № 4. - С. 210-215. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Для покращання результатів трансплантації нирки необхідно враховувати вікову категорію пацієнта та стан його імунної системи. Мета роботи - вивчити особливості реакції імунної системи на нирковий трансплантат у реципієнтів дитячого віку. Проведено ретроспективний аналіз цитометричного дослідження субпопуляцій лімфоцитів периферичної крові, гейтованих за CD45++ із такими антигенами: CD3/4/8/45 (T-хелпери, T-цитотоксичні), CD3/DR/19/45 (T-активовані, B-клітини), CD3/16/56/45 (T-NK-та NK-лімфоцити), CD38/45/19 (активовані, загальні та B-лімфоцити), розрахункового імунорегуляторного індексу (Ireg) - CD4+/CD8+ та рівнів загальних імуноглобулінів (Ig) класів A, M, Gy сироватці крові в динаміці в 38 дорослих реципієнтів та 16 дітей, яким у 2016 - 2019 рр. у Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова НАМН України була виконана перша алотрансплантація нирки від живого родинного донора. Дослідження стану імунної системи проводили перед трансплантацією нирки, наприкінці 1-го та 6-го місяців після трансплантації. У дітей спостерігаються більш виражені ознаки реакції імунної системи на трансплантат й імуносупресив нутерапію, ніж у дорослих. Частина лімфоцитів, що беруть участь у відповіді імунної системи, у дітей демонструє значно більше пригнічення в кінці першого місяця спостереження (відносна кількість лімфоцитів CD45++, відносна й абсолютна кількість T-лімфоцитів CD3+19+, активованих лімфоцитів CD38+45+high та B-активованих лімфоцитів CD38+19+) та через шість місяців (абсолютна кількість лімфоцитів CD45++, абсолютна та відносна кількість B-лімфоцитів CD3-19+, T-активованих CD3+DR+). Інші субпопуляції лімфоцитів, навпаки, показують значнобільше зростання через 30 днів (абсолютна та відносна кількість B-лімфоцитів CD3-19+) та через шість місяців після операції (відносна кількість лімфоцитів CD45++ та T-лімфоцитів CD3+19-, відносна та абсолютна кількість активованих лімфоцитів CD38+45+high). Деякі з субпопуляцій лімфоцитів у дітей швидше відновлюються до передопераційного рівня (відносна кількість лімфоцитів CD45++ та T-хелперів CD4+8-). Висновки: аналіз отриманих даних свідчить про те, що реакція імунної системи на нирковий трансплантат у дітей та дорослих проявляється різнонаправленими змінами абсолютної і відносної кількості субпопуляцій лімфоцитів та рівнів імуноглобулінів, що необхідно врахувати при виборі схем імуносупресивної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Закордонець В. С. 
Розрахунок системи охолодження світлодіода на базі теплової труби / В. С. Закордонець, Н. В. Кутузова // Термоелектрика. - 2018. - № 4. - С. 60-67. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Побудована математична теплова модель системи охолодження світлодіода на базі теплової труби. Розв'язана система диференціальних рівнянь, яка включає стаціонарне рівняння теплопровідності та рівняння термогенерації Джоуля доповнена тепловими граничними умовами. Розрахований розподіл температури в структурних елементах системи охолодження в залежності від потужності світлодіода, параметрів теплової труби і температури середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Закордонець В. С. 
Розрахунок термоелектричної системи охолодження світлодіодів / В. С. Закордонець, Н. В. Кутузова // Термоелектрика. - 2018. - № 5. - С. 41-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Побудована теплова математична модель термоелектричної системи охолодження. Розв'язана система рівнянь, яка включає стаціонарне рівняння теплопровідності, рівняння термогенерації та рівняння генерації холоду. Розрахована температура гетеропереходу СД в залежності від його потужності, загального теплового опору системи охолодження, температури навколишнього середовища та холодопродуктивності ТЕМ. Отримані аналітичні залежності температури гетеропереходу від струму живлення ТЕМ при різних потужностях СД та при різних значеннях теплового опору системи охолодження. При даній тепловій потужності СД та тепловому опорі системи охолодження знайдено оптимальну величину струму живлення ТЕМ, при якому температура гетеропереходу СД досягає мінімуму. Показано, що застосування ТЕМ дає можливість зменшити температуру гетеропереходу СД до значень нижчих ніж температура навколишнього середовища. Це особливо актуально в умовах, коли температура середовища близька до критичної температури гетеропереходу. Показано, що ефективність використання ТЕМ знижується при збільшенні потужності СД, температури навколишнього середовища і сумарного теплового опору системи охолодження.


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Закордонець В. О. 
Аденоми гіпофіза, що секретують соматотропний гормон. Діагностика та нейрохірургічне лікування : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / В. О. Закордонець; Національна академія медичних наук України, Інститут нейрохірургії імені А. П. Ромоданова. - Київ, 2020. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.450

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444620 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Зограб'ян Р. О. 
Методи елімінації анти-А/В антитіл під час підготовки до АВ0-несумісної трансплантації нирки / Р. О. Зограб'ян, В. П. Закордонець, А. І. Малик, Н. М. Полончук // Нирки. - 2021. - 10, № 2. - С. 124-128. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Трансплантація нирки є золотим стандартом при лікуванні термінальної ниркової недостатності і може бути виконана за наявності трупного трансплантата або живого родинного донора. АВ0-несумісна трансплантація нирки може призвести до опосередкованого антитілами відторгнення. Розглянуті методи визначення анти-А/В антитіл. У світі існує низка методів елімінації анти-А/В антитіл для підготовки до АВ0-несусмісної трансплантації нирки, кожний з яких має свої переваги та недоліки. Тому потрібні подальші дослідження в даному напрямку для визначення тактики вибору оптимального методу в кожному конкретному випадку. Увагу приділено сучасним методам елімінації анти-А/В антитіл та протоколам ведення таких пацієнтів, їх порівнянню. Проаналізовано можливості використання методик в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.54-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського