Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Зеленянська Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Зеленянська Н. М. 
Розробка прийомів підвищення якості прищепної і підщепної лози винограду на основі препаратів з біологічною активністю : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Н. М. Зеленянська; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". - О., 2005. - 19 c. - укp.

Вивчено питання впливу фізіологічно активних препаратів "Гумісол" і "Реаком" на урожайність, якість та регенераційну здатність підщепної та прищепної лози винограду. Досліджено різні строки, кількість обробок і концентрації робочих розчинів даних препаратів. Установлено, що найбільш ефективним є дво- та триразове обприскування кущів підщепних і технічних сортів винограду розчином гумісолу розведення 1:10 і 1:20 та розчином реакому розведення 1:100. Відзначено, що такі обробки забезпечують посилення процесів біосинтезу у тканинах листків і пагонів оброблених маточних рослин винограду протягом вегетації. Це сприяє більшому нагромадженню пластичних речовин у визрілій лозі, що покращувало її якість та регенераційну здатність. Щепи, виготовлені з оброблених протягом вегетації чубуків, відрізняються інтенсивнішим коренеутворенням, а за подальшого розвитку у шкілці - кращими агробіологічними показниками розвитку вегетативної маси та кореневої системи. За цих варіантів збільшується вихід стандартних саджанців зі шкілки у середньому на 4,7 - 11,0 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зеленянська Н. М. 
Анатомічна будова і регенераційна здатність лози винограду під впливом фізіологічно активних препаратів / Н. М. Зеленянська // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 7. - С. 72-73. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У результаті проведених досліджень встановлено, що препарати "Гумісол"і "Реаком" викликають позитивні зміни у формуванні анатомічної будови пагонів винограду. Зазначено, що кращий розвиток анатомічної структури лози позитивно вплинув на процеси регенерації чубуків, що дуже важливо у разі зрощення щеп.

В результате проведенных опытов установлено, что препараты "Гумисол" и "Реаком" вызывают положительные изменения в формировании анатомического строения побегов винограда. Отмечено, что лучшее развитие анатомического строения лозы положительно повлияло на процессы регенерации чубуков, что очень важно при сращении привоев.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-264.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зеленянська Н. М. 
Вплив фізіологічно активних препаратів на водний режим сортів винограду / Н. М. Зеленянська // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 10. - С. 75-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що триразова обробка водними розчинами препаратів сприяє підвищенню обводнення та водозатримувальної здатності листків винограду протягом усього періоду вегетації.

Установлено, что трехразовая обработка водными растворами препаратов способствует повышению обводнения и водоудерживающей способности листьев винограда на протяжении всего периода вегетации.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зеленянська Н. М. 
Наукове обгрунтування та розробка сучасної технології вирощування садивного матеріалу винограду : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.08 / Н. М. Зеленянська; НААН України, ННЦ "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова". - Одеса, 2015. - 48 c. - укp.

Дисертація присвячена розробці нової прогресивної технології виробництва садивного матеріалу винограду, у тому числі і технології прискореного розмноження з використанням методів культури тканин та органів in vitro. Для підвищення виходу щеплених саджанців винограду з шкілки розроблено, науково обгрунтовано та запропоновано технологію, яка грунтується на застосуванні нових біологічно активних комплексних препаратів типу Радіфарм, Бюглобін, Кореневій, Укоршювач, Чаркор, Ель-1, Гумат калію Екоорганіка, Rost-концентрат; водоутримувальних субстратів для проведення стратифікації щеп відкритим і закритим способом, їх консервації; восків для щеплення типу "Norsk Wax", "Шар" або фоторуйнівних плівок типу "Buddy Tape", "Medifilm", "Professional Grafting Tape", "Шар" для ізолювання апікальних частин щеп винограду від підсушування; мульчуванні грунту в шкілці комбінованою плівкою білого кольору товщиною 30 мкм. На основі застосування препаратів Terrawet, MaxiMarin, DariDar розроблено та науково обгрунтовано спосіб зберігання саджанців винограду в осінньо-зимовий період. Для прискореного виробництва та одержання садивного матеріалу винограду, вільного від вірусної та бактеріальної інфекції в культурі in vitro розроблено високоефективну технологію, яка грунтується на застосуванні екологічно безпечної схеми стерилізації ініціальних експлантів, використанні уніфікованого поживного середовища з мінімальним вмістом фітогормонів для їх введення в культуру та власне мікророзмноження, комплексі прийомів, що забезпечують укорінення мікрочубуків винограду, використанні структурованого поживного середовища на основі агроперліту. Для успішного переведення мікроклонів винограду за умов in vivo розроблено ефективні способи адаптації з застосуванням антитранспірантів, поживних субстратів, суміщення окремих етапів технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Формування ринку органічної продукції в Україні: теоретичні та практичні аспекти : монографія / Т. А. Кунділовська, Н. М. Зеленянська, В. Г. Захарчук, О. А. Кулініч, Л. А. Траченко, Л. В. Неруца; ред.: Т. А. Кунділовська; Одеський національний економічний університет. - Одеса : Астропринт, 2019. - 124, [1] c. - Бібліогр.: с. 115-[125] - укp.

Наведено результати досліджень щодо сучасних тенденцій розповсюдження у світі альтернативних методів ведення екологоспрямованого сільськогосподарського виробництва як перспективних напрямків розвитку аграрної галузі. Визначено закономірності формування ринку органічної продукції. Проаналізовано законодавче регулювання у сфері органічного виробництва аграрної продукції. Встановлено чинники внутрішнього та зовнішнього середовища, які впливають на ефективність виробництва органічної продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.35-982-995 + П141.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського