Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=П262.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Скороход В. О. 
Технологія отримання клонів винограду для розмноження в культурі "in vitro" / В. О. Скороход // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 87-92. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Представлено технологію клонів винограду для розмноження в культурі "in vitro". Весь процес відбору високопродуктивних клонів винограду займає 14-17 років і більше.


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.4,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Щербина А. В. 
Діагностика вірусних хвороб в процесі одержання здорового садивного матеріалу винограду : Автореф. дис... канд. біол. наук : 06.01.11 / А. В. Щербина; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 21 c. - укp.

На підставі проведених досліджень розроблено та вперше застосовано в Україні для одержання здорового матеріалу клонів винограду методи імуноферментного виявлення вірусу мармуровості та вірусу A винограду. Визначено ступінь ураження вірусом мармуровості сортів і кущів клонів винограду. Показано можливість цілорічного виявлення вірусу коротковузля винограду. Встановлено оптимальний тип матеріалу та час відбору зразків для детекції вірусів коротковузля, скручування листя та мармуровості винограду. Для тестування садивного матеріалу, ввезеного в Україну з-за кордону, розроблено та вперше застосовано методи імуноферментної детекції вірусів з родини Comoviridae, роду Nepovirus (розеткової мозаїки бруньок персика, кільцевої плямистості томату та тютюну, мозаїки резухи). Розроблено молекулярно-біологічні методи виявлення вірусу скручування листя винограду. Вперше в Україні показано роль кокцид у переносі даного вірусу. Методом термотерапії та культури меристеми одержано здоровий садивний матеріал сортів Голубок, Рубін Таїровський та селекційних форм 1-55/8, L-4-9-18.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + П262.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Костенко В. М. 
Розробка енергозберігаючих прийомів закладання виноградників та виробництва садивного матеріалу винограду : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / В. М. Костенко; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства та виноробства ім. В.Є.Таїрова". - О., 2005. - 22 c. - укp.

Розроблено нетрадиційні ресурсо- та енергоощадні технологічні прийоми створення виноградників і вирощування щепленого садивного матеріалу. На підставі проведених досліджень встановлено, що найбільш ефективною енергоємною технологією є попереднє закладання підщепних насаджень з наступним щепленням їх копуліровкою на місці. Доведено, що кращим вихідним садивним матеріалом для закладання насаджень підщеп є здерев'янілі та вегетуючі саджанці та кільчовані чубуки у разі культивування їх за умов зрошення з підтриманням у період активної вегетації кущів вологості метрового шару грунту у межах 100 - 70 % HB. Встановлено, що щеплення молодих підщепних кущів можливе з другого року вегетації, а завершується протягом 2-х років. З'ясовано, що насадження винограду, створені за альтернативною технологією, плодоносять на 5-й рік і забезпечують урожайність 11,3 - 11,7 т/га якісного винограду, а також скорочують енерговитрати. Експериментально виявлено, що окулірування лозоносних підщепних кущів на місці в районі правобережного Ніжньодніпров'я необхідно розпочинати в кінці другої або на початку третьої декади червня та продовжувати до кінця другої декади серпня. Встановлено, що кращі умови для приживлюваності щеп і виходу щеплених саджанців складаються за щеплення кущів окуліруванням з другої декади липня до кінця другої декади серпня. Показано, що впровадження альтернативної технології скорочує енергетичні витрати на 11,8 % у процесі закладання насаджень винограду та на 71,7 % під час вирощування щепленого садивного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шинкарюк А. І. 
Розробка нетрадиційних способів закладання винограднику у фермерському господарстві : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / А. І. Шинкарюк; Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова" УААН. - О., 2009. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26.11 + П262.453.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Меметова Е. Ш. 
Розробка способу настільної окуліровки винограду : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Е. Ш. Меметова; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 1999. - 18 c. - укp.

Розроблено і вперше запропоновано метод настільного окулірування винограду в бандажі. Встановлено параметри отримання щеплених саджанців винограду методом настільного окулірування: щеплення необхідно виконувати на розвинених боках пагона (брюшному і спинному), на всій довжині міжвузля. Необхідно використовувати для вологоізолювання компонентів щеплення поліетиленову плівку "Рані" завтовшки 15 мкм засобом бандажування у вигляді ВІВАРМ (вологоізолювання високоадгезійним розтягуючим матеріалом). З метою покращання калюсогенезу і збільшення виходу саджанців із школи запропоновано застосовувати біостимулятор гетероауксин у концентрації 0,05 % занурюванням щеплення терміном 2 - 3 с. Розглянуто робочий орган машинки, що виконує окулірування винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.453.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Подуст Н. В. 
Удосконалення технологічних прийомів вирощування саджанців винограду в умовах півдня України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Н. В. Подуст; Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова НААН України. - О., 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання вдосконалення технологічних прийомів вирощування саджанців винограду. Досліджено особливості й обгрунтовано доцільність технологічних прийомів мульчування та внесення гідроабсорбентів за вирощування виноградних саджанців за умов відкритого та захищеного грунту. Встановлено, що найбільш ефективним є мульчування грунту комбінованою плівкою білого кольору завтовшки 30 мкм у комплексі з внесенням гідроабсорбенту. Зазначено, що даний прийом впливає на фізичні параметри грунту та субстрату. Встановлено, що оптимізація умов коренеутворення в перші дні після садіння щеп у грунт відкритої шкілки чи мінеральний субстрат захищеного грунту й умов подальшого розвитку саджанців у результаті застосування мульчування та внесення гідроабсорбентів сумісно або окремо забезпечує збільшення виходу саджанців на 22,83 - 23,6 % за одночасного покращання їх якісних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.453.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Зеленянська Н. М. 
Наукове обгрунтування та розробка сучасної технології вирощування садивного матеріалу винограду : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.08 / Н. М. Зеленянська; НААН України, ННЦ "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова". - Одеса, 2015. - 48 c. - укp.

Дисертація присвячена розробці нової прогресивної технології виробництва садивного матеріалу винограду, у тому числі і технології прискореного розмноження з використанням методів культури тканин та органів in vitro. Для підвищення виходу щеплених саджанців винограду з шкілки розроблено, науково обгрунтовано та запропоновано технологію, яка грунтується на застосуванні нових біологічно активних комплексних препаратів типу Радіфарм, Бюглобін, Кореневій, Укоршювач, Чаркор, Ель-1, Гумат калію Екоорганіка, Rost-концентрат; водоутримувальних субстратів для проведення стратифікації щеп відкритим і закритим способом, їх консервації; восків для щеплення типу "Norsk Wax", "Шар" або фоторуйнівних плівок типу "Buddy Tape", "Medifilm", "Professional Grafting Tape", "Шар" для ізолювання апікальних частин щеп винограду від підсушування; мульчуванні грунту в шкілці комбінованою плівкою білого кольору товщиною 30 мкм. На основі застосування препаратів Terrawet, MaxiMarin, DariDar розроблено та науково обгрунтовано спосіб зберігання саджанців винограду в осінньо-зимовий період. Для прискореного виробництва та одержання садивного матеріалу винограду, вільного від вірусної та бактеріальної інфекції в культурі in vitro розроблено високоефективну технологію, яка грунтується на застосуванні екологічно безпечної схеми стерилізації ініціальних експлантів, використанні уніфікованого поживного середовища з мінімальним вмістом фітогормонів для їх введення в культуру та власне мікророзмноження, комплексі прийомів, що забезпечують укорінення мікрочубуків винограду, використанні структурованого поживного середовища на основі агроперліту. Для успішного переведення мікроклонів винограду за умов in vivo розроблено ефективні способи адаптації з застосуванням антитранспірантів, поживних субстратів, суміщення окремих етапів технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Теслюк Н. І. 
Утворення множинних пагонів винограду в культурі in vitro на різних живильних середовищах / Н. І. Теслюк // Мікробіологія і біотехнологія. - 2018. - № 1. - С. 66-75. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазвичай розвиток множинних пагонів винограду in vitro індукують тільки на твердих або рідких живильних середовищах. Мета роботи - дослідити вплив концентрації агару за різних живильних середовищах, їх консистенції на показники приживлюваності, росту та розвитку ініціальних експлантів, індукцію множинних пагонів винограду. Використано методи введення ініціальних експлантів в культуру in vitro і культивування мікроклонів, а також метод регенерації рослин із меристемних тканин. Дослідні живильні середовища готували рідкими (без вмісту агару), напіврідкими (4 г/л агару) та твердими (8 г/л агару) і додавали до усіх експериментальних середовищ один мг/л 6-БАП. В ході досліджень проводили облік приживлюваності експлантів, початку проліферації бруньок та кількості утворених пагонів. Результати. Виявлена перевага використання напіврідких середовищ порівняно із твердими та рідкими живильними середовищами. Успішно проведено пошук оптимального живильного середовища для індукції множинних пагонів винограду в культурі in vitro. Встановлено, що напіврідке модифіковане середовище МС сприяє кращій приживлюваності, диференціації та регенерації меристем винограду. В середньому по сортах на ньому утворювалося 9,59 пагонів від одного експланту, що в подальшому підвищувало коефіцієнт розмноження винограду в культурі in vitro до 1:9. Висновки: застосування удосконаленого методу індукції множинних пагонів сприяло кращій приживлюваності ініціальних експлантів технічних сортів винограду в культурі in vitro, прискорювало процеси проліферації пазушних мікро-бруньок, та процеси утворення більшої кількості пагонів, що були придатними для подальшого клонального мікророзмноження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Артюх М. М. 
Вдосконалення технологічних прийомів вирощування саджанців винограду на основі застосування біологічно активних препаратів : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / М. М. Артюх; НААН України, ННЦ "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова". - Одеса, 2017. - 24 c. - Бібліогр.: с. 18-19 - укp.

Досліджено вплив біологічно активних препаратів (БАП) на збільшення виходу та якості щеплених саджанців винограду, особливості їх зберігання в оптимальному фізіолого-біохімічному стані до закладання промислових виноградників. Встановлено, що вихід щеплених стандартних саджанців, їх якісні показники залежать від використання розчинів БАП на технологічних етапах їх виробництва. Залежно від типу та кратності обробок стимулюються регенераційні властивості щеп, покращуються агробіологічні показники росту та розвитку щеп, підвищуються показники водного режиму, інтенсивність дихання та накопичення пігментів у тканинах листків, що призводить до поліпшення фізіолого-біохімічного стану тканин пагонів і коренів щеплених саджанців винограду. Вихід стандартних саджанців був вище контролю при вимочуванні чубуків на 10,4 %, та передстратифікаційній обробці на 9,8 %, дещо менший, але вищий контролю при вегетаційних обробках - 8,6 % та передпосадковій обробці - на 5,6 %, що забезпечує додатково отримані прибутки від 82,56 до 142,88 тис. грн. Зазначено, що застосування розчинів препаратів гідроабсорбентів дає змогу зберігати саджанці винограду в оптимальному фізіолого-біохімічному стані до моменту висаджування у постійне місце у виноградник.


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Баркар В. Н. 
Совершенствование технологии производства привитых вегетирующих саженцев винограда : Дис...канд. с.-х. наук: 06.00.08 / В. Н. Баркар; Одесский сельскохозяйственный институт. - О., 1995. - 147 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС47456 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Баркар В. Н. 
Совершенствование технологии производства привитых вегетирующих саженцев винограда : Дис...канд. с.-х. наук: 06.00.08 / В. Н. Баркар; Одесский сельскохозяйственный институт. - О., 1995. - 147 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС47456 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Баркар В. Н. 
Совершенствование технологии производства привитых вегетирующих саженцев винограда : Дис...канд. с.-х. наук: 06.00.08 / В. Н. Баркар; Одесский сельскохозяйственный институт. - О., 1995. - 147 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС47456 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського