Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Зоценко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Зоценко М. Л. 
Інженерна геологія. Механіка грунтів, основи та фундаменти : Підруч. для студ. вищ. навч. закл., які навч. за напрямком "Буд-во" / М. Л. Зоценко, В. І. Коваленко, О. О. Яковлєв, О. О. Петраков, В. Б. Швець. - 2-е вид., переробл. і доповн. - Полтава : ПНТУ, 2004. - 568 c. - Бібліогр.: с. 549-550. - укp.

Розкрито суть основних понять геотехніки, пов'язаних з проблемами будівництва. Визначено загальні закономірності традиційної механіки грунтів. З урахуванням сучасних досягнень будівельної науки у галузі фундаментобудування наведено методи розрахунку основ і фундаментів за межовими станами. Викладено правила конструювання фундаментів. Проаналізовано особливості влаштування основ і фундаментів за звичайних і складних інженерно-геологічних і техногенних умов, а також положення нелінейної механіки та реології грунтів.

Раскрыто содержание основных понятий геотехники, связанных с проблемами строительства. Определены общие закономерности традиционной механики почв. С учетом современных достижений строительной науки в области строительства фундаментов приведены методы расчета оснований и фундаментов по предельным состояниям. Изложены правила конструирования фундаментов. Проанализированы особенности устройства оснований и фундаментов в обычных и сложных инженерно-геологических и техногенных условиях, а также положения нелинейной механики и реологии почв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д49я73-1 + Н58 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зоценко М. Л. 
Дослідження дії неіоногенної поверхнево-активної речовини CMF-240 як деемульгатора та інгібітора асфальтосмолопарафінових відкладів / М. Л. Зоценко, М. О. Бідношея, С. О. Юрін, І. В. Пархоменко // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2011. - № 2. - С. 81-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати дослідів щодо доцільності використання неіоногенної водорозчинної поверхнево-активної речовини концентрат CMF-240 як деемульгатора та інгібітора парафіноутворення. Визначено можливість його ефективного застосування для видалення парафіновідкладень із в'язких нафт.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Швець В. Б. 
Механіка грунтів. Основи та фундаменти : підруч. для студ. ВНЗ, які навчаються за напрямком підготов. "Будівництво" / В. Б. Швець, І. П. Бойко, Ю. Л. Винников, М. Л. Зоценко, О. О. Петраков, В. Г. Шаповал, С. В. Біда; ред.: В. Б. Швець. - Д. : Пороги, 2012. - 197 c. - укp.

Розглянуто особливості грунтових основ. Запропоновано напружено-деформований стан грунтового масиву основи. Викладено методи визначення осідання фундаментів. Проведено розрахунок та проектування фундаментів на природній основі. Досліджено різновиди фундаментів і паль, які виготовляють у попередньо влаштованих свердловинах. Проаналізовано штучні основи, які утворюють за допомогою фізико-хімічних процесів. Увагу приділено питанню будівництва за умов техногенного впливу. Розкрито підвищення стійкості будівель і споруд, розташованих на нестійких схилах. Наведено методи оцінювання ефективності різновидів основ і фундаментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н58 я73-1 + Н581.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Онищенко В. О. 
Деформації металевого трубопроводу у грунтах, що набрякають / В. О. Онищенко, М. Л. Зоценко, Л. С. Шлапак, О. Л. Зімін // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2012. - № 3. - С. 143-154. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На дослідній ділянці магістрального трубопроводу, яка розташована на Керченському півострові Криму, проведено польові і лабораторні дослідження властивостей набрякання караганських і конкських неогенових глин. Польові дослідження проводилися на ділянці металевого трубопроводу і полягали у тривалому спостереженні за його деформуванням внаслідок зволоження грунтової основи атмосферними водами за допомогою повторного нівелювання поверхневих марок III класом точності за профілем трубопроводу. Лабораторні дослідження неогенових глин полягали у визначенні їх петрографічних особливостей та характеристик набрякання. Глиниста фракція глин складена переважно монтморилонітом, який має рухливу електронну гратку, що розширюється у міру зволоження. Глиниста фракція складала близько 85 %. Глини характеризуються високим вмістом тонкодисперсної фракції (менше 0,001 мм), за теплотою зволоження вони відносяться до середньогідрофільних порід, а їх тонкодисперсна фракція є високогідрофільною. Внаслідок проведених натурних досліджень встановлено максимальне значення піднімання трубопроводу під час набрякання караганських і конкських глин. Одержані результати близькі до тих, що були розраховані за нормативною методикою з використанням даних лабораторних досліджень. Встановлено також, що караганські глини значно більше набрякають, ніж конкські. Також доведено, що за відсутності зворотного засипання деформація набрякання грунтової основи внаслідок атмосферного зволоження удвічі більша, ніж за її наявності. Під час складання розрахункових схем у процесі проектування конструкцій трубопроводів, які споруджуються у районах розповсюдження грунтів, що набрякають,

слід враховувати можливі нерівномірності деформацій за довжиною труби, які за певних умов можуть призвести до значної концентрації тисків на трубу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зоценко М. Л. 
Дослідження динамічних характеристик коливань грунту від відстані при забиванні одиничних паль / М. Л. Зоценко, О. В. Бандуріна // Автоматизація виробн. процесів у машинобуд. та приладобудуванні : укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2006. - Вип. 40. - С. 127-132. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Порівняно параметри коливань, визначених з використанням відомих методик, за допомогою математичного моделювання та натурних вимірювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зоценко М. Л. 
Визначення тріщиностійкості грунтоцементних конструкцій, котрі працюють на згин / М. Л. Зоценко, О. В. Петраш // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 24. - С. 442-447. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлено результати випробування грунтоцементу за лабораторних умов на розтяг двома способами. Наведено приклад використання одержаних даних під час розрахунку грунтоцементної утримуючої конструкції на утворення нормальних тріщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.37 + Л456-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пушкарьова К. К. 
Сучасні будівельні матеріали і конструктивні системи для зведення доступного житла та об'єктів інфраструктури : [монографія] / К. К. Пушкарьова, А. М. Бамбура, Л. Й. Дворкін, О. В. Градобоєв, М. Л. Зоценко. - Київ : Вік-Принт, 2015. - 269, [6] c. - укp.

Дослідження присвячено створенню теоретичних, експериментальних та методологічних основ сучасних будівельних матеріалів і конструктивних систем для зведення доступного житла та об'єктів інфраструктури. Розвинено фізико-хімічні й термодинамічні основи синтезу мінералів та їх гідратації для одержання штучного каменю з наперед заданими властивостями, положення колоїдної хімії та фізико-хімічної механіки мінеральних в'яжучих і композиційних матеріалів. Розроблено способи інтенсифікації твердіння мінеральних в'яжучих і композиційних матеріалів, методологію багатопараметричного проектування їх складу, технологічні аспекти використання дисперсних речовин для одержання матеріалів із покращеними експлуатаційними властивостями. Розкрито наукові засади та методологію розрахунку залізобетонних конструкцій на складні види деформацій. Запропоновано удосконалену енергоефективну безкапітельно-безбалкову каркасну конструктивну систему багатоповерхових будівель для доступного житла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н30-1 + Н53 + Н58

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС60301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зоценко М. Л. 
Аналіз пресіометричних досліджень стисливості основ, закріплених грунтоцементом за бурозмішувальною технологією / М. Л. Зоценко, В. Г. Іванченко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 5/5. - С. 24-29. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - створити метод оцінювання стисливості грунтової основи, яку закріплено грунтоцементними елементами, виготовленими за допомогою бурозмішувальних методів, за всієюї її глибиною. Встановлено залежності горизонтальної деформації грунту від тиску, розмірів і співвідношення сторін зонду пресіометра в закріпленій основі. Встановлено залежність для визначення модуля деформації армованих основ за даними пресіометричних випробовувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Зоценко М. Л. 
Бурові грунтоцементні палі, які виготовляються за бурозмішувальним методом : монографія / М. Л. Зоценко, Ю. Л. Винников, В. М. Зоценко. - Харків : Друк. Мадрид, 2016. - 92 c. - Бібліогр.: 59 назв. - укp.

Розглянуто нові експериментально-теоретичні розробки щодо бурозмішувального методу й обладнання для виготовлення грунтоцементних паль. Викладено фізико-механічні характеристики грунтоцементу, проаналізовано дослідні натурні виготовлення і випробування грунтоцементних паль, тривалі геодезичні спостереження за осіданнями будівель на грунтоцементних палях. Розкрито економічні аспекти застосування цих паль, які було враховано під час складання державних будівельних норм України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.302.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО34941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Зоценко М. Л. 
Забезпечення ефективної роботи підземних конструкцій інженерних споруд, які виготовлені з грунтоцементу / М. Л. Зоценко, Р. В. Петраш, О. В. Петраш, Н. М. Попович // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 33. - С. 276-282. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто результати досліджень фізико-механічннх характеристик грунтоцементу. Проаналізовано їх вплив на ефективність роботи грунтоцементних підземних конструкції на прикладі реальної інженерної споруди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки : зб. наук. пр. за матеріалами X Міжнар. наук.-практ. конф., 6 - 8 груд. 2017 р., [Полтава] / ред.: В. О. Онищенко, А. Г. Наумовець, С. О. Довгий, В. С. Стогній, В. Т. Грінченко, С. П. Сівіцька, Г. Є. Аляєв, О. І. Власенко, Ю. С. Голік, В. В. Гришко, Г. В. Жук, М. Л. Зоценко, В. П. Коболєв, Г. В. Козаченко, Н. К. Кочерга, А. Т. Лобурець, О. Л. Ляхов, В. В. Муравльов, М. П. Нестеренко, В. Г. Новохатній, А. О. Омельчук, І. В. Ориняк, А. М. Павліков, Я. Першко, С. Ф. Пічугін, О. М. Пошивайло, О. В. Семко, В. В. Соловйов, С. М. Срібнюк, Л. І. Стороженко, Г. І. Шарий, О. В. Шульга; НАН України, Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава, 2017. - 372 c. - укp. - англ. - рус.

Обговорено питання формування конкурентоспроможної національної економіки в умовах світових глобалізаційних процесів, проблеми та перспективи архітектурно-художньої освіти у світовому та українському контексті. Висвітлено фізико-хімічні властивості складних систем, питання моделювання фізико-хімічних властивостей конденсованого середовища та наносистем. Викладено проблеми прикладної екології, енергозбереження під час експлуатації механотронних систем, нафтогазової інженерії та технології. Охарактеризовано міцність, стійкість, надійність будівельних конструкцій та інженерних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ефективні конструктивно-технологічні рішення об'єктів транспортування нафти і нафтопродуктів у складних інженерно-геологічних умовах = Effective constructive-technological solutions of oil and oil products transportation facilities in complicated geotechnical conditions : монографія / В. О. Онищенко, Ю. Л. Винников, М. Л. Зоценко, С. Ф. Пічугін, М. О. Харченко, О. В. Степова, В. М. Савик, П. О. Молчанов, П. Ю. Винников, О. М. Ганошенко; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава : Пусан А.Ф., 2018. - 258 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан питання безпеки та причини відмов магістральних нафтопроводів. Запропоновано методику оцінювання ймовірності безвідмовної роботи трубопроводу у грунтах без особливих властивостей та в лесових просадочних грунтах за параметром поздовжніх і кільцевих напружень. Значну увагу приділено моделюванню методом скінченних елементів поздовжніх напружень у трубопроводі від просадочних деформацій основи. Розглянуто вплив магнітного поля на асфальто-смоло-парафінові відкладення під час транспортування нафти та нафтопродуктів, розроблено конструкцію трубного магнітотеплового депарафінізатора. Визначено залежність, що дає змогу розрахувати глибину корозії на ділянці трубопроводу в тріщині ізоляційного покриття під час роботи макрогальванічних корозійних пар і сталого перебування агресивного розчину в тріщині.


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Зоценко М. Л. 
Фундаменти, що споруджуються без виймання ґрунту = Foundations, arranged without soil excavation : монографія / М. Л. Зоценко, Ю. Л. Винников; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава : ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка, 2019. - 345 c. - Бібліогр.: с. 318-339 - укp.

Установлено закономірності утворення форм, розмірів і властивостей грунтів "зони впливу" фундаментів (збірні палі та блоки різної форми, які занурюють у грунт молотами, вібруванням, вдавлюванням: монолітні набивні фундаменти і палі, що влаштовують у виготовлених пробиванням, віброштампуванням, розкочуванням порожнинах, у т. ч. з розширеннями з втрамбованого щебня чи бетону) і штучних основ (з поверхневим або глибинним ущільненням грунтів), які споруджуються без виймання грунту. Саме параметри "зони впливу" є визначальними під час оцінювання напружено-деформованого стану системи "основа - фундамент". Удосконалено польові та лабораторні методи дослідження властивостей грунтів "зони впливу": пенетрацію; зондування; обертальне зрушення. Теоретичне обгрунтування досліджень проведено вирішенням пружно-пластичної задачі нелінійної механіки грунтів з урахуванням процесів ущільнення грунтів під час зведення фундаментів. Розроблено й впроваджено нові конструкції фундаментів і обладнання для їх виготовлення, а також практичні методи їх проектування та технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 + Н582.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА832488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки = Problems and prospects of development of academic and university science : зб. наук. пр. за матеріалами IX Міжнар. наук.-практ. конф., 7 - 9 груд. 2016 р. / ред.: В. О. Онищенко, А. Г. Наумовець, С. О. Довгий, В. С. Стогній, В. Т. Грінченко, О. П. Воскобійник, В. С. Білецький, О. І. Власенко, Ю. С. Голік, В. В. Гришко, В. П. Дубіщев, Г. В. Жук, М. Л. Зоценко, В. П. Коболєв, О. Л. Ляхов, М. П. Нестеренко, В. Г. Новохатній, А. О. Омельчук, І. В. Ориняк, А. М. Павліков, С. Ф. Пічугін, Л. О. Птащенко, Д. Т. Таращенко, О. В. Семко, В. В. Соловйов, Л. І. Стороженко, О. В. Шульга; НАН України, Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава : ПолтНТУ, 2016. - 330 c. - укp. - англ.

Наведено результати досліджень з актуальних проблем фізики, хімії, екології, геотехніки, гідродинаміки, міцності й надійності конструкцій, інформатики, автоматизації виробничих процесів, економіки та менеджменту, організації наукових досліджень, навчального процесу та підготовки наукових кадрів. Вивчено природу та характер сучасних трансформаційних змін у соціально-демографічній основі розвитку сільських поселенських структур в Україні в умовах суспільно-економічної нестабільності й ускладнення умов, необхідних для неконфліктного протікання соціальних процесів. Розроблено рецептури та відпрацьовано методики виготовлення лужного та кислотного розчинів, які забезпечують миття та дезінфекцію доїльних апаратів в автоматичному режимі. На основі тривалих геодезичних спостережень на геодинамічному полігоні у Полтаві встановлено періоди року з мінімальним впливом гідротермічних чинників на вертикальну складову динаміки земної поверхні, визначено середньодобові швидкості гідротермічних вертикальних рухів на різних глибинах. Розглянуто вплив різних факторів на утворення та розповсюдження тріщин під час проведення гідророзриву пласта, а саме вплив кольматації привибійної зони свердловин на довжину тріщини та тиск поширення тріщини й утримання її в розкритому стані, що забезпечує закачування пропанту. Висвітлено питання застосування штучних нейронних мереж для алгоритмізації процесів управління складними технічними об'єктами. Вивчено проблему неоднорідності випромінювання світлодіодних RGB-екранів при низьких, мінімальних градаціях яскравості через неоднакове свічення світлодіодів синього випромінювання. Проаналізовано методики розрахунку несучої здатності залізобетонних колон, що працюють на центральний і позацентровий стиск, на основі методик (деформаційних моделей) Eurocode 2, ДБН В.2.6-98: 2009 та деформаційної моделі на основі екстремального критерію міцності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО34913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки = Problems and prospects of development of academic and university science : зб. наук. пр. за матеріалами IX Міжнар. наук.-практ. конф., 7 - 9 груд. 2016 р. / ред.: В. О. Онищенко, А. Г. Наумовець, С. О. Довгий, В. С. Стогній, В. Т. Грінченко, О. П. Воскобійник, В. С. Білецький, О. І. Власенко, Ю. С. Голік, В. В. Гришко, В. П. Дубіщев, Г. В. Жук, М. Л. Зоценко, В. П. Коболєв, О. Л. Ляхов, М. П. Нестеренко, В. Г. Новохатній, А. О. Омельчук, І. В. Ориняк, А. М. Павліков, С. Ф. Пічугін, Л. О. Птащенко, Д. Т. Таращенко, О. В. Семко, В. В. Соловйов, Л. І. Стороженко, О. В. Шульга; НАН України, Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава : ПолтНТУ, 2016. - 330 c. - укp. - англ.

Наведено результати досліджень з актуальних проблем фізики, хімії, екології, геотехніки, гідродинаміки, міцності й надійності конструкцій, інформатики, автоматизації виробничих процесів, економіки та менеджменту, організації наукових досліджень, навчального процесу та підготовки наукових кадрів. Вивчено природу та характер сучасних трансформаційних змін у соціально-демографічній основі розвитку сільських поселенських структур в Україні в умовах суспільно-економічної нестабільності й ускладнення умов, необхідних для неконфліктного протікання соціальних процесів. Розроблено рецептури та відпрацьовано методики виготовлення лужного та кислотного розчинів, які забезпечують миття та дезінфекцію доїльних апаратів в автоматичному режимі. На основі тривалих геодезичних спостережень на геодинамічному полігоні у Полтаві встановлено періоди року з мінімальним впливом гідротермічних чинників на вертикальну складову динаміки земної поверхні, визначено середньодобові швидкості гідротермічних вертикальних рухів на різних глибинах. Розглянуто вплив різних факторів на утворення та розповсюдження тріщин під час проведення гідророзриву пласта, а саме вплив кольматації привибійної зони свердловин на довжину тріщини та тиск поширення тріщини й утримання її в розкритому стані, що забезпечує закачування пропанту. Висвітлено питання застосування штучних нейронних мереж для алгоритмізації процесів управління складними технічними об'єктами. Вивчено проблему неоднорідності випромінювання світлодіодних RGB-екранів при низьких, мінімальних градаціях яскравості через неоднакове свічення світлодіодів синього випромінювання. Проаналізовано методики розрахунку несучої здатності залізобетонних колон, що працюють на центральний і позацентровий стиск, на основі методик (деформаційних моделей) Eurocode 2, ДБН В.2.6-98: 2009 та деформаційної моделі на основі екстремального критерію міцності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО34913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Зоценко М. Л. 
Технологічне рішення утилізації відходів нафтогазового комплексу / М. Л. Зоценко, О. В. Михайловська, О. Б. Олексієнко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 50. - С. 190-194. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - запропонувати ефективне технологічне рішення влаштування шламосховища для захоронення відходів, обгрунтувати параметри співвідношення грунту майданчика та бурового шламу при заповненні сховища відходів. Використано експериментальне визначення значень оптимальної вологості для співвідношення суміші бурового шламу та суглинку 60:40 при заповненні шламосховища. Запропоновано шламосховище влаштовувати із вертикальною протифільтраційною завісою із грунтоцементу за допомогою технології виготовлення грунтоцементних елементів за бурозмішувальною технологією без виймання грунту. Таким чином отримуємо циліндричні грунтоцементні елементи діаметром 0,3 - 0,8 м і довжиною до 30 м. Після твердіння грунтоцементних елементів по периметру шламосховища виконується виїмка до 60 % масиву грунту та його укладання шарами, чергуючи з буровим шламом. Протифільтраційна завіса по типу "стіна в грунті" з грунтоцементних елементів заглиблюється у водотрив на глибину не менше 1 м з метою забезпечення відсутності фільтрації. Важливим фактором проектування сховища є вибір місця розташування сховища при умові наявності водотривкого шару на оптимальній глибині від поверхні (8 - 20 м). Розміри грунтоцементних елементів та розміри гідроізоляції днища визначаються на стадії робочого проектування стосовно до конкретної ділянки будівництва, з урахуванням категорії грунту, глибини залягання грунтових вод. Після заповнення шламосховища рекомендовано влаштувати покриття із грунтоцементу, яке вкладається на загущений до тугопластичної консистенції буровий шлам із додаванням грунту майданчика будівництва. Після тужавіння грунтоцементу покриття шламосховища засипають шаром родючого грунту. Практична значимість виконаної роботи полягає в обгрунтуванні технологічного рішення шламосховища для захоронення відходів та співвідношенні бурового шламу до грунту. Розроблено та обгрунтовано доцільність застосування технологічного рішення влаштування шламосховища для захоронення відходів. Запропоновано наповнювати шламосховище сумішшю бурового шламу та грунту майданчика з чергуванням шарів грунту та бурового шламу. Визначено середнє значення оптимальної вологості суміші для влаштування перекриття із грунтоцементну при співвідношенні бурового шламу до грунту 60:40.


Індекс рубрикатора НБУВ: И419,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки : зб. наук. пр. за матеріалами ХI Міжнар. наук.-практ. конф., 20-21 груд. 2018 р. / ред.: В. О. Онищенко, А. Г. Наумовець, С. О. Довгий, В. С. Стогній, В. Т. Грінченко, С. П. Сівіцька, Г. Є. Аляєв, І. Г. Зезекало, О. І. Власенко, Ю. Л. Винников, Ю. С. Голік, В. В. Гришко, В. П. Дубіщев, М. Л. Зоценко, В. П. Коболєв, Г. В. Козаченко, А. Т. Лобурець, О. Л. Ляхов, М. П. Нестеренко, В. Г. Новохатній, А. О. Омельчук, І. В. Ориняк, А. М. Павліков, С. Ф. Пічугін, Л. О. Птащенко, О. В. Семко, В. В. Соловйов, С. М. Срібнюк, Л. І. Стороженко, О. В. Шефер; Національна академія наук України, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. - Полтава : ПолтНТУ, 2018. - 249 c. - укp. - англ. - рус.

Вміщено матеріали доповідей, зроблених науковцями НАН України та ПолтНТУ на пленарному засіданні й на засіданнях секцій конференції. Представлені матеріали відображають результати спільних та скоординованих досліджень вчених НАН України та ПолтНТУ з актуальних проблем фізики, хімії, екології, геотехніки, гідродинаміки, міцності й надійності конструкцій, інформатики, автоматизації виробничих процесів, економіки та менеджменту, організації наукових досліджень, навчального процесу та підготовки наукових кадрів. Розкрито сутність нового типу економіки - економіки знань як детермінанти конкурентоспроможності національної економіки. Визначено, що саме в економіці, яка базується на основі продуктивного використання нових знань - шанс, ресурс і перспектива прискорення інноваційної динаміки України та підвищення конкурентоспроможності економіки. Розкрито особливості та проблеми процесу формування економіки знань в Україні. Визначено основні шляхи подальшого розвитку економіки знань в Україні. Охарактеризовано перспективи архітектурно-художньої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Зоценко М. Л. 
Основи гідрогеології та інженерної геології : [нач. посіб.] / М. Л. Зоценко, Ю. Л. Винников; Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка". - Полтава : Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка, 2023. - 258 c. - Бібліогр.: с. 251-252 - укp.

Викладено основні поняття з гідрогеології та інженерної геології, зокрема, про геологічні та інженерно-геологічні процеси, підземні води, основи грунтознавства, інженерно-геологічні та гідрогеологічні дослідження. Розкрито класифікацію та фізичні властивості мінералів. Подано інформацію про рухи земної кори, магматизм, вулкани, землетруси, вивітрювання й елювіальні відклади, відклади озер і боліт, пливуни, суфозію, види води в порах гірських порід. Увагу приділено розрахунку витрат потоку грунтових вод і припливу води до водозабірних споруд, складовим компонентам і структурним зв'язкам грунтів, визначенню розрахункових характеристик фізико-механічних властивостей грунтів. Розглянуто особливості інженерно-геологічних досліджень у районах розвитку небезпечних інженерно-геологічних процесів .


Індекс рубрикатора НБУВ: Д46/47 я73-1 + Д49 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ва866762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського