Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кавулич Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кобилецька М. 
Фенольні сполуки як компоненти саліцилат-індукованої адаптивної відповіді рослин пшениці на токсичну дію кадмій хлориду / М. Кобилецька, І. Бойко, Я. Кавулич, О. Терек // Біол. студії. - 2013. - 7, № 2. - С. 75-82. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-272.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кавулич Я. 
Вплив саліцилової кислоти на пігментну систему рослин гречки за токсичного впливу кадмію хлориду / Я. Кавулич, М. Кобилецька, О. Терек // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 72. - С. 210-217. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Досліджено вплив саліцилової кислоти (СК) на морфометричні показники та вміст фотосинтетичних пігментів у рослин гречки (Fagopyrum esculentum Moench.) за дії кадмію хлориду. Зазначено, що аналізуючи одержані дані, складно провести межу між первинними і вторинними ефектами, спричиненими дією важких металів. Встановлено, що кадмій призводить до деградації хлорофілу і як наслідок - до збільшення вмісту феофітину. Також кадмій хлорид спричиняє підвищення вмісту каротиноїдів. Усі ці первинні (внутрішні) зміни напряму впливають на вторинні процеси, які виявляються у зовнішніх ефектах, таких як затримка ростових параметрів (зміна довжини коренів і зменшення висоти пагонів), і в інших морфофізіологічних змінах (порушення фотосинтетичних процесів). СК позитивно впливає на всі компоненти пігментного апарату, зменшуючи утворення феофітинів і каротиноїдів, як на 14-ту, так на 21-шу добу росту рослин. У результаті експериментів виявлено значні відмінності у порівнянні з контролем обох морфометричних показників у варіантах з іонами кадмію. Саліцилова кислота спричинювала збільшення висоти пагона та кореня на обидві часові точки росту рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-272.5 + Е522.924.2*725.15-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кавулич Я. З. 
Вміст фенольних сполук у рослин пшениці (Triticum aestivum L.) та гречки (Fagopyrum esculentum Moench.) за дії саліцилової кислоти та кадмію хлориду : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Я. З. Кавулич; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2020. - 19 c. - укp.

Досліджено роль екзогенної саліцилової кислоти в формуванні стійкості рослин пшениці (Triticum aestivum L.) та гречки (Fagopyrum esculentum Moenh.) до токсичної дії кадмій хлориду. Встановлено, що саліцилова кислота позитивно впливає на початкові етапи росту рослин, стимулюючи енергію проростання насіння. Зростання вмісту фенольних сполук у органах 14- і 21-добових рослин на фоні інгібування росту іонами кадмію свідчить про їх прооксидантну роль та не суперечить реалізації ними антиоксидантної функції. Зниження концентрації фенолів у коренях і пагонах рослин та зростання вмісту антоціанів внаслідок преінкубації саліциловою кислотою свідчить, що вони є одним із компонентів адаптивної відповіді рослин на кадмієвий стрес. Щодо процесу лігніфікації, результати показують відмінності у нагромадженні лігніну надземною частиною рослини в залежності від умов зростання. Виявлені видові відмінності, з переважанням лігніну в рослин гречки, порівняно з рослинами пшениці. Саліцилова кислота призводила до незначної лігніфікації через свою фенольну природу. Отримані результати дають змогу використовувати саліцилову кислоту у концентрації 0,05 мМ як дієвий та економічно вигідний спосіб для обробки рослин в умовах забруднення навколишнього середовища кадмієм. Саліцилова кислота позитивно впливає на фізіологічні показники рослин, стабілізує їх фотосинтетичний апарат та нормалізує вміст фенольних сполук за рахунок роботи фенілаланін аміакліази в умовах кадмієвого стресу. Виявлена видова специфіка відповіді рослин пшениці і гречки на стрес-протекторну роль саліцилату за токсичного впливу кадмію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-272.53 + П212.8-272.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського