Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Каграманов К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Каграманов К. Н. 
Основные причины безрезультатности поисково-разведочных работ на ряде площадей Бакинского архипелага / К. Н. Каграманов // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2015. - № 2. - С. 33-37. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Виявлено й досліджено причини, які призвели до безрезультатності пошуково-розвідувальних робіт на ряді площ Бакинського архіпелагу. Об'єктом дослідження є нафтозагонасичені горизонти на різних площах. Установлено, що однією з причин, що призвела до ліквідації свердловин, є водопрояв. За підсумками пошуково-розвідувальних робіт, проведених на всіх структурах Бакинського архіпелагу, установлено, що 20 - 25 % свердловин ліквідується через сильний водопрояв. Другою причиною є газопрояв у різних інтервалах геологічного розрізу: установлено, що 30 - 35 % ускладнень припадає на сильні газопрояви. Третьою, і найпоширенішою причиною, що призводить до ускладнень, є аномально високі пластові тиски, що спостерігаються по всьому розрізу, і аномально високі порові тиски у глинистих шарах. Установлено закономірність зростання величин перевищення пластового тиску над гідростатичним за контуром нафтогазоносності в напрямку регіонального занурення шарів, що також підтверджується даними буріння Бакинського архіпелагу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(53АЗЕ,56)1-5 + И361-11

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Каграманов К. Н. 
Геотемпературные условия нефтегазоносности мезокайнозойского комплекса Южно-Каспийского бассейна / К. Н. Каграманов, М. С. Бабаев, С. Г. Шпырко, Х. З. Мухтарова // Геофиз. журн.. - 2019. - 41, № 5. - С. 222-234. - Библиогр.: 231 назв. - рус.

Проаналізовано дані температурних режимів нафтогазових родовищ і перспективних ділянок Південнокаспійського басейну. На основі масиву виміряних температур і стратиграфічних даних за 190 морськими та наземними родовищами на різних глибинах побудовано тривимірні інтерпольовані карти температурних полів і стратиграфічних одиниць осадового комплексу регіону. Наявні дані охоплюють стратиграфічний інтервал від неогену до верхнього мезозою, у тому числі продуктивні формації пліоцену, які інтенсивно розробляють, та можливі інтервали залягання материнських порід (майкопська серія олігоцену, верхня крейда). Геотемпературні режими (залежність температура-глибина) для окремих полів і регіону в цілому можна апроксимувати узагальнено-параболічними кривими з підбиранням коефіцієнтів за наявними експериментальними даними. Виконано порівняння геотемпературних режимів Південнокаспійського басейну та подібних великих нафтогазоносних світових басейнів. Унаслідок особливостей геологічної історії та осадонагромадження, зокрема, швидкого занурення западини та лавинної седиментації (швидкість осадонагромадження 1 - 2 км/млн років) зазначений басейн - один з "найхолодніших" серед гігантських світових басейнів. Це надає змогу сподіватися на наявність зони нафто- та газогенерації на глибинах до 15 - 20 км, тобто значно глибше осадових комплексів Продуктивної товщі пліоцену та підстильних комплексів, зокрема, олігоценової майкопської серії, які на сьогодні розглядають як основні об'єкти розробки та пошукових робіт. Зокрема, аналітичні результати разом із даними геохімічних, стратиграфічних і тектонічних досліджень, а також модельними реконструкціями надають змогу прогнозувати наявність великих перспективних структур у мезозойських комплексах, зокрема потенційні поклади на надвеликих глибинах до 12 км.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 + Д213.561

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського