Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Калиновська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Танько О. П. 
Досвід використання фраксипарину в профілактиці тромбоемболічних ускладнень операції кесарського розтину / О. П. Танько, О. І. Калиновська, Г. В. Мальцев, Ю. Ю. Обухов // Здоровье женщины. - 2005. - № 1. - С. 69-72. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На підставі досліджень встановлено, що використання нефракціонованого гепарину у комплексі післяопераційних заходів у породіль є небажаним, враховуючи негативні властивості стандартного гепарину. Система регуляції агрегатного стану крові являє собою діалектичну єдність двох протилежностей - коагуляційної та антикоагуляційної систем, що забезпечують згортання та рідкий стан крові. Збалансоване функціонування цієї системи, запобігання тромбоемболічним ускладненням у післяопераційному періоді після кесаревого розтину потребує призначення низькомолекулярних гепаринів. Фраксипарин повністю відповідає зазначеним вимогам і його можна широко використовувати в акушерських стаціонарах.


Ключ. слова: кесарев розтин, тромбоемболічні ускладнення, фраксипарин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Калиновська О. В. 
Проблеми лексикографічного опису ідеологічно забарвлених лексичних одиниць / О. В. Калиновська // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філол. науки. - 2008. - Т. 85. - С. 35-39. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто проблеми лексикографічного опрацювання ідеологічно забарвлених одиниць на підставі порівняльного аналізу мовознавчих словників, виданих на початку XXI ст., а також складність лексико-семантичної структури ідеологічно забарвлених одиниць для лексикографічної фіксації. Увагу приділено специфіці добору, тлумачення значень, способам маркування актуалізованих лексичних одиниць, а також тих, що відходять на периферію лексико-семантичної структури мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш104.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Філол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бойко О. О. 
Курс нарисної геометрії, інженерного та архітектурно-будівельного креслення з основами комп'ютерної графіки : навч.-метод. посіб. / О. О. Бойко, Б. В. Панкевич, І. Г. Свідрак, О. П. Калиновська, І. Й. Врублевський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - 2-ге вид., перероб. і допов. - Л., 2010. - 360 c. - Бібліогр.: с. 349-350. - укp.

Розглянуто основні положення інженерної графіки з елементами нарисної геометрії архітектурно-будівельного креслення та комп'ютерної графіки. Охарактеризовано просторові форми, в яких визначальними формотвірними елементами простору є основні геометричні образи - точка, пряма, площина, з яких складаються складніші фігури, а також взаємозв'язки між ними.

Рассмотрены основные положения инженерной графики с элементами очерковой геометрии архитектурно-строительного чертежа и компьютерной графики. Охарактеризованы пространственные формы, в которых определяющими формообразующими элементами пространства являются основные геометрические образы - точка, прямая, плоскость, из которых состоят более сложные фигуры, а также взаимосвязи между ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 я73 + З970.631 я73 + В181.19 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС49934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Калиновський А. О. 
Аналізування стану інформаційного забезпечення технічного обслуговування та відновлення авіаційної техніки / А. О. Калиновський, В. М. Голомовзий, Н. Л. Калиновська, О. Р. Калиновська // Бізнес Інформ. - 2021. - № 11. - С. 162-172. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження можливостей програмних продуктів щодо підвищення економічної ефективності технічного обслуговування та відновлення авіаційної техніки - як для авіакомпаній, так і для обслуговуючих організацій з урахуванням вимог безпеки. Встановлено, що сучасний ринок технічного обслуговування та відновлення авіаційної техніки є надзвичайно конкурентним і вимагає використання спеціальних програмних продуктів. Ефективність побудови співпраці між усіма учасниками ринку безпосередньо залежить від досконалості програмного забезпечення. Програмне забезпечення може впливати на економічну ефективність діяльності авіакомпаній і на рівень безпеки експлуатації авіаційної техніки. Сучасні моделі літаків також сприяють упровадженню програмних засобів у процес технічного обслуговування, оскільки містять власні інформаційні системи. У цілому розвиток і роль інформаційних систем у всіх видах бізнесу стає новою реальністю та позитивно впливає на впровадження інформаційних систем у процес технічного обслуговування та відновлення авіаційної техніки. Встановлено, що авіаційне технічне обслуговування та відновлення є доволі складною функцією для автоматизування через складність, непередбачуваність, безпеку та регулювання. B заміна цілих систем технічного обслуговування та відновлення означає очищення старих даних і капітальне оновлення процесів, що болісно сприймають багато ремонтних підприємств і підрозділів. Але літаки нового покоління, менеджмент даних і економічний тиск продовжують вимагати сильніших ІТ-систем. Таким чином, підприємства змушені впроваджувати нові підходи до технічного обслуговування та відновлення авіаційної техніки для того, щоб залишатись конкурентоспроможними.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375 + О53-08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
5.

Калиновський А. О. 
Проблеми та перспективи підвищення економічної ефективності технічного обслуговування авіаційної техніки / А. О. Калиновський, Н. Л. Калиновська, О. Р. Калиновська, Л. В. Лучит // Бізнес Інформ. - 2021. - № 11. - С. 294-301. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження проблем і перспектив підвищення економічної ефективності технічного обслуговування авіаційної техніки. Встановлено, що всі задіяні сторони в процесі виготовлення й експлуатації авіаційної техніки мають як цілі, що збігаються, так і різнонаправлені цілі. Метою взаємодії всіх стейкхолдерів є створення оптимальної програми технічного обслуговування, ремонту та відновлення авіаційної техніки. Економічну ефективність діяльності авіакомпаній допомагає підвищити гнучкій підхід на основі логіки MSG-3. Таким чином авіаційна техніка менше часу простоює через технічне обслуговування, а також зменшуються витрати на проведення такого обслуговування. Збір та обробка інформації як про конкретний літак, так і про сімейство однакових моделей літаків у цілому, дозволяє визначити безпечні інтервали проведення технічного обслуговування, ремонту та відновлення без зниження показників безпеки. Перехід до програми технічного обслуговування, ремонту та відновлення авіаційної техніки, заснованої на логіці MSG-3, дозволяє зменшити кількість робіт із технічного обслуговування, ремонту та відновлення і, відповідно, трудовитрати, а також розширити інтервали проведення технічного обслуговування, ремонту та відновлення, підвищити економічну ефективність ремонтних підприємств та авіакомпаній. Безпечна експлуатація авіаційної техніки можлива за умови збору й обробки величезного масиву інформації з усіх бортових систем повітряного судна. Такий інформаційний потік вимагає витрат на його збір та обробку. Проте економічний ефект від здійснення технічного обслуговування, ремонту та відновлення авіаційної техніки за гнучкою методологією принесе експлуатуючим організаціям додаткові переваги та можливості. Показники надійності та працездатності авіаційної техніки при цьому збережуться на належному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського