Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Килимник Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Килимник Т. М. 
Досвід виходжування новонароджених з екстремально низькою масою тіла при народженні в умовах відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Житомирської обласної дитячої лікарні / Т. М. Килимник // Соврем. педиатрия. - 2009. - № 2. - С. 129-131. - укp.

Аналіз показників роботи регіонального відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених показав, що для реалізації сучасних технологій виходжування дітей з екстремально низькою масою тіла важливим є об'єднання зусиль акушерської та неонатологічної служб у поєднанні з високим професіоналізмом та належним матеріально-технічним забезпеченням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р731.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевченко Л. І. 
Динаміка гематологічних індексів та показників імунної відповіді у новонароджених дітей з вродженою пневмонією / Л. І. Шевченко, Н. Я. Митник, Т. В. Килимник // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 3. - С. 20-21. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено динаміку лейкоцитарного індексу інтоксикації, індексу резистентності, досліджено рівень імуноглобулінів М, G, А та ендогенних інтерферонів у новонароджених дітей з природженою пневмонією на тлі лікування препаратом внутрішньовенного імуноглобуліну та неспецифічним противірусним препаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Килимник Т. М. 
Досвід використання високочастотної вентиляції легень у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Житомирської обласної дитячої лікарні / Т. М. Килимник // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 1. - С. 153-154. - укp.

Показано досвід виходжування новонароджених із застосуванням високочастотної осциляторної штучної вентиляції легень (ШВЛ). Використання даного методу респіраторної підтримки дозволяє значно збільшити виживаність новонароджених, навіть за граничного ступеня легеневої патології, та уникнути можливих ускладнень, пов'язаних з тривалим перебуванням на ШВЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)44 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лапоног С. П. 
Опыт применения нового сурфактанта Инфасурф на базе Житомирского областного центра охраны здоровья матери и ребенка / С. П. Лапоног, Т. Н. Килимник // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 5. - С. 134-141. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Освещена роль сурфактант-заместительной терапии в неонатологии. Приведены характеристики современных сурфактантов. Показан опыт применения сурфактанта Инфасурф у новорожденных с различной патологией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Знаменська Т. К. 
Реактивність імунної системи новонароджених, хворих на вроджену пневмонію, як клінічний критерій у динаміці захворювання / Т. К. Знаменська, Т. М. Килимник, А. О. Писарев, О. А. Пояркова, Т. В. Дзядик // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 1. - С. 58-68. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - встановити закономірності імунного реагування (тимуса, імунокомпетентних клітин - IKK) у динаміці клініко-патологічного стану новонароджених з вродженою пневмонією (ВП). У 110 новонароджених з ВП проведено рентгенологічне дослідження легень, ультразвукове дослідження тимуса, встановлено загальноклінічні показники крові, сечі, мокроти та рівні імуноглобулінів M, A, G за загальноприйнятими методиками. На основі клініко-функціонального стану пацієнтів визначено інтегрований показник тяжкості захворювання на ВП - показник дихальної недостатності (ДН) I, II і III ступеня. Відповідно, пацієнтів розподілено на 2 групи: I - 29 дітей з ДН 1 - 2; II - 81 дитина з ДН 3. У динаміці клініко-патологічного стану новонароджених встановлено певні закономірності імунного реагування, загальні для пацієнтів з усіма клінічними формами ВП. Перша закономірність - наявність у периферійному кровообігу високої реактивності ІКК першої лінії імунного реагування - нейтрофілів. Друга закономірність - відсутність у периферійному кровообігу високої реактивності ІКК другої лінії імунного реагування - лімфоцитів. Третя закономірність - наявність низького рівня показників більшості функціональних ІКК (нижче за мінімальний віковий норматив) у фазі реконвалесценції при завершеному клінічному процесі. У хворих з ВП виявлено швидку функціональну реактивність тимуса у вигляді зміни власної маси, особливо у клінічний період. Строки переходу у фазу реконвалесценції після ВП були більш тривалими у більшої кількості пацієнтів з двобічним легеневим процесом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Знаменська Т. К. 
Вроджена пневмонія новонароджених - клініко-патогенетична характеристика: методологічні підходи до формування діагностичного процесу та трактовки показників / Т. К. Знаменська, Т. М. Килимник, Т. В. Куриліна, Є. В. Зброжик, Т. В. Петрецюк // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 1. - С. 73-81. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити у новонароджених наявність ознак вродженої пневмонії (ВП) на основі вивчення стану і ступеня масивності патологічних змін тканин дихальної системи; виявити зв'язок масивності пошкодження легень зі станом і ступенем масивності патологічних змін тканин центральної нервової системи (ЦНС); визначити взаємовплив клінічних показників пацієнтів з урахуванням як типових, так індивідуально-варіабельних ознак для формування найбільш об'єктивної та цілісної морфофункціональної картини ВП. У 110 новонароджених з ВП у перші 3 доби життя проведено рентгенологічне дослідження легень, ультразвукове дослідження ЦНС, визначено загальноклінічні та біохімічні показники крові, сечі, мокроти за загальноприйнятими методиками. На основі клініко-функціонального стану пацієнтів визначено інтегрований показник тяжкості захворювання на ВП - показник дихальної недостатності (ДН) I, II і III ступеня. Відповідно, пацієнтів розподілено на 2 групи: I - 29 дітей з ДН 1 - 2; II - 81 дитина з ДН 3. У новонароджених з ВП запальний процес у легенях з двобічною поширеністю виявлено на 39,2 % частіше, ніж з однобічною. Серед усіх хворих на ВП число дітей з ДН 3 в 3,9 разу було вищим, ніж хворих з ДН 1 - 2. Встановлено прямий і сильний кореляційний зв'язок внутрішньоутробної та пологової гіпоксії з частотою та видами тканинних порушень головного мозку: значно більше пошкоджень головного мозку виникало в умовах пологової асфіксії, ніж внутрішньоутробної гіпоксії. У новонароджених з ВП однобічне ураження легень зафіксовано рідше (як на тлі внутрішньоутробної гіпоксії, так і на тлі пологової асфіксії) у порівнянні з двобічним. Методологічний підхід системного поєднання показників порушень у пацієнтів з ВП надав змогу оцінити рівень участі цих порушень у патогенетичному процесі, як основного захворювання, так і його ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Знаменська Т. К. 
Сучасний погляд на вроджені пневмонії в новонароджених від матерів із TORCH-інфекціями / Т. К. Знаменська, Л. І. Шевченко, Т. В. Дзядик, Т. М. Килимник, О. В. Калиновський // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 3. - С. 39-42. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено визначення поняття вроджених пневмоній у новонароджених. Описано стадії цієї патології. Визначено сучасні методи її діагностики. Запропоновано способи лікування вроджених пневмоній у новонароджених від матерів із TORCH-інфекціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Килимник Т. М. 
Клініко-імунологічна характеристика перебігу та тактика лікування вродженої пневмонії у новонароджених : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Т. М. Килимник; НАМН України , ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Мета дослідження - встановлення ранніх діагностичних, диференціально-діагностичних критеріїв та прогнозу вродженої пневмонії різного за характером та ступенем тяжкості у доношених новонароджених на основі порівняльного аналізу (анамнестичного, клінічного, неврологічного, клініко-лабораторного, імунологічного, інструментального, рентгенографічного, ультразвукового дослідження), а також удосконалення та оцінювання медичної ефективності заходів медикаментозної корекції (раннє застосування імунокорегувальної та нейропротекторної терапії) в комплексі стандартного лікування. Виявлено особливості змін морфометричних показників тимусу та імунокомпетентних клітин у новонароджених з різним ступенем важкості вродженої пневмонії протягом всіх фаз перебігу основного захворювання з врахуванням динаміки змін патологічного процесу за порушення тканин головного мозку, а також у катамнезі протягом першого року життя. Удосконалено схему лікування новонароджених з вродженою пневмонією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Килимник Т. М. 
Дискурсивні маркери uh, um, you know, like, oh та well як засоби подолання комунікативних збоїв / Т. М. Килимник // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2010. - Вип. 51. - С. 190-193. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Знаменська Т. К. 
Клінічна характеристика та особливості перебігу ранньої неонатальної адаптації при вродженій пневмонії у новонароджених від матерів з TORCH-інфекціями / Т. К. Знаменська, О. О. Лошак, Т. М. Дзядик, Т. М. Килимник, Ю. С. Пятчанін // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 8. - С. 74-77. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Під спостереженням знаходилося 110 новонароджених. Вроджену пневмонію мали 80 дітей, із них основну групу сформували 38 дітей від жінок з TORCH-інфекціями, групу порівняння - 42 дитини від жінок без TORCH-інфекцій, але з іншою патологією (аднексит, кольпіт тощо). Контрольну групу склали 30 новонароджених від соматично здорових жінок. Аналіз перебігу періоду ранньої неонатальної адаптації проведено з урахуванням особливостей перебігу вагітності та пологів у матері. У матерів з TORCH-інфекціями встановлено високу частоту ускладнень вагітності і пологів, що негативно впливає на стан новонародженої дитини та призводить до патологічного перебігу ранньої неонатальної адаптації Доведено несприятливий вплив інфікування TORCH-інфекціями під час вагітності на розвиток плода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Марченко В. Ф. 
Стан захворюваності дітей Житомирської області у 1986 - 2014 роках / В. Ф. Марченко, П. С. Русак, Т. М. Килимник, О. П. Чабан, С. О. Русак // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 4. - С. 25-35. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЖИТ)026.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Килимник Т. М. 
Захворюваність дітей першого року життя у Житомирській області у післячорнобильський період / Т. М. Килимник, С. О. Русак, О. П. Чабан // Соврем. педиатрия. - 2018. - № 3. - С. 18-26. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено відмінності рівнів загальної захворюваності та пріоритетів у нозологічному складі у дітей до одного року на різних етапах післячорнобильського періоду на територіях із підвищеним рівнем радіоактивного забруднення (ПРРЗ) та умовно чистих (УЧ) територіях Житомирської області. Встановлено, що більшість захворювань пройшла максимум свого кількісного розвитку до 2006 р. Серед дев'яти нозологічних груп, які зберігали свою динамічну активність до 2017 р., на УЧ-територіях зафіксовано новоутворення та хвороби нервової системи, на територіях ПРРЗ - хвороби органів дихання, травлення, сечовивідної системи, стани перинатального періоду, інфекційно-паразитарні хвороби, на обох територіях - вроджені вади розвитку та група неточно визначених станів. Виявлено, що за аналізований період у дітей до одного року більш висока захворюваність реєструвалася в районах УЧ, а смертність, навпаки, в районах ПРРЗ, що надало можливість думати як про територіальне розширення дії післячорнобильських чинників, так і про існування умов, які підтримують відсутність у населення цілеспрямованої настороженості та контрольованої поведінки на екологічно небезпечних територіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)026.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського