Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>A=Ковбасенко Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Ковбасенко Р. В. 
Підвищення резистентності овочевих культур до хвороб / Р. В. Ковбасенко, К. П. Ковбасенко, В. М. Ковбасенко, В. В. Теслюк // Агроекол. журн.. - 2008. - Спец. вип. - С. 105-108. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Показана способность микосана B, арахидоновой и феруловой кислот индуцировать защитные реакции в растениях овощных культур и содействовать снижению пораженности их болезнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Брасиностероїди - перспективні препарати для рослинництва : [монографія] / С. В. Лапа, Р. В. Ковбасенко, В. М. Ковбасенко, О. П. Дмитрієв; НАН України, Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. - Київ : Фенікс : Колобіг, 2013. - 102, [1] c. - Бібліогр.: с. 80-103 - укp.

Узагальнено дані про синтез, функції та механізми дії брасиностероїдів у рослин. Розглянуто їх роль як природних регуляторів росту та сигнальних молекул для індукування захисних реакцій рослин. Досліджено вплив брасиностероїдів на різні клітинні та фізіологічні процеси у рослин, стійкість рослин щодо дії біотичних та абіотичних стресів. Наведено дані про нові хімічні препарати на основі брасиностероїдів та результати їх використання в рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.85 + П415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сигнальні системи рослин та формування стійкості проти біотичного стресу : посібник / О. П. Дмитрієв, Р. В. Ковбасенко, Л. В. Авдєєва, С. В. Лапа, В. М. Ковбасенко; НАН України, Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. - Київ : Фенікс, 2015. - 190, [1] c. - Бібліогр.: с. 146-[191] - укp.

Викладено проблеми сучасної фітоімунології, насамперед, молекулярні аспекти взаємодії рослин та їх паразитів. В процесі молекулярних досліджень з'ясовано, що рецепторні механізми та трансдукція сигналу після розпізнавання паразита ведуть до активації каскаду захисних реакцій та індукування системної стійкості у рослин. Виявлено наявність у рослинних клітин складної та достатньо скоординованої сигнальної мережі, що регулює їх імунний потенціал. Молекулярні дослідження взаємодії паразитів і рослин зумовили створення нового покоління хімічних засобів захисту рослин - екологічно безпечних, неспецифічних і персистентних. Розглянуто механізми розпізнавання паразитів, різні сигнальні системи та їх взаємодію в процесі формування стійкості рослин до біотичного стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*74 + П413

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ковбасенко Р. В. 
Використання наночастинок біогенних елементів і хітозану при вирощуванні пасльонових in vitro та in vivo / Р. В. Ковбасенко, О. П. Дмитрієв // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2019. - Вип. 1. - С. 73-80. - Бібліогр.: 78 назв. - укp.

Застосування нанотехнологій у рослинництві дозволяє вирішити низку економічних проблем. Завданнями роботи були модифікація живильного агаризованого середовища Мурасіге-Скуга (МС) для вирощування рослин in vitro із заміною у ньому фітогормонів на розчин аква N-окси-2-метилпіридин (II) хлориду у екостимі (водно-спиртовому розчині метаболітів штаму симбіотичного гриба-ендофіта Cylindrocarpon destructans, що виявляють ауксин-цитокінінову активність), а також заміна ряду солей макро- і мікроелементів у середовищі МС на наночастинки цих елементів у цитратній або аква-хелатній формі. Такі модифікації сприяли приросту калюсів картоплі і томатів. Перспективним є використання нанопрепаратів і для індукування системної стійкості рослин. Проведено оцінку біологічної активності нових композицій індукторів стійкості рослин до біотичних стресів на основі наночастинок хітозану з аналогами ауксинів та гіберелинів. Встановлено найбільш ефективні композиції, які індукують системну стійкість рослин томатів проти збудників фітофторозу та альтернаріозу в польових умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ковбасенко В. М. 
Проблеми та перспективи екологізації землеробства : монографія / В. М. Ковбасенко, О. П. Дмитрієв, Р. В. Ковбасенко; НАН України, НААН України. - Тернопіль : Крок, 2017. - 281 c. - Бібліогр.: с. 206-281 - укp.

Викладено найбільш важливі проблеми екологізації землеробства, насамперед - екологічні наслідки інтенсифікації сільськогосподарського виробництва та його вплив на природне середовище. Оцінено дію пестицидів на об'єкти агроекосистем та шляхи оптимізації екологічної ситуації. Запропоновано окремі аспекти біологічного та мікробіологічного обгрунтування системи захисту рослин проти шкодочинної мікробіоти у сучасних агротехнологіях. Проаналізовано особливості застосування засобів біологізації для відновлення родючості грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 + П038

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Методологічні засади екологізації захисту культурних рослин : монографія / В. В. Теслюк, Р. В. Ковбасенко, І. П. Григорюк, В. Ф. Камінський, О. П. Дмитрієв, В. М. Ковбасенко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2018. - 299 c. - Бібліогр.: с. 212-299 - укp.

У контексті екосистемного і молекулярно-біологічного підходів висвітлено теоретичні, методологічні й практичні аспекти поліфункціональної дії пестицидів на навколишнє середовище та шкідливу мікробіоту. Розглянуто питання використання пестицидів у землеробстві з метою досягнення господарського ефекту. Для попередження екологічних і гігієнічних наслідків запропоновано комплекс заходів, щодо зниження пестицидного навантаження на агросистеми з врахуванням наявних змін клімату.


Індекс рубрикатора НБУВ: П4 + П008

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА825295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ковбасенко Р. В. 
Роль селену у житті рослин : монографія / Р. В. Ковбасенко, В. М. Ковбасенко; НАН України, НААН України. - Київ : Компринт, 2019. - 166 c. - Бібліогр.: с. 117-165 - укp.

Представлено огляд теоретичної інформації та експериментальних досліджень сполук селену, задіяних у біогеохімічній системі рослин. Описано значення цього елемента та його впливу на фізіологічні та біохімічні процеси. Показано значення сполук селену у індукуванні механізмів внутрішньої фізіолого-біохімічної системи резистентності рослин проти стресів та як активатора захисту від ураження шкідливою мікробіотою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253.6 + П040.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Оксид азоту (NO) - молекула майбутнього для флори : монографія / Р. В. Ковбасенко, В. М. Ковбасенко, О. П. Дмитрієв, П. Г. Дульнєв; НАН України, НААН України. - Київ : Компринт, 2019. - 165 c. - Бібліогр.: с. 105-163 - укp.

Представлено огляд теоретичної інформації та експериментальних досліджень оксиду азоту, задіяного у біогеохімічній системі рослин. Описано значення цієї молекули, її вплив на фізіологічні та біохімічні процеси. Показано значення оксиду азоту у індукуванні механізмів внутрішньої фізіолого-біохімічної системи резистентності рослин проти стресів та як активатора захисту від ураження шкідливою мікробіотою. Дослідження актуально для сфери рослинництва, патофізіології, фотоімунітету тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.31 + П127.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ковбасенко Р. В. 
Роль глутатіону у житті рослин : монографія / Р. В. Ковбасенко, В. М. Ковбасенко; НАН України, Нац. акад. аграр. наук України. - Київ : Ямчинський О. В., 2020. - 377 c. - Бібліогр.: с. 234-376 - укp.

Узагальнено літературну інформацію і результати власних досліджень щодо різних аспектів реакції рослин на дію глутатіону. Розглянуто особливості накопичення у рослини цього пептида та його розташування у органах, тканинах і клітинах та акумуляцію. Представлено результати досліджень про вплив глутатіону на основні фізіологічні процеси. Показано значення глутатіону у індукуванні механізмів внутрішньої фізіолого-біохімічної системи резистентності рослин проти стресів та як активатора захисту від стресів оточуючого середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: 50*725.111.2 + 50*801.1-642

Шифр НБУВ: ВА840146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ковбасенко Р. В. 
Клітинна селекція рослин на стійкість проти стресів : монографія / Р. В. Ковбасенко; Національна академія наук України, Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. - Київ : Ямчинський О. В., 2021. - 452 c. - Бібліогр.: с. 261-451 - укp.

Встановлено, що багато фенотипічних та генотипічних змін, знайдених серед рослин, що пройшли стадію неорганізованого росту, є наслідком культивування in vitro. Генетична природа та механізми виникнення соматичних змін поки ще мало вивчені. Представлено літературне узагальнення вивчення основних селективних факторів, що сприяють успішному добору стійких проти стресів індивідуумів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*447 + Е50*441.4 + П131.985

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ковбасенко Р. В. 
Механізми посухостійкості рослин : [монографія] / Р. В. Ковбасенко; Національна академія наук України, Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. - Київ : Компринт, 2021. - 277 c. - Бібліогр.: с. 169-276 - укp.

Досліджено, що культурні рослини володіють цілим рядом захистних механізмів, що послаблюють або попереджують негативну дію посухи. Зазначено, що до їх числа належать зміни вмісту білків, вуглеводів, органічних сполук, амінокислот, хлорофілу, ензимів та їх каталітичної активності, складу клітинної мембрани та інші. Представлено літературне узагальнення вивчення основних факторів, що сприяють успішному добору стійких проти стресів індивідуумів. Визначено анатомо-морфологічні, фізико-біохімічні механізми, електрофізіологію процесу. Визначено діагностику посухостійкості, вихідний матеріал для класичної селекції, клітинну селекцію, вплив регуляторів росту, роль кремнію у стійкості рослин проти посухи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.592

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Біологічні й екологічні функції кремнійвмісних сполук у рослинництві і ґрунтознавстві : монографія / О. Л. Тонха, Р. В. Ковбасенко, О. Є. Бикова, В. В. Теслюк, В. М. Ковбасенко, В. П. Коваленко, О. М. Вечера. - Київ : НУБіП України, 2022. - 315 c. - Бібліогр.: с. 244-315 - укp.

Наведено огляд теоретичної інформації та експериментальних досліджень кремнієвих речовин, задіяних у біогеохімічній системі "грунт - рослина". Розглянуто роботи, що описують значення кремнію та його речовин у ґрунтово-поглинаючому комплексі, фізіологію та оптимізацію живлення сільськогосподарських культур, оптимізацію екологічної складової у процесі їх вирощування. Показано значення кремнію у індукуванні механізмів внутрішньої фізіолого-біохімічної системи резистентності рослин проти стресів та як активатора захисту від ураження шкідливою мікробіотою. Показано обгрунтування необхідності детального вивчення впливу кремнійвмісних речовин на грунтово-біотичний комплекс агробіогеоценозів та виявлення фізіолого-біохімічних механізмів дії сполук кремнію у рослинному організмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 + П032.32 + П127.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вплив сполук кобальту на екологічний стан агроценозів : монографія / Р. В. Ковбасенко, О. Л. Тонха, В. В. Теслюк, В. М. Ковбасенко, О. В. Піковська; Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національна академія аграрних наук України, "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства", національний науковий центр. - Київ : Ямчинський О. В., 2022. - 220 c. - Бібліогр.: с. 148-220 - укp.

Проаналізовано різні аспекти реакції рослин на дію кобальту. Розглянуто особливості надходження у рослини цього елемента та його розміщення в органах, тканинах і клітинах, процеси акумуляції та міграції речовин. Представлено результати досліджень щодо впливу кобальту на основні фізіологічні процеси рослин. Значну увагу приділено клітинно-генетичним механізмам стійкості рослин проти цього небезпечного токсичного елемента.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.91 + П127.25 + П032.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ковбасенко Р. В. 
Механізми солестійкості рослин : [монографія] / Р. В. Ковбасенко; Національна академія наук України, Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. - Київ : Ямчинський О. В., 2022. - 365 c. - Бібліогр.: с. 237-364 - укp.

Культурні рослини характеризуються цілим рядом захисних механізмів, що послаблюють або попереджують негативну дію засолення грунту. До їх числа відносяться зміни вмісту білків, вуглеводів, органічних сполук, амінокислот, хлорофілу, ензимів та їх каталітичної активності, складу клітинної мембрани та інші. Узагальнено вивчення основних факторів, що сприяють успішному добору стійких проти стресів індивідуумів. Увагу приділено анатомо-морфологічним та фізіолого-біохімічним механізмам стійкості рослин. Висвітлено особливості електрофізіології процесу та діагностики солестійкості. Охарактеризовано вихідний матеріал для класичної селекції. Увагу приділено основним аспектам клітинної селекції. Проаналізовано вплив регуляторів росту рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-658.74-640.2 + П127.591

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ковбасенко Р. В. 
Роль антиоксидантних ферментів при патогенезі : монографія / Р. В. Ковбасенко, В. М. Ковбасенко, М. В. Шотик; Національна академія наук України, Національна академія аграрних наук України. - Київ : Ямчинський О. В., 2022. - 445 c. - Бібліогр.: с. 264-444 - укp.

Узагальнено інформацію, що стосується різних аспектів реакції рослин на дію антиоксидантних ферментів. Розглянуто особливості накопичення у рослини зазначених ензимів, а також їх розташування у органах, тканинах і клітинах та акумуляцію. Представлено результати досліджень щодо впливу оксидоредуктаз на основні фізіологічні процеси. Показано значення цих ферментів у індукуванні механізмів внутрішньої фізіолого-біохімічної системи резистентності рослин проти стресів та як активатора захисту проти стресів оточуючого середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-641 + П127.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ковбасенко Р. В. 
Роль цинку в житті рослин : монографія / Р. В. Ковбасенко, В. М. Ковбасенко; Національна академія наук України, Національна академія аграрних наук України. - Київ : Лисенко М. М., 2021. - 239 c. - Бібліогр.: с. 138-232 - укp.

У роботі представлено огляд теоретичної інформації та експериментальних досліджень цинку та його сполук, задіяних у біогеохімічній системі рослин. Також розглянуто роботи, що описують значення цього елемента, його впливу на фізіологічні та біохімічні процеси. Показано значення цього елемента в індукуванні механізмів внутрішньої фізіолого-біохімічної системи резистентності рослин проти стресів та як активатора захисту від ураження шкідливою мікробіотою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.29 Цинк Zn + П032.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ковбасенко Р. В. 
Роль заліза в житті рослин : монографія / Р. В. Ковбасенко, В. М. Ковбасенко; Національна академія наук України, Національна академія аграрних наук України. - Ніжин : Лисенко М. М., 2021. - 175 c. - Бібліогр.: с. 108-170 - укp.

У роботі представлено огляд теоретичної інформації та експериментальних досліджень заліза та його сполук, задіяних у біогеохімічній системі рослин. Також розглянуто роботи, що описують значення цього елемента, його впливу на фізіологічні та біохімічні процеси. Показано значення цього елемента в індукуванні механізмів внутрішньої фізіолого-біохімічної системи резистентності рослин проти стресів та як активатора захисту від ураження шкідливою мікробіотою


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.29 Залізо Fe + П032.341.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Особливості патогенезу збудників кореневих гнилей та підвищення стійкості рослин : монографія / Р. В. Ковбасенко, Ю. В. Коломієць, Л. О. Білявська, В. В. Теслюк, В. М. Ковбасенко, Н. М. Сергійчук, О. Г. Афанасьєва, В. І. Мельник; Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національна аграрна академія наук України, Національний науковий центр "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства", Національна академія наук України, Інститут мікробіології і вірусології імені Д. К. Заболотного. - Київ : Ямчинський О. В. , 2023. - 365 c. - Бібліогр.: с. 217-365 - укp.

У монографії узагальнено літературну інформацію та результати власних досліджень авторів, що стосуються різних аспектів реакції рослин на патогенез гриба Bipolaris sorokiniana (Sass) Schoemaker та їхню загальну стійкість до фітопатогенів. Розглянуто питання таксономії у морфо-молекулярному аспекті. Представлено результати досліджень про вплив патогена на основні фізіологічні процеси. Значну увагу приділено клітинно-генетичним механізмам стійкості рослин до фітопатогенів та способи ії підвищення для збільшення продуктивності агроценозів та поліпшення стану агроекосистем.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.120.7 + П478.13 + П212-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Особливості регулювання патогенезу хвороб рослин : монографія / Р. В. Ковбасенко, В. В. Теслюк, М. В. Шотик, В. М. Ковбасенко, Ю. В. Коломієць, М. Й. Піковський; Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національна академія аграрних наук України, Інститут механіки та автоматики агропромислового виробництва. - Київ : Компринт, 2023. - 320 c. - Бібліогр.: с. 189-320 - укp.

Узагальнено різні аспекти дослідження реакції рослин на патогенез. Представлено результати досліджень про вплив патогенів на основні фізіологічні процеси. Значну увагу приділено клітинно-генетичним механізмам стійкості рослин проти небезпечних збудників захворювань культурних рослин. Розглянуто природні сполуки і фунгіцидні властивості рослин. Висвітлено роль АФК у стійкості рослин проти патогенів. Увагу приділено концептуальним основам індукованого імунітету. Одне із досить важливих відкриттів у галузі біології клітини полягає у тому, що клітина постійно збирає та аналізує інформацію про свій внутрішній стан в оточуючому середовищі, приймаючи необхідні рішення про ріст, рух і диференціацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П47

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868065 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського