Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Кожушний О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кожушний О.  
Історія формування жанрової системи східнохристиянської (візантійської і давньоруської) гімнографії / О. Кожушний // Київ. старовина. - 2007. - № 3. - С. 43-48. - Бібліогр.: с. 47-48. - укp.

Охарактеризовано жанрову систему східнохристиянської гімнографії, що є сукупністю різноманітних піснеспівів, які використовуються в літургічній практиці православної церкви і охоплює майже 70 жанрів і жанрових різновидів. Розглянуто питання формування спільних для всього східнохристиянського світу гімнографічних жанрових одиниць. Висвітлено п'ять основних груп піснеспівів, організованих за принципом типологічно подібних ознак. Зазначено, що жанрова система майже не зазнала змін і донині зберігає основний гімнографічний фонд недоторканим.

Охарактеризована жанровая система восточнохристианской гимнографии, которая является совокупностью разных песен, использующихся в литургической практике православной церкви и охватывает почти 70 жанров и жанровых разновидностей. Рассмотрены вопросы формирования общих для всего восточнохристианского мира гимнографических жанровых единиц. Освещено пять основных групп песен, организованных по принципу типологически похожих признаков. Указано, что жанровая система почти не претерпела изменений и до сих пор сохраняет основной гимнографический фонд неприкосновенным.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ311.1 + Щ318.9 + Э37-503.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кожушний О.  
Скарби візантійської гімнографії і проблема їх рецепції в Україні / О. Кожушний // Київ. старовина. - 2008. - № 2. - С. 144-149. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто проблеми становлення і розвитку східнохристиянської гімнографії, охарактеризовано творчість східнохристиянських (візантійських) гімнографів. Проаналізовано формоутворювальну, літературну і богословську традиції візантійського піснетворення на основі поетико-богословської єдності, створеної Р. Мелодом - жанру кондака в декількох із його реалізацій.

Рассмотрены проблемы становления и развития восточнохристианской гимнографии, охарактеризовано творчество восточнохристианских (византийских) гимнографов. Проанализированы формообразующая, литературная и богословская традиции византийского песнеобразования на основании поэтико-богословского единства, созданного Р. Мелодом - жанра кондака в нескольких из его реализаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)421-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кожушний О. В. 
Лексико-стилістичні характеристики та жанрова спадкоємність візантійської гімнографії III - VIII століть : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.14 / О. В. Кожушний; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. - К., 2008. - 22 c. - укp.

Досліджено оригінальні тексти Р. Мелода (Солодкоспівця), М. Патарського, Г. Пісиди та І. Дамаскина. Виконано компаративний структурний і лексико-стилістичний аналіз гімнографічних одиниць різних жанрів, наявних у творчій спадщині Р. Мелода, зокрема жанру кондака. Визначено та порівняно особливості поетико-богословського мовлення аналізованих творів. На прикладі гімнографічних одиниць різних жанрів висвітлено формотвірну та богословську спадкоємності традиції візантійської богослужбової поезії. Досліджено гімнографічний жанр кондака Р. Мелода у зв'язку з його сирійським і ранньовізантійським архетипом і жанровими "нащадками". Запропоновано якісно новий погляд щодо проблеми становлення та розвитку східнохристиянської гімнографії з використанням музичної термінології (крещендо - кульмінація - дімінуендо). Зроблено спробу цілісного (лінгвістичного та поетико-богословського) зіставного дослідження гімнографічних одиниць різних жанрів. Увагу приділено комплексному аналізу мови текстів зазначених гімнографічних жанрів, зокрема, синонімічним теонімо-поетонімам та іншим художнім засобам, що є актуальним і новим для поетичної ономастики, яка досліджує процес творення та використання власних імен у художніх текстах. За результатами дослідження доведено, що східнохристиянська гімнографія є цілісним багаторівневим організмом, де жодна зміна у структурі не випадкова. На підставі порівняння синонімічних рядів теонімо-поетонімів, які зустрічаються в аналізованих творах, показано еволюцію поетико-богословського мовлення разом з зовнішньою формою церковних гімнів: від простого метафоричного звертання до Божества, вираженого

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)421-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360862 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського