Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Колосович М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Колосович М. П. 
Біологія цвітіння і запилення шоломниці байкальської в умовах лісостепу України / М. П. Колосович // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 2. - С. 16-18. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Встановлено, що шоломниця байкальська (Scutellaria baicalensis Georgi) - ентомофільна рослина з розтягнутим періодом цвітіння, який коливається у межах 57 - 62 дні. Найактивніше її квітки розкриваються в нічний період (89 %). Розтріскування пиляків відбувається у день розкриття бутона. Пилкові зерна білого кольору, округлої форми з борозенкою посередині та гладкою екзиною. Пилок стає життєздатним за 3 дні до розкриття квітки (45 %), а його максимальна життєздатність відмічається під час повного цвітіння (68 %). У процесі зберігання пилок швидко втрачає життєздатність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Колосович М. П. 
Вивчення прийомів підвищення насіннєвої продуктивності астрагалу шерстистоквіткового та шоломниці байкальської / М. П. Колосович // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 4. - С. 39-41. - укp.

Запропоновано регулятори росту та мікродобрива, а також технологічні прийоми для підвищення насіннєвої продуктивності перспективних лікарських рослин: астрагалу шерстистоквіткового та шоломниці байкальської.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колосович М. П. 
Збереження астрагалу шерстистоквіткового в Україні / М. П. Колосович // Ресурсознавство, колекціонування та охорона біорізноманіття. - Полтава, 2002. - С. 257-259. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.13Fab*88(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637781 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Колосович М. П. 
Особливості біології цвітіння астрагалу шерстистоквіткового (IAstragalus dasyanthus Pall.D) та шоломниці байкальської (IScutellaria baicalensis GeorgiD) і підвищення їх насіннєвої продуктивності в умовах Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.14 / М. П. Колосович; Ін-т цукр. буряків УААН. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Наведено результати досліджень 1998 - 2001 рр. щодо вивчення особливостей цвітіння, плодоношення, розробки прийомів підвищення насіннєвої продуктивності астрагалу шерстистоквіткового та шоломниці байкальської, особливостей проростання насіння шоломниці байкальської. Встановлено, що період цвітіння астрагалу та шоломниці розтягнутий у часі. Зазначено, що це типові перехреснозапильні культури, які запилюються переважно джмелями. Виявлено, що формування плодів і насіння астрагалу шерстистоквіткового здійснюється протягом 24-х діб з моменту зав'язування. Досліджено, що період повного достигання плодів шоломниці байкальської складає у середньому 27, а насіння - 24 доби. Показано, що насіння даної шоломниці проростає протягом 10-ти діб, але найдружніше - протягом перших п'яти. Розроблено проект тимчасових технічних умов на насіння шоломниці байкальської. Виявлено позитивний вплив регуляторів росту рослин, мікродобрив на підвищення урожайності насіння даних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39-37 астрагал + П214.39-37 шоломниця

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колосович М. П. 
Посівні якості насіння шоломниці байкальської / М. П. Колосович // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 5. - С. 80-82. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто зв'язок фаз достигання плодів з посівними якостями насіння з метою визначення оптимальних строків збирання та запобігання осипанню насіння. Встановлено, що насіння шоломниці байкальської за лабораторних умов (світла та темряви - світла) проростає протягом десяти днів. Обгрунтовано необхідність її зберігання у бязевій та поліетиленовій тарі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Устименко О. В. 
Агроекологічні дослідження у розвитку лікарського рослинництва / О. В. Устименко, Л. А. Глущенко, Н. І. Куценко, М. П. Колосович // Агроекол. журн.. - 2017. - № 3. - С. 18-26. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати агроекологічних досліджень лікарських рослин (ЛР) за період 2001 - 2016 рр. Доведено, що під впливом господарської діяльності в агроценозах відбувається формування стійких антропогенних фітоценозів з комбінаційними системами. У фітоценозах з лучно-степовою рослинністю та низьким рівнем антропогенного навантаження відбуваються різкі відхилення до ксероморфності та синантропності. Серед екологічних чинників, що найбільше впливають на сезонний ритм росту і розвитку лікарських видів, є коливання температури та вологості. Виявлено особливості комбінування ЛР та розроблено принципи формування ландшафтних композицій для декоративно-оздоровчих комплексів. Наведено характеристику новостворених сортів ЛР з високою екологічною адаптивністю, запропоновано нові методи оцінки якості сировини за вмістом біологічно активних речовин та вдосконалено методики проведення оцінки рослинницьких зразків ЛР. Розроблено комплекс екологічно безпечних технологій вирощування нових та традиційних лікарських культур. Проведено пошук екологічно безпечних засобів для підвищення врожайності та якості сировини ЛР.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського