Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Компанієць К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Компанієць К. М. 
Клініко-патогенетична характеристика, лікування та медична реабілітація хворих хронічним некалькульозним холециститом на тлі вторинного імунодефіциту : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К. М. Компанієць; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2004. - 20 c. - укp.

Узагальнено дані комплексного клініко-лабораторного й інструментального обстеження пацієнтів різного віку (від 23-х до 55-ти років), хворих на хронічний некалькульозний холецистит з наявністю вторинного імунодефіциту. Встановлено патогенетичну роль метаболічних та імунологічних порушень у загостренні перебігу захворювання, виявлено взаємозалежність між ступенем їх вираженості. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання комбінації ербісолу та глутаргіну у комплексній терапії хворих на хронічний некалькульозний холецистит за наявності вторинного імунодефіциту, а також холенорму в заходах медичної реабілітації. Відзначено більш швидке покращання загального стану пацієнтів, відновлення імунологічних і біохімічних показників, що проявляється у досягненні стійкої та повноцінної ремісії захворювання протягом 1-го року диспансерного нагляду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Компанієць К. М. 
Застосування препаратів тіоктової кислоти в лікуванні хворих з хронічним некалькульозним холециститом на тлі гелікобактеріозу у поєднанні з ішемічною хворобою серця / К. М. Компанієць // Сучас. гастроентерологія. - 2011. - № 4. - С. 90-93. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

У больных с хроническим некалькулезным холециститом на фоне хеликобактериоза в сочетании с ишемической болезнью сердца наблюдали повышение содержания провоспалительных цитокинов (ИЛ-1beta, ИЛ-2, ИЛ-6, ФНП-alpha) на фоне относительной недостаточности противовоспалительного ИЛ-4. Включение в комплекс лечения современного препарата тиоктовой кислоты способствовало положительной динамике цитокинового профиля крови у больных с коморбидной патологией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11 + Р413.204.6 + Р410.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Компанієць К. М. 
Основні принципи розрахунку показників електрокардіограми. Електрокардіографічні ознаки порушень серцевого ритму та провідності : [навч.-метод. посіб.] / К. М. Компанієць, О. І. Нішкумай, Г. С. Ліпатнікова, Л. М. Іванова, Ю. В. Сидоренко; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ : ЛДМУ, 2012. - 227 c. - Бібліогр.: с. 225. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено актуальні питання електрокардіографії. Відображено основні погляди щодо будови внутрішньошлуночкової провідної системи та діагностичних ознак різних порушень, що стосуються внутрішньошлуночкової провідності. Описано варіанти нормальної ЕКГ. Увагу надано визначенню електричної осі серця, наведено електрокардіографічні діагностичні ознаки. Вказано захворювання, за яких розвиваються гіпертрофія шлуночків і передсердя та блокади ніжок передсердно-шлуночкового пучка. Запропоновано лікувальні заходи за різноманітних порушень серцевого ритму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.371 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Компанієць К. М. 
Корекція показників інтерферонового статусу у хворих на хронічний некалькульозний холецистит у сполученні з ішемічною хворобою серця фітопрепаратами / К. М. Компанієць, Л. М. Іванова // Фітотерапія. - 2014. - № 4. - С. 8-9. - укp.

На підставі вивчення інтерферонового статусу патогенетично обгрунтовано використання засобу рослинного походження хеліскан у лікуванні хворих з зазначеною поєднаною патологією. Для вивчення ефективності різних схем лікування пацієнтів розподілили на групи: основна, хворі якої отримували хеліскан, та група зіставлення, хворим якої призначали традиційні реабілітаційні заходи. До початку лікування було встановлено наявність однотипових порушень інтерферонового статусу у хворих обох груп, що характеризувалися зниженням функціональної активності системи інтерферону в цілому. Після завершення лікування встановлено виражений позитивний вплив терапії з включенням хеліскану на інтерфероновий статус хворих на хронічний некалькульозний холецистит у сполученні з ішемічною хворобою серця. При цьому активність системи інтерферону та концентрація альфа-ІФН та гамма-ІФН у крові вірогідно зростали та досягали нижньої межи норми.

На основании изучения интерферонового статуса патогенетически обосновано использование средства растительного происхождения хелискан в лечении больных с данной сочетанной патологией. Для изучения эффективности различных схем лечения пациентов разделили на группы: основная, больные которой получали хелискан, и группа сопоставления, больным которой назначали традиционные реабилитационные мероприятия. До начала лечения было установлено наличие однотипных нарушений интерферонового статуса у больных обеих групп, которые характеризовались снижением функциональной активности системы интерферона в целом. После завершения лечения установлено выраженное положительное влияние терапии с включением хелискана на интерфероновый статус больных хроническим некалькулезным холециститом в сочетании с ишемической болезнью сердца. При этом активность системы интерферона и концентрация альфа-ИФН и гамма-ИФН в крови достоверно росли и достигали нижнего предела нормы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р410.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Компанієць К. М. 
Ефективність застосування препаратів розторопші плямистої в лікуванні хворих на хронічний некалькульозний холецистит у сполученні з ішемічною хворобою серця / К. М. Компанієць, Л. М. Іванова // Фітотерапія. - 2014. - № 4. - С. 15-17. - укp.

Мета дослідження - вивчення впливу препарату розторопші плямистої на показники перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та активності антиоксидантного захисту (АОЗ) у хворих на на хронічний некалькульозний холецистит у сполученні з ішемічною хворобою серця. Під наглядом перебувало 119 хворих з тривалістю цієї поєднаної патології від 1 до 10 років. Зсуви показників ПОЛ та АОЗ у цих хворих, які характеризувалися зростанням у сироватці крові кінцевих і проміжних продуктів ПОЛ та низькою активністю АОЗ, свідчили про активацію ліпопероксидації мембран. Включення до комплексу лікування хворих зі сполученою патологією препарату розторопші плямистої позитивно впливало на стан метаболічного гомеостазу, а саме - сприяло зниженню активності процесів пероксидації.

Целью исследования было изучение влияния препарата расторопши пятнистой на показатели перекисного окисления липидов (ПОЛ) и активности антиоксидантной защиты (АОЗ) у больных хроническим некалькулезным холециститом в сочетании с ишемической болезнью сердца. Под наблюдением находилось 119 больных с длительностью данной сочетанной патологии от 1 до 10 лет. Сдвиги показателей ПОЛ и АОЗ у данной группы больных, характеризовались ростом в сыворотке крови конечных и промежуточных продуктов ПОЛ и низкой активностью АОЗ, свидетельствовали об активации липопероксидации мембран. Включение в комплекс лечения больных с сочетанной патологией препарата расторопши пятнистой положительно влияло на состояние метаболического гомеостаза, а именно - способствовало снижению активности процессов пероксидации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р410.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Компанієць К. М. 
Ефективність застосування комплексного рослинного препарату фітосед у медичній реабілітації хворих на хронічний некалькульозний холецистит на тлі хелікобактеріозу у сполученні з ішемічною хворобою серця / К. М. Компанієць // Фітотерапія. - 2013. - № 2. - С. 13-17. - укp.

Обстежено 87 хворих на хронічний некалькульозний холецистит на тлі хелікобактеріозу у сполученні з ішемічною хворобою серця у віці від 23-х до 69-ти років. Контрольну групу склали 33 практично здорові особи. Хворим основної групи призначали фітосед - комплексний рослинний препарат, який виявляє седативний ефект, позитивний ізотропний і негативний хронотропний ефект, а також сприяє підвищенню хвилинного об'єму серця, покращенню мозкового та коронарного кровотоку, перешкоджанню тромбоутворення, зниженню рівня ліпідів, холестерину та тригліцеридів крові. Проведено аналіз динаміки функціональних показників у хворих з такою патологією.

Обследованы 87 больных с хроническим некалькулезным холециститом на фоне хеликобактериоза в сочетании с ишемической болезнью сердца в возрасте от 23-х до 69-ти лет. Контрольную группу составили 33 практически здоровых человека. Больным основной группы назначали фитосед - комплексный растительный препарат, который проявляет седативный эффект, положительный изотропный и отрицательный хронотропный эффект, а также способствует повышению минутного объема сердца, улучшению мозгового и коронарного кровотока, препятствованию тромбообразования, снижению уровня липидов, холестерина и триглицеридов крови. Проведен анализ динамики функциональных показателей у больных с такой патологией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р410.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Компанієць К. М. 
Патогенетичне обгрунтування застосування сучасного комплексного рослинного препрату "Хеліскан" у хворих на хронічний некалькульозний холецистит у сполученні з ішемічною хворобою серця / К. М. Компанієць, Л. М. Іванова // Фітотерапія. - 2013. - № 1. - С. 17-21. - укp.

Наведено дані обстеження хворих на хронічний некалькульозний холецистит у сполученні з ішемічною хворобою серця, в результаті якого виявлено підвищення рівня протизапальних (IL-1бета, ФНП-альфа) цитокінів у сироватці крові на тлі відносної недостатності протизапального цитокіну (IL-4). У таких хворих також спостерігався дисбаланс перекисного окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту з підвищенням вмісту малонового діальдегіду та дієнових кон'югатів у крові обстежених, підвищенням активності каталази, зниженням активності супероксиддисмутази та інтегрального коефіцієнту Ф. Показано, що використання сучасного рослинного препарату хеліскану в комплексному лікуванні хворих з коморбідною патологією сприяло позитивній динаміці вивчених біохімічних та імунологічних показників.

Приведены данные обследования больных хроническим некалькулезный холециститом в сочетании с ишемической болезнью сердца, в результате которого выявлено повышение уровня противовоспалительных (IL-1бета, ФНО-альфа) цитокинов в сыворотке крови на фоне относительной недостаточности противовоспалительного цитокина (IL-4). У таких больных также наблюдается дисбаланс перекисного окисления липидов и системы антиоксидантной защиты с повышенным содержанием малонового диальдегида и диеновых конъюгатов в крови обследованных, повышением активности каталазы, снижением активности супероксиддисмутазы и интегрального коэффициента Ф. Показано, что использование современного растительного препарата хелискан в комплексном лечении больных с коморбидной патологией способствовало положительной динамике изученных биохимических и иммунологических показателей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р410.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іванова Л. М. 
Ефективність рослинних седативних препаратів та препаратів, що стимулюють імунітет, у медичній реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця в сполученні з хронічним некалькульозним холециститом / Л. М. Іванова, К. М. Компанієць, О. В. Пілієва, М. В. Височин, О. А. Холіна // Фітотерапія. - 2013. - № 3. - С. 17-20. - укp.

Показано, що застосування фітоседу та хелістану у хворих на ішемічну хворобу серця в сполученні з хронічним некалькульозним холециститом під час медичної реабілітації сприяло скороченню тривалості клінічних проявів та ознак астено-невротичного синдрому.

Показано, что использование фитоседа и хелискана у больных с ишемической болезнью сердца в сочетании с хроническим некалькулезным (бескаменным) холециститом во время медицинской реабилитации способствовало уменьшению продолжительности клинических проявлений и признаков астено-невротического синдрома.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р413.520.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ефективність застосування ехінацеї пурпурової в медичній реабілітації хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з неалкогольним стеатогепатитом / Л. М. Іванова, К. М. Компанієць, Ю. В. Сидоренко, М. В. Височин, О. А. Холіна // Фітотерапія. - 2013. - № 4. - С. 27-29. - укp.

Зазначено, що під спостереженням знаходилось 69 хворих на означену патологію віком від 20-ти до 59-ти років. Хворих було розподілено методом випадкової вибірки на дві групи, рандомізовані за віком, статтю та характером перебігу поєднаної патології бронхолегеневої системи та печінки. Встановлено, що включення ехінацеї пурпурової екстракту в медичну реабілітацію хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з неалкогольним стеатогепатитом сприяло відновленню балансу прооксидантних та антиоксидантних властивостей крові.

Отмечено, что под наблюдением находились 69 больных данной патологией в возрасте от 20-ти до 59-ти лет. Больные были разделены методом случайной выборки на две группы, рандомизированные по возрасту, полу и характеру течения сочетанной патологии бронхолегочной системы и печени. Установлено, что включение эхинацеи пурпурной экстракта в медицинскую реабилитацию больных хроническим обструктивным заболеванием легких в сочетании с неалкогольным стеатогепатитом способствовало восстановлению баланса прооксидантных и антиоксидантных свойств крови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Компанієць К. М. 
Імунологічні порушення у хворих на хронічний некалькульозний холецистит на тлі гелікобактеріозу залежно від дисбіозу кишечнику / К. М. Компанієць // Буков. мед. вісн.. - 2015. - 19, № 4. - С. 81-83. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено результати дослідження імунологічних порушень у хворих на хронічний некалькульозний холецистит на тлі гелікобактеріозу залежно від дисбіозу кишечнику. При цьому встановлено, що зазначена патологія супроводжується виникненням T-лімфопенії, дисбалансом основних субпопуляцій T-клітин, підвищенням у сироватці крові концентрації IL-1beta, IL-2, TNFalpha на тлі відносної недостатності IL-4 і пригнічення фагоцитарної активності моноцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11 + Р413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Компанієць К. М. 
Стан глутатіонової системи та рівень вітамінів з антиоксидантними властивостями у хворих на хронічний некалькульозний холецистит у сполученні з ішемічною хворобою серця і хелікобактеріозом / К. М. Компанієць, Т. М. Амбросова // Експерим. і клініч. медицина. - 2015. - № 4. - С. 43-47. - укp.

Зазначено, що у хворих на хронічний некалькульозний холецистит у сполученні з ішемічною хворобою серця та хелікобактеріозом спостерігаються дисбаланс співвідношення окремих фракцій глутатіону в сироватці крові, функціональна недостатність ферментативної ланки редокс-системи глутатіону, які залежать від ступеня обсіменіння хелікобактером.

Отмечено, что у больных хроническим некалькулезным холециститом в сочетании с ишемической болезнью сердца и хеликобактериозом наблюдаются дисбаланс соотношения отдельных фракций глутатиона в сыворотке крови, функциональная недостаточность ферментативного звена редокс-системы глутатиона, которые зависят от степени обсеменения хеликобактером.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11 + Р410.11 + Р413.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Амбросова Т. М. 
Роль адипонектину у генезі серцевої недостатності : (огляд літ.) / Т. М. Амбросова, Т. В. Ащеулова, К. М. Компанієць // Лікар. справа. - 2016. - № 7/8. - С. 23-27. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Наведено аналіз клінічних досліджень, присвячених встановленню ролі адипонектину як можливого метаболічного маркера серцевої недостатності (СН). Наведено основні дані щодо патофізіології адипонектину в контексті серцево-судинного ризику. Висвітлено дані експериментальних і клінічних досліджень щодо можливого впливу адипонектину на формування СН, що пов'язане з його впливом на синтез оксиду азоту, активність імунозапальної відповіді, процесів апоптозу кардіоміоцитів, чутливість тканин до інсуліну, що є морфологічним субстратом формування структурних та функціональних змін міокарда. Наведено основні дані щодо різноспрямованої залежності між вмістом адипонектину й основними факторами ризику виникнення СН - ожирінням, артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом, інфарктом міокарда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Ащеулова Т. В. 
Патогенетична обурунтованість застосування сакубітрилу/валсартану при респіраторно-кардіальній коморбідності : (огляд) / Т. В. Ащеулова, К. М. Компанієць, Н. М. Герасимчук, І. В. Ситіна // Патологія. - 2022. - 19, № 3. - С. 236-246. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

До коморбідних станів, що істотно погіршують показники якості та тривалості життя, належать хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) і серцева недостатність. Труднощі медикаментозної терапії полягають у несумісності підходів до лікування хронічної обструктивної хвороби легень і супутньої кардіоваскулярної патології. Мета роботи - пошук наукових доказів щодо можливого використання комбінованого препарату LCZ696 (angiotensin receptor neprilysin inhibitor, ARNI), який містить інгібітор неприлізину сакубітрил (AHU377) і блокатор рецепторів ангіотензину II валсартан, у пацієнтів із поєднанням хронічного обструктивного захворювання легень і серцевої недостатності. У результаті огляду фахової літератури встановили: причиною летальності у хворих на ХОЗЛ можуть бути і зміни з боку дихальної системи, й ускладнення з боку серцево-судинної системи. Виявлено, що, прогресуючи, ХОЗЛ призводить до формування легеневої гіпертензії, гіпертрофії правого шлуночка, зниження його систолічної функції, наступної дилатації правого шлуночка, а також спричиняє виникнення правошлуночкової серцевої недостатності, що є одним із найсерйозніших і найскладніших випробувань у лікувальному процесі. Наслідком цієї поєднаної патології є виникнення лівошлуночкової серцевої недостатності. Висвітлено роль системи натрійуретичних пептидів: мозкового натрійуретичного пептиду, мозкового натрійуретичного пропептиду, натрійуретичного пептиду С-типу і N-кінцевого попередника натрійуретичного пептиду C-типу - як маркерів ХОЗЛ і серцевої недостатності. Натрійуретичний пептид - підтверджений маркер серцевої недостатності. Його висока цінність досягається завдяки визначенню прогнозу та стратифікації ризику у хворих із серцевою недостатністю. Натрійуретичний пептид діє як судинорозширювальний засіб, має антипроліферативну активність через шлях G-залежної протеїнкінази, сприяє бронходилятації, спричиняючи вивільнення ацетилхоліну з клітин бронхіального епітелію. Висновки: натрійуретичні пептиди можуть бути потенційним засобом лікування в пацієнтів із серцевими ускладненнями та ХОЗЛ. Найкращий спосіб подовження "терміну життя" натрійуретичного пептиду - пригнічення його деградації за допомогою інгібітора неприлізину сакубітрилу.



Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського