Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Котов Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лисенко В. П. 
Математичне моделювання нестаціонарних теплових процесів прес-екструдера з індукційним обігрівом як об'єкта з розподіленими параметрами / В. П. Лисенко, Б. І. Котов, Д. С. Комарчук, Р. А. Калініченко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2012. - Вип. 12, т. 2. - С. 165-169. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Створено математичну модель процесу нагріву зерна ріпаку в прес-екструдері з індукційним обігрівом, враховуючи розподіл температури в напрямку руху матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.127

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Котов Б. І. 
Математичне моделювання пташиного приміщення як об'єкта автоматизації системи управління температурним режимом / Б. І. Котов, О. І. Ряба // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 5. - С. 131-137. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розроблено математичну модель пташиного приміщення як об'єкта керування температурою з розподіленими параметрами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П085.7 + П811.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Котов Б. І. 
Моделювання динамічних режимів прямоточної зерносушарки як об'єкта автоматизації / Б. І. Котов, В. О. Мірошник, С. П. Степаненко, Р. А. Калініченко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 5. - С. 78-85. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено методику моделювання процесу сушіння зерна в математичному середовищі Simulink Matlab для визначення динамічних режимів роботи зерносушарки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Котов Б. І. 
Моделювання динамічних характеристик виробних приміщень з біологічними об'єктами, як керованої частини САУ мікрокліматом / Б. І. Котов, В. О. Грищенко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 5. - С. 138-146. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено математичну модель динаміки процесів тепло- та масообміну у виробничих приміщеннях із біологічними об'єктам.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Котов Б. І. 
Математична модель динаміки сушіння листостеблових матеріалів активним вентилюванням / Б. І. Котов, В. Ф. Кузьменко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2013. - Вип. 13, т. 3. - С. 32-38. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто побудову математичної моделі сушіння стеблових рослинних матеріалів у штабелі активним вентилюванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л814.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Котов Б. І. 
Вібропневматичне розділення насіннєвих сумішей / Б. І. Котов // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 5. - С. 55-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено аналітичні дослідження щодо уточнення математичної моделі вібропневматичного поділу сипких сумішей.

Приведены аналитические исследования по уточнению математической модели вибропневматического разделения сыпучих смесей.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Котов Б. І. 
Моделювання режимів сушіння дисперсних матеріалів в безперевних сушарках колонкового типу / Б. І. Котов, Р. А. Калініченко, А. В. Спірін // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2016. - № 6. - С. 69-75. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Післязбиральна обробка і зберігання зерна є важливим етапом в загальному процесі виробництва зерна, що дозволяє не тільки кількісно і якісно зберегти вирощений урожай, але і забезпечити отримання максимального прибутку від його реалізації при найбільш вигідній кон'юнктурі ринку. Термічне сушіння забезпечує зберігання зібраного урожаю, запобігає його втратам, а також у деяких випадках підвищує якість готового продукту. Необхідність інтенсифікації і автоматизації технологічних процесів післязбиральної обробки зерна потребує розвитку методів математичного моделювання енергоємних процесів термічного сушіння. Визначення і обгрунтування оптимальних режимів і параметрів роботи сушильного обладнання для забезпечення якісного сушіння можливе лише з використанням методів математичного моделювання. Термічне сушіння дисперсного матеріалу описується складними математичними моделями в частинних похідних теорії тепло- і масообміну. Аналітичне рішення системи диференціальних рівнянь, що описують тепло- і масообмін в товстому шарі матеріалу при змінному режимі до цих пір не отримано, тому роботи, щодо розвитку спрощених аналітичних модельних представлень є надзвичайно актуальними, оскільки, дозволяють провести ідентифікацію взаємопов'язаних процесів тепло- і масообміну в діючих сушильних установках. Мета роботи - отримання формул для спрощеного розрахунку параметрів шару зерна і теплоносія в напрямку руху в колонковій сушарці. Розглянуті математичні моделі нестаціонарного процесу сушіння дисперсного матеріалу у щільному шарі дозволяють визначати розвиток полів температури і вологовмісту в шарі дисперсного матеріалу в установках безперервної дії, що дозволяє визначати режими і параметри сушильних установок для забезпечення якісного і енергоефективного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-485

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Котов Б. І. 
Математичне моделювання процесу сушіння рослинних матеріалів в барабанній сушарці при змінній швидкості переміщення матеріалу / Б. І. Котов, Р. А. Калініченко, А. В. Спірін // Інженерія природокористування. - 2017. - № 2. - С. 19-23. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

В системі технологічних операцій післязбиральної обробки урожаю сільськогосподарських культур важливе місце займає сушіння. Універсальні сушарки барабанного типу широко використовуються в господарствах, оскільки, дозволяють проводити зневоднення різних сипучих вологих матеріалів, але за цілим рядом показників роботи (питомі затрати енергії, рівень автоматизації, виконання екологічних вимог, та інші) ці сушарки не зовсім відповідають сучасним вимогам виробництва сільськогосподарської і переробної галузей. Вирішення задач оптимізації щодо продуктивності і енергозатрат барабанних агрегатів можливе лише за наявності адекватної математичної моделі процесів тепло- і масообміну з урахуванням визначальних параметрів процесу. На основі аналізу літературних джерел обгрунтовано наукове завдання аналітичного математичного опису і розрахунку визначальних параметрів процесу сушіння рослинних дисперсних матеріалів в пневмобарабанних агрегатах. За допомогою методів теплового і матеріального балансу на основі спрощених уявлень про процеси тепло- і масообміну побудовано математичну модель, що описує зміну параметрів сушильного агента і матеріалу в пневмобарабанному агрегаті в процесі переміщення вздовж обертального барабану. Для прикладу аналітичного аналізу зміни температури сушильного агента і матеріалу та його вологовмісту наведено розв'язок одержаних рівнянь для лінійного закону переміщення матеріалу вздовж барабану. Таким чином в результаті виконаного дослідження одержано математичну модель стаціонарного процесу сушіння рослинного матеріалу в пневмобарабанному агрегаті. Визначено аналітичні залежності, що описують розподіл параметрів процесу сушіння матеріалу в барабані з урахування швидкості переміщення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Котов Б. І. 
Моделювання динаміки нагріву та охолодження зернопродуктів в режимі пневмотранспортера / Б. І. Котов, Р. А. Калініченко, В. В. Кифяк // Інженерія природокористування. - 2015. - № 1. - С. 40-43. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Можливість термообробки дисперсних матеріалів, що рухаються в прямоточному газовому потоці, є відомою. Теплообмін в рухомому потоці газу характеризується високою інтенсивністю передачі теплоти від газу-теплоносія до матеріалу і навпаки від нагрітого матеріалу до охолоджуючого повітря. Однак відсутня надійна математична модель, що відтворює динаміку теплообміну в об'єктах з розподіленими параметрами, не дозволяє визначати раціональні параметри і режими таких установок, стримує розвиток системи управління. Для вирішення цього питання розроблено математичну модель нагріву зерна за умов пневмотранспортера з урахуванням розподіленості параметрів. Основою для моделі обрано рівняння теплового балансу, якими можна описати процеси конвективного теплообміну для виділеного елемента труби. Одержані рівняння, які визначають розподіл температур теплоносія і зерна за довжиною пневмотракта для будь-якого моменту часу. При цьому новизною є можливість одним рівнянням визначити перехідний процес для фактичного розподіленого об'єкта. Результатом статті є встановлені математичні залежності зміни температури зерна і теплоносія при прямоточному русі в пневмоканалі за висотою та в часі. Одержану динамічну модель теплообміну зерна з теплоносієм можна використовувати для розробки системи керування процесом нагріву, що значно підвищить його ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-483 + П072.854.12 + Л821.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Котов Б. І. 
Математична модель динаміки процесів тепловологісної обробки в проточному апараті / Б. І. Котов, А. А. Руденський, О. Д. Курганський // Інженерія природокористування. - 2015. - № 1. - С. 56-60. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Для систем створення мікроклімату виробничих споруд режими роботи завжди нестаціонарні завдяки наявності змінних в часі зовнішніх зрубень. Досліджено перехідні динамічні режими роботи систем охолодження і зволоження повітря. Математичний опис динаміки тепловологісної обробки повітря в установці з дрібнодисперсним розпилюванням води складено на основі рівнянь теплового і матеріального балансу. Прийнято ряд уявлень та припущень. Розроблено математичну модель динаміки адіабатичного зволоження повітря в проточному апараті. За розробленими моделями побудовані залежності розгінних характеристик температури, вологовмісту та відносної вологості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Котов Б. И. 
Математическое моделирование динамических режимов принудительного вентилирования плодов и овощей в плотном слое / Б. И. Котов, В. А. Грищенко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2014. - Вип. 148. - С. 382-388. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Исследована математическая модель процессов тепломассопереноса в плотном слое плодов и овощей при принудительном вентилировании.


Індекс рубрикатора НБУВ: П148.6 + Л91-309.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Котов Б. І. 
Математичне моделювання динамічних режимів мікронізації зерна при зміні потужності випромінювачів за координатою / Б. І. Котов, Р. А. Калініченко, В. В. Кифяк // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2014. - Вип. 148. - С. 388-394. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено математичний опис динаміки нагріву зерна ІЧ-опромінюванням за змінної в напрямку руху потужності нагрівачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183 + Л824-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Степаненко С. П. 
До питання математичного опису руху вимолоченого насіння в кільцевому каналі змінного перерізу / С. П. Степаненко, Б. І. Котов, А. В. Спірін // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 180. - С. 330-339. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Аналітично досліджено та проаналізовано рух зернини в кільцевому зигзагоподібному пневмосепараторі. Розроблено математичну модель на основі рівнянь руху зернини у повітряному потоці з врахуванням впливу на неї додаткових сил. Проведено аналітичні дослідження впливу обертання зернини навколо своєї осі за її руху у повітряному потоці кільцевого зигзагоподібного сепаратора. Одержані рівняння відрізняються від відомих наявністю складової, що враховує дію обертання частинки зерна навколо своєї осі в зерновому матеріалі. Визначено графіки залежності переміщення частки по осі Y в нерівномірному повітряному потоці від часу розділення та графіки залежності траєкторій руху частки по осі X та осі Y за різних значень кутової швидкості обертання часток навколо своєї осі. Встановлено також, якщо змінювати швидкість повітряного потоку в зоні розділення зернової суміші та відносну швидкість частки можна досягти розпушеності матеріалу по площі аспіраційного каналу і перетворити стохастичний рух часток з коливальним обертанням в об'ємі каналу в повне обертання часток навколо своєї осі. У разі обертання часток на початку їх руху відбувається зменшення ефекту стохастичного розсівання по площі каналу. Наведено процес пневмосепарації насіння в кільцевому зигзагоподібному пневмосепараторі та досліджено його принцип роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.831-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Моделювання технологічних процесів в типових об'єктах післязбиральної обробки і зберігання зерна (очищення, сепарація, сушіння, активне вентилювання, охолодження) : [колект. монографія] / Б. І. Котов, Р. А. Калініченко, С. П. Степаненко, В. О. Швидя, В. О. Лісецький; НААН України, Нац. наук. центр ''Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва''. - Київ : Лисенко М.М., 2017. - 551 c. - Бібліогр.: с. 504-551 - укp.

Проаналізовано питання актуальних проблем післязбиральної обробки зерна і зберігання рослинної продукції. Розглянуто математичні моделі, які надають теоретичні передумови вирішенню питань раціонального використання енергоресурсоносіїв під час післязбиральної обробки зерна, підвищення якості обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-48 + Л821

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Котов Б. І. 
Моделювання процесу очистки повітряних потоків зерносепараторів в прямоточних циклонах / Б. І. Котов, С. П. Степаненко, В. О. Грищенко, Р. А. Калініченко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 205. - С. 116-123. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено аналіз досліджень процесів пилоочищення повітряних потоків в інерційних відцентрових сепараторах циклонного типу з прямоточним рухом двокомпонентних потоків (запиленого повітря). Визначено достатню ефективність і переваги цього типу пиловловлювачів для очищення повітряних потоків на виході пневморешітних сепараторів. Виконано аналіз існуючих математичних моделей циклонної сепарації пилу з різними спрощуючими розрахунковими припущеннями. На основі аналізу діючих сил на одиночну частинку у криволінійному потоці повітря сформульовано спрощені математичні моделі для розрахунку траєкторій руху частинки в координатах висота циклона - радіус, і радіус - кут переміщення частинки (полярних координатах). За одержаними спрощеними розрахунками визначено і графічно проілюстровано траєкторії руху частинок різного розміру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.031-52 + П072.854.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Котов Б. І. 
Аналіз процесу знепилювання повітряних потоків в прямоточному циклоні з поперечно-поточною зоною сепарації / Б. І. Котов, С. П. Степаненко, В. О. Грищенко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 205. - С. 275-279. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано схему вдосконаленого циклонного пристрою для знепилювання повітряного потоку зерноочисних машин. Запланована схема з перефірійним поточним відведенням частинок у процесі переміщення у спіральному потоці надає змогу підвищити ефективність роботи циклонних пристроїв прямотечійної дії. На основі проведеного теоретичного аналізу заплановано спрощені аналітичні залежності, які надають змогу розрахувати траєкторії руху частинок пилу і визначити ефективність пиловлювання і раціональні конструктивні режимні параметри пилоочисного пристрою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.031-52 + П072.857.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Калініченко Р. А. 
Математична модель процесу сушіння з перехресним рухом зерна і сушильного агента при його секційованому вводі / Р. А. Калініченко, В. О. Швидя, С. П. Степаненко, Б. І. Котов // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 199. - С. 75-83. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто процеси тепло- і масообміну в процесі сушіння зерна у вертикальних колонках з перехресним рухом сушильного агента у разі його послідовної подачі в кожну секцію. Побудовано математичну модель процесу і адаптовано її в розрахункову форму модифікованої чарункової моделі повного перемішування сушильного агента і повного витиснення матеріалу в напрямку його руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.012 + П212-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бандура В. М. 
Моделювання та розрахунок процесу радіаційно-конвективного сушіння насіння у лотковій вібраційній установці періодичної дії (з контуром циркуляції матеріалу) / В. М. Бандура, Б. І. Котов, В. О. Грищенко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 199. - С. 84-94. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Сушіння насіннєвого матеріалу є обов'язковою операцією післязбиральної обробки. Оскільки об'єми матеріалу, які відрізняються сортовими ознаками, досить невеликі, то для їх висушування застосовують сушарки періодичної дії. У разі зневоднення олійного насіннєвого матеріалу набувають зростаючого попиту процеси інфрачервоного сушіння. Процес сушіння насіннєвого матеріалу, який відрізняється високою термочутливістю, як правило досить повільний і супроводжується суттєвим споживанням енергії. Одним із напрямків підвищення енергетичної ефективності процесу є застосування віброзрідженого шару матеріалу за періодично імпульсного опромінення. В роботі розглянуто теоретичні посилання ІЧ-сушіння, запропоновано математичний опис у вигляді системи нелінійних диференціальних рівнянь і спрощено розрахункові залежності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П148

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Системи тепло- і енергопостачання технологічних процесів агропромислового виробництва, що використовують поновлювальні джерела енергії: функціонування і моделюванння динамічних режимів : монографія / Б. І. Котов, В. В. Іванишин, В. О. Грищенко, Ю. І. Панцир, І. Д. Герасимчук. - Київ : Компринт, 2023. - 315 c. - Бібліогр.: с. 304-315 - укp.

В монографії розглянуто основні положення математичного моделювання нестаціонарних теплових режимів елементів систем тепло- і енергопостачання технічних об’єктів. Висвітлено принципи функціонування систем сонячного тепло- і холодопостачання агропромислових виробничих приміщень і технологічних об'єктів, систем виробництва біогазу, та обладнання для використання вторинних енергоресурсів об’єктів агропромислового виробництва. Сформульовані динамічні математичні моделі теплових процесів в елементах і системах сонячного тепло- і холодопостачання, виробництва біогазу та утилізації теплових викидів діючих об’єктів енергоспоживання


Індекс рубрикатора НБУВ: З19 + З38

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Розвиток підприємництва в умовах зростання турбулентності соціально-економічних процесів : [монографія] / О. Є. Бавико, С. О. Єрмак, К. С. Жадько, Л. В. Фролова, М. Є. Бондарчук, О. С. Брагіна, Т. Б. Городецька, А. Г. Іващенко, К. С. Зайченко, С. І. Кудин, Т. І. Носова, С. І. Пучкова, Л. В. Семерунь, М. В. Федик, С. І. Бугенко, Б. В. Котов, Д. О. Бєлкін, Джахан Фавзі Салем Ісмаєіл, Шаді Ахмед Саад І, Агіналдо Де Лукас Відал, А. Л. Матеуш, І. М. Бойко, В. В. Сержантова, А. П. Болховська, Н. І. Діма, А. К. Кулаксиз, В. О. Лозовець, І. К. Сулим, А. Є. Ткачов, М. В. Хартій, Д. В. Яновський; ред.: О. Є. Бавико; Національний університет "Одеська політехніка". - Одеса : Бондаренко М. О., 2022. - 287 c. - Бібліогр.: с. 263-287 - укp.

Досліджено вирішення теоретико-методологічних та прикладних проблем розвитку підприємництва в умовах зростання турбулентності соціально-економічних процесів. Визначено концептуальні аспекти розвитку підприємництва в умовах глобальної турбулентності та ентропії. Проаналізовано галузеві та технологічні тренди розвитку підприємництва. Розглянуто організаційно-функціональне та галузеве проектування заходів антикризової оптимізації бізнес-процесів підприємницьких структур. Сформовано стратегії інноваційного розвитку підприємств різних видів економічної діяльності. Досліджено процес формування організаційно-економічного механізму екологізації бізнесу в умовах перманентної змінності умов господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1 + У9(4УКР)0-151

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864638 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського