Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Кошарний В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Кошарний В. В. 
Використання імуногістохімічних методів дослідження в ембріології / В. В. Кошарний, В. Ф. Шаторна // Патологія. - 2009. - № 2. - С. 66-69. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.12*333.8-63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кошарний В. В. 
Закономірності зміни серця щурів при дії НВЧ-випромінювання в нормі і при коарктації аорти : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / В. В. Кошарний; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шистопал Т. П. 
Клініко-морфологічні паралелі в розвитку серця / Т. П. Шистопал, Л. В. Абдул-огли, В. В. Кошарний, Н. Г. Нестеренко // Медицина трансп. України. - 2011. - № 1. - С. 63-65. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Исследовали 48 эмбрионов и плодов человека с 6-й по 40-ю неделю методами макро- и микроскопии, препарирования и 54 фотографии ультразвукового исследования плодов при плановом обследовании беременных. Результаты морфологического исследования статистически обработаны. Впервые установлено, что клапанный аппарат, который включает в себя створки, папиллярные мышцы и сухожильные струны, развивается в результате процессов деламинации миокарда желудочков. На ранних стадиях развития кардиогель играет огромную роль в формировании эндокардиальных подушек, в будущем - створок клапанов. Его можно рассматривать как провизорную структуру на этапах развития клапанного аппарата сердца. Измерили размеры сердца и толщину стенок камер сердца в сравнении с УЗИ плодов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110 + Е70*692.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Царьов А. А. 
Структурні зміни в задніх кінцівках щурів при пошкодженні стегнового і сідничного нервів / А. А. Царьов, В. В. Кошарний, Л. В. Абдул-Огли // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Мед.-біол. науки. - 2012. - № 17. - С. 222-229. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета дослідження - встановлення змін, що відбуваються в кінцівках щурів у випадку пошкодження стегнового (СтН) і сідничного нервів (СН). За перетину СН зміни в кінцівці проходять низку послідовних стадій. Досліджено ранні зміни за цих станів. У першу годину після перетину СН спостерігається зменшення питомої маси м'язового волокна з її зниженням до четвертої години експерименту. За перетину СтН зміни в м'язах передньої групи відбуваються аналогічно до змін м'язів задньої групи стегна й у тій самій послідовності. За перетину СтН діаметр артеріол до четвертої години експерименту збільшується в 1,3 разу, а венул - в 1,7 разу. Діаметр капілярів у цьому разі не змінюється.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.596-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кошарний В. В. 
Морфогенетичні перетворення органів ембріонів щурів під впливом електромагнітного випромінювання : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.01 / В. В. Кошарний; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2012. - 35 c. - укp.

Уперше зіставлені основні етапи кардіогенезу в нормі та після впливу сверхвисоких частот(СВЧ) і надвисоких частот (НВЧ) електромагнітного випромінювання (ЕМВ). Вперше описано взаємозв'язки між структурними компонентами клапанів серця щура, етапи клітинної диференціації серця ембріонів щурів під впливом ЕМВ. Виявлено закономірності формування вад серця та структурних змін у його стінці під впливом НВЧ- та СВЧ-випромінювань. Вперше описано структурні зміни після впливу ЕМВ під час формування міжпередсердної та міжшлуночкової перегородки, папілярно-трабекулярного апарату клапанів серця піддослідних тварин, процесів делямінації та дегісценції у порівнянні з нормою. За допомогою гістологічних, імуногістохімічних і лектиногістохімічних досліджень вивчено й описано процеси, що призводять до формування вад серця під впливом СВЧ ЕМВ і структурних змін у різних відділах серця після впливу НВЧ ЕМВ. Вперше виконано порівняльну характеристику впливів СВЧ і НВЧ ЕМВ на розвиток серця та хоріона щурів, виявлено термінаційні періоди кардіогенезу, протягом яких вплив фізичних тератогенних факторів призводить до формування аномалій і вад розвитку серця. Вперше зіставлені за системою загальних параметрів механізми нормального й аномального морфогенезу серця та плаценти щурів після впливу ЕМВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2-29 + Е60*333.8-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дука Р. В. 
Зміни біофізичних та морфологічних властивостей міокарда при ожирінні / Р. В. Дука, В. В. Кошарний, Л. В. Абдул-Огли, Л. О. Алексюк, Т. О. Соболева // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2018. - 17, № 1. - С. 67-71. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Ожиріння і артеріальна гіпертензія потенціюють одне одного стосовно до розвитку несприятливого впливу на структуру і функцію серця, збільшується рівень перед- і постнавантаження на серце. Проведено моделювання ожиріння за стандартною методикою висококалорійного харчування, протягом місяця. Вага щурів становить 390 - 420 гр. На гістологічних зрізах виражений стаз еритроцитів у просвітах капілярів з одиничними дрібними периваскулярними крововиливами, осередкові явища внутрішньосудинного гемолізу, помірно виражене фибриноидное набухання стінок судин, дифузний набряк строми, помірно виражену зернисту дистрофію кардіоміоцитів. На гістологічних зрізах брижі кишечнику, у просвітах судин спостерігається виражений стаз еритроцитів, осередкові явища внутрішньосудинного гемолізу, у стінках судин - разволокнение м'язового шару, набряк. Фрагменти передньої черевної стінки: виражений стаз еритроцитів у просвітах судин, набряк гіподерми. Усі ці патологічні зміни призводять до виникнення артеріальної гіпертензії та серцево-судинної недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р252.701

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Березницький Я. С. 
Гістоструктура слизової оболонки шлунка у хворих на морбідне ожиріння до та після виконання баріатричного лікування / Я. С. Березницький, Р. В. Дука, В. В. Кошарний, К. А. Кушнарьова // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2018. - 17, № 2. - С. 55-59. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р457.445.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Кошарний В. В. 
Мікроскопічні зміни у міокарді стінки серця щурів при дії електромагнітного випромінювання за умов моделювання гіпотиреозу / В. В. Кошарний, В. Г. Рутгайзер, Л. В. Абдул-Огли, І. А. Дем'яненко, О. С. Снісар, О. С. Шевченко // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2019. - 18, № 1. - С. 67-71. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На теперішній час ще залишається багато нерозв'язаних питань про дію електромагнітного випромінювання різного діапазону на окремо взяті органи і системи, а також є актуальним вивчення дії цього фактора на біологічні середовища організму. За умов моделювання гіпотиреозу після тиреоїдектомії у міокарді спостерігаються деструктивні зміни та процеси дегенерації м'язових волокон, але після впливу надвисоких частот з експозіцією 45 хв, настає регенаторна компенсаторна перебудова структурних компонентів міокарду стінки серця, але після тиреоїдектомії та впливу НВЧ-випромінювання з екпозицією 120 хв, спостерігали посилення дегенеративних і деструктивних процесів у міокарді стінки серця. Проведено дослідження дії НВЧ-випромінювання на показники периферійної крові статевозрілих щурів залежно від часу експозиції. Опромінення проводили генератором сигналів високочастотним Г4-83 (7,5 - 10,5 ГГц), частота 10 ГГц, довжиною хвилі 3,0 см, експозицією 45 та 120 хв щодня на все тіло в цілому впродовж 10 діб. Тварин було розподілено на 6 груп. У контрольній групі показники периферійної крові суттєво не змінювались упродовж експерименту. У щурів, що одержували сеанси НВЧ-випромінювання з експозицією 45 хв, всі показники залишались близькими до показників норми. У щурів, що одержували сеанси НВЧ-випромінювання з експозицією 120 хв, спостерігались наступні зміни: збільшення паличкоядерних і сегментоядерних нейтрофілів, моноцитів, поява молодих форм лейкоцитів, еритроцитопенія, анемія, лімфоцитопенія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 + Р361.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Морфофункціональні особливості будови та розвитку клапанів аорти та легеневого стовбура в онтогенезі : монографія / В. В. Кошарний, Л. В. Абдул-Огли, Г. О. Козловська, С. В. Козлов, О. М. Демченко, В. С. Черно, А. І. Павлов, А. К. Каграманян, К. М. Вихристенко, О. О. Яковець, Ю. А. Зубенко. - Дніпропетровськ : Середняк Т.К., 2015. - 139 c. - Бібліогр.: с. 120-138 - укp.

Увагу приділено дослідженню морфофункціональних особливостей будови та розвитку клапанів аорти (КА) та легеневого стовбура (ЛС) в онтогенезі. Встановлено вікову динаміку структур КА та ЛС в онтогенезі, визначено закономірності цих змін. Поглиблено та доповнено дані про структурно-функціональні особливості розвитку та будови КА та ЛС протягом онтогенезу. Досліджено взаємозв'язок між параметрами КА та ЛС в онтогенезі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*692.131.1 + Е70*693.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Урологія : нац. підруч. для студентів вищ. мед. закл. IV рівня акредитації / С. П. Пасєчніков, С. О. Возіанов, В. М. Лісовий, Ф. І. Костєв, О. О. Люлько, Л. П. Саричев, В. П. Стусь, О. С. Федорук, О. Д. Нікітін, М. І. Бойко, І. А. Гарагатий, Н. М. Андоньєва, В. І. Зайцев, В. В. Кошарний, В. Д. Байло, В. С. Грицай, А. З. Журавчак, Я. М. Клименко, М. В. Мітченко, В. Д. Швець, Р. З. Шеремета, М. В. Шостак; ред.: С. П. Пасєчніков. - Вид. 3-тє, випр. і допов. - Вінниця : Нова Кн., 2019. - 423 c. - Бібліогр.: с. 416-417 - укp.

Розглянуто особливості клінічної анатомії та фізіології органів сечової та чоловічої статевої систем. Подано інформацію про симптоми урологічних захворювань, розлади сечовипускання, кількісні та якісні зміни сечі, патологічні зміни сперми та виділення із сечівника. Охарактеризовано методи дослідження урологічних хворих. Увагу приділено аномаліям розвитку нирок, сечоводів, сечового міхура, сечівника, статевого члена, органів калитки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р69 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Клінічна анатомія та оперативна хірургія : баз. підруч. для студентів мед. ф-тів вишів України IV рівня акредитації. Т. 1 / В. І. Півторак, О. Б. Кобзар, С. М. Білаш, Ю. М. Вовк, М. С. Гнатюк, О. А. Григор'єва, С. В. Дорошенко, В. Г. Дуденко, Т. О. Квятковська, П. Ф. Колісник, В. В. Кошарний, З. З. Масна, О. Г. Попов, Ю. І. Попович, О. М. Проніна, О. М. Слободян, Г. Ф. Ткач, Л. В. Фоміна, В. С. Черно, О. О. Шевченко, Ю. Г. Шевчук; ред.: В. І. Півторак, О. Б. Кобзар. - Вінниця : Нова Книга, 2021. - 565, [2] c. - Бібліогр.: с. 564-565 - укp.

Вміщено короткі історичні відомості про клінічну анатомію та оперативну хірургію. Висвітлено предмет і методи клінічної анатомії та оперативної хірургрії. Зміст підручника побудовано класично. Спочатку розглянуто клінічну анатомію ділянки: кістково-м'язові орієнтири, межі ділянок, пошарову будову ділянок, проекцію органів і судинно-нервових пучків на зовнішні покриви, загальне розташування органа, ділення його на частини, частки, голотопію, скелетотопію, синтопію, кровопостачання, іннервацію та лімфовідтік від органів і тканин. У подальшому викладено принципи, способи й техніку хірургічних втручань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358784/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського