Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Крижко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Крижко А. В. 
Екологічні аспекти застосування i Bacillus thuringiensis /i в системі захисту картоплі від колорадського жука : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / А. В. Крижко; НААН України, Ін-т агроекології і природокористування. - К., 2011. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6 + П491.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Крижко А. В. 
Вплив інсектицидів на активність ферментів пероксидази та поліфенолоксидази у листках рослин картоплі / А. В. Крижко, Л. М. Кузнецова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 4. - С. 41-44. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-264.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Крижко А. В. 
Вплив штамів IBBacillus thuringiensisD на пігментний апарат листя картоплі / А. В. Крижко // Агроекол. журн.. - 2009. - № 2. - С. 111-114. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.823 + П491.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Крижко А. В. 
Реакція ентомофауни агрофітоценозу картоплі на оброблення біологічним інсектицидом / А. В. Крижко // Агроекол. журн.. - 2009. - № 1. - С. 69-70. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.151 + П415.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Шерстобоєва О. В. 
Екологічні переваги застосування мікробіометоду в інтегрованій системі захисту рослин / О. В. Шерстобоєва, А. Б. Крижанівський, А. І. Крижко // Агроекол. журн. - 2021. - № 3. - С. 27-32. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Наведено аналіз сучасних вітчизняних та світових літературних даних щодо застосування мікробіометоду у захисті рослин. Доведено, що біопрепарати на основі різних біотипів ентомопатогенних бактерій Вacillus thuringiensis, завдяки високій специфічності до різних видів комах та нешкідливості для імаго бджіл, теплокровних і прісноводних організмів, залишаються на провідному місці в системах інтегрованого захисту рослин в усьому світі. На їх долю припадає до 95 % усіх біоінсектицидів. Будучи природними елементами біоценозів, ентомопатогенні мікроорганізми не завдають шкоди рослинам. Більше того, внесення ряду бактерій у грунт і на поверхню рослин сприяє росту сільськогосподарських культур і збільшенню їх урожайності. До переваг біопрепаратів відносять високу ефективність та специфічність дії, меншу витрату при більшій ефективності для сприятливих видів, абсолютну нешкідливість для ссавців і корисної фауни. Заміна токсичних хімічних пестицидів препаратами B. thuringiensis зменшує і токсичне навантаження на працівників сільського господарства B. thuringiensis та її токсини добре і швидко деградують у філоплані внаслідок впливу ультрафіолетового випромінювання. Дія бактерії на нецільові організми мінімальна. Враховуючи економічну не конкурентоспроможність біоінсектицидів порівняно з хімічними інсектицидами, їх застосування в інтегрованих системах захисту доцільне для контролю фітофагів, проти яких вони високоефективні. Негативним наслідком хімічних інсектицидів є не лише забруднення навколишнього середовища та отриманої продукції, а й формування і розповсюдження резистентних рас і популяцій шкідників. Внаслідок систематичного використання хімічних засобів частина комах, що залишились живими, дає потомство, яке є стійким до цих засобів, тому винаходити все нові та нові хімічні засоби, що, своєю чергою, пов'язано зі значними затратами. Недоліками використання отрутохімікатів є також певний термін їх зберігання, після закінчення якого вони втрачають токсичність для комах, але при цьому зростає їх фітотоксичність, тобто здатність викликати опіки листків та інших органів рослин. Більша вартість мікробіометоду виправдовується відсутністю негативних віддалених наслідків, які дає масове застосування хімічних інсектицидів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091-1с + У9(4УКР)1 + Б114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського