Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Крівцов М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Крівцов М. В. 
Дослідження ефективності та оцінка безпечності вибухових речовин / М. В. Крівцов, А. С. Єсипенко // Вісн. нац. н.-д. ін-ту охорони праці. - 2001. - № 1. - С. 22-25. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70894 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Крівцов М. В. 
Метод оцінки забруднення атмосфери кар'єру від промислових вибухів / М. В. Крівцов, Н. С. Мірошниченко // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 129-132. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Атмосфера кар'єрів, а також районів, що знаходяться поблизу, сильно страждає від забруднення шкідливими газами внаслідок промислових вибухів, тому задача ефективної оцінки фізико-хімічних та геометричних параметрів пилогазових хмар є актуальною. Результати проведених досліджень доводять доцільність виконання вимірювань зазначених параметрів дистанційним методом, який базується на відеозйомці та комп'ютерній обробці експериментальних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: И.н631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Крівцов М. В. 
Методика оцінки ефективності домішок, стабілізуючих матрицю спінених вибухових систем / М. В. Крівцов, С. Д. Лисюк // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 54-58. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

У складі спіненої системи стабілізатори, зазвичай, виконують роль зміцнювачів її структури. Оскільки розроблювані спінені системи є вибуховими композиціями, то в їх складі стабілізатори виконують роль твердих горючих включень. Тому оцінка їх ефективності здійснюється за крітерієм підвищення термохімічних характеристик спіненої вибухової системи у порівнянні з такими для матриці.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.1

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ткачук К. Н. 
Перспективи вдосконалення спінених вибухових систем / К. Н. Ткачук, С. Д. Лисюк, М. В. Крівцов // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 117-123. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Спінені вибухові системи - сумішеві системи. Вибухові характеристики зарядів з матеріалу цих систем залежать не тільки від їх компонентного набору, але і від рівномірності розподілу компонентів, зокрема, пального й окислювача, в об'ємі заряду. Рівномірність обумовлено структурою матеріалу заряду, а саме її фізичною стійкістю. Розглянуто дві структурні моделі спіненої вибухової композиції, встановлено структуроформуючі фактори, їх вплив на стійкість спінених систем, визначено шляхи коригування даних факторів з метою структуризації систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Крівцов М. В. 
Про необхідність уніфікації вітчизняної термінології у галузі поводження з вибуховими матеріалами / М. В. Крівцов, А. С. Єсипенко // Вісн. нац. н.-д. ін-ту охорони праці. - 2001. - № 1. - С. 15-18. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70894 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Сторчак С. О. 
Проблеми обігу і нове у розробці вибухових матеріалів цивільного призначення в Україні / С. О. Сторчак, А. Я. Бережецький, М. В. Крівцов // Вісн. нац. н.-д. ін-ту охорони праці. - 2001. - № 1. - С. 18-22. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70894 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Крівцов М. В. 
Боротьба з пилом і шкідливими газами під час підготовки та проведення масових вибухів у кар'єрах / М. В. Крівцов, А. П. Пашков, Н. С. Мірошниченко // Пробл. охорони праці в Україні. - 2002. - Вип. 6. - С. 28-34. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Відзначено, що розробка родовищ корисних копалин відкритим способом викликає забруднення атмосфери кар'єрів і погіршення стану здоров'я людей, які працюють у них, а також мешкають на прилеглих територіях. Основними негативними факторами, що впливають на здоров'я людей, є шкідливі гази та пил. Зниження пилогазовиділення під час проведення масових вибухів досягається шляхом здійснення технологічних, організаційних та інженерно-технічних заходів. Розглянуто нову технологію боротьби з пилом і газами, яка базується на попередньому вибуховому осушенні свердловин, зрошенні блоку повітряно-водяною завісою шляхом викиду води та застосуванні екологічно більш чистих вибухових речовин. Розглянуто методи контролю складу атмосфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Крівцов М. В. 
Параметри потенційної загрози аварійних вибухів об'єктів з вибуховими речовинами / М. В. Крівцов, В. А. Поплавський, С. В. Ковалєвіч // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2004. - № 3. - С. 89-92. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто і визначено геометричні та часові параметри потенційної загрози аварійного вибуху об'єктам навколишнього середовища під час зберігання, виготовлення та перевезення промислових вибухових речовин (ВР) за межами кар'єру.


Ключ. слова: об'єкти з ВР, аварійний вибух, фактори ураження, ударна повітряна хвиля, параметри загрози, зони ураження, тривалість загрози
Індекс рубрикатора НБУВ: И133-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Крівцов М. В. 
Про концептуальні основи нормативно-правового забезпечення діяльності у сфері поводження з вибуховими матеріалами / М. В. Крівцов, А. С. Єсипенко, О. М. Григор'єв // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2002. - № 1. - С. 78-81. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано існуючий стан нормативно-правової бази стосовно діяльності, пов'язаної з поводженням з вибуховими матеріалами. Розглянуто основні недоліки розробки державних нормативних актів, викладеного в них тексту вимог та їх оформлення. Запропоновано шляхи вдосконалення стану нормативно-правового забезпечення діяльності у сфері поводження з вибуховими матеріалами та покращання державного нагляду за додержанням вимог з охорони праці під час даної діяльності. Висвітлені матеріали мають вагоме практичне значення, оскільки вони є основою проекту Закону України "Про поводження з вибуховими матеріалами", що внесено на розгляд уповноважених центральних органів виконавчої та представницької влади, та розроблених на підставі цього проекту державних нормативних актів.


Ключ. слова: вибухові матеріали, підривні роботи, законодавчі і нормативно-правові документи, методичні рекомендації, технологічні регламенти
Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бережецький А. Я. 
Сучасний стан і перспективи використання безпечних промислових вибухових речовин на кар'єрах України / А. Я. Бережецький, М. В. Крівцов, А. П. Пашков // Пробл. охорони праці в Україні. - 2003. - № 7. - С. 65-73. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати аналізу сучасного стану та шляхи вдосконалення промислових вибухових речовин (ВР), що використовуються на кар'єрах України. Одержані дані свідчать про зменшення обсягів застосування заводських ВР, зокрема гранулотолу й акватолу, та збільшення обсягів ВР місцевого приготування. Показано, що підвищення фізичної стабільності, працездатності та водостійкості сумішей типу АС-ДП можна досягти за рахунок введення до їх складу близько 25 % емульсії. Такі суміші рекомендовано використовувати для заряджання сухих і зневоднених свердловин під час руйнування порід різної міцності. Впровадження запропонованої суміші дасть можливість значно підвищити надійність, безпечність та економічність підривних робіт на кар'єрах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Крівцов М. В. 
Аналіз стану вибухових робіт та перспективи використання безпечних промислових вибухових речовин в Україні / М. В. Крівцов, А. П. Пашков // Пробл. охорони праці в Україні. - 2005. - Вип. 10. - С. 98-109. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено аналіз змін асортименту вибухових речовин (ВР) за останні п'ять років в Україні. Встановлено, що збільшення тривалості підготовки масового вибуху до 72 - 120 годин негативно впливає на ступінь зволоження вибухової суміші і скорочення швидкості детонації. Доведено флегматизуючу дію води та вибухового дріб'язку на колонку заряду і її просідання до 1,5 - 2,0 метрів. Некерований процес формування свердловинних зарядів через стовп чи під стовп води додатково збільшує витрати ВР на 30 - 45 % та не гарантує повноти її спрацювання. Запропоновано шляхи удосконалення складу ВР. Напрямки розвитку вибухових робіт на комбінатах з розширенням обсягів використання безтротилових ВР місцевого приготування і заряджанням їх у попередньо зневоднені свердловини є кращим, ніж орієнтація лише на емульсійні та водонаповнені ВР, що підтверджується закордонним досвідом ведення вибухових робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133(4УКР)-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Крівцов М. В. 
Дослідження фізико-хімічних властивостей аміачної селітри як вибухової речовини / М. В. Крівцов, А. П. Пашков, С. В. Ковалевич // Пробл. охорони праці в Україні. - 2007. - Вип. 13. - С. 119-127. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень впливу крупності та вологості частинок аміачної селітри (АС) на її вибухові особливості, а також визначено умови, за якими АС є стабільною вибуховою речовиною. Встановлено, що АС є вибуховою речовиною за наявності вологості не більше ніж 0,3 %, виключення злежалості та за надійного зберігання в сховищі як вибухової речовини. Змінення фізико-хімічних показників позбавляє АС властивостей вибухової речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л321.3-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Крівцов М. В. 
Ефективність руйнування негабаритних кусків новими найпростішими аміачно-селітряними зарядами / М. В. Крівцов, А. П. Пашков, С. В. Ковалевич // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2007. - № 5. - С. 94-96. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень зарядів, які найбільше застосовуються під час подрібнення негабаритних кусків на кар'єрах. Розроблено нові більш ефективні комбіновані аміачно-селітряні заряди з перевіркою їх за полігонних і промислових умов флюсодоломітних кар'єрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Крівцов М. В. 
Планування видобутку вугілля в режимі усереднення якості при розробці складноструктурних пластів / М. В. Крівцов, С. П. Пушкін // Пробл. охорони праці в Україні. - 2007. - Вип. 13. - С. 104-112. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати впровадження технологічних заходів, спрямованих на стабілізацію якості вугілля, що добувається, з використанням гірничо-транспортного обладнання при оперативному управлінні в процесі місячного, добового та змінного добування вугілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51 + И310.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Крівцов М. В. 
Досягнення та перспективи наукових досліджень щодо безпечного поводження з вибуховими матеріалами / М. В. Крівцов, М. В. Ігнатович, В. Г. Здановський // Пробл. охорони праці в Україні. - 2009. - № 16. - С. 8-16. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено основні досягнення Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці за останні 5 років у сфері наукових досліджень щодо безпечного поводження з вибуховими матеріалами (ВМ) промислового призначення. Їх головна спрямованість стосується розробки й удосконалення нормативної бази та гармонізації її до стандартів ЄС. Порушено невирішені питання і проблеми безпеки під час випробування та застосування вибухових речовин місцевого приготування, конверсійних ВМ та сучасних засобів ініціювання. Визначено напрями наукових досліджень у процесах безпечного поводження з вибуховими матеріалами на найближчу та подальшу перспективи.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Крівцов М. В. 
Обгрунтування методики уніфікації технічних умов на вибухові матеріали / М. В. Крівцов, О. О. Скочко, М. В. Ігнатович // Пробл. охорони праці в Україні. - 2011. - Вип. 20. - С. 40-47. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати аналізу технічних умов на вибухові матеріали (ВМ), які допущено до постійного виробництва та застосування. Встановлено, що виникла потреба перегляду ТУ на ВМ щодо їх змісту та структури у відповідності до діючих нормативних документів та Європейських стандартів, що впливатиме на зменшення рівня аварійності та травматизму у гірничодобувній галузі. Запропоновано Методику уніфікації технічних умов на вибухові матеріали.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-3 + Л64 я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ігнатович М. В. 
Перспективи комплексної дегазації шахтових полів як основа підвищення промислової безпеки та безпеки праці у вугільній галузі / М. В. Ігнатович, М. В. Крівцов, В. Г. Здановський, А. В. Михалюк // Пробл. охорони праці в Україні. - 2009. - № 17. - С. 3-16. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розроблено технологічні пропозиції щодо створення високоефективних методів дегазації кам'яновугільних структур. ННДІПБОП вбачає перспективу комплексного вирішеня проблеми за рахунок дилатансійної технології торпедування свердловинами у межах покладів. Метою вибухових робіт у процесі торпедування є створення у вуглепородному масиві напруженого стану високої інтенсивності та нерівномірності. У разі шахтової дегазації покладів із застосуванням дилатансійних технологій концентрація метану із свердловин становитиме до 60 %, що цілком достатньо для його використання. Газовіддача у 5 - 8 разів є вищою, ніж за інших методів стимулювання дегазаційних процесів. Дегазація шахтових полів і підземна газифікація вугілля в цілому із застосуванням нових технологій дає можливість забезпечити повною мірою безпечну роботу вибухонебезпечних шахт і створює умови для одержання потрібного країні газового енергоносія.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Крівцов М. В. 
Про необхідність розроблення нової редакції "Технических правил ведения взрывных работ на дневной поверхности" / М. В. Крівцов, О. О. Скочко, М. В. Ігнатович // Пробл. охорони праці в Україні. - 2011. - Вип. 20. - С. 139-146. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати аналізу та обгрунтування необхідності перегляду "Технических правил ведения взрывных работ на дневной поверхности". Визначено основні питання, за якими запропоновано переглянути документ.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Крівцов М. В. 
Проблеми вибухонебезпечності шахт та концептуальні засади їхнього вирішення / М. В. Крівцов, В. Г. Здановський, М. В. Ігнатович // Пробл. охорони праці в Україні. - 2010. - Вип. 18. - С. 11-24. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що проблема вибухонебезпечності вугільних шахт України продовжує залишатися надзвичайно актуальною. Проаналізовано проблеми тяжких аварій із багатьма жертвами. Відзначено, що однією із основних причин є занедбаність до останнього піятиріччя розробки та впровадження протиаварійних систем і неефективність дегазації вуглепроводних масивів. У цьому, з досвіду роботи, справжнім проривом є створення на базі ліцензійних запозичень протиаварійної системи УТАС. Поряд із цим досліджувалися і вдосконалювалися дегазаційні процеси, що сприяло створенню дилатансійної технології дегазації, яка вирішує проблеми інтенсифікації метановидалення та промислового використання пластового газу. Комплексне застосування цих досягнень сприятиме успішному вирішенню проблем вибухонебезпечності вугільних шахт України.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Крівцов М. В. 
Розробляння безпечного методу руйнування породних негабаритних блоків / М. В. Крівцов // Пробл. охорони праці в Україні. - 2010. - Вип. 18. - С. 65-75. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Викладено результати теоретичних досліджень вибухового навантаження на породний негабаритний блок. Наведено напівпромислові експерименти з вибухового руйнування модельних блоків і результати аналізу випробувань аміачно-селітрових (АС) вибухових речовин на сприйнятливість до імпульсного впливу. Наведено результати тестових і промислових експериментів із зарядами з АС. Обгрунтовано безпечний метод руйнування породних негабаритних блоків зарядами з АС і результати його випробовування за промислових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського