Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Куровська В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Куровська В. О. 
Оксид азоту та експериментальна ішемія головного мозку / В. О. Куровська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2011. - № 4. - С. 13-19. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Представлены данные экспериментальных исследований участия регуляторной сигнальной молекулы оксида азота при ишемическом повреждении головного мозга. Отмечены моменты его деструктивного влияния и рассмотрены пути нейропротекции оксидом азота через моделирование активности его синтаз, изменение кровотока, влияние эндогенных и экзогенных веществ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пішак В. П. 
Взаємозв'язок монооксиду нітрогену та метаболізму глюкози як напрям нейропротекції за ішемічних ушкоджень головного мозку / В. П. Пішак, В. О. Куровська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2012. - № 4. - С. 53-58. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Представлены механизмы взаимовлияний оксида азота и метаболизма глюкозы при ишемии головного мозга. Отмечено, что в условиях окислительного стресса активация глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы и NO-синтаз имеет общие механизмы из-за экспрессии одинаковых генов. Собственно NO повышает утилизацию глюкозы клетками мозга и активирует пентозофосфатный путь. Ингибиция глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы сопровождается снижением активности NO-синтаз. Кроме того, NO модулирует баланс между использованием глюкозы путем гликолиза в астроцитах и пентозофосфатный путь в нейронах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Куровська В. О. 
Вплив NO-залежних механізмів на показники фібринолітичної активності в гіпокампі щурів за умов ішемії-реперфузії головного мозку / В. О. Куровська // Буков. мед. вісн.. - 2009. - 13, № 3. - С. 111-114. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив оксиду азоту на стан фібринолітичної активності в гіпокампі щурів. Ішемія протягом 20 хв призводить до зростання показників фібринолізу, а подальша 1- та 24-годинна реперфузія - до їх зниження, у порівнянні з контролем. Уведення амінокислоти L-аргініну призводить до зростання фібринолітичної активності в усіх полях гіпокампа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Куровська В. О. 
Роль оксиду азоту в ішемічних і ішемічно-реперфузійних ушкодженнях головного мозку / В. О. Куровська, В. П. Пішак, С. С. Ткачук // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 4. - С. 143-149. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

За умов ішемічного та ішемічно-реперфузійного ушкодження головного мозку руйнівна дія оксиду азоту проявляється в його здатності ініціювати синтез нових вільнорадикальних сполук, що беруть участь у процесах перекисного окиснення ліпідів. У той же час оксид азоту володіє позитивними ефектами як регулятор багатьох внутрішньонейрональних процесів, які можуть мати вплив у випадку ішемії-реперфузії головного мозку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Куровська В. О. 
Перекисне окиснення ліпідів у гіпокампі щурів за умов ішемії - реперфузії головного мозку та уведення L-аргініну / В. О. Куровська, І. Р. Тимофійчук // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 1. - С. 124-127. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Установлено, що ішемія впродовж 20 хв спричиняє наростання продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та активацію антиоксидантних ферментів у всіх полях гіпокампа щурів. 1- і 24-годинна реперфузія зумовлює подальше збільшення первинних і вторинних продуктів деградації ліпідів і зниження активності антиоксидантної системи. Уведення L-аргініну суттєво не вплинуло на досліджувані показники в інтактних тварин і за умов ішемії, де одержані результати були подібними даним у відповідних дослідних групах без L-аргініну. За умов 1- та 24-годинної реперфузії на тлі введення L-аргініну відмічено пригнічення антиоксидантних ферментів, однак наростання ПОЛ не спостережено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Куровська В. О. 
Окиснювальна модифікація білків у гіпокампі щурів за умов ішемії-реперфузії головного мозку та уведення L-аргініну / В. О. Куровська // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 1. - С. 44-47. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Ішемічно-реперфузійне втручання викликає зміни вмісту альдегідо- та кетонопохідних у гіпокампі щурів. Ішемія впродовж 20 хв і подальша 1-годинна реперфузія призводить до зростання показників. Подібна тенденція зберігається і під час введення L-аргініну, 24-годинна реперфузія спричиняє зниження вмісту альдегідо- та кетонопохідних як основного, так і нейтрального характеру. Уведення L-аргініну, за даних умов, поглиблює тенденцію до зниження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Куровська В. О. 
Патогенетичні критерії диференціації ролі NO-залежних механізмів в ішемічних і реперфузійних пошкодженнях головного мозку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / В. О. Куровська; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2012. - 19 c. - укp.

Досліджено вплив донатора монооксиду нітрогену амінокислоти L-аргініну на перебіг патобіохімічних процесів у гіпокампі самців щурів за умов неповної глобальної ішемії головного мозку та наступних реперфузійнних періодів різної тривалості. Амінокислоту L-аргінін уводили внутрішньовенно в дозі 150 мг/кг маси тіла. Ішемію головного мозку моделювали шляхом перетиснення загальних сонних артерій упродовж 20-ти хвилин. Тривалість періодів реперфузії становила 1 та 24 години. Показано, що за 20-хвилинної ішемії та одно- і 24-годинної реперфузії рівень метаболітів монооксиду нітрогену зростає. Уведення L-аргініну сприяє ще більшому зростанню цих показників, які досягають максимальних значень за 24-годинної реперфузії в усіх полях гіпокампа. Стимулювання синтезу монооксиду нітрогену підвищує тканинну фібринолітичну активність в усіх полях гіпокампа за ішемії та за реперфузійних періодів. Зазначено, що під час тканинної протеолітичної активності, за умов уведення L-аргініну зростає лізис низько- та високомолекулярних білків. Донатор монооксиду нітрогену зменшує ступінь зростання вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів в обидва реперфузійні періоди. На активність антиоксидантних ферментів супероксиддисмутази та каталази L-аргінін не впливає, а активність глутатіонпероксидази посилює. Монооксид нітрогену стимулює пентозофосфатний шлях обміну глюкози за умов ішемії-реперфузії шляхом активації його ключового ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського