Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Куцир Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Куцир Т. 
Верхній полотняний одяг Опілля / Т. Куцир // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2016. - № 1. - С. 194-203. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Досліджено особливості верхнього народного одягу, виготовленого з полотна, який побутував на Опіллі у кінці ХIХ - на початку ХХ ст. Розглянуто матеріали, які використовувались для його пошиття, характерний крій та способи декорування. Окреслено значення полотняного одягу у комплексі народного вбрання Опілля, принципи його поєднання з іншими компонентами. Увагу приділено полотнянці, її видовій специфіці, конструктивним та художнім особливостям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45УКР)-426 + М417.7 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937:Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Куцир Т. В. 
Народне вбрання Опілля останньої третини XIX – першої половини XX століття: класифікація та композиційні особливості декору : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.06 / Т. В. Куцир; Національна академія наук України, Інститут народознавства, Львівська національна академія мистецтв. - Львів, 2019. - 22 c. - укp.

На основі аналізу речових пам’яток зі збірок українських і закордонних музеїв, зображень народного одягу, фотоматеріалів, архівних документів, опублікованих джерел і матеріалів польових досліджень здійснено вивчення ансамблю опільського народного вбрання останньої третини XIX — першої половини XX ст. Окреслено основні компоненти жіночого й чоловічого комплексів, їхній асортимент у межах типологічних груп, притаманну їм варіативність крою та оздоблення відповідно до виділених двох етапів розвитку. Запропоновано класифікацію декору за його пластичними ознаками, яка дозволяє глибше проаналізувати його композиційну структуру, враховуючи особливості матеріалів і технік виконання. Проаналізовано матеріали для пошиття та оздоблення опільського народного одягу, з’ясовано, які техніки декору були найбільш поширеними на цих теренах. Застосовуючи принцип поділу декору на конструктивний та площинний, охарактеризовано схеми його розташування в окремих компонентах, а також принципи їх поєднання між собою. Виявлено домінантні типи орнаменту залежно від техніки виконання, а також притаманні оздобі вбрання Опілля панівні мотиви. Проаналізовано характерний для опільського одягу останньої третини XIX — першої половини XX ст. колорит.


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.7 г(4УКР) + Т52(45=УКР7,3)-426

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441607 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського