Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Кучковський О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бовт В. Д. 
Вивчення зв'язку алкогольної мотивації зі змінами вмісту цинку в гіпокампі / В. Д. Бовт, В. А. Єщенко, М. М. Малько, О. М. Кучковський, Н. В. Григорова // Фізіол. журн. - 2001. - 47, № 3. - С. 54-57. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Отмечено, что развитие алкогольной зависимости сопровождается снижением содержания цинка в гиппокампе. Подчеркнуто, что молодой возраст, многократная физическая нагрузка и иммобилизация являются факторами, которые способствуют развитию таких изменений в более выраженной степени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єщенко В. А. 
Вміст цинку в панкреатичних острівцях і гіпокампі при дії фізіологічних і надзвичайних подразників / В. А. Єщенко, В. Д. Бовт, М. М. Малько, А. В. Прохватилова, О. М. Кучковський // Фізіол. журн. - 2001. - 47, № 2. - С. 66-69. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Содержание цинка в клетках панкреатических островков и гиппокампе исследовано с помощью высокочувствительной селективной реакции 8-(п-толуолсульфониламино)-хинолина. Показано, что факторы, стимулирующие секреторную активность В-инсулоцитов, вызывают уменьшение концентрации в них цинка. Повышение содержания цинка в этих клетках связано с угнетением их секреторной активности. Экстремальные факторы вызывали двухфазные изменения концентрации цинка в панкреатических островках и гиппокампе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.27*021*016 + Е60*739.177.52*016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кучковський О. М. 
Визначення зв'язку алкогольної мотивації та судомної активності зі змінами вмісту цинку в гіпокампі мишей / О. М. Кучковський, М. М. Малько, Н. В. Григорова, Ю. В. Єщенко // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 26-27. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Кучковський О. М. 
Вміст цинку в центральних та периферичних цинкмістких органах при різних моделях стресу : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. М. Кучковський; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. - Сімф., 2013. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена вивченню змін і розподілу хелатотвірного цинку в гіпокампі та інших органах, що його містять за зміни функціонального стану амонова рогу, гострого та хронічного стресу, у філогенезі тварин, а також за дії цитотоксичних і нецитотоксичних хелаторів. З'ясовано, що ці клітини однаково реагують на стрес шляхом зміни металолігандного гомеостазу. Ці дані дозволили зробити припущення про можливий функціональний зв’язок між досліджуваними клітинами. Показано, що стрес і речовини, які його моделюють, суттєво впливають на вміст цинку в нейронах гіпокампу, клітинах Панета, панкреатичних клітинах В, клітинах простати, що виражається у підвищенні вмісту цього металу за гострого стресування організму та його суттєвому зниженні за хронічного. При цьому також спостерігалися зміни вмісту секреторного матеріалу досліджуваних клітин (за гострого стресу - накопичення секреторного матеріалу в цих клітинах, за хронічного - його виснаження), а також позитивна кореляція між вмістом цинку та секреторного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.29 цинк + Е60*739.177.522*72 + Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Омельянчик Л. О. 
Адаптація та металолігандний гомеостаз : монографія / Л. О. Омельянчик, Ю. В. Єщенко, О. М. Кучковський, В. Д. Бовт; ДВНЗ "Запоріз. нац. ун-". - Запоріжжя, 2013. - 351 c. - Бібліогр.: с. 315-351 - укp.

Розглянуто механізми адаптації неспецифічної резистентності організму в різні фази стресу за Сельє, а також роль біометалів за умов стресу. Проведено аналіз перебудови ендокринної регуляції організму, яка забезпечує перехід його на якісно новий рівень гомеостазу. Описано властивості таких життєво важливих металів, як цинк, мідь і магній. Розкрито їх фізіологічну роль, роль у разі стресу та екологічне значення. Показано особливості змін вмісту металів у процесах адаптації та в онтогенезі. Акцентовано увагу на проблемі функціонування гіпоталамо-гіпофізарнонадниркової системи в умовах стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*112.5 + Е0*725.22 + Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА782718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Риженко В. П. 
Метаболітотропні кардіо- та ендотеліопротектори: сучасний погляд і перспективи створення : (огляд) / В. П. Риженко, Н. О. Горчакова, І. Ф. Бєленічев, Н. В. Бухтіярова, О. М. Кучковський, Г. І. Бесcараб, О. О. Нефьодов // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2022. - 16, № 2. - С. 88-101. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Мета дослідження - проаналізувати дані літератури та результати власних досліджень щодо механізмів розвитку ендотеліальної дисфункції при серцево-судинних захворюваннях і створення нових метаболітотропних кардіо- та ендотеліопротекторів. У дослідженні використано бібліосемантичний, аналітичний, логічний методи та метод узагальнення. У бібліографічній базі даних медико-біологічної та біомедичної інформації MEDLINE, EMBASE, Medline (PubMed), Web of Science та Cochrane Central проведено пошук публікацій англійською мовою, що відповідають ключовим словам цього дослідження: метаболітотропні кардіопротектори, ендотеліопротекторна активність, кардіопротекторна актівність, лікування, сердцево-судинні захворювання (ССЗ), дисфункція ендотелію. Обговорено зв'язок між ендотеліальною дисфункцією та розвитком або прогресуванням ССЗ, станів, що супроводжуються метаболічними порушеннями. Показано роль нітроксидергічної системи в молекулярних механізмах дисфункції ендотелію. Наведено фармакологічні характеристики відомих метаболітотропних кардіопротекторів - тіотриазоліну, мілдронату та мексидолу, а також результати експериментальних досліджень нового метаболітотропного ендотеліопротектора Ангіоліну. Зроблено висновок про доцільність подальшого пошуку кардіопротекторів серед похідних L-лізину. Враховуючи роль нітроксидергічної системи в ішемічному пошкодженні міокарда перспективним може бути віртуальний скринінг пасток оксиду азота серед похідних L-лізину, структури яких є в комбінаторних бібліотеках відкритого доступу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-1 + Р281.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського