Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Кушнір С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 93
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кушнір С. В. 
Дослідження складу продуктів калійного виробництва методами якісного та кількісного рентгенофазового аналізу / С. В. Кушнір, С. П. Гринів, І. Ю. Костів // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 6. - С. 3-6. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено діагностичні рефлекси мінералів і продуктів переробки полімінеральних калійних руд: галіту, сильвіну, шеніту, леоніту, каїніту, карналіту, лангбейніту та гексагідриту, за якими наявність цих руд можна якісно визначити в полімінеральній суміші. Визначення кількісного складу полімінеральних сумішей є однозначним у разі кількісного рентгенометричного визначення окремих стабільних фаз і розрахунку вмісту решти ідентифікованих методом РФА мінералів.


Ключ. слова: мінерали, полімінеральна калійна руда
Індекс рубрикатора НБУВ: Л323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кушнір С. Л. 
Ефективність використання фітопрепарату "Вітаальменда" в умовах радіоактивного забруднення / С. Л. Кушнір // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2001. - Вип. 9. - С. 146-151. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кушнір С. В. 
Прогностичне значення частоти серцевих скорочень та варіабельності ритму серця у хворих на гострий інфаркт міокарда / С. В. Кушнір // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 33-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено вираженість синусової аритмії, різниці між максимальними та мінімальними інтервалами R - R і частоти серцевого ритму на коротких фрагментах електрокардіограми у пацієнтів з різними термінами перебігу інфаркту міокарда. Виявлені зміни свідчать про те, що на ранніх стадіях iнфаркту мiокарда зниження варіабельності ритму серця та зростання частоти серцевого ритму є компенсаторною реакцією, тоді як збереження цих показників на пізніх стадіях інфаркту міокарда має несприятливе прогностичне значення для хворих, оскільки збільшується ризик смерті та зменшується толерантність до фізичного навантаження.


Ключ. слова: варіабельність ритму серця, частота серцевого ритму
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-433.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сіренко Ю. М. 
Оцінка ефективності комбінації амлодипіну і лізиноприлу у фіксованих дозах у хворих з м'якою та помірною артеріальною гіпертензією / Ю. М. Сіренко, Г. Д. Радченко, В. М. Граніч, С. М. Кушнір // Укр. кардіол. журн. - 2004. - № 6. - С. 34-37. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Оцінено антигіпертензивну ефективність та безпечність застосування фіксованої комбінації амлодипіну (5 мг) і лізиноприлу (5 мг) у хворих з м'якою та помірною есенціальною артеріальною гіпертензією. У 22-х пацієнтів було проведено офісне вимірювання артеріального тиску (АТ), добове моніторування AT, ехокардіографію, біохімічний та загальноклінічний аналіз крові та сечі до і через 8 тижнів після призначення препарату по 1 таблетці на добу. Встановлено, що терапія забезпечила достовірне зниження офісного систолічного АТ на 29 мм рт. ст., діастолічного АТ - на 13,6 мм рт. ст., середньодобового систолічного АТ - на 20,6 мм рт. ст., середньодобового діастолічного АТ - на 8,4 мм рт. ст. Лікування сприяло нормалізації початкового зміненого добового профілю АТ. В усіх пацієнтів добовий профіль АТ, який на початку характеризувався як "non-dipper", під впливом лікування змінився на "dipper". Не спостерігали достовірної динаміки ехокардіографії, негативного впливу лікування на біохімічні та загальноклінічні показники аналізу крові. Терапія була безпечною, небажані реакції були зареєстровані у 22,5 % пацієнтів.


Ключ. слова: артеріальна гіпертензія, амлодипін, лізиноприл, комбінована терапія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сіренко Ю. М. 
Пружно-еластичні властивості артерій еластичного та м'язового типу у хворих з м'якою та помірною артеріальною гіпертензією і вплив на них терапії лозартаном порівняно з амлодипіном / Ю. М. Сіренко, Г. Д. Радченко, С. М. Кушнір // Серце і судини. - 2006. - № 1. - С. 63-69. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Ключ. слова: артеріальна гіпертензія, артерії еластичного та м'язового типу, швидкість поширення пульсової хвилі, лозартан, амлодипін
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Пархоменко О. М. 
Шкала оцінки ризику несприятливих віддалених наслідків інфаркту міокарда / О. М. Пархоменко, О. С. Гур'єва, О. І. Іркін, С. П. Кушнір, О. В. Шумаков, С. М. Кожухов, О. А. Скаржевський // Серце і судини. - 2008. - № 4. - С. 23-32. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Кушнір С. П. 
Використання фібронектинзамісної терапії для корекції імуноендокринного дисбалансу у хворих на хронічний обструктивний бронхіт : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.27 / С. П. Кушнір; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. - Ялта, 2002. - 20 c. - укp.

Вивчено особливості регіонарної регуляції рівня та функціональної активності фібронектинів (ФН) та доведено розвиток системно-регіонарної (органів судинного басейну воротної вени, печінки) дискретності вмісту ФН у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ). Надано комплексну оцінку особливостей функціональної інтеграції ФН, тиреоїдних гормонів, факторів тимусу та клітинного імунітету у разі прогресування ХОБ; виявлено наявність ендокринного (гормони щитовидної залози) дисбалансу у хворих на ХОБ III ступеня тяжкості. Досліджено патогенетичну суть формування системної ендотоксемії у разі ХОБ за рахунок розшифрування рівня дисрегуляції вмісту ендотоксину (ЕТ) та циркулюючих комплексів ФН - ЕТ (печінка). Доведено здатність ФН модулювати тироксин- і тималінзалежну функціональну активність лімфоцитів і знижувати системну ендотоксемію у хворих на ХОБ. Надано наукове обгрунтування доцільності використання гепаринізованої одногрупної свіжозамороженої плазми як ФН-замісної терапії та модулятора імуноендокринної системи в хворих на ХОБ III ступеня тяжкості у фазі загострення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кушнір С. В. 
Лікувально-діагностичний алгоритм при абсцесі маткової труби у жінок репродуктивного віку : Автореф. дис... канд. мед. наук / С. В. Кушнір; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2005. - 20 c. - укp.

За результатами проведених морфологічних досліджень виявлено незворотні структурні зміни стінки маткової труби. Установлено, що консервативні методи лікування абсцесу маткової труби є безперспективними і необхідне хірургічне втручання. Вивчено захворюваність, методи діагностики та лікування цієї хвороби. Розроблено алгоритм діагностики, який містить, окрім інструментальних методів, математичний аналіз. Доведено доцільність ендолімфального введення антибактеріальних препаратів. Запропоновано лікувальний алгоритм, в якому обгрунтовано тривалість і методи лікування. Установлено, що застосування комплексу лікувально-діагностичних заходів, які передбачають оцінку ФАТ-реактивності організму, математичні методи, ендолімфатичну антибіотикотерапію, немедикаментозні методи лікування, що дозволяє скоротити терміни перебування у стаціонарі у 1,42 рази, розробити індивідуальну програму обстеження та лікування, виконати адекватне хірургічне лікування у жінок репродуктивного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кушнір С. П. 
Порівняльна оцінка клініко-гемодинамічних і електрофізіологічних ефектів раннього застосування каптоприлу, ірбесартану та їх комбінації у хворих з гострим інфарктом міокарда : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / С. П. Кушнір; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2004. - 21 c. - укp.

На підставі проведених досліджень встановлено, що у разі застосування ірбесартану у ранньому періоді гострого інфаркту міокарда (ГІМ) має місце покращання клінічного перебігу захворювання, що проявляється зменшенням частоти розвитку та уповільненням прогресування гострої лівошлуночкової недостатності, а також зменшенням сукупності клінічно значущих ускладнень (постінфарктної стенокардії, рецидиву ІМ, гострої аневризми лівого шлуночка (ЛШ). Запропонований спосіб лікування сприяє покращанню сегментарної скоротливості міокарда, зменшенню частоти розвитку ранньої постінфарктної дилатації порожнини ЛШ. Позитивно змінюються також елекрофізіологічні параметри міокарда, зокрема: покращуються показники реполяризації міокарда, знижується рефлекторна активація симпатичної нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кушнір С. М. 
Діагностика ураження артеріальних судин у хворих на гіпертонічну хворобу та обгрунтування медикаментозної корекції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / С. М. Кушнір; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України. - К., 2010. - 24 c. - укp.

Визначено незалежні фактори, які пов'язані з величиною швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу. Доведено, що ефективна щодо зниження артеріального тиску антигіпертензивна терапія протягом 6-ти місяців лікування сприяє достовірному зменшенню величини швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу незалежно від класу антигіпертензивного препарату. Встановлено, що під час прийому препаратів блокаторів рецепторів ангіотензину (лозартан) виявлено більш швидке та більш виражене достовірне зниження величини швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріям еластичного та м'язевого типу, що не корелює зі ступенем зниження артеріального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р410.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Радченко Г. Д. 
Ефективність лікування на основі препарату ЛорІста HD-лозартан 100 мг + гідрохлортіаЗид 25 мг порівняно з комбінацією бісопролол 10 мг + гідрохлортіазид 25 мг у паціентів з помірною та тяжкою Артеріальною гіпертензією: дослідження ЕЛІЗА : результати 6-місяч. спостереження / Г. Д. Радченко, К. В. Міхєєва, Ю. М. Сіренко, С. М. Кушнір, Г. В. Пономарьов. - Донецьк : Заславський О.Ю., 2011 . - 64 c. - Бібліогр.: 105 назв - укp.

Наведено та проаналізовано результати дослідження ЕЛІЗА. Проведено порівняння антигіпертензивної ефективності, впливу на біохімічні показники та пружноеластичні властивості артерій двох систем лікування: на основі препарату Лоріста ND (лозартан 100 мг + гідрохлортіазид 25 мг) та комбінації бісопролол 10 мг + гідрохлортіазид 25 мг. Приділено увагу вивченню впливу вибраних високодозових комбінацій на центральний систолічний артеріальний тиск і пружноеластичні властивості артерій. Визначено фактори, що достовірно пов'язані з центральним артеріальним тиском, у тому числі й залежно від лікування. Висвітлено переваги комбінації Лоріста ND щодо впливу на пружноеластичні властивості артерій і зниження рівня сечової кислоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кушнір С. М. 
Правові засоби громадського контролю в механізмі правового регулювання : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. М. Кушнір; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2011. - 18 c. - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти системи правових засобів громадського контролю (ГК) в механізмі правового регулювання. Досліджено категорію правових засобів в інструментальній теорії права, історію виникнення та розвитку ідеї ГК за діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування. З урахуванням статичного та динамічного аспектів сформульовано визначення ГК і проведено системну кваліфікацію його правових засобів у механізмі правового регулювання. Проаналізовано правові засади здійснення ГК в Україні. Розглянуто зарубіжний досвід організації та здійснення ГК, з'ясовано можливість впровадження позитивного зарубіжного досвіду в українську юридичну практику. Визначено напрямки вдосконалення національного законодавства в сфері ГК. Наведено пропозиції щодо використання інноваційних правових засобів ГК. Розроблено проект закону України "Про громадський контроль".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.08 + Ф3(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Порєв В. А. 
Дослідження спектральної характеристики телевізійного засобу вимірювання / В. А. Порєв, А. А. Касянчук, С. Х. Кушнір // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2011. - Вип. 41. - С. 53-60. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання дослідження спектральної характеристики телевізійного засобу вимірювання, описано існуючі методи та основні джерела похибок, на підставі чого запропоновано новий метод дослідження спектральної характеристики, що базується на використанні зворотного зв'язку. Як об'єкт випромінювання використовується фрагмент зображення на моніторі. Показано зменшення похибки дослідження спектральної характеристики в порівнянні з похибкою під час використання відомого методу внаслідок уникнення впливу неточності параметрів джерела випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З968.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кушнір С. В. 
Незвичні ефекти стискування кристалічної гратки внаслідок висушування гідратованого подрібненого кварцу / С. В. Кушнір, Я. В. Яремчук // Мінерал. журн. - 2011. - 33, № 3. - С. 21-27. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л462.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Амашукелі Ю. А. 
Незвичні кремнеземові мигдалини в сієнітах Октябрського масиву (Приазов'я) / Ю. А. Амашукелі, С. Г. Кривдік, О. В. Дубина, С. В. Кушнір // Мінерал. журн. - 2010. - 32, № 2. - С. 69-74. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.115-4

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Кушнір С. М. 
Оцінка змін величини швидкості розповсюдження пульсової хвилі по артеріях еластичного та м'язового типу на фоні антигіпертензивної терапії / С. М. Кушнір, Ю. В. Кудіна, Г. В. Пономарева // Патологія. - 2009. - 6, № 3. - С. 73-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Целью данного исследования было оценить влияние разных представителей антигипертензивных препаратов на упруго-эластические свойства артерий эластического и мышечного типа у больных с артериальной гипертензией (АГ). В исследовании участвовало 211 пациентов с АГ по классификации ВООЗ. Всем пациентам в начале и в конце исследования проводили: измерение массы тела и роста, определение индекса массы миокарда левого желудочка, индекса массы тела, клубочковой фильтрации, измеряли офисное систолическое АД (САД) и диастолическое АД (ДАД), частоту сердечных сокращений, проводили суточное мониторирование АД, биохимическое исследование крови, СРПВ по артериям эластического (СРПВэ) и мышечного (СРПВм) типа. Препараты групы БРА, иАПФ, АК и Комб в одинаковой степени обладали высоким антигипертензивным эффектом, приводя к достижению целевого АД, достоверного снижения офисного САД/ДАД и среднесуточного САД/ДАД. Эффективная АГТ в течение 6 месяцев лечения способствовала достоверному уменьшению величины СРПВэ и СРПВм независимо от класса антигипертензивного препарата. При приёме препаратов БРА (лозартан) наблюдалось более быстрое и выраженное снижение величины СРПВэ и СРПВм. Изменения величины СРПВ у пациентов, которые принимали иАПФ, АК и Комб, коррелировали со снижением АД, тогда как у больных, которые принимали БРА, изменения СРПВэ и СРПВм не коррелировали со степенью снижения АД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.033-5

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Полівцева А. В. 
Пошукова інформативність динаміки оксред-потенціалу грунтових розчинів нафтогазоперспективних площ бортів Дніпровсько-Донецької западини / А. В. Полівцева, С. В. Кушнір, Л. О. Бужук // Зб. наук. пр. Укр. держ. геологорозв. ін-ту. - 2011. - № 3. - С. 132-163. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Розглянуто причини низької інформативності оксредметрії та визначень рH у комплексі наземних пошукових геохімічних робіт. Методика лабораторних вимірів може бути вдосконалена на основі особливостей динаміки Eh-pH у витяжках. Підкреслено, що старі колекції грунтів тривалий час зберігають літогеохімічні ознаки нафтогазоносності. Виконано три серії лабораторних вимірів динаміки Eh-pH на 23-х взірцях чорноземних грунтів бортових зон Дніпровсько-Донецької западини. Тривалість відстоювання водно-сольових витяжок - 1 - 6 діб у контакті з атмосферним повітрям, а також у насичених аргоном та вуглекислим газом. Рекомендовано часткове насичення витяжок вуглекислим газом та оптимальний час їх відстоювання. Для підібраних умов лабораторних аналізів підтверджено надійний розподіл вимірів на групи, що відповідають чотирьом газовим та нафтогазоконденсатним родовищам, тектонічним порушенням і фоновим ділянкам. Особнливості фізико-хімічних умов висвітлено на основі Eh-pH діаграм. Подальші експерименти спрямовуються на регулювання мікробіальної активності розчинів з метою селективної діагностики глибинних об'єктів різної природи.

Рассмотрены причины низкой информативности оксредметрии и определений pH в комплексе наземных поисковых геохимических работ. Методика лабораторных измерений может быть усовершенствована на основе особенностей динамики Eh-pH в вытяжках. Подчеркнуто, что старые коллекции почв длительное время сохраняют литогеохимические признаки нефтегазоносности. Выполнено три серии лабораторных измерений динамики Eh-pH на 23-х образцах черноземных почв бортовых зон Днепровско-Донецкой впадины. Продолжительность отстаивания водносолевых вытяжек - 1 - 6 суток в контакте с атмосферным воздухом, а также в насыщенных аргоном и углекислым газом. Рекомендовано частичное насыщение вытяжек углекислым газом и оптимальное время их отстаивания. Для подобранных условий лабораторных анализов подтверждено надежное разделение измерений на группы, отвечающие четырем газовым и нефтегазоконденсатным месторождениям, тектоническим нарушениям и фоновым участкам. Особенности физико-химических условий освещены на основе Eh-pH диаграмм. Дальнейшие эксперименты направлены на регулирование микробиальной активности растворов с целью селективной диагностики глубинных объектов разной природы.

The reasons of low informativity of oxidation-reducing potential and pH measurements in the combination of surface geochemical exploratory surveys considered. The methods of laboratory measurements can be improved based on the Eh-pH dynamic's featuresin soil extracts. It was emphasized that in old collections of soils the lithogeochemical signs of oil-gas potential have been saved for a long time. Three series of laboratory Eh-pH dynamic's measurements on 23 samples of Chornozem soils from the side zones of Dnipro-Donets Depression processed. The duration of the water-salt extracts' exposition was 1 - 6 days in contact with atmosphere air, as well as saturated with argon and СО2. The partial saturation of extracts with СО2 and optimal exposition time recommended. For the substantiated conditions of laboratory analyses confirmed the reliable separation into groups according to four gas and gascondensate fields, tectonical faults and non-productive plots. The features of physical-chemical conditions demonstrated by Eh-pH diagrams. The future experiments are directed to the regulation of the solutions' microbial activity in order to selective diagnosis of the bowels' objects of various nature.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кушнір С. 
Системно-синергетична стратегія формування особистості студента-еколога / С. Кушнір // Педагогіка і психологія проф. освіти. - 2012. - № 2. - С. 168-172. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан наукового розуміння можливостей системного та синергетичного підходів у формуванні особистості студента-еколога. Підкреслено парадоксальність тези щодо відкритості освітніх систем в українському суспільстві для можливості кожній особистості вибору життєвої стратегії, соціальної поведінки, освіти, професії. Деталізовано структурні елементи екологічної освіти в контексті співіснування в системі «ентропія – флуктуація – біфуркація». Спрогнозовано основні пріоритетні напрями розвитку екологічної освіти на компетентнісно орієнтованій основі. Визначено структурні компоненти особистісно зорієнтованої освіти, реалізація якої передбачає чотири освітні процеси: смислоутворення, розвивальне навчання, організація досвіду творчої діяльності, педагогічна підтримка та турбота.

Рассмотрено современное состояние научного понимания возможностей системного и синергетического подходов в формировании личности студента-эколога. Подчеркнута парадоксальность положения об открытости образовательных систем в украинском обществе для возможности каждой личности выбора жизненной стратегии, социального поведения, образования, профессии. Детализированы структурные элементы экологического образования в контексте сосуществования в системе «энтропия – флуктуация – бифуркация». Спрогнозированы основные приоритетные направления развития экологического образования на компетентностно ориентированной основе. Определены структурные компоненты личностно-ориентированного образования, реализация которого предусматривает четыре образовательные процессы: смыслообразование, развивающее обучение, организация опыта творческой деятельности, педагогическая поддержка и забота.

The author considers the formation of future ecologist’s personality from the position of synergetic influence of training and education.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кушнір С. 
Концептуальні орієнтири професійної підготовки студентів-екологів аграрного університету для сталого розвитку України / С. Кушнір // Нова пед. думка. - 2012. - № 3. - С. 139-142. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто концептуальні орієнтири професійної підготовки студентів-екологів аграрного університету з метою сталого розвитку України. Зроблено висновок, що зазначені концептуальні засади здатні забезпечити формування професійної компетентності сучасного еколога, яку він надалі розвиватиме залежно від потреб своєї практичної роботи. Зазначено, що такий підхід набуває нового сенсу, пріоритету в сучасній вищій екологічній освіті, оскільки пов'язаний із необхідністю збереження екологічної позиції людини як виду в контексті парадигми сталого розвитку системи “біосфера - суспільство”.

Изложены концептуальные ориентиры профессиональной подготовки студентов-экологов аграрного университета для стабильного развития Украины.

Conceptual reference-points of professional preparation of students-environmentalists of agrarian university are expounded for stable development of Ukraine.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кушнір С. В. 
Розробка мікрометоду визначення присутності нафтових бітумів у включеннях у галіті / С. В. Кушнір, О. І. Вівчар // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2000. - № 3. - С. 87-91. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На базі експериментальних досліджень запропоновано мікрометод люмінесцентного визначення присутності нафтових бітумів у розсолах включень у галіті з використанням хлорбензолу в ролі екстрагента. Виявлено явище наведеної люмінесценції в системі парафінові масла - хлорбензол, яке значно збільшує чутливість методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.178-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського