Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Кшемінська М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Кшемінська М. В. 
Фактори і механізми неспецифічного та специфічного імунного захисту організму спортсменів у період інтенсивного тренувального процесу [Електронний ресурс] / М. В. Кшемінська // Спорт. медицина. - 2005. - № 2. - С. 61-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2005/

Досліджено адаптаційні зрушення у функціонуванні системного імунітету в організмі спортсменів. Наведено дані стану факторів і механізмів неспецифічного і специфічного імунологічного захисту організму спортсменів у період інтенсивного тренувального процесу.

Исследованы адаптационные сдвиги в функционировании системного иммунитета в организме спортсменов. Приведены данные состояния факторов и механизмов неспецифической и специфической иммунологической защиты организма спортсменов в период интенсивного тренировочного процесса.

Adaptation shifts in functioning of systemic immunity in the body of athletes have been studied. Data concerning the state of factors and mechanisms of non-specific and specific immunologicаl protection of the body of sportsmen during the period of intensive training are presented.


Ключ. слова: неспецифічна і специфічна резистентність, системний імунітет, спортсмени
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кшемінська М. В. 
Обгрунтування підходів до обстеження та лікування хворих на інфекційно-алергічну бронхіальну астму з урахуванням клінічних особливостей імунологічного статусу та мікроекології товстої кишки : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.08 / М. В. Кшемінська; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2002. - 23 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності обстеження та лікування хворих на інфекційно-алергічну бронхіальну астму (БА) з урахуванням особливостей показників імунологічного статусу та мікрофлори товстої кишки, її хроноритмів. Проведено комплексне дослідження особливостей мікрофлори товстої кишки у хворих на БА з залученням даних вивчення хронобіологічних ритмів видового складу та популяційного рівня мікрофлори протягом світлового періоду дня. Обгрунтовано доцільність проведення відповідної терапії з включенням до базисних схем лікування імунокоригувальних препаратів "Імунал" і "Лінекс". Доведено, що розроблені схеми прийому імуналу та лінексу позитивно впливають на імунологічний статус та стан мікроекології товстої кишки переважної більшості хворих на БА, в яких період загострення асоціюється з вираженим дисбактеріозом товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кшемінська М. В. 
Бактеріотерапія хворих на бронхіальну астму з врахуванням циркадіанних хроноритмів мікрофлори порожнини товстої кишки / М. В. Кшемінська // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2. - С. 76-83. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

У 52 хворих на бронхіальну астму (БА) вивчено видовий склад та популяційний рівень мікрофлори порожнини товстої кишки в певні періоди світлового дня (з 5.00 до 17.00 год). Вивчено циркадіанні хроноритми автохтонних облігатних мікроорганізмів, з яких виготовляють бактерійні препарати для терапії кишкових дисбактеріозів, які дозволяють найбільш ефективно проводити комплексну терапію хворих на БА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кшемінська М. В. 
Видовий склад та популяційний рівень мікрофлори порожнини товстої кишки у хворих на хронічний обструктивний бронхіт / М. В. Кшемінська // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 3. - С. 71-76. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У 41 хворого на хронічний обструктивний бронхіт встановлено дисбактеріоз: I ступеня - у 8 хворих, II ступеня - у 17 i III ступеня - 12 хворих. У 4 хворих показники мікрофлори знаходились у межах норми. Дисбаланс розвинувся за рахунок елімінації та (або) вираженого дефіциту автохтонних анаеробних облігатних бактерій (біфідобактерій, лактобактерій), контамінації порожнини товстої кишки ентеротоксигенними, ентеропатогенними та гемолітичними ешерихіями, умовно патогенними ентеробактеріями та збільшення кількості життєздатних бактероїдів, пептокока, пептострептококів, клостридій, протеїв, стафілококів та дріжджоподібних грибів роду Candida.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кшемінська М. В. 
Вплив імуналу на фактори і механізми неспецифічного та специфічного імунного захисту організму хворих на бронхіальну астму / М. В. Кшемінська // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 4. - С. 69-76. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

У хворих на бронхіальну астму вивчено вплив імуналу в комплексному лікуванні на фактори та механізми неспецифічного та специфічного імунного захисту. Імунал сприяє збільшенню абсолютної кількості Т-лімфоцитів, особливо активних Т-лімфоцитів, зменшенню Т-хелперів, збільшенню Т-супресорів за збереження практично сталої кількості В-лімфоцитів, значному зниженню рівня ЦІК, зростанню фагоцитарної активності та захоплюючої здатності фагоцитуючих клітин. Лікування за допомогою імуналу забезпечує зменшення тривалості курсу лікування, кількості рецидивів та збільшення періоду ремісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кшемінська М. В. 
Мікроекологія порожнини товстої кишки при загостренні бронхіальної астми / М. В. Кшемінська, І. Й. Сидорчук // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 1. - С. 58-63. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У 55 хворих на бронхіальну астму встановлено дисбактеріоз: I ступеня - у 16 хворих, II ступеня - у 15 і III ступеня - 11 хворих. У 13 хворих показники мікрофлори знаходились у межах норми. Дисбаланс розвинувся за рахунок елімінації і (або) вираженого дефіциту автохтонних анаеробних облігатних бактерій (біфідобактерій, лактобактерій), контамінації порожнини товстої кишки ентеротоксигенними, ентеропатогенними та гемолітичними ешерихіями, умовно патогенними ентеробактеріями та збільшення кількості життєздатних бактероїдів, пептокока, пептострептококів, клостридій, протеїв, стафілококів та дріжджоподібних грибів роду Candida.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кшемінська М. В. 
Особливості мікробіоценозу та класифікація мікрофлори товстої кишки у хворих на хронічний обструктивний бронхіт / М. В. Кшемінська // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 2. - С. 154-157. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано, що у 81,9 % хворих на хронічний обструктивний бронхіт формується дисбактеріоз товстої кишки I - III ступеня. Виявлені мікроорганізми порожнини товстої кишки у хворих на хронічний обструктивний бронхіт класифіковано на 4 групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-2 + Р413.301.11-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського