Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лагута І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Бойко А. М. 
Сучасні тягові підстанції: огляд основного обладнання, що застосовується в практиці проектування / А. М. Бойко, І. В. Малишко, І. І. Лагута // Залізн. трансп. України. - 2007. - № 3. - С. 62-65. - укp.

Наведено аналіз характеристик обладнання тягових підстанцій, що запропоновано для впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: О217.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лагута І. В. 
Синтез і властивості керамічних та дисперсних оксидних систем з фазовими переходами провідник - високотемпературний надпровідник, напівпровідник - метал : Автореф. дис...канд. хім. наук : 01.04.18 / І. В. Лагута; НАН України. Ін-т хімії поверхні. - К., 2000. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з843.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Максимчук В. Ф. 
Електрифікація, як все починалось... / В. Ф. Максимчук, І. І. Лагута, В. Г. Сиченко // Електрифікація трансп.. - 2011. - Вип. 1. - С. 5-9. - укp.

Розглянуто історію електрифікації залізничного транспорту, перспективи електрифікації та її сучасний стан.


Індекс рубрикатора НБУВ: О217 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лагута І. І. 
Впровадження інформаційних технологій у господарствах електропостачання залізниць України / І. І. Лагута, А. Л. Лагута // Електрифікація трансп.. - 2011. - Вип. 1. - С. 46-49. - укp.

Розглянуто впровадження інформаційних технологій у підпорядкованих господарствах для підвищення економічного ефекту та підвищення рівня управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: О217

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Туров В. В. 
Нові можливості керування фазовим переходом метал - напівпровідник в діоксиді ванадію / В. В. Туров, П. П. Горбик, І. В. Лагута, В. М. Огенко // Доп. НАН України. - 1999. - № 1. - С. 82-86. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Картель М. Т. 
Фундаментальні аспекти мікровагових і термоаналітичних методів у фізико-хімії поверхні наносистем / М. Т. Картель, І. В. Лагута // Вісн. НАН України. - 2014. - № 8. - С. 66-70. - укp.

20 - 21 травня 2014 р. у Києві в Інституті хімії поверхні ім. О. О. Чуйка НАН України одночасно відбулися два форуми: XXXIV Міжнародна конференція "Вакуумне мікрозважування та термоаналітичні методи" (34th International Conference on Vacuum Microbalance and Thermoanalytical Techniques) і Міжнародна конференція "Сучасні проблеми хімії поверхні" (International Conference "Modern Problems of Surface Chemistry"). Організаторами спільної конференції були Інститут хімії поверхні ім. О. О. Чуйка НАН України, Відділення хімії НАН України, Наукова рада з проблеми "Хімія і технологія модифікування поверхні" та громадська організація "Асоціація "Карбон" в Україні".


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 я431(0) + В372.5 я431(0) + Г58 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іванніков Р. В. 
Композити на основі екстрактів із листя орхідних та кремнезему для пролонгованого вивільнення біоактивних речовин / Р. В. Іванніков, І. В. Лагута, О. М. Ставинська, В. М. Аніщенко, Л. І. Буюн, Є. М. Пахлов // Доп. НАН України. - 2019. - № 4. - С. 66-73. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

З використанням листя рослин Orchidaceae Juss. одержано біоактивні екстракти, склад яких досліджено методом високоефективної рідинної хроматографії. Шляхом адсорбції екстрактів на поверхні високодисперсного кремнезему одержано біологічно активні композити. Композити охарактеризовано методами ІЧ та UV/VIS спектроскопії, вивчено вивільнення компонентів екстрактів із композитів у водний та етанольний розчини. Встановлено, що основними класами біоактивних сполук у екстрактах є фенольні кислоти та флавоноїди в глікозидній формі. Показано, що в композитах ці сполуки взаємодіють із силанольними групами кремнезему. У випадку десорбції у воду з композитів вивільняється тільки незначна частина біоактивних сполук. Десорбція фенольних сполук у етанольний розчин була значно більшою, але вивільнення різних фенолів здійснювалось не одночасно. Розбіжності в десорбції біоактивних речовин вказують на різну силу їх взаємодії з кремнеземом і на можливість використання кремнезему для створення композитів з пролонгованим вивільненням біологічно активних сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.151*871 + Г252.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іванніков Р. В. 
Прототипи лікарських форм для пролонгованої десорбції антиоксидантів на основі кремнезем-желатинових матриць та екстрактів орхідних / Р. В. Іванніков, І. В. Лагута, О. М. Ставинська, О. О. Казакова, Л. І. Буюн // Доп. НАН України. - 2019. - № 10. - С. 67-73. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

З листя рослин родини орхідних одержано біологічно активні екстракти, досліджено їх антиоксидантні властивості. З використанням цих екстрактів як біоактивних інгредієнтів отримано желатинові та кремнезем-желатинові плівки (КЖП) з інкорпорованими молекулами антиоксидантів. Вивчено набухання плівок у водному середовищі та десорбцію біоактивних речовин із плівок у воду. Показано, що включення екстрактів в желатинові та КЖП не впливає на властивості цих плівок, тоді як наявність кремнезему зумовлює значне уповільнення набухання плівок і десорбцію з них антиоксидантів. Таким чином, КЖП з інкорпорованими екстрактами орхідних можуть розглядатися як перспективні лікарські форми: компоненти екстрактів є ефективними натуральними антиоксидантами, тоді як кремнезем-желатинові матриці забезпечують їх поступове вивільнення та пролонговану дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*723.4-604.2 + Р282.11 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кузема П. О. 
Пірогенний кремнезем з прищепленими кремнієгідридними групами як редокс-активний компонент у складі композита з кавовою кислотою / П. О. Кузема, І. В. Лагута, О. М. Ставинська, М. М. Циба, В. А. Тьортих // Доп. НАН України. - 2020. - № 5. - С. 78-85. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Шляхом сорбційного модифікування вихідного пірогенного кремнезему (ПК) і гідридсилільованого кремнезему (ГПК) кавовою кислотою (КК) одержано композити з відновлювальними властивостями (ПК-КК і ГПК-КК відповідно). Результати ІЧ спектральних досліджень показали, що гідроксильні групи поверхні кремнеземів беруть участь в утворенні водневих зв'язків з молекулами КК. Аналіз редокс-активності матеріалів виявив значне зниження окисно-відновного потенціалу водної системи зразками на основі ГПК. За допомогою ДФПГ-тесту встановлено відсутність антирадикальних властивостей у ПК і ГПК, проте композити ПК-КК і ГПК-КК, як і КК, ефективно нейтралізують радикали дифенілпікрилгідразилу. За допомогою методу Фоліна - Чокальтеу показано, що КК у складі композитів з кремнеземом зберігає свої антиоксидантні властивості. Результати дослідження свідчать про перспективність використання гідрид силільованого пірогенного кремнезему як редокс-активного компонента у складі композитів антиоксидантної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лагута І. В. 
Антиоксидантні властивості рослинних екстрактів - стабілізаторів біодизелю / І. В. Лагута, О. М. Ставинська, П. О. Кузема, Р. В. Іванніков, В. М. Аніщенко, О. П. Ліннік // Доп. НАН України. - 2021. - № 2. - С. 91-99. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723.4-604.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
11.

Лагута І. В. 
Склад та антиоксидантні властивості екстрактів Deschampsia antarctica E. Desv. з різних місцезростань Морської Антарктики / І. В. Лагута, О. М. Ставинська, П. О. Кузема, В. М. Аніщенко, Р. В. Іванніков, І. Ю. Парнікоза, О. О. Пороннік, Г. Ю. Мирюта, В. А. Кунах // Доп. НАН України. - 2022. - № 5. - С. 68-78. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено склад та антиоксидантні властивості екстрактів, вилучених із рослин Deschampsia antarctica Е. Desv., зібраних у регіоні Аргентинських островів - півострова Київ (Морська Антарктика). Склад екстрактів вивчено методами високоефективної рідинної хроматографії та масспектрометрїі з матрично-активованою лазерною десорбцією/іонізацією; антиоксидантні властивості досліджено методом Фоліна - Чокальтеу та DPPH-тесту. Встановлено, що основними класами речовин, які містяться в екстрактах, є поліфенольні сполуки, зокрема флавоноїди, гідроксикоричні та гідроксибензойні кислоти. Підтверджено, що флавоноїди переважно представлені глікозидами лютеоліну; склад і кількість фенольних сполук залежить від генотипу рослини, місця походження та умов навколишнього середовища. Виявлено, що загальний вміст поліфенолів у досліджених екстрактах знаходиться в діапазоні 4,33 - 10,93 мг/г сирої сировини; найбільшу кількість активних речовин містять екстракти, вилучені з рослин острова Україна, а найменшу - з острова Дарбу. Результати антиоксидантних досліджень показали, що екстракти виявляють високу антирадикальну активність і здатні за 60 хв інгібувати понад 50 % DPPH-радикалів. Одержані дані щодо складу поліфенолів у рослинах Deschampsia antarctica E. Desv. можуть слугувати маркером для моніторингу кліматичних змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412:а Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського