Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Левітас Ф$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Левітас Ф. Л. 
Роль учителя історії в морально-етичному вихованні учнів / Ф. Л. Левітас // Шлях освіти. - 2013. - № 2. - С. 38-39. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15685 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шкільна бібліотека в навчально-виховному процесі : зб. ст. з досвіду роботи бібліотекарів ЗНЗ м.Києва / уклад.: О. Є. Матвійчук; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, Ін-т післядиплом. пед. освіти. - К., 2012. - 155 с. - укp.

Висвітлено основні завдання та роль шкільних бібліотек у культурно-освітньому середовищі м. Києва та творчий доробок шкільних бібліотекарів столиці щодо інформаційного забезпечення павчально-виховного процесу в сучасній школі. Наголошено. що розвиток сучасного культурно-освітнього середовища в Україні вимагає нових підходів щодо діяльності шкільної бібліотеки. Розглянуто термін «шкільна бібліотека», якій пройшов довгий шлях удосконалення та наповнення новим змістом. Згідно з Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу основними завданнями шкільної бібліотеки є: — інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу освітнього закладу в засвоєнні програмних та факультативних знань і самоосвіти школярів. Висвітлено виховання в учнів основ інформаційної культури, постійного прагнення до пошуку інформації, свідомого, осмисленого добору інформаційних джерел; сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, вихователів та батьків; розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм та методів роботи, впровадження в практику діяльності інформаційних технологій. Наголошено, що шкільні бібліотекарі постійно вдосконалюють свою професійну майстерність на курсах підвищення кваліфікації, відвідують науково-теоретичні та практичні конференції, семінари, майстер-класи, беруть участь у методоб'єднаннях бібліотекарів, конкурсі професійної майстерності «Шкільна бібліотека», опрацьовують матеріали збірників, статтей з фахових періодичних видань. Підкреслено, що шкільні бібліотекарі досить часто презентують досвід своєї роботи в освітянських та бібліотекознавчих журналах: «Шкільна бібліотека», «Шкільна бібліотека плюс», «Розкажіть онуку», «Позакласний час», «Шкільний світ» та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739.42 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Михальченко М. І. 
Єврейська національна спільнота в контексті інтеграції українського суспільства : монографія / М. І. Михальченко, А. Ю. Подольський, О. В. Заремба, О. В. Козерод, І. В. Туров, А. Г. Венгер, М. М. Гон, О. Ф. Іванова, О. М. Каковкіна, Ф. Л. Левітас; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. - Київ, 2014. - 374 c. - укp.

Розглянуто проблематику розвитку єврейської національної спільноти в сучасному українському соціумі та українській державі. Досліджено стан і рівень єврейської громади у контексті інтеграції українського суспільства, історико-політичний аспект цієї наукової проблеми. Зазначено, що позитивні зміни у суспільстві та повернення Української держави на шлях європейської інтеграції викликали до життя нові сподівання у членів єврейських громад, які стосуються демократичного розвитку суспільства, національної самобутності, культури та мови євреїв. Подальший процес інтеграції єврейської громади в українське суспільство передбачає адаптацію українського законодавства щодо національних меншин до загальноєвропейських норм, створення належних умов для захисту прав та інтеграції в українське суспільство громадян єврейської національності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР9=Є)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Левітас Ф. Л. 
Українсько-російські відносини в історико-етнополітичному контексті національної революції 1917 - 1921 рр. / Ф. Л. Левітас, О. О. Салата, Ю. А. Ладний // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 48. - С. 31-48. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Розглянуто українсько-російські відносини від початку ХХ ст. до завершення Української національної революції. Розглянуто етапи у формуванні етнополітики в Україні в умовах самодержавства, постреволюційних часів, української державності та в період багатовладдя. Авторська візія будується на матеріалах різноманітних історичних джерел, які до цього часу були неузагальнені та маловідомі. За авторським поглядом, українсько-російські відносини періоду, який досліджується, суттєво впливали на етнополітику в Україні й особливості міжнаціональних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 + Т3(4УКР)611-64(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Формування патріотичної та громадянської свідомості учнів: теорія і практика : [колект.] монографія / О. П. Дзьобань, О. С. Александрова, О. В. Горбань, О. М. Шепетяк, О. О. Салата, В. М. Брижнік, Ю. В. Беззуб, Ф. Л. Левітас, С. Ф. Левітас, Т. І. Свирська, С. В. Савченко, С. В. Олексенко, О. Є. Матвійчук, Н. Р. Петрощук, С. О. Дзюбак, Н. П. Клименко; ред.: О. С. Александрова, О. О. Салата; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2018. - 169, [2] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Досліджено проблеми формування патріотичної свідомості учнівської молоді. Висвітлено історико-філософські аспекти становлення та розвитку поняття "патріотизм", його постійні трансформації за умов динамічного розвитку суспільства. Враховано різноманітні погляди і тенденції в осмисленні ролі патріотизму, патріотичного виховання дітей та юнацтва. Охарактеризовано практичні напрацювання і методичні рекомендації для педагогів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Левітас Ф. 
Репрезентація українсько-єврейських відносин у творах Шолом-Алейхема та Б. Грінченка / Ф. Левітас, Ю. Ковбасенко, О. Салата // Укр. іст. журн. - 2020. - № 4. - С. 77-84. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано події, які свідчать про спільну історію українського та єврейського народів. Показано, що українсько-єврейські відносини займають важливе місце у розвідках Шолом-Алейхема й Б. Грінченка. Репрезентацію умов співіснування, взаємодії обох народів здійснюють не лише професійні історики. Це питання має міждисциплінарний характер, тому у процесі його дослідження вивчаються як історичні, так і літературні джерела. Мета роботи - намагання показати позитивний бік українсько-єврейських відносин у контексті спільної історії ХХ ст., відображених у літературних творах обох письменників. Завдання дослідження: розкрити політику російського самодержавства, спрямовану на створення суспільно-політичних умов, за яких між українським та єврейським народами виникали непорозуміння й конфлікти; проаналізувати твори Шолом-Алейхема, Б. Грінченка, що висвітлювали українсько-єврейські відносини на початку ХХ ст.; виявити справжніх організаторів єврейських погромів через літературні джерела тих буремних часів. В основі методології лежить використання загальнонаукових і спеціальних історичних методів, у тому числі діалектичного, аналізу й синтезу. Досліджено бачення подій початку ХХ ст. єврейським та українським народами, зокрема подібності, а також принципові розбіжності. Висновки: проаналізовано низку праць українських письменників і публіцистів, адже літературні твори можуть слугувати джерелами недеформованої та достовірної історичної інформації. Представлено авторські концепції Шолом-Алейхема й Б. Грінченка, на думку яких єврейські погроми початку ХХ ст. інспірував уряд Російської імперії, а у стосунках українців з євреями було набагато більше позитиву, ніж негативу. Розкрито характер боротьби українського народу за національне та соціальне визволення, усупереч антисемітській політиці самодержавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Грінченко Б. + Ш5(4УКР=611.215.3)5-4Шолом-Алейхем + Т3(4УКР9=Є)57/60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Україна в контексті історичного розвитку Європи : [підруч. для студентів першого (бакалавр.) рівня вищ. освіти всіх спец.] / С. Ю. Боєва, В. Ю. Бузань, А. А. Кізлова, С. О. Костилєва, О. В. Лабур, Ф. Л. Левітас, І. К. Лебедєв, А. І. Лихолат, А. І. Махінько, І. С. Тарнавський, Т. В. Шевчук, С. В. Чолій; ред.: С. О. Костилєва; "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", національний технічний університет України. - Київ : Арт Економі, 2021. - 300, [1] c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Визначено місце України в європейському просторі, представлено історію України у соціально-економічному, політичному та культурному вимірах у контексті європейської традиції. Підкреслено особливе значення системи знань щодо історичного минулого України та її культуру як стратегічного ресурсу в сучасному інформаційному суспільстві в умовах посилення глобалізації. Призначено підручник для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти всіх спеціальностей всіх форм навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73 + Т3(4) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст : монографія / А. Ю. Подольський, М. М. Гон, П. О. Журавель, Н. С. Івчик, О. В. Козерод, Ф. Л. Левітас, К. В. Попова, Ш. Ш. Рамазанов, М. І. Тяглий, І. В. Туров; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса. - Київ : ІПіЕнД ім. І. Ф. Кураса, 2022. - 375 с.a-табл. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Здійснено спробу виявити та проаналізувати основні суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України, а також висвітлено основні перспективи її розвитку у найближчому майбутньому в контексті європейського шляху поступу України. Розкрито питання розвитку хасидизму на сучасному етапі. Досліджено історичну долю кримчаків. Проаналізовано особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру. Охарактеризовано відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами. Репрезентовано можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Увагу приділено суспільно-політичній активності єврейської громади Європи та особливостям політики урядів країн континенту з "єврейського питання” (2014-2021). Розглянуто концепцію революційної трансформації єврейської спільноти провідних очільників рухів ортодоксального юдаїзму нового часу (хасидський цадик Хаїм Елазар Шапіра та рабі Авраам Кук).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР=611.215.3) + Т3(4УКР=611.215.3)6/64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870517 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського